Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
15. feb 2010

bibi,zacalo to parkovanim a skoncilo to uplne niekde inde ako asi vzdy u kazdeho 😝
ale citam,ze vy ste mali inu romantiku a ta sms potesi 😎

vavenka
15. feb 2010

Pipi no uz parkrat bol naznak rozobrat to, ale nikdy sa to neskoncilo podla mojich predstav 😀 aale ved on vie co ma serie, a ked je chut a snaha tak to dokaze akceptovat a spravat sa tak, aby bolo dobre, ale niekedy proste je to tazke 🙂 sak chlap...

Pipi ze podelit 4 detmi 😀 😀 tak ano, ked sa na to pozriem takto, nieje to az tak vela penazi 😉 ja budem rada ked stihneme 2 deti..... Ale kebyze si mozem zaziadat, asi by som chcela 3 - dve dievcata a jedneho chlapca 😉

bublinka11
15. feb 2010

Ahojte 😉 hlasim sa po narocnom vcerajsku, ale snad je vsetko O.K. a snad sa budem aj o 2 tyzdne takto usmievat 🙂

bibi24
15. feb 2010

Pipi, ano, to poznam...spominam si na hadku pocas svadobnej ceste, ked sme sa pohadali (tak, ze manzel odisiel z izby niekam sa prechadzat) kvoli tomu, ze kde bude stat v spalni detska postielka 😀 Pride mi to vtipne, o to viac, ze keby sme vtedy tusili, ze budeme mat problem vobec mat dieta, nieto este, ze kde bude spat 😀 No, co, cierny humor....

Bubli, velmi drzim palce, aby to bolo uspesne 😵

nellie_
15. feb 2010

bubli 😉 🙂 😵 😵 😵 😵

baby pre mna to je vzdy take prijemne pohladenie ked viem ze aj ine pary sa vedia porypat.. 😀
ale ved to predsa patri k zivotu 🙂
my sme sa napr. vcera chytili v posteli hned 5 minut po prebudeni... 😀 😀
a potom som chcela hrat zdutú (som sa zacala lutovat ze ved je valentina ) tak som sa strasne štelovala aby som vypadala dôveryhodne kym si MM čistil zuby a ked dosiel tak som hodina nepritomny ganiaci vyraz a on zapotil ze "fúha to si v akom štadiu" a tak to smiesne povedal ze ja som v momente vybuchla a bolo po zdúvaní... 😀 😀

zuzana36
15. feb 2010

ahojte, ani som si necitala co vsetko sa tu rozobralo od piatku.....
no akedze som uz trochu kludnejsia tak sem sadam a zreferujem- pozelujem 😖 ☹
horsieho valentina som nikdy nemala a dufam, ze ani uz mat nebudem. pochytili sme sa, lebo len co pridem domov tak musim upratovat, kontrolovat deti, ajednoducho vsetko ja. moj lahol na gauc, ze vsak on je unaveny- boli sme spolu na tancovacke, ako by som tam ja nebola. este by som aj bola ticho, ale ked musim veci x krat kazdemu prizvukovat, tak to uz ozaj nezvladam. pekne som si to odrevala az do vecera ☹

nellie_
15. feb 2010

ach zuzi, to ma mrzi.... ☹
tí chlapi su fakt vsetci rovnaki... zober si to len tak ze je to iba "MUŽ" - Malý Užitočný Živočích 😀 😀

vavenka
15. feb 2010

Bubli tfuj tfuj tfuj 😵 😵 😵 😵

Co mame na obed? 😀

Zuzi to ma mrzi..... Dufam aspon, ze sa ten tvoj trochu uvedomil 😖

siouxie
15. feb 2010

dobrý deň 🙂

vavi, ja práve obedujem cestoviny, som prišla zo školy a zbúchala som tuniakové. Rýchlovka, m. obedoval v robote, tak toto už možno len doje na večeru. A ja idem večer do kina, takže sa mi nic zložité vymýšľať nechcelo 😀 .

zuzi, aj mňa to mrzí 😔 , ale možno si aspoň trochu niečo uvedmil... 😵.

bubliii, držím celé predlaktia, nech tovyjde! 😵 😵 😀

a teda, aby som nebola ani ja mimo témy, aj my sme sa v noci rafli 😀 😀 Síce asi tak na 10 minút a skončilo to výbuchmi smiechu, ale chvíľu som bola pekne otrávená 🙄 😀 . U nás je to ale spôsobené komunikáciou, m. sa veľmi snaží byť empatický a vyriešiť veci do konca a mne aj to vie síť na nervy 😀 no ťava, na n-tú, ale tak aspoň je vždy nakoniec sranda. 😀

bublinka11
15. feb 2010

Dakujem kocky za drzanie palcov...budem vas stale informovat...len nech uz mam menej roboty, nech uz som tu s vami, lebo pri praci na to stale myslim 😠

zuzana36
15. feb 2010

dakujem babulky, snad sa mu kolko tolko rozbriezdilo 😀
bubli ty si bola dnes na ET? ak ano, jasne ze ti tu drzime palceky. tfuj tfuj tfuj 🙂
ozaj, neviete mi poradit ako sa robia bobalky? jedla som to ako dieta a viem, ze mi to velmi chutilo, tak by som to detom urobila. mamina je z humenneho, ona to nikdy nerobila a babicka uz je v nebicku
a este: ak mate niekoho kto hlada kocik-golfove palice, tak ponukam za 20eur. pouzity je sai 5-6 krat. zeleny 🙂

bublinka11
15. feb 2010

Ahoj Zuzi, bola som vcera na IUI...

zuzana36
15. feb 2010

aha a na prve? 🙂

pipimiska
15. feb 2010

bublinocka,drzim palce velm,i velmi 😵 😵

vave,aha to si mozme takto zelat?tak ja 2 chalanou a dve defcatka 😀 😀 na striedacku najlepsie 😀

bibi a nellie 😀 😀 😀

a ja utekam dopocutia 😝 😝 😝

bublinka11
15. feb 2010

Dakujem moc PIpi...ste take zlate. 😉

vavenka
15. feb 2010

Pipi no zelat si mozes, len ci sa aj splni 😅 😕 😀

Som vykupana, prales zhodeny, ale poviem vam, uz je to riadna fuska s tym bendzom 😀

Siou no trochu tej empatie by mohol tvoj poslat mojmu, niekedy mam pocit ze mu ju vyoperovali 🙄 - ale nie dnes, dnes je jak medik - si predstavte - rano som len tak medzi recou spomenula ze treba odmrazit chladnicku - hlavne kvoli mrazaku, uz neviem vytiahnut ani jeden suflik a predieram sa k mrazenym veciam....Ze nech to vezme na veodmie a ked bude cas a chut a tak..... Ten sa vam do 5 min bez slova postavil, povynasal vsetky veci na balkon, vypol chladnicku, potom tam 2 hodiny sa motal s fenom, akoze aby to slo rychlejsie 🙂 a kym som dosla z vane, tak ju celu aj povytieral !! normalne sam od seba ze cif a tak 🙂

zuzana36
15. feb 2010

vavenka no a nepochval ho 😀 ake to zlate chlapcisko
a to si si ho takeho sikovneho brala? takeho ti ho uz svokra dala?, alebo to je tvoja robotka? 😀

anaxamon
15. feb 2010

ahojte, mam vas docitat ci sa najde dobra dusa co mi spravi vycuc? 😀

vavenka
15. feb 2010

Anax - siou je hlavny reporter 😀

Zuzi no my niesme svoji 🙂 ale odhliadnuc od toho - z domu to isto nema, tam su chlapi na "chlapsku robotu", domacnost do tejtp kategorie nepatri.... Takze bud moj vplyv, alebo zachvev potreby robit nieco uzitocne 😀

siouxie
15. feb 2010

anax, odchádza mi batéria na laptope, ale že si to ty... 😀

Shaarka je už presťahovaná, ešte ale nemá net, pipi má za sebou romantickú večeru 😵 , vavenka má úžasnú polovičku, ktorá poslúcha na slovo a odmrazuje a čistí chladničku na želanie 😀 , bibi má za sebou lyžovačku a víkend vo dvojici, chrob bola v divadle a odvtedy nereferovala, slniečko spravila parížsku "jednohubku", zopár sa nás tu pochytilo s polovičkami, ale v celku dobre to dopadlo a hlevne... bubli bola včera na IUI, takže všetky držíme palce o dušu 😵

anaxamon
15. feb 2010

bubli tebe v prvom rade drzim silno paste nech to vyjde🙂

ostatnym nech sa udobria ak sa uz nie, s polovickami🙂)

ja som furt pn, dnes som mala ist na kontrolu ale dr. mala neplanovane ordinaciu len hodinu takze som samozrejme dosla neskoro...takze druhy pokus bude zajtra plus zaciatok rehabilitacie..

inak som mala super vikend s celou rodinou, takze paradicka...

nellie_
15. feb 2010

a tu nikoho???? 😕

drahy mi zdrhol na trening.. tak ja si asi idem lahnut pred nejaky film... zasa ma boli brucho... 😒
ale v jedeni mi to aj tak nebrani.. som zistila 😀 😀 😀

vavenka
15. feb 2010

Nicol a co si fajne ides pustit? Nam tu bzuci Dr. Haus....
Len si daj, mas narok, joj ja sa tiez viem obzrat v prve dni maliarov 🙂

nellie_
15. feb 2010

vavi asi si pustim zufale manzelky nevidela som uz dva diely tak asi si pustim to... 😎
som sa pustila do triedenia mailov v sukromnej schranke a uz ma to asi aj prestalo bavit... 😀 😀
velice som si zacala robit priecinky ale je to nejake zdlhave... 😀 😀

vavenka
15. feb 2010

Nell malo si cumela do pocitaca v praci? 😉
Ja som dnes predbezne dohodla so sefom - stvrtok pojdem pozriet do prace, jupiiii, sa tesim 🙂 ako sa tam maju secia.....
A zajtra kcem ist na matriku uz ten rodny list vybavit, aj sa musim popytat na to priznanie otcovstva - som dakde citala ze treba na matrike spravit zpisnicu, ked nemame sobasny list a herec chce byt urceny ako otíc 🙂 bude nadseny 😀 ze zas treba po uradoch behat..... O 12tej mam potom rande s kamoskou, potom do zdrav, potrieb chcem osondovat co maju a potom k dvojickovej......
A v stredu pridu na stavbu zamerat okna 🙂 ja som normalne cely tyzden tento zaneprazdnena 😀

pipimiska
15. feb 2010

helou 🙂 sioux,ty si na mna nezabudla? 😲 ..si ma prekvapila 😀

vavenkos,aaaa ty mas aky rozmer postielky,lebo mne sa ta 120 na 60 zda nejaka uzka 😅 uz sme ju dnes isli kupit,ale som ssa vratila dom,ze zistim este co a ako vy 😉
straasne som sa dobre teraz prezrala 😵 joj ,dobre padlo...len mi zacalo tak chutit,ze uz som plus 14 😅 ..to ma asi uz nedobehnes,ci,budes taka zlata? 😅

vavenka
15. feb 2010

Pipi ja mam 120 na 60, aj som ju rozlozila a dala do nej madrac a pride mi dost siroka 🙂

Jeeej ze +14... no ja som +11, takze robim co je v mojich silach 😀

pipimiska
15. feb 2010

vave,ja ti pomozem..kedze s klobaskou nemas problem,navrhujem,aby si ju jedla kazdy den 😀
a k postielke,aj mne sa zdala vcera v pohode a dnes uz uzka,ale je pravda,ze madrace pre dospelych su vetsinou 90 tak takemu malemu babu musi postacit 60 🙂
ale mame ju urezervovanu,takze zajtra zbehne mm po nu 😉

vavenka
15. feb 2010

Pipi no klobasku tiez len jemne mozem, dobre uvarenu a domacu, lebo v tych kupovanych je vela cesnaku 😀 ale zato mozem mrzlinu, zas mam plny mrazak, aj slahacku mam 😀 a este ked to prelozim nejakym kolacikom, tak by to mohlo ist 🙂

chrobulka
15. feb 2010

halo evribadi

hlasim, ze zijem, ale nemam cas na docitavanie ☹
vcera po divadle sme skoncili s brachovcami este u nas...
popili sme trosicka a upadla som okolo polnoci do komy...

velmi som myslela na bublinku, isto to vsetko dobre dopadne, a stale mam v podvedomi aj shaarkovcov, ako stahuju a mozno aj hresia, ze nemaju este ten net, bez ktoreho nevedia zit 😉
vavi, pipi, tie cisla ze + si piste v IP, lebo mam depku z toho. ja mam totiz + (nenapisem cislo) po Vianociach este stale na sebe a to nemam ziadneho cervika v bandere...

idem asi pustit trapny panelak a potom tie afery... v kinosale cislo 2 u nas (rozumej v spalni) uz niekolko dni bezi olympiada, takze spolubyvajuceho vidim len ked podavam stravu alebo on vykonava potrebu 😀

siou, ako si dopadla s pracou? uz si odovzdavala? nejak stracam prehlad, ospusti mi to...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre