Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
20. feb 2010

pipi, mne je jasné, že to patrí sem ako folklór a ako pani učiteľka by si písala inak 😀

vavi, ak chceš, polievok ti nabácham postupne veľa, aj keď u teba je to teda trocha obmedzene ingredienciami (cesnak, cibuľa...)... Ale tak niečo sa dá vymyslieť 😉 A ver tomu, že ja som milovník veľkých rýchloviek, teda aspoň väčšinu roka varím jedlá, pri ktorých nestrávim dva dni.

pipimiska
20. feb 2010

vave,sak negugli to je polievka z bryndze,eno nuno 😵

siouxie
20. feb 2010

vav, to kuracie je vďaka špeci sójovej veľmi zaujímavé a dobré, na Vianoce som ho robila ako alternatívu k ocinovej rybe a mysleli si, že to je divina. Fakt dobré. A neskutočne rýchle a nenáročné 😀 😀 .

pipimiska
20. feb 2010

ale ja si do demikatu urobim aj slaninku,myslim ze v restike to tak mali 😉

pipimiska
20. feb 2010

hej sioux aj vo folklore som tancovala 😀

siouxie
20. feb 2010

pipi, tak to možno bol ten druhý spôsobo, neboli v tom aj zemiaky? do toho zvyknú dávať slaninu...
http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

vavenka
20. feb 2010

Pipi 😀 uz som vygooglila 😀 no ale je ich tam kopec, niekde zemiaky, niekde nie, niekde dokonca vajicko, niekde castovina, niekde aj smotana..... Cs Cs 😀

Siou no bola by som ti vdacna 😉 a neboj, vsetko, co ide s cibulou, ide aj bez nej, to vravim z vlastnej skusenosti (neratam cibulovu polievku) - dokonca aj rybacia a bryndzova pomazanka 😀 a aj masko sa da poprazit bez cibule 😉
A cesnaku niekedy davam trochu, ale len suseneho..... A ide to aj bez neho (samozrejme nie cesnakova polievka alebo cesnakove pagace 😉 )

siouxie
20. feb 2010
shaarka
autor
20. feb 2010

zase sa tu vari?
tak ja sa pridam, zajtra budu cestoviny s brokolicou a syrovo - cesnakovou omackou 🙂 zuz je vegetarianka 😝
i ked neviem, ci MM by zajtra neocenil radsej nejaky slepaci vyvar 😀 😀 😀 😀 a teraz idem zbuchat piskotovu tortu a dam uvarit vajicka, nech mame na vecer nejake chlebicky 😎
a ani ja neviem, co je presne demikat, ale spaja sa mi to s niecim z detstva - niekto varil demikat? kocur? no nepamatam si uz 😀

nely, uz vazne nad predajom uvazujete? ci uz predavate? ci ako? ved napis, som zvedava... take vazne rozhodnutia zivotne! 😝

pipi, som uz taka zabyvana (citaj bez dlzna), ze som skoro az vybyvana 😀 😀 😀 to kdesi v TV novinach, ci kde, daaaavno boli nasi romski spoluobcania, ze potrebuju nove byty, lebo tie ich su uz take... no - vybyvane! 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

no kym ja napisem prispevok, je ich tu novych 10! 😀

siouxie
20. feb 2010

krát, krát na dvakrát, varí mačka demikát... Zlatá brána 😀 😀 😀

siouxie
20. feb 2010

a receptov na bryndzovú polievku je milión, v každom kraji sa robila inak, ako všetko... 😀 😀

vavenka
20. feb 2010

Jeee siou, normalne som si to zacal spievat 😀

siouxie
20. feb 2010

chvalabohu, že si to niekto pamätá, trochu som sa obávala... A slniečko ani monky tu nie sú, žeby ma podržali. Dík, Vavi 😀 😉

shaarka
autor
20. feb 2010

vavi, inak piskotka sa ti znova rozhybala? joj zavidim! 😵 alebo to bude tym mojim bruchom/sadlom? - ten moj pipik sa sice cini cely den, kedykolvek si sadnem, hybe sa 😀 ale maaaalokedy to vidno na bruchu zvonka.
dokonca v 90 pripadoch zo 100, ked poviem MM, aby prilozil ruku na brucho, ze kope, tak maly prestane! cize teraz to uz vyuzivam inak: ked uz kope a chcem ho ukludnit, tak poprosim MM, nech pouzije ruku a maly je hned v klude 😀 😀

siouxie
20. feb 2010

vavi, jasné, ale je fajn, že aspoň sušený cesnak občas dáš. Tak s tými polievkami postupne začneme 😉

vám závidím tie kopance a votrelcov 😀 😀

shaarka
autor
20. feb 2010

nasla som toto 🙂 si pamatam 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=zSxOCOi7TSs
shaarka
autor
20. feb 2010

hehehe tam je toho viac fajneho...
cierne vlasy, cierna tvar, v ruke cierna stetka...
to je ujo kominar, neboj sa ho betka 😀

uz viem, co si zozeniem a budem pustat teovi 😀 😀 😀

vavenka
20. feb 2010

Shaar hej rozkopala sa od vcera 🙂 a mimochodom aj hercova ruka na nu posobi ukludnijuco 😀
Siou nebooj, este budes nadavat ked ti tvoje votrelča tak fajne kopne do mechura, ze si az cvrknes 😀

siouxie
20. feb 2010

shaar, zlatá brána vyšla nanovo na cd pred pár rokmi 😉

siouxie
20. feb 2010

a inak som pri vás pracovala, musím spraviť jednu vec na pondelok, tak som zvedavá, ako dlho to budem takto robiť 😀 Ale do večera času dooosť a stačí výcuc na stranu 😀 😎

shaarka
autor
20. feb 2010

hej, vsimla som si tam obal 🙂 googlim, mozno sa mi podari stiahnut nieco 🙂

siouxie
20. feb 2010

shaar, tú syrovo-cesnakovú omáčku robíš ako?

shaarka
autor
20. feb 2010

siou, no co ja viem? kuknem do chladnicky, co mam. mam syr? smotanu? cibulu? tak oprazim cibulku na olivovom oleji, pridam nejaky taveny syr a smotanu na varenie, korenie, na zaver cesnak. no a potom ked podavam, posypem struhanym syrom. asi. zaruceny recept nemam, improvizujem podla situacie 😅

siouxie
20. feb 2010

shaar jasné, aj ja tak a keď je to dobré, tak to potom tak robievam. Ale pýtala som sa, lebo robievam omáčky skôr s nivou, tak som chcela vedieť aký syr dávaš, a či aj smotanu... dík 🙂 .

chrobulka
20. feb 2010

ahojte, ja len na skok, ale docitala som vas 😉
cely byt smrdi od cesnaku - lebo langose 😉
a idem pomaly do vane, lebo o 18 pride kamoska pre mna a ideme do divadla spolu.
takze by som sa mohla dat do pucu.
a ked ste boli pri tych detskych pesnickach, odporucam este tento kusok - rozpravocku...
strasne som sa na tom pred rokmi chlamala a som si na to vcera spomenula...

https://www.youtube.com/watch?v=zLt9GK6exik
siouxie
20. feb 2010

čaum chrobi 😉 na čo idete? Ja sa chystám sa kinokamoškou už dávno, ale keď ja som pri našich divadlách dosť vyberavá 😒 až nakoniec vyberám veľmi dlho 😀 😀

chrobulka
20. feb 2010

siou, ideme do mestskeho divadla.
zvyknu tam hostovat nejake ceske divadla, takze aj na dnes sme take nieco vymakli...
listky mame davnejsie.
a spravime si babsky vecer 😉

shaarka
autor
20. feb 2010

syr mame doma oblubeny crievkovy Tamino. ale teraz ho uz nekupujem, lebo mi v tehu zacal smrdiet, takze len obycajne/akekolvek syry. ale plesnive su lepsie, to je fakt. a smotanu tiez, nech je to tekute.
obcas robime parenu brokolicu s nejakou omackou a tzv americke zemiaky (cele zemiaky na stvrtky, so supkou opecene a hodne okorenene nejakou zmesou (tajomnstvo MM))

chrob, prajem pekny zazitok 🙂
a mily hlasok 😀
MM sa dusuje, ze so synom bude len anglicky hovorit 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre