Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
21. feb 2010

ahojte zenuse..
no uprime ja neviem co by sme babii dali, u nas asi len prasule, bo ta furt ze nema penezi a nema penezi..tha ine by ma ani nic nenapadlo bo setko ofrfle skoro xixi 😀

vavenka
21. feb 2010

A nasa starka sa aj tak najviac potesila torte so svieckami 🙂 ona uz pomaly sklza do tej detskej roviny 😅 ale rozkosna bola 🙂

nellie_
21. feb 2010

moje babky zomreli obidve pred 10 rokmi, takze to uz si ani nepamatam co sme im kupovavali... 😔
a dedkov som epoznala ani jedneho, zomreli pred mojim narodenim.... 😅

ale babka co byvala u nas bola tiez posledne roky ako take male velke dieta.. 😀 😀 normalne sa musim usmievat ked si spomeniem ako schovavala tabletky.. ona si totiz myslela, ze ich nepotrebuje a doteraz nechapame kde ich v mala strcene, lebo vzdy sme stali pri nej ked ich jedla a ona nam aj ukazala ze v ustach nic nema a zjedla ich ale prd makovy potom sme ich nasli v kvetinacoch a pod rohozkou co mala za postelou alebo za skrinami 😀 😀

nelynka
21. feb 2010

nellie ani ja som nepoznala z maminej strany ani jedneho a z ocovej strany si na deda pametam len ze mi daval prasule furt a zomrel ked som mala 3 alebo 4 roky a babku tu som moc nenavstevovala lebo mala alzheimera a nikdy nevedela kto som.. a ani na pohrebe som nebola, robila som doma jedlo...

nellie_
21. feb 2010

prave pozeram ze ako je vonku krasne... ale aj tak sa mi dnes nikam nechce.. vcera som bola leniva si skuty umyt tak som dnes jak mastnovlasy zazrak 😀 😀 😀 poobede ich musim vyrajbat poriadne....

asi budem len hnit pred telkou dnes ine sa mi fakt nechce.. inak uz by sa mi zislo aj ku svokrovcom behnut,nebola som tam hadam mesiac... 😅 a to sme v jednej dedine... 😀 😀

nellie_
21. feb 2010

vy co sa dnes chystate porabat??? 😉

nelynka
21. feb 2010

nell to by si teda mala xixi..to ja by som tam bola furt asi nasackovana keby sme byvali v jednom meste hehe..aspon raz za den by som tam zasla, alebo oni urcite k nam 😀

nellie_
21. feb 2010

ja tam chodim v lete skoro kazdy den... vzdy v altanku sme posedeli, poklebetili a cez vikendy skoro kazdy vikend grilujeme ale takto v zime ma to nebavi vo vnutri moc sediet... 😒
a zasa so svokrou som v kontakte kazdy den... ma nekonecne volania takze ona ma rada informuje pomaly aj o tom kolko krat si prdla... 😀 😀 😀
ja mam inak strasne super svokru.. nemozem na nu jedine krive slovo povedat.. 😉 a to ma kazdy strasil ze ako sa nam po svadbe zhorsi vztah ale vôbec nie... ja sa len smejem ako som ju od svadby neoslovila.. 😀 😀 😀
dovtedy bola "teta, tetulka" a od svadby sa snazim neoslovovat.. ked to "mama" mi nejde nejak z ust povedat... 😅

nelynka
21. feb 2010

nell aj ja mam super svokrovcov, xixi..
teda zatial su super, ked sa vidime raz za pol roka..
aj ja sa snazim neoslovovat ale ked musim vpohode poviem mamka..
akurat moj drahy mojich rodicov neoslovil ani raz este xixi, len ked sa mna daco pyta tak tatik mamka, ale im ani raz tak nepovedal 😀 😀 😀

nellie_
21. feb 2010

no moj ked krici na moju maminu tak ze "vedúca" 😀 😀 😀 a ja sa vzdy sulam.. ale minule daco potreboval tak okrikol ze mam šefova... 😀 😀 😀 on vzdy tak humorne otoci...

nely takze sa chystate spat na slovensko? 😉

nellie_
21. feb 2010

mama šefova to malo byt.. zasa mi uslo pismenko.. 😀 😀

nelynka
21. feb 2010

nellie, ja sa chystam, drahy sa zatial zdraha..
ale ked bude najhorsie pojde aj on..
ale zatial nikam nejdeme, zatial sme tu a co bude uvidime..
toto je len zatial moja terajsia chutka vratit sa domov, ale ci ma to udrzi, kym predame barak a vyriesime tunajsie zalezitosti uvidime..
hlavne ma tu drzia kamarati a dobra robotka, to si vobec v KE predstavit neviem..
ale zase ma tam taha vidina, ze babo by bolo skorej ako by som sa ho dockala tu a moznost ze by nam ho mal kto povarovat keby sme niekam chceli vypadnut..

siouxie
21. feb 2010

nely a nellie 😀 😀 😀

vedúca je výborná 😀 ale ke si predstavím tú moju, hádžem tyčku (grcajúci smajl, nellie 😀 ).

my sa chystáme von, ideme na výlet, lebo je nádherne. Ešte sa asi predtým najeme, demikát odkladám na zajtra 😀 😀
pekný deň 😵

nellie_
21. feb 2010

aha takze to mate zatial v rovine uvazovania... 😉
ved hej musite to poriadne zvazit.. ved predsa len mate tam svoj domcek,pracu a kamosov....
musite spocitat ci je viac pre alebo proti odstahovaniu... 😉

takze v robote sa ti paci.. to je super... stale si v tom obchode??? 😉

nellie_
21. feb 2010

siou 😀 😀 😀
hej hej som si vsimla uz ty tvoju svekrušu nemusis.. 😀 😀 😀

tak aj vam pekny den siou 😉

nelynka
21. feb 2010

nellie je to tak 50 na 50 to pre a proti.. to je naprd setko..
uvidime co bude..xixi..

v robote sa paci, stale som tam kde som v septembri nastupovala..
je to super, ziadna buzeracia, super kolegina aj manazer.. ach jo a aj peniazky vcelku 😀

siou pekny dnik a pekny vyletik 😉

vavenka
21. feb 2010

Jooj ten moj herec este furt vydrichmava, nemam to rada, tu cusim jak vos pod chrastou 🙄 🙄

A som si dodrbala francuzsku manikuru, musim to dat dole 😠 20 min roboty v perdeli 🙂

nathali
21. feb 2010

vavenka ten moj tiez nic si s toho nerob tiez sa nudim uuuplne hrozne

nelynka
21. feb 2010

vavus aj moj chrape stale a ja uz od desiatej hore jak nista boha..

ja sondujem kolko si uctuje nasa banka za predcasne splatenie hypoteky, tak ma az mrazi boha 😠

vavenka
21. feb 2010

Nely ja radsej ani nepozeram 😀 som sa smiala cez slzy, ked mi teraz poslali stav hypoteky, za dva roky som im tam poslala uz hodne prachov, a 98% slo len na uroky, s istinou to takmer nic nespravilo 😕 tomu hovorim oficialna uzera 😖 ale tak zial, ked clovek nema inu moznost...

Nath ahoj, sa tiez len semtam ukazes 🙂 ako sa mas?

vavenka
21. feb 2010

Kavicku pijeem, kto sa prida? 🙂

nelynka
21. feb 2010

vavus, to tak je, ze vo fixacii platis vecsinu uroky a az potom sa to otaca..
takze thatk..

ale sme sa dobre odrbali ze sme si toto nezistili predtym kua !

nathali
21. feb 2010

celkom dobre ale mohlo by byt lepsie ale nestazujem sa
sem chodievam uz fakt malicko ani neviem preco ?

my sme tiez chceli hypoteku minuly rok sme sa na to pozerali ale zostalo nam s toho spatne chceli kupit rozostavany rod.domcek ale este ze sme to nespravili

nathali
21. feb 2010

vavenka aj ja mam kafe ale uz je troska studene pretoze vzdy pijeme s priatelom kavicku spolu a hned sa aj najeme ale dnes mu to nejak trvaaa a staale spi 😠

nathali
21. feb 2010

nel a v banke vam nedali nejake moznosti s ktorych by ste si mohli vybrat tu najlespiu??
tak vam to mohla ta nadhera aspon poriadne vysvetlit a ukazat ze co by bolo najlepsie pre vas

nelynka
21. feb 2010

nath a kedy sa vraciate na SK?

vavenka
21. feb 2010

Nath no tak to je dobre ze sa mas ok 🙂

Nell hej, to mi je jasne ze prvych 5 rokov platim vyletne jachty bankovym papalasom 😀 😀
idem nalozit pracku...

nathali
21. feb 2010

asi cez leto lebo v byte byva este sestra a ta chce kupit novy byt tak ze by sme boli hned sami aspon v to dufam ze cez leto lebo priatel zase vymysla kraviny ze by kupil auto -cabriolet a mna ide z neho porazit je jak maly chlapec 😠 a navrat by sa posunul a to ja nechcem !

nelynka
21. feb 2010

nath ziadne moznosti, my sme boli radi ze to schvalili..

boze cabriolet, a na co ho vyuzije??

nathali
21. feb 2010

vevanka no dobreee stale beriem lieky takze nic moc ale nemozem sa tale lutovat a byt smutna co by to bol za zivot sa teraz tesim s toho ze nam konecne svieti slniecko 😀
a co ty jak je tebe ale ti to utieklo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre