Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
23. feb 2010

siou, ked budes mat chvilku a chut, tak mi prosim do IP napis ten tvoj recept na demikat, ale taky podrobny, vies, ako pre MNA 😀 dik 😵

bublinka11
23. feb 2010

Dobre ranko 🙂 ja vas nechcem stvat, ale viete, aka som ja nervna??? Asi tak PMS na tretiu 😠 Moj mm uz ani spavat v noci nemoze, co sa obava, ze co ho rano caka 😀 Ja teraz nemam rada nikoho a kazdy mi vadi...ale na vas sa vzdy tesim (asi ze cez PC sa tazsie nadava 😀 😀 )ale myslim pozitivne a tesim sa na piatkovy test!!!

siouxie
23. feb 2010

shaari, pokojne môžem, len neviem, čo by som ešte do toho dopísala...? 😅

bibi24
23. feb 2010

Dobreeee raaaano 🙂 aj ked uz bude pomaly obed 🙂

Dnes som v praci len do tretej, tak sa tesim. A poobede si idem pre parfem Chloe Chloe 🙂
A vy co dnes?

siouxie
23. feb 2010

bubli, však počkaj, ako ti to do piatku uletííí, ani nestihneš nikoho prizabiť 😀 😀 😵

ahoj, bibi 🙂

Ja sa chystám so šťastným psom do lesa 😀, lebo včera sme neboli. Potom idem do zdravotnej poisťovne a vyzdvihnúť si lístky na predpremiéru do kina. Skúsim stihnúť aj niečo rýchle uvariť a večer ideme do kina. Som zvedavá, čo ešte pomedzi to stihnem 😀

bublinka11
23. feb 2010

Jeeej Siou aj ja chcem taky pekny program...ja zatial budem makat v praci ☹ a radsej by som bola v lese 😀

siouxie
23. feb 2010

bubli, aj ja by som mala makať, ale tak vyhováram sa na pesa... 😀 A je tak krásne, že jednoducho musím ísť 😀. Len čakám, kým mi trochu preschnú vlasy a budem ich môcť dosušiť a ideme.

vavenka
23. feb 2010

Garnizka navrtana, listy z podlahovky su naspat na mieste , pomaly ideme spekulovatco s nabytkom 😀

siouxie
23. feb 2010

vavi, neprídeš nám vynmaľovať? 😀 Ty si rozbehnutá, hotová domáca majsterka 🙂

bibi24
23. feb 2010

Tak aj by som bola radsej vonku 🙂 Ale tesi ma aspon to, ze dnes tu nebudem dlho....

Siou a na co idete do kina?

Bubli a ty si do kedy v praci? Dlho? Inak ako vnutorne zvladas ten pocit, ze budes testovat, ze nevies ci to vyslo, alebo nie? Lebo ja nad tym rozmyslam, ked pojdem do ivf a viem, ze ja budem strasne nervozna...a uz teraz hladam sposoby, cim sa potom ukludnim 🙂

Vavi, sikula 🙂

siouxie
23. feb 2010

bibi, dostali sme pozvánky na Shutter Island, je to nový Scorsese, u nás tuším niečo ako Prekliaty ostrov... Podľa toho čo som čítala, asi to bude celkom pozerateľné (dúfam)... však zadarmo, čoby nie? 😀 😀
tak ja mastím von. zatiaľ sa majte dobre. 🙂

bibi24
23. feb 2010

Papa Siou, ja si zatial pozriem o com by ten filna mal byt, lebo nepoznam 😀

bublinka11
23. feb 2010

Bubi dnes som tu asi tak do 15,30, lebo koniec tyzdna budem isto dlho, kedze je aj koniec mesiaca.
A ja sa testovania nebojim, lebo ja ocakavam negativny vysledok, kedze mam PMS priznaky totalne...ale keby som nevedela ako na tom som, tak som vyklepana urcite... 🙂
A ak sem pride Chrobulka...tak ano, opat myslim negativne ☹ a neviem sa polepsit... 😖

nellie_
23. feb 2010

trocha dlhsie baby ale citajte co nas vsetky caka na materskej... 😀 😀 😀

Na materskej tretím rokom

cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,

že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,

že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky

a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,

pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,

ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,

veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,

pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,

nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,

iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem.

Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,

začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:

"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,

malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,

musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,

cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,

zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,

k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,

pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli

a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,

na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem

a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti,

nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,

pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,

zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,

"Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky,

to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,

na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,

zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,

holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystá

môj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,

do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,

celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,

že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,

ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam,

nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,

od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky,

vyťahujem čajíčky,

mandarínky, keksíky,

veď majú hlad veliký.

Po desiatich minútach,

dogebrení sú až strach.

Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."

Cestou domov - radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.

A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.

Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,

výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.

Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví.

"Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.

Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.

Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.

Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.

Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!" zúrim.

Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.

V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.

Hore je len mamička

a kamoška žehlička.

O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.

Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň

nellie_
23. feb 2010

fuuuha nejako to roztiahlo.... 😅
a zamodrila som celu stranu 😀 😀 😀 😝

shaarka
autor
23. feb 2010

mila basnicka, velmi 😀 😀

bublinka11
23. feb 2010

Nellie super basnicka...tu si vzdy precitam, ked nebudem spokojna so svojim bezdetnym zivotom 😀 😀 😀

siouxie
23. feb 2010

ahojte, už som naspäť, hladná ako vlk a obedujem kávu 😀. Nemám nič, tak budem musieť vystretliť von a buď sa niekde najem, alebo sa zastavím v auparku a kúpim nejaké požívatiny.
Vy čo obedujte, nech ešte viac vyhladnem? 😀 😀

bublinka11
23. feb 2010

Siou....dusenu kapustu a zemiaciky a k tomu nieco brutal zdrave, to sa sem aj bojim napisat 😀 😀

bibi24
23. feb 2010

Bubli, ja som tiez dost negativna a mala by som konecne v tejto veci nahodit pozitivne myslenie. Len mi chyba navod. 😖

Nellie, skveleeee 😀 Som divna, ked aj napriek tomu tuzim mat deti? 😕

Siou, ja som mala nejaku zemiakovu polievku, co aka to bola a knedlo, vepro, zelo. Nie take dobre ako od ocinka, ale na jedalenske sa dalo...

siouxie
23. feb 2010

bibi, ja by som bola šťastná aj z knedla a zela 😀 😀

nič si z toho nerob, mne sa striedajú negativistické nálady s pozitívnejšie ladenými na túto tému dosť často... 😒 Myslím, že je to asi normálne a "pozitívne" myslieť sa naozaj nedá programovo a už vôbec nie stále. A vonkoncom nie vetdy, keď ti to niekto "poradí" 😎 😀
Frázu pozitívne myslenie neznášam rovnako ako asertívne myslenie 😀 😀

bublinka11
23. feb 2010

Bibi, ak zistis ako na to a ako sa pozitivne naladit, isto daj vediet aj mne, ja to totiz potrebujem ako sol 😉

bibi24
23. feb 2010

Siou, ty maso velmi nemusis, ze? Mne tiez nejak nechyba k zivotu, mam rada aj bezmasite jedla, ale ja dodrzujem taku zlatu strednu cestu a tak niekedy fajne masko padne dobre 😉

Baby, tak vidim, ze nie som sama...uff, uz som myslela, ze som divna, ked vsade citam, ako si baby hrozne veria, ze to vyjde a furt len ja mam pochybnosti. Asi je to ale normalne, ked clovek zazije vela sklamania a neuspechu, ze sa tak vnutorne obrni.
Bubli, jasne, ked najdem, poslem ti do IP 😀 😀

siouxie
23. feb 2010

bibi, čo si šiši? Je to úplne normálne... Jasné, že niekedy je človek v eufórii a dúfa, ale podľa mňa je úplne normálne mať pochybnosti. Okrem toho, ja dosť verím vlastnej intuícii a keď jednoducho cítim, že niečo bude alebo nebude, väčšinou je to tak...Skôr si vždy hľadám nejakú "nové" riešenie, smer, cestu, aby som sa mala na čo opäť tešiť.

Mäsko veľmi nejem, to je fakt, ale zase nie nejako striktne. Rizoto robievam dosť často a kuracie na prírodno tiež. Dokonca aj iné ako hydinové a ryby si dám, ale to naozaj len príležitostne (u starej mamy, v reštaurácii...).
Tak ja zase utekám vybavovať. Pekný zvyšok dňa, ak sa s niekým už "neuvidíme"... 😀
Bubli, drž sa! 😵

bibi24
23. feb 2010

Mas pravdu Siou a s tou intuiciou to mam aj ja podobne...ale zas, aj ta ma niekedy sklame 😀 Tak si vyber. Potom si uz len poviem, ze je to v bozich rukach, alebo v rukach osudu 🙂

Pekny den aj tebe 😉

Bubli, hlavne si nenahovaraj ziadne priznaky, ved vies, ze kazda sme jedinecna 😉 (to sa mi hovori 😀)

nellie_
23. feb 2010

bubli dobre vies ze predmrchovske priznaky su uplne rovnake ako tie tehotenske.. tak hlavu hore 😉

chcelo by to tu fakt nejaku druhu tehotensku vlnu spustit... 😉 ja uz by som sa tiez tak rada pridala do klubu tehotnych... 😎 😀 😀

bibi24
23. feb 2010

Nellie, dobre, tak ju zacneme? Ja sa hlasim, ze ostanem tehotna na jar, maximalne tak v juni. A basta. 😀

nellie_
23. feb 2010

dufam ze tento cyklus sa strafime do ovulacie lebo uz mi chyba poovulačny stres 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. feb 2010

siou, kolko tych propoliek papas? dodrzujes ze 3x denne?

bola som v lekarni a cestou som natrafila na sekac, dufala som, ze predavacka povie, ze ma akurat obed, ale ona ma milo pozvala dnu 😒 tak som sa len spytala na tehu gate, nemala, ale ine mi ukazala, take poporodne na leto, super. sa mi nechcelo ani skusat, tak som povedala, ze ich rovno vezmem (3,5e) a ona ze este ma nejake vrsky a topy pre mna... povyberala toho tolko, ze som bola v rozpakoch (trafila vkus aj velkost) a zavrela som sa do kabinky! 😀 😀 😀 samozjreme ze som tam nechala 26e! 😀 tomu sa hovori obchodnicka... 😀 😀 😀

o fajnych jedlach pisete, vyborne tipy na obed, ale ja sa dnes vzdam, jednak nemam velmi chut a dvak som nedavno zjedla skoro cely polkilovy jogurt s piskotami 😅

bibi24
23. feb 2010

Shaari, tak ked je dobra cena a este ti aj sadne...no, nekup to 😉 26 evri, ale zas kolko si nakupila 😀

Nell, poovulacny stres je parada 😀 😀 viem, poznam (az mi je to divne, ze vobec stresujem, ked viem, ake je mnozstvo manzelovych "bojovnikov") 😀

Ja by som si dala nieco sladke...mnam zmrzlinku napriklad, uz druhy den mi na nu ide chut. Ale nic tu nemam. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre