Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
24. feb 2010

tak ja uz som pozasivala najnutnejsie, ale nemohla som si vybrat vhodnejsi cas, ze? z vreckoviek som si musela urobit tampony do nosa, lebo som k sitiu nemohla ani hlavu sklonit 😀 😀

bublinka11
24. feb 2010

Shaari super pohlad musel byt na teba 😀 😀 😀

shaarka
autor
24. feb 2010

jella sa nesmiala 😀

madeline
24. feb 2010

ahojte, hlasim obednu pauzu a shaar mala si sa odfotit, my by sme to zhodnotili 😉

shaarka
autor
24. feb 2010

😀 😀 😀

slniecko77
24. feb 2010

ahojte... 🙂
som tu par dni nebola..mali sme navstevu a nejak nebol cas
zrekapituluje mi niekto co mate nove?
Shaarka uz zabyvani v novom? ako Bubli?

siouxie
24. feb 2010

slni, prišiel môj čas? 😀

takže, shaarka v novom, spokojná, len trocha prechladnutá, vav prechladnutá, ale vymaľovala detskú (makala ako šrób dva dni), nellie v robote (tuším tiež s nádchou?), chrob v robote a sníva ako odtiaľ vypadne, pipi to nejako fláka, ale je v poriadku, aj džou dobehla, madeline len cez obedné pauzy, anax nebola asi týždeň, bibi sa včera chystala kúpiť voňavku, bublinka trošku predčasne depkovala, ale už je celkom veselá... 😀 😎

shaarka
autor
24. feb 2010

siou, klobuk dole 😅

slni, a ty co? ako?

siouxie
24. feb 2010

shaari, prečo? 😅 malá oddychovka popri písaní 😀 a vonku je tak krásne! ☹ 😠 😀

lenocka84
24. feb 2010

čaute baby
ako sa tu mavate?
ja sa trapim s tehu cukrovkouk dnes si dokonca sama beriem krv, normalne ze sa ucim byt domaca lekarka

bibi24
24. feb 2010

ahojte zeny 🙂

tak ja tiez mala prestavka pri praci, som vas dokonca aj precitala, nebolo toho vela. 😉 Ja uz maaaam dnes piatooook 🙂 Od zajtra lyzovacka, smer telgart, jupiiii.

Ale v praci mam toho vela a to som myslela, ze dnes bude pohoda. No, co uz.

Siou a vonavku uz mam 😉

Baby - choroby, tak sa liecte, tu nadchu vam ani trocha nezavidim, neznasam ju. Ja sa preventivne tiez dopujem vitaminmy a zatial klop klop, funguje.

shaarka
autor
24. feb 2010

lenoc, ta to jaaak? a co na to beries? pichas si? 😔
sa ti to bude hodit potom ked budes robit lekarku svojmu syncekovi 😉

siou, ze mas dobru pamat 🙂 u nas nie je krasne, ale aspon neprsi. uz som cela zvlhnuta z toho pocasia 😀 😀 aj z nosa mi kapci aj ocko mi slzi 😀 hladna som.

lenocka84
24. feb 2010

shaar picham si len do prsta, aby som si krv nazvbierala
dnes mam cely den taky, uz mam za sebou 3 odbery, z toho 1 sama doma za asistencie mm
v piatok sa uvidi co s tym dalej

siouxie
24. feb 2010

leni ☹ a zvládaš?

shaari, bee, už nech ste všetky zdravé, ja to tiež neznášam a viem si živo predstaviť... Prechladnutá som bola naposledy vlani v máji, deň pred skúškou, ani som sa učiť nevládla. fuj. A bolo aj dosť teplo, nechutná kombinácia 😠 Tak dúfam, že ma to obíde čo najdlhšie.

lenocka84
24. feb 2010

siou musim, pre maleho vsetko
zatial je ok, vraj by sa to nemalo na neho preniest
tak v to verim, a trpim, ale je pre jeho dobro

siouxie
24. feb 2010

tak sa drž, leni 😵

ja som to nevydržala... ideme von 😀 😀

bibi24
24. feb 2010

Leni, tak to naozaj nezavidim, drzim palce, nech to uspesne zvladas.

Ja som dnes tiez bola na odbere, na dalsom HP a uz mam toho brania krvi akurat dost, uz som bola 3.krat, kazdy tyzden raz. 😠 Ma scedia z krvi.

lenocka84
24. feb 2010

bibi dakujem
po piatku sa uvidi co s tym dalej
ale tak dieta zatial zabera, uz isli dole 2 kg, tak necham sa prekvapit

slniecko77
24. feb 2010

..ja nemam ani nic nove..mali sme tu na navsteve svagrinu, tak nebol cas ist na net a pokecat, ale sa polepsim xixi
..Sioux dakuje ti velmi pekne za kratky ale obsazny suhrn najdolezitejsich informacii 😉 som sa na teba spoliehala
..leni tak to ma mrzi ☹ ale moze to byt len tehotensky diabetes a po porode to bude opat fajn
..Bibi, ze lyzovacka....hmmmm dala by som si povedat, uz som dlho nestala na lyziach, tak si to uzite 😵

bibi24
24. feb 2010

Slni, dakujem pekne 😉 Uz sa fakt tesim, za 3/4 hodku odchadzam, este idem so svagrinou obzriet jej svadobne saty (v maji sa vydava) a potom hor sa telgart 😉

lenocka84
24. feb 2010

slniecko ano je to tehu cukrovka, normalne ju nemam

slniecko77
24. feb 2010

..jeeej Bibi, ake prijemne starosti..hned by som sla okukavat s vami 😉
..Leni zaklad je, ze ti ju podchytili, aby nebolo ohrozene babo 😉 vsetko bude v poriadku, som si ista 😵

anaxamon
24. feb 2010

bry den baby jagy 😀

shaarka
autor
24. feb 2010

jeej, spomen anax, a ona sa zjavi 😀

lenoc, a co s tymi kilami? mas schudnut? mas dietu? a po odberoch co? aka liecba?

anaxamon
24. feb 2010

hej? kto ma spominal?

shaarka
autor
24. feb 2010

aaaale nikto 😀 (to aby si nebola namyslena)

lenocka84
24. feb 2010

shaar nemam schudnut, mala som ok vaha
ved som pribrala 7kg co je v norme
ale kedze som vylucila bilu muku a cukor ide t same dole

anaxamon
24. feb 2010

leni, ja som bola tiez na glykemickom teste u diabetologicky a teda vysledky pohroma, ale ked ja som sprosta a vecer pred odbermi som sa pekne napackala prave dorobenymi veternikmi..ale zas no nedaj si ked som sa s nimi tak mordovala 😀 😀

shaar uz som zistila co sa dialo a to som si precitala len vycuc od sio a preto aj viem "kto" ma spominal 😀 😀

shaarka
autor
24. feb 2010

leni, ved to som myslela - ze preco mas dietu? kvoli tej cukrovke?
juj, ja by som bez cukru nemohla byt, asi by som explodovala od nervov 😀 (a to som pred tehu sladke siroko obchadzala)

monika0001
24. feb 2010

ahojteee 😀 😀 😀

idem vás pozdraviť.. ako sa máte?? ja vás občas kuk.. teda baby, ktoré poznám a sledujem na tajňáša vaše albumy (flamenge, pipi, shaar, vavi.. 😉 😝 😅 😀 😀 😀 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre