Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
26. feb 2010

som si spravila 2 zemle+natier.maslo+salamka+paradicka+ladovy salat a zaklincovala som to muffinom 😉 ale to bolo 2 hodiny do zadu a uz zas pretravilo 😅

tak tak. hlavne veci do porodnice aby boli doma, ostatne sa moze dokupit aj potom 😉 ja som spokojnejsia, co som vcera dotrepala domov vlozky a podlozky a tampony do podprdy a tak.....

vavenka
26. feb 2010

no zatial drzim, kua estelen jedna je 🙂

pipimiska
26. feb 2010

vave,ja zas nestresujem koli tomu,lebo moj mm je velmi schopny co sa tyka nakupovania,on viac chodi na nakupi ako ja,aaa nemal by problem zajst aj v poslednej chvili a kupit presne to,co by som potrebovala aj tampony aj podlozky,secko 😵 ]
dokonca,ked som raz stresovala,ze co ked to nestihnem a nebudem mat nic,tak ma mm upokojil,ze ziaden strach,on by bol shopny zaplatit predavacku aby dosla s nim do porodnice aj so vzorkami 😀

pipimiska
26. feb 2010

vave,ved si zdriemni 🙂

vavenka
27. feb 2010

pipi tak to mas super, aj moj herec by to isto zvladol-prinajhorsom by nalozil do auta moju mamku a spolu by kupili... ale tak clovek nikdy nevie, ako to cele vypali.... teraz som mozno hrdinka, ale ked dojde hodina h, tak budem riadny stressman 🙂 alebo budu nejake komplikacie alebo co a nebude cas riesit nakupy... Tak uz je to pekne za dverami v detskej, ako shaar poznamenala - jest to nepyta, pokazit sa to nepokazi a ja som kludna...

vavenka
27. feb 2010

pipi no ked zaspim tak sa uz asi tak skoro nezobudim 😀

no co dnes nacvicuje opica mala 😀 ked bude taka pojasena aj mimo maternice, tak sa teda fakt mam na co tesit 😀

vavenka
27. feb 2010

Halak nas ,ktory si vo Vancouvri posvat sa meno tvoje prid majstrovstvo tvoje bud lapacka tvoja ako vo vynkli tak i na zemi, Demitrov gol kazdodenny daj aj dnes a potrestaj Kanadske chyby ako ich potresta aj Hossa s Gaborikom a neuved nas do boja o bronz ale do finale. Amen 😀 😀

pipimiska
27. feb 2010

vave 😀 😀 😀 😀 tri krat som si to precitala 😀
tak potom nespi,som zvedava co si budeme pisat do pol stvrtej 😀 aaa tie fotky mi neposles? 😅
aa co robis teraz????
moj maly je zlaty,v tom vyssom stadiu,zhruba od 29 tt je to take ine,cele brusko sa vlni,velmi prijemny pocit 😵 😵

pipimiska
27. feb 2010

..take krasne ked babo citit na vsetky strany 😵

pipimiska
27. feb 2010

vave,mas pravdu,nemozme vediet ake pri tom budeme mat stresy 😅 ..zoznam mam v diariku,tak pri najvecsom strese by som sa snad zmohla na vetu,precitaj si zoznam v hnedom diari 😀

pipimiska
27. feb 2010

vave,budicek 😲 😲 😲 to kricim,hej? 😀

zuzana36
27. feb 2010

ahojte dievcata
klobuk dolu vavik, lepsiu motlitbu som este nepocula 😀 😀 😀
no a teda mate vzdry babulkz, ja nech robim co robim, yalomim do pol noci 😀 , MM nastavil budik a aj vstal, ale mne sa nedalo 😀 , ale pekne mi to ranko zreferoval a isiel na lukostrelbu. ozvem sa az asi vecer, idem deticky nahovorit na vylet po BRATISLAVE. tak papa

nellie_
27. feb 2010

no ahojte... 🙂 🙂

ja som sa taaaaaak chystala pozerat hokej, ale ked zazvonil budik tak som si dala vankus na hlavu a spala
dalej.. 😅 ale potom som jednym okom vykukla a bolo to 2:0 ☹ tak som sla spat... a drahy chudak mi potom vycital ze taky super hokej som prespala, ze keby som bola videla poslednych 5 minut ze to bol iny nervak a on to nemal s kym prezivat... 😅 😅
no chudaci, je mi ich luto ale tak prehrali so ctou a verim ze bronz je nas... 😵 😵 😵
dufam ze zajtra sa uz nejak donutim prebrat a pozriet si ten posledny zapas... 😎

uz by som sa pomaly mala ist aj chystat - za hodinku odchadzame na oslavu... 😎 😀
tak krasny den vam prajem... 😵 😵 😵

vavi a ta modlitba nemala chyby... 😀 😀 😀

vavenka
27. feb 2010

No dobre ranko 🙂

Ked bude treba cakat na smrt, tak treba zavolat mna 😀 nikdy by ste sa jej nedockali 😀 o poltretej som zalomila a teraz vstala 😀

Motlitba nepomohla, ale tak co uz, idem dat daco do zaludka 🙂

vavenka
27. feb 2010

Kto si da so mnou kavicku a muffin? 😉 je to vyyborneee 🙂

nathali
27. feb 2010

mnaaam muffiny mam rada 🙂a kavicku uz pijem 🙂

bublinka11
27. feb 2010

Ahojte, tak ja som vstala teraz, lebo som hokej pozerala az do 4,45 a potom som to zabalila...
A tiez mi je to luto. Neviem, ci dnes vstanem...radsej som mala tuto noc spat a vstat na zajtrajsi zapas...
Vavi na dnes motlitba nie je??? 😀

vavenka
27. feb 2010

Cau bubli, my akurat pozerame hokej zo zaznamu, kebo herec chudak o polpiatej dosiel domov ze poslednu tretinu uz pozrie doma a zaspal 😀

Kavicka bola fajna, rozmyslam co s nacatou sobotou, trebalo by nalozit pracku, ale asi som prilepena alebo co, nejaka vyssia gravitacia je tu okolo gauca 🙂

pipimiska
27. feb 2010

caute,tak ja som hokej pozerala do konca,ani sa vam nepriznavam do ktorej som spala 😅
tych poslednych 5 minut fakt stalo za to,no skoda 😉
ja som si prave dala ranajky 🙂 a co teraz ?

vavenka
27. feb 2010

Cau pipi 🙂 no o chvilu bude aj cas na desiatu 😀

Hej skoda preskoda, ale aj tak dobre, chystas as pozerat aj bitku o bronz? 😉

bublinka11
27. feb 2010

Tak uz som tu aj ja, dnes uspesne nakup za mnou, mm ma poslal samu a ked som prisla, neveril, ze som bola len v Kauflande, ze som bola dlho prec. Nuz, posli babu samu a kupi vsetko potrebne, na ktore, ked ide na nakup s chlapom, nema cas pomysliet, lebo ten ju nahana!
Ja si dam dnes budik, ale neviem, ci vstanem...uvidim, rada by som 🙂

vavenka
27. feb 2010

Aj my ideme do obchodu a pomotkat sa, takze zatial 😉

shaarka
autor
27. feb 2010

caute hokejky 😀 my sme sa na to patricne vykaslali 😎 robili rozne uzitocne veci a teraz dopozerali 2012 - som sklamna, zaspala som, smiala som sa a voooooobec sa mi to nepacilo 😠 jak dobre, ze sme na to nesli do kina.
teraz idme k nasim, adios 🙂

bublinka11
27. feb 2010

Shaari, aj my ideme k nasim, dufam, ze sa tam nestretneme 😀 😀 😀

siouxie
27. feb 2010

ahojte 🙂

mne sa zľahka dvíha žalúdok z toho, aká hystéria sa okolo hokeja strhla, dúfam, že nazavadím o tv správy, stačí čo je na nete 😎 Potom ide človek okolo štadióna interu a je tam viac ťažkoodencov a policajtov so psami ako fanúšikov, pomaly. čo sa v dnešnej dobe robí zo športu a so športom... 🙄 😠 (koniec úvahy 😀 😀 ).

Ale máme za sebou krásny deň, čo-to som popísala, boli sme na výlete a bolo nádherne, peskovi hrabkalo, dával si šprinty za labuťami, žužlal drevečká, lietal ako raketa. Vybláznili sme sa dosýta 😀.

m. si prečítal kus mojej práce a sucho skonštatoval, že je to napísané ako učebnica a že ma ešte budú citovať (trdielko moje, vždy si o mne myslel viac, ako je holá skutočnosť 😅 😲 😀). Ale aspoň ma prešli tie najväčšie pochybnosti nad jej úrovňou 😎.

shaar, 2012 - úplne chápem 😉 😎 😀

bubli - jedna otázočka k pekárničke, m. sa pýta, či by pekárnička dokázala upiecť chlebík, ktorý bude mať zrnká aj na povrchu, na kôrke. Dokáže? 😀

vavenka
27. feb 2010

Siou sikulka 🙂

My sme chrneli cely den pred telkou, nepohla som ani malickom, nejak ma bolela hlava a celkovo som nemala najlepsiu naladu.... Ale boli sme sa pomotkat, pokupili sme potraviny, podala som sportku 😀
Mlyncek som ale nekupila, ani formu na babovku - chceli za nu 15,- eur!!! Tak to by som veeela baboviek musela upiect, aby sa mi to rentovalo 😀

A teraz som dopila deci vinka, ktore ostalo po navsteve nasich, vyzierame tycinky 😀 a pozerame lupez po taliansky 😉 joj pekna je ta herecka.....

pipimiska
27. feb 2010

cauko 🙂 ja som bola nedavno obedovat v optime,tiez sme sa presli,kupila som len dva bodinka,ale vcera sme si kupili obaja boty na ked sa otepli 🙂
a teraz som olovrantovala pecenu rybycku ze morska stuka,velmi dobra inac 😵
a hokej neviem ci budeme kukat,lebo potom mame dokakany skoro cely den ..uvidime 😎

vavenka
27. feb 2010

Pipi aj my sme boli v Optime 😉

Ale nepapali sme, len na potraviny sme boli....

Juj rybka mnami mnami, ja som kupila bryndzu na demikat, a aj kyslu kapustu - hoc ju moj herec nelubi, uvarim nieco len pre seba 🙂 bud zapeciem so zemiackami alebo spravim kapustovu polievku, uz sa tesim, naposledy som jedla kyslu kapustu na vianoce 😉

pipimiska
27. feb 2010

vave,mnam demikat,aj ho tiez asi spravim tento tyzden aa kapustnica dvakrat mnam,zeby aj tu spravim? 😅

vavenka
27. feb 2010

Pipi brusko kedy fotis: 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre