Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
4. mar 2010

Bibi cau...no tvoja obyvacka musi byt uzasna, taka ziariva farba...
No a vidis, tak vo fialovej sa mylim, len ja som za vsetko ziarive...a fialova na mna posobi tak smutne a tmavo. Mozno ked si ju tak skombinovala, tak ani nie.

vavenka
4. mar 2010

Caute,

Nell drzim palce pri vybere farieb 😉 ja tiez este niesom 100% rozhodnuta, uvidime co budu mat v obchode 😀

Idem spravit rannu ocistu a hor sa s danovym 😀

nellie_
4. mar 2010

diky za vase rady baby... 😵 😵 😵

bibi ja uz sa tiez pohravam s myslienkou na oranzovo-zltu obyvacku 😎 😎 len si to musim vydupat u MM.. 😀 😀 😀
no vravim, dneska este poriadne za denneho svetla budem studirovat ten vzorkovnik a zajtra vam poviem finalny verdikt.. 😀 😀

vavi tak hlavne prezi bez nevolnosti cestu - ak ides zasa MHD... 😅

zuzana36
4. mar 2010

pekne dopoludnie 🙂
aj ja chcem malovat, ale nech o tom neviem 😀 , mame doma az mooc syte farby asi 3-4 roky. a uz je to pre mna unavne. teraz by som chcela nieco ako moka , jemna mliecna cokolada a dost mozne, ze aj biela. deti maju zlte izby a pracovna je oranzova amam pocit, ze to robi tmu. kuchyna je jenme kremovam, ale 1 stena je vyrazne zelena- taka tabulova farba a schodisko jemna svetla kremova a dominant. malinova. a uz to nechcem. ☹
a myslim, ze teraz sa davaju svetlejsie tony.
lenze byvat budes ty, tak sa to musi pacit tabe 🙂
tolko odo mna

bibi24
4. mar 2010

Ja mam taku tu obyvacku, ze vobec neposobi tmavo...prave naopak. Su to take zvlastne odtiene - 2 steny mam take jemnucko oranzove (taky zltooranzovy odtien) a 2 silnejsie, ale take skor zlte ako oranzove...neviem, ci ste pochopili moj vyklad 😀 A farby su nakombinovane tak, ze 2 rozne steny spolu a dalsie 2 spolu.

Mne sa paci aj taka farba, ze lososova a v kombinacii s tmavym drevom (ceresna, orech) 😵 Taku mam kuchynu.

Ked budeme na novom konovi, tak vam ukazem fotky bytu 😉

nellie_
4. mar 2010

jeeeej bibi si mi teraz vnukla napad s tou lososovou... aj my mame linku z ceresne... a to by mohlo byt fakt zaujimave a boli vo vzorkovniku take nadherne odtiene.. a aj dlazbu v kuchyni mam taku do cervena nadych a ta jemna lososova by k nej v pohode sla... 😎 😎 😎

zuzana36
4. mar 2010

loosova je fajn, len skoda, ze k nam sa nehodi. mame orech kuchynu. este mam cas do leta, caka nas prerabka kupelne, coho sa dost bojim, mame ju 5 rokov staru a stale niekde zateka voda z trubiek a nevedia to najst, takze iba tak, ze ju celu roztlcu ☹ ☹ ☹ . tiez budum davat nove kachlicky absolutne nemam predstavu ake. je to tym, ze sa nam do toho nechce, ale musime! aaaaaahhhh

dzou
4. mar 2010

Ahojte zienky... tak kamosky som uspesne odviezla do Birmingahmu na letisko ale az ma noha boli z tolkeho soferovania 😅 bola sranda i ked tolko nenakupili ako minule lebo neboli nejake super zlavy...
idem este trochu upratat a varit a prat.... ale tak len nakukam... nieco nove tu je?
No ja som uplne mimo akoze vobec neviem co si mam mysliet.... dnes som 34DC.... a test neg zo vcera ale mrcha nikde 😕 ani prsia proste nic 😕 vobec nechapem pretoze takto dlhy cyklus som este NIKDY nemala....a to myslim asi v priebehu 4 rokov od kedy nemam HAK ani predtym ked sme sa nesnazili max najdlhsi moj je 32DC a to naposeldy bol v auguste inak max 31dc... vazne nechapem co sa deje, ako 2x som si dala za nejake 4 dni tie femi kvapky lebo som si uz myslela ze pride ale tak snad tie 2 razy mi to nemohlo nejak poskodit ..... ci?ved to ako denna davka ale za viac dni mi mohla nieco spravit?... a teda vcera aj predvcerom som mala taku navalovu bolest jak na mrchu asi 15min ze som uz aj kamoskam tvrdila ze uz urcite dostanem a nic 😕
uz som aj rozmyslala ci ten test nebol nahovno ako vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazne nechapem ☹

bibi24
4. mar 2010

Nell, aj my to presne tak mame, ako ty opisujes - tu dlazbu a ceresnovu kuchynu a ta jemna lososova je k nej perfektna - ani to nie je biele, ani velmi farebne, taky zlaty stred 🙂 Som rada, ze som ti vnukla dobry napad 😉

Dzou ahoj, tak to je fakt zaujimave. No, moze byt ze si mala oneskorenu ovulku, stava sa to. Aj ja som mala minule az na 23 dc. Vyskusaj este test 😉 A tie kvapky ti podla mna nemohli uskodit, to by si musela dlhsie brat.

vavenka
4. mar 2010

Zuzi kokso tak to naserka, 5 rocnu kupelku prerabat 😠 ja dufam ze ked dame do kopy dom tak 10 rokov nebudem nic riesit, maximalne tak premalovat steny, ked Vanduska skonci so svojim piccasovskym obdobim 😀

vavenka
4. mar 2010

Jeej dzou no konecne, takze babska zurka sa vydarila?

Sup do lekarne a kupit iny test a zajtra rano ocikat, zeby si zacala dalsiu tehulovsku vlnu? 😅

dzou
4. mar 2010

no neskorsiaovulka teoreiticky mohla byt lebo nic ine ma nenapada ze preco tak dlhy je ten cyklus ... jedine ze sa posunula kvoli tej chorobe inac neviem... alebo bol anovulak???? no uvidime.... test ocikam rano..ale mam nakupenu jednu znacku 😒 ale tak uvidime 😕 naizaj tomu nerozumiem a ja sa citim nijako 😀 prsote nic mi nie je ani PMS nic
no a inac je tu nieco nove?

nellie_
4. mar 2010

dzou ahoj 😎 😵 😵 😵
nemusis hned mysliet na najhorsie - podla mna fakt oneskorena ovu, anovulak hadam nie.. a podla "smyklaveho toaletaku" sa ti neda troska zorientovat kedze nemerias???

Vavi picassovske obdobia su supeeeer.. nas maly dokreslil carbaninami celu kozenu sedacku - smotanovu a aj steny v obyvke a presne vie ktora carbanina co znamena.. jedna je traktor, dalsia bager atd 😀 😀
som sa svagrine smiala ze on to tak krasne vysvetluje ze ktora co znamena a kuka tymi ociskami ze to sa neda ani vyhresit ho za to 😀 😀

Zuzi no to veru fakt "potesi" taka nutena prerabka.. 😅

Bibi 😉 🙂 😎 😎

dzou
4. mar 2010

no nellie ako neviemk presne co myslis 😀 ale ak teda ide o vytok tak je taky klasicky creamy ako mavam pred mrchou tot vsio... tiez uz som cakala na ''sucho'' ktore mam vacsinou den pred MS a ani to neprislo 😀

vavenka
4. mar 2010

No idem sa poludstit a na danove 😉

dzou
4. mar 2010

no a nikto mi nenapise co je tu noveeeeeeeeeeeeeee 😠

nellie_
4. mar 2010

dzou myslela som ten soplak plodny ci si nespozorovala... 😎 podla neho by si mozno tak cca vedela ze kolko DPO si...

no som ja zvedava ako sa to s tebou vyvinie 😉 🙂 mohla by si zacat druhu tehu vlnu.. treba aby ju niekto otvoril.. 😉 ja sa potom v aprili pridam.. 😀 😀

nellie_
4. mar 2010

dzou na reporty je tu majster Siou... 😀
ale v podstate ani nic svetoborne... babetka tehuliek sa maju dobre, priberaju krasne... 🙂 🙂
a my netehulky sme stale netehulky.. 😀

dzou
4. mar 2010

nellie sak aj to je pekny report 😀

nellie_
4. mar 2010

ale prd dzou, na siou sa nechytam... 😀 😀 😀

no ale som rada ze si cenis moju snahu 😀 😀

dzou
4. mar 2010

no tak hej no siou vie lepsie 😀 😀 😀 😀 ale tak cenim si snahu hej hej 😀

nellie_
4. mar 2010

siou tu tusim dnes ani nebola este... 😲 😲 😲 😲
(skusam ze ci sa nechyti... 😝 😀 😀 😀 )

bleee dala som si banany v cokolade a jak doprznili tu napln.. to aky bordel.. viac si to nekupim... 😖 😖

bublinka11
4. mar 2010

Ahoj Dzou, Nellie to zhrnula krasne...stale tu nie je nova tehula, tak na tom makame : 😀 😀 -D 😀 😀 ved zachvilu to tu vsetko porodi a co tato tema bude bez tt v pasoch??? 😀

nellie_
4. mar 2010

baby podelim sa s vami o dnesne dva zazitky s kolegynou - podotykam jedna sa o jednu osobu... 😀 😀
(robi sa strasne dôlezita inzinierka a dneska perlila fajne... 😀 😀 )

1.situacia
sla faxovat a rozculovala sa ako jej zle stale vyplnaju tlaciva tak ze ide im tam napisat ze ako to presne maju a vravi mi nech jej podam pero ze im to tam dopise.. tak som jej podala a ona ze ale cervene mi daj nech poriadne vidia ze je to dôlezite... tak ja kukam na nu ze ci z duba padla alebo co a ked som vybuchla tak sa este aj mierne urazila.. 😀 😀 😀 😀 (ale tak kde zije ked ocakava ze im fax prejde s na cerveno vyznacenym textom.... 😀 😀 😀 😀)

2.situacia
madam dosla za druhou kolegynou ze potrebuje farebne scanovat.. a ona jej vravi ze ako farebne ved scaner ti urobi vlaste foto dokumentu ktory scanujes.. no ze ona potrebuje farebny lebo v kancli na poschodi maju iba ciernobiely... 😀 😀 😀 😀

tak toto keby som bola pri tom tak ona so mnou uz snad do smrti neprehovori jak by som sa ja na nej rehotala 😀 😀 😀

dzou
4. mar 2010

nellie 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka11
4. mar 2010

Nellie 😀 😀 😀 aj je blondyna, ci nie? 😀 😀 😀

nellie_
4. mar 2010

ryšavica ryšava... 😀 😀 ale pôvodne neviem aku farbu veru ma.. 😀 😀

ale tu ide hlavne o to ze hra sa na straaaaasne dôlezitu a premudrelu a potom takto perlí 😀 😀 😀

dzou
4. mar 2010

inac mm ma neskutocne nasral za cely cas jak tu boli tie kamosky bol taky hnusny ku mne ani jedno pekne slovo o mne nepovedal furt si len srandicky robil ze aka som nesikovna a pod. 😠 akoze neviem co si ony teraz budu mysliet.... som sa smiala a hovorila im ze asi kramuje namiesto mna 😀

bublinka11
4. mar 2010

No ved takto to byva vzdy 😀 😀 😀 Ja milujem, ked mi niekto posiela fax a pride biela strana...zavolam, prosim poslite ho naopak a znovu biela strana...na taky 3. krat sa to podari vacsinou 😀 😀
Alebo ked cakam fax, zavolam, ze prosim uz ho poslite...ze ved posielam...ale k vam sa neda dofaxovat...ja ze prosim? Ved nam fax nezvoni, nie je obsadeny...no neda sa, asi ho mate pokazeny 😀 😀 Ja ze O.K., od rana faxy chodia bez problemov, ale zavolam opravara 😀 😀 alebo sa prihlaste na kurz faxovania 😀

bibi24
4. mar 2010

Nell 😀 vtipna pani kolegyna...My mame podobneho 60rocneho kolegu (nic proti starsim ludom), ale chudacik, fax tu mame hadam, odkedy tu ja robim, cize peknych par rokov a on stale ked ide faxovat, tak sa pyta, ako dat stranu a ako zadat cislo, ale fakt, ze stale. 😀 A minule zase ked pouzival mikrovlnku, tak tam dal jedlo zohrievat aj s alobalom a skoro nam tu vybuchla. 😀 A na dalsich par kuriozit by som si iste v suvislosti s nim spomenula. 🙂

Dzou a vies, kazdy cyklus je fakt iny....takze sa na to neda 100% spoliehat. Ja napr. spoznam ovu aj keby som nechcela jednak podla watteraca a eggaca...a potom po ovu mam take creamy, ze to rozoznam hned 🙂 A este tvrde prsia po ovu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre