Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
4. mar 2010

nell, ho si čo? 😕 😀

shaar 😀 😀 😀 super! hovrná zbieram, heslo dňa 😀 😀 a ok, s tm počítať nebudem, hoci, ak by bol náááhodou niekde registrovaný, bol by zaujímavý objekt na skúmanie, celkom by sa mi hodil 😉 😀 😀.

ja tu počúvam prestarnutého puboša, ktorý sa chystá na koncert starých páprdov a už má oblečenie pripravené, topánky nachystané, ledva sa vie dočkať a furt ma vyrušuje, či si má zobrať toto, alebo hento... 🙄 😀 😀 katastrofa 😀

siouxie
4. mar 2010

nell 😀 😀 nemusíte, len mám viac žien ako chlapov, a chcela by som kvôli štatistickému spracovaniu mať okrúhle číslo respondentov, tak mi napadlo, že použijem aj vašich manželov. 😀 😀 ale nič sa nedeje 😀

nellie_
4. mar 2010

siou mam HO-SI-PA - Hovno Si Pametam 😀 😀 😀 😀

siouxie
4. mar 2010

nellie, geniálne 😀 😀 my máme trochu z inej sféry, ale podobné HKOP 😀 😀

shaarka
autor
4. mar 2010

siou, hosipa nepoznas?? 😀 😀
tak MM by ti stavnato posluzil, odpovedal... ale ja som to urobila tak, ze som na FB dala aj moju aj jeho foto a urobila nam akoze spolocne konto. moje meno, jeho meno a nase priezvisko.
ale on ma asi 3 priatelov a kedze vobec nekomunikuje, tak ho ani nik neotravuje. veci riesim len ja s nasimi spolocnymi kamosmi. a aj to len light - aby som bola v obraze, ze co sa deje vo svete 😀

baby, slavnostne vyhlasujem, ze som si ciastocne zabalila tasku do porodnice! samozrejme mi este vela veci chyba, ale hadam zajtra dokupim 🙂 dost sa mi stiahla rit (pardon za vyraz), lebo moja kamoska vcera porodila - a to som k nej zajtra mala ist na kavu 😀 vravela som si, ze jaaaj, mam dost casu, lebo najprv majka a az potom ja... a majka to uz ma za sebou. 6 tyzdnov bol medzi nami rodziel 🙂

shaarka
autor
4. mar 2010

hkop?

siouxie
4. mar 2010

shaar, tak blahoželám a už mi lepí aj za teba 😀 😀

siouxie
4. mar 2010

nepoznáš: čo robíš? ležím hkop 😀 (hore k. oproti plafónu? 😀 )

chrobulka
4. mar 2010

ahojte!
dnes su v kurze skratky? my doma pouzivame KuPiPa ked sa nieco nepodari... (rozumej Ku***, Pi**, Parazol)
to moja mamina vymyslela a nejak sa to ujalo... ANO, sme vulgarni, a co? 😀

co nove?
u mna akurat vela roboty a nervov, ale drzim sa. ani neviem ako a uz znova som v strede cyklu a nie a nie vyliezt na chlapa 😀

shaarka
autor
4. mar 2010

siou, no si predstav, nepoznam. 😅 este tak HK ano, ale s tym plafonom je to take... slusnejsie? 😀 😀 😀
MM tlaci tmavy chlebik so strasne nezdravou slaninou, takou ozajstnou, co ma len tuk bez masa 😎 ach jaj 🙄

a s tymi farbami som sa pobavila... my s MM sme pravy opak. nastahovali sme sa do nejakej bananovej obyvacky, svetlulinko bezovej chodby, svetlozelej (pastelovej) spalne a marhulkovej (lososovej) detskej. detsku som MM nakazala premalovat ihned (polarna biela + dreveny nabytok), lebo tam spime, a ostatne izby casom... ked sa to tu trosku ukludni. 🙂

shaarka
autor
4. mar 2010

chrobiiiiiiiiiii no cau. dlho si nepisala.
my sme mali fyzikara, ktoreho sme volali kobra... nie je to taka narocna skratka na uhadnutie 😀

chrobulka
4. mar 2010

shaar, zltu schvalujem 😀 aj ja mam taku jednu stenu v obyvke. aj ked, nie velmi bananovu, skor slnecnicovu a rozmyslame, akou opatlama spalnu. dlho sme zili tym, ze jedna stena bude olivovo zelenkava... ale uz ma to prechadza, asi chcem klasiku, bielu kavu, taku poriadnu 😉

chrobulka
4. mar 2010

kobra je jasna, s tou ma nedostanes 😉
my sme mali trenera, volali sme ho Kotuč 😀

a uz mi asi ine nenapadne... a k tomu hkop a kh, my mame LHK - lezat hore k******

chrobulka
4. mar 2010

shaar, ty si dnes mala vyprispevkovie - ze 17000, no tak to sa len tak lahko nevidi... koksooo
ale myslim, ze po vykuckani Tea z tvojich utrob nebudes taka aktivna 😀

shaarka
autor
4. mar 2010

jeziiiis 17 tisic?
to sa mi jak podarilo? 😕
ze po vykuckani... vidim, ze ma chapes 😀

a ked uz sme pri skratkach, MF (plus mavnutie rukou)
a este nieco z tych slusnejsich: BTL
a praktickych: RTFM 😀 😀 😀

chrobulka
4. mar 2010

a po precitani knizky istej slovenskej "spisovatelky" pridavam taketo:

VIP - visible panty line
FOPA - fat over pu**y area (to sa mna tyka napriklad, a to ani nemusim byt 2v1)
FANTA - f*ck and never touch again (v preklade po nasom - one night stand)

a ostatne si uz nepamatam a nechce sa mi ist do spalne pre tu knihu 😉

a jasne ze ta chapem... bo ozaj neviem ako z tej dierky, velkej cca ako maly citron, chces dostat von nieco take velke ako melon (to bolo v nejakom filme... ale vystizne...)

vavenka
4. mar 2010

Caute 😀

Som zbita jak pes - kosicanky - som sla peso od Jumba na Garbiarsku, potom do mesta a potom k steel arene, mam dost!
Kupili sme fatby - olivovo zelena + hodne syta fialova (asi zjemnime pridanim bielej) + biela kava 🙂 no ja som veelmi zvedava - tieto tri farby budu figurovat obyvacka, kuchyna, spalna, chodba, kupelka, wcko 🙂

A boli sme na pizzu potom a som prezrata 😅

Skratky som vsetky asi uhadla, dobra som 😉 chrob tak sup sup sulozit, nech ta tu nevidim aspon 15 min 😀

Shaar pekne - 17tis 😉

vavenka
4. mar 2010

Ani ja na to mniesom zle - cez 10tis 😀 kokso....

chrobulka
4. mar 2010

Vavi, to su aj moje farby 😉
Az na tu milkovu teda... to asi eee....

a nemam koho osulozit zatial... sa dakde flaka, ale ma prist kazdu chvilu... tak ked sa odmlcim, som viete kde 😀
v siedmom nebi 😀

vavenka
4. mar 2010

Chrob no tu bielu kavu som brala ako z nudze cnost, lebo tie dve radby su dost vyrazne a musim to zladit s uz existujucim nabytkom a doplnkami.... Ale tak verim ze to bude ok 🙂

chrobulka
4. mar 2010

bude to pekne, uvidis. potom pofot...
ja nie som zastancom prilis blaznivych zalezitosti.
my mame cely byt biely, az na tu jednu stenu v obyvacke zatial + trapne IKEA nalapky mame na 1 stene... co uz maju vsetci... ale mne sa to paci 😉
a tu spalnu mame provizornu a stale premyslam, co a ako s tymi farbami. musime totiz riesit zavesy, kvoli pritmiu v lete. nemame zaluzie a ani nechceme
zavesy musia byt tmave, mam predstavu ze tmavohnede a preto chcem tu kavovu jednu stenu. a pride mi ta farba taka neutralna relativne.

vavenka
4. mar 2010

Chrobi no nic ine mi uz nezostava 😀

Aj mne sa pacia zavesy velmi, ale zas na druhej strane na zavesy potrebujes priestor, lebo z neho hodne opticky uberaju 😖 joj keby bolo viac penazi, vedela by som sa asi rozsafnut 😀 😀 esteze mali hornbachu este stale 50% zlavu na farby 😀 v podstate za dve tisicky vymalujeme komplet cely byt 😉

vavenka
4. mar 2010

Pipi gratulujem k 34tt, taska do porodnice zbalena? 😉

pipimiska
4. mar 2010

vave,az po 23tej mi gratuluj 😀 aaa oficialne budem v 34tt po dvanastej 😀 ale dik no 😀 taska????este skoro a hotovo 😀 som citala,ze shaarka uz ma 🙂 a ty?
aaa k fialovej ti gratulujem,bude to pieknee 🙂

pipimiska
4. mar 2010

aa ahojte 😅
chrob a ty kde sa flakas celee dni??

vavenka
4. mar 2010

Pipi no ja uz mam pokupene, nahadzane za dverami, uz len pobalit 🙂 dnes som kupila jednorazove gatky a take male balenie samponu a v lekarni som bola vypytat vzorky kremov, nech nemusim trepat cele balenia 😀

pipimiska
4. mar 2010

zajtra sa mi snad podari nieco nakupit,aspon take mam plany 🙂

pipimiska
4. mar 2010

aaavybavila si secko co si kcela???a inac do nemocky mi asi netreba rodny list,iba sobasny,ze??

bublinka11
4. mar 2010

No baby ze porodnicu riesite...to sa ani nezda, teraz ste ostali tehotne... 🙂
Pipi a my mame tiez ruzovu spalnu...to je pjeknunke...len my sme sa k nej dostali tak, ze sme sa nevedeli dohodnut, hadali sa, kazdy bol za inu farbu, tak nakoniec len tak z prdele, ze ak neustupi ani jeden, bude ruzova 😀 😀 😀 a ona aj je...a spi sa tam super! A vraj je to farba plodnosti 😠 no neviem, zatial sa neprejavila 😀
Inak dnes som pozerala nahodne Ruzovu zahradu a rodili tam cisarakom dvojicky...sa mi to lubilo 🙂

vavenka
4. mar 2010

Pipi staci ti sobasny, ano... Tym ze ja niesom vydata tak mne treba rodny...

Joj hej., hlavne to danove priznanie som bola podat, chvalabohu tam este niesu rady, bola len jedna tetka predo mnou.... Takze super, dufam ze som ho dobre vyplnila a nebudu sa v tom moc sprtat...

19teho mam prietoky u svojej gyndosky v nemocnici, bude sluzit, tak sme sa dohodli ze tam bude cas, tak viac pokecame co a ako, tak sa jej chcem povypytovat 🙂

A ty ako? Ozaj, kde pichas? Stale okolo pupku? Da sa to este? A kocik? 😉 Si sa vcera vyhrazala ze dnes uz budes rozhodnuta 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre