Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
8. mar 2010

vavi, no, chcela... ale, áno chcela... hmmm (koniec mojich myšlienkových pochodov 😀 ).

tak dám žiadosť a ak budem stále presvedčená o tom, že chcem, tak po odovzdaní práce. Mala by som vtedy dostať ms a mohla by som začať pichať. Potom opu by vyšla na začiatok mája a ďalej... neviem čo, lebo u nás je to ďalej všetko veľký zázrak.
V každom prípade, stíham pred štátnicami a ak by sa podarilo, štátnice budem prežívať dosť zľahka a ak nie, vďaka štátniciam na to nebudem mať čas myslieť. Som si to vymyslela a zdôvodnila, čo? 😀 😀

vavenka
8. mar 2010

Siou mas to super naplanovane 😉 takze zaciatok maja? To ti akurat so shaar prenechame miesto na tt 😀

OPU je odobratie vajok, hej? A potom IVF+ICSI? Joj kurnik, keby to tak vyslo.... TM to ako znasa?

A po statniciach jupii do chorvatskeho grecka 😉

Ja som sa dnes tak zasnivala, kebyze mam tak 2-3 tis euro navyse, tak ze by sme sli v oktobri niekam do tepla, aj s malou a mojimi rodicmi ako au-pair - ze by som im zaplatila dovcu (moj tatko este nikdy v zivote nebol pri mori, mamka este ako decko v dovolenych krajinach ako Bulharsko a Rumiunsko).. Normalne som sa pristihla pri tom ako rozmyslam, aky faktor kremu treba malemu decku k moru 😀

siouxie
8. mar 2010

no, vlastne presne tak, vy budete rodiť a ja vypúšťať folíky (dúfam, že budú). 😀
áno, opu je odber a potom je oplodnenie s ICSI a transfer.

m. je v tomto dosť introvert, niekedy mám pocit, že to nejako veľmi neprežíva (on je ale naozaj dosť veľké decko, jemu niektoré veci celkovo veľmi nedochádzajú, napríklad koľko má skutočne rokov a podobne...), ale niekedy vidím, že ho to štve.

Na neho sa strašne lepia bábätká, neviem prečo, ale sú z neho fascinované. Je dosť výrazný a veľký, možno preto. Ale rovnako je to so psami, 😀 😀 tak neviem, či z neho cítia dobrotu a ochranu, alebo čo... Tak vtedy vidím, že je z toho namäkko. 😀 😀

vavi, možno by stačilo aj menej a veď počkaj, možno o rok, keď bude Vanduška už cupitať, vyrazíte a vezmeš ich všetkých. 😵

vavenka
8. mar 2010

Siou aj moj v tomto bol taky introvert, maloco sme sa bavili aj o potratoch aj o tom ze sa nedari.... Nejak proste sme to neriesili verbalne ☹ ja som sa vykecala tu na konovi a on neviem, ci mal nejaky iny sposob ventilacie - teda ja by som nemala problem o tom debatit, ale poznam ho a viem ze by mu to nebolo prijemne....
Niekedy mi cely ten svet pride hrozne nespravodlivy 😖

Jooj moja zlata, tak skoro to nebude, kedze teraz budeme tlacit kazdy cent do domu 😖 takze to vidim ako hodne vzdialenu buducnost, ako vobec 🙂

vavenka
8. mar 2010

Teda ta posledna veta patrila k teme dovolenka 😀

vavenka
8. mar 2010

Siou no a co po statniciach a dovolenke?

Je mi jasne ze teda pojdes na rizikove 😉 ale kebyze naaahodou nie, tak mas nejaky flek vyhliadnuty? Alebo zacnes podnikat? 😉

vavenka
8. mar 2010

No a herec dosiel, priniesol Milku orieskovu a uz som ju aj zozrala - teda jeden riadok som nechala hercovi na ochutnanie 😀

siouxie
8. mar 2010

vavi, tak my sa o tom bavíme dosť veľa, s tým nemám problém, to by som si nevedela predstaviť. Ale myslela som to tak, že mi až tak "hĺbkovo" nedokáže presne povedať, čo cíti (ale to vie málo mužov).

Takže všetko síce rozoberieme, ale nepovie mi, že ho to trápi, bolí alebo podobne. Ale možno to ani tak úplne nie je, lebo to prežíva inak ako ja.

Okrem toho, ani o sebe si nemyslím, že by som to prežívala tak klasicky, žensky, ja som v tomto ťažký pragmatik a realista, asi je to obranný systém, ale tak fungujem.
Ja to napríklad vôbec nepociťujem ako nespravodlivosť. Neviem si pomôcť, ale neviem to tak brať.

Skôr sú mi smiešne niektoré kecy ľudí, ktorí o tom prd vedia, mudrovanie báb, ktoré otehotneli ani nevedeli ako a podobne, ale to je asi tak všetko. Prípadne rady typu "ovulačnej metódy"... 😀 To som sa skoro pošťala od smiechu 😀 Ale tak, každý je nejaký... 😀

vavenka
8. mar 2010

Siou no na tej teme som sa aj ja pobavila 😀 😀

Tak to mas fajn, moj herec je vseobecne malo komunikativny, na moj vkus sa velmi malo rozpravame, a to dokonca ludia, ktori ho poznaju dlhsie ako ja tvrdia, ze sa pri mne rozhovoril 😀 😀 teda ja si neviem predstavit ze by komunikoval este menej.... Niekedy je to s nim tazke, je hrozne uzavrety, ale zas ja sa vykecam s kamoskami a nasimi, takze kompenzaciu mam..... Aj ked je mi to niekedy divne, no 🙂

Mne prislo luto ked som sa po prvych neuspechoch zazrala do "vedeckeho" pohladu plodenia... Predtym som pocatie brala fakt ako maly zazrak, po niekolkych mesiacoch to uz bolo cisto o biologii a biochemii.... Nieco podobne ako ked decko zisti ze dedo mraz neexistuje 😖

siouxie
8. mar 2010

vavi, tak to isté ma na tom štve tiež, aj keď som na druhej strane rada, že je to vôbec možné. Ale tie riziká sú dosť nepríjemné. A tiež by som si najradšej našla pozitívny test po prirodzenom plodení, ale tak môžem snívať... 😔

Môj chlap je teda strašne ukecaný, nie vo všetkých témach, ale niekedy kváka ako žena. Niekedy by som prijala niekoho, kto nezačne švitoriť ako slniečko hneď po otvorení očí 😀 😀 Hlavne keď ja som typ, čo ráno vraždí, pri prvom podráždení 😀 😀

No pri tejto téme ale viac počúva, alebo o tom viem asi 5 x viac ako on. 😎

zuzana36
8. mar 2010

vav a siu, ja to s tym mojim mamtak, ze si niekedy myslim, ze to iba ja chcem a ked mu podhodim temu mimco tak bud trafim na trochu ukecaneho manzela, alebo sa s nim neda prebrat nic, iba ak co robili deti 😀
ale beriem to tak, ze na taketo veci som tu ja 😀 on by bol najradsej keby to islo prirodzene, ale nejde 😢
dnes som volala do caru, aby som vedela ako dalej a mam prist na 8-9 den zacatia ms a zacnem pichat, tak uz cakam kedy dostanem a sa aj tesim aj mam taky divny pocit 😖

siouxie
8. mar 2010

zuzi, tak už to máš čoskoro tu 🙂 neboj, začneš pichať a začneš sa tešiť 😉 😵

zuzana36
8. mar 2010

boze tak strasne ma desia tie injekcie do brucha ☹ ☹ ☹
som nakukla mladsej do izby a akoby som facku dostala, ta jej tvorivost ma raz zabije 😀

siouxie
8. mar 2010

zuzi, nechaj dieťa tvoriť, nevyrušuj 😀 😀 to nemôžeš chápať, čo nevieš? 😀

čosi šiši? injekcie sú naozaj to najmenej. 😉 😵

zuzana36
8. mar 2010

ja by som nerusila, ale nema kde spat a chce kupit vsicku, lebo ju chce skumat pod mikroskopom 😀 😀 😀
tak pre taketo hlody tie injekcie zvladnem, ale sama si nepichnem, chodim dennne pozriet sestricky 😀

siouxie
8. mar 2010

zuzi, čo myslíš aj ja. 😀
Ten môj dilino omdlieval, keď videl, ako si pichám gonal (pero). Ja by som si trúflaaj na ostatné injekcie, len som sa bála, či si to pichnem dobre a tak, aby to účinkovalo. Inak s tým nemám problém.

zuzana36
8. mar 2010

teraz som pozrela ovu testiky co tam ma vavik aani ta jej druha ciarocka nebola rovnakej intenzity ako ta kontrolna. take som mala aj ja 🙂 a bala som sa ci to nie je anovulac. cyklus. v tom prilozenom letaku to bolo uvedene, ze menej sfarbena ciarka znamena-ziadna ovu. alebo som blba?

vavenka
8. mar 2010

Vsicka pod mikroskop 😀 😀 😀 taak to mas doma skvele Zuzi 😀 😀 jak som sa nahlas rozosmiala 😀

Aplikacia injekcii je asi fakt to najmenej... Ja som si pri poslednej navsteve hemato - ked mi povedala ze o mesiac sa uz stretneme v ramci tohto tehotenstva asi naposledy - uvedomila ze po pomaly roku a pol si nebudem musiet denne pichat heparin , nenormalne sa tesim 🙂

Takze Zuzky pojdu miesto nas na tt púť 😉 super tesim sa 🙂

Siou jednoznacne som vdacna za pokrok v ramci reprodukcie, to je bez debaty, aj ked verim ze tie rizika v ramci hormonalnych zmien - najprv navodenie klimakteria, potom brutalny stimul, musi to byt riadna pecka pre zensky orbanizmus.... Mate moj obdiv dievcata, ja by som tiez do toho sla kebyze sa inac neda, jednoznacne.....

vavenka
8. mar 2010

Zuzi ovu testy nie su podla mna velmi spolahliva metoda.....
Ja som najskor nevystihla ten vrchol.. Niektore zeny maju LH v tej najvyssej hladine doslova len niekolko hodin a jednoducho to nevymaknes.....

A zas na druhej strane mozes mat pozitivny ovu test a folik nakoniec nepraskne, takze paradoxne aj ked mas ovulacny test pozitivny jak swina, k ovulke nakoniec dojst nemusi...

No u mna bola 100%, kedze som 32 tt 😀

vavenka
8. mar 2010

Jaaaj kamoska na JOJke predpoveda pocasie, uz zvysuje pomaly oktavy 😀 😀 hrozne podarena je.....

siouxie
8. mar 2010

vavi 😀 😀 😀

inak, nie všade sa robí stimulácia s "klimaktériom". 😉

vavenka
8. mar 2010

Siou no ja sa v tychto metodach az tak nevyznam, len tu z "rozpravania" co som pochytila, nejak vazne som sa tomu nevenovala a dufam ze ani nebudem musiet....
Ale predpokladam ze kazda z "typov" stimulacie na IVF je riadny zasach do organizmu, ci uz tak alebo onak....

dzou
8. mar 2010

Ahojte zenusky ako sa mate? co nove? 🙂

siouxie
8. mar 2010

to hej, jasné, ale som rada, že sa klimaktériu vyhnem 😀 Aspoň niečo. Ja som preto začala merať bt, aby som vedela (aspoň trochu, popri všetkých ostatných vyšetreniach a kontrolách), že mi to nedoondilo cyklus.

vavenka
8. mar 2010

Cau dzouik 🙂 vegetime 😉 dnes sme ohovarali svokrovcov, niekto aj varil a tak rozne 🙂
Ty ako sa mas? Uz dosla mrchana?

Siou tak super ze to mas takto..... Aj si rozmyslala, pokial ste ochotni ist - myslim pocet pokusov? Alebo tak nejak....

zuzana36
8. mar 2010

to by ste sa nasmiali, ona ma take trefne poznamky denne 😀 aj dnes citovala marfu z mrazika ,, aj mne daj VEMENO a to riadne, pocujes? hned bolo vesele rano 😀 a potom sikovala sestru a tatina, ze nech pohnu vsak aj slimak je rychlejsi

inac ked sme sa este iba sami snatili plodit dieta tak som na internete nasla , ze je prospesny sarapis, je to vhodne pre zeny v klimakteriu uz by som si to nedala

siouxie
8. mar 2010

čau džou, vav to presne zhrnula (dnes to bolo prevažne bez jedla 😀 ).

vav, dve, to je taký priemer...

zuzi, dávaš si teraz nejaké doplnky?

vavenka
8. mar 2010

Zuzi - ze vemeno 😀 😀

Siou takze toto bude druhy a posledny pokus? Ci tento ratame ako prvy?

siouxie
8. mar 2010

vav, zle som si prečítala. Myslela som, koľko vkladať (ak bude čo). Pokusy... vôbec neviem.

zuzana36
8. mar 2010

no davala som si kyselinu listovu, ale teraz si davam femibion 800 a to obsahuje vsetko. dokonca mi to povedala aj lekarnicka, pamatala si ma, ze som si uz nieco kupovala a vravela, ze aj ona si to zobrala . no a na niektorom fore som citala, ze je to to naj. tak skus 🙂

a uvazujes aj o PK? lebo ja ano, len aby ju bolo aj z coho robit 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre