Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
9. mar 2010

sevi bubli 😀 😀 😀

mne sa straaaaasne ten poradovnik paci.. 😎 😎

vavi - to bud rada ze mas len take ako spliechana kavou cez sito.. moja mamina ma take velke skvrny.. vzdy jej vybehnu tak na jar a v lete..ale ona je taka sneda takze moc jej to nie je vidno - alebo sme na nu uz zvyknuti vsetci.. ale aj tak je kočica 😎 😎 o nas si kazdy mysli ze sme sestry.. 😀 😀

http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

ja na tej foto vypadam strasne... 😅 😅 normalne som sa zlakla sama seba 😀 😀 😀

a to vam prajem nech je Vanduska v zivote uspesna a splaca vase dlhy.. 😉 🙂 😎 😎 😀

vavenka
9. mar 2010

Jeeej jake tri kocky 🙂 🙂 No Nell sak pockaj, mozno aj na mna ked zasvieti slnko tak sa nebudem stacit divit, co mi to vybehne za mapu, ktovie 🙂 ale nevadiii, to su nepodstatne straty 😉

Nohy mam jak detska ritka, ide sa na maske a o 10 minut zmyvam farbu, no som zvedava 😉 bubli klasika len na korienky som capla blond, lebo uz bol na mna neunosny pohlad - ale kupila som troska iny odtien ako zvycajne, tak som hoodne zvedava ako to dopadne, dufam ze nebudem zlta ako kuriatko velkonocne 😅

lenuska85
9. mar 2010

Vavenka zlta je este celkom dobra, horsie bude ked z toho vznikne nejaky odtien oranzovej. Ale snad nie, snad budes kocica.
Nellie ake kocice ste vstetky tri. Aj sa podobate. Ja sa so sestrou voooobec nepodobam.

vavenka
9. mar 2010

Lenus no ved uvidime, o polhodku budem vidiet vysledok 🙂

Nell ozaj, ako farby? Uz si sa rozhodla? Kedy malujete?

siouxie
9. mar 2010

vavi, ako prevencia je dobré používať nejaký uv filter, v zime, v lete... Ja okrem pár naozaj totálne tmavých dní v zime používam každý deň toto z Biodermy:
http://www.mojalekaren.sk/bioderma-photoderm-ak...
je to taký nemastný tekutý filter, dáva sa na denný krém (na to môže ísť mejkap a pod.).

Inak Bioderma má tuším aj celkom dobrú sadu prípravkov na pigmentové škvrny.

Tak som dnes stihla prechádzku v lese, sprchu, obed a zmenšiť K2 o dve tretiny 😀 Ešte plánujem zbehnúť k ekonómke po daňové a písať. no, držím si palce... 🙄 😀

vavenka
9. mar 2010

Siou dik za radu, no ja som nemala problem nikdy, to fakt asi teraz tehotenstvom, a mozno to zmizne 😅 😅
Ale super, vdaka za link, bioderma je fajn, len keby nebola taka draha kua 🙄 🙄 ale uvedomujem si ak chcem byt forever young, musim zacat trochu investovat do kozmetiky 😅 😅

Kokso ty dnes ides jak pilka 🙂 ja som tiez so sebou viacmenej spokojna, to farbenie som odkladala uz vyse tyzdna....

Joj o piatej idem ze normalne do mesta s kamoskami do baru na kavu, som nebola asi aj 2 mesiace - ak neratam tu nasu sidliskou pizzerku 🙂

flyangel
9. mar 2010

Ahojky kočky ako sa mate?

siouxie
9. mar 2010

vavi, určite je to horm. zmenami, len ono je to vraj dosť zradné a už keď sa raz objavia, ťažko sa ich zbavuje a majú tendenciiu sa svine vracať. To viem od kozmetičky.

Ja som mala raz problém, asi pred 9. rokmi, ma dokatovali na kozmetike (to som ešte nechodila k mojej) a potom som išla o týždeň na to moru. Sa mi opálili tie fľaky a vyzerala som, ako by mi pustili hovno cez ventilátor 😀

Vtedy som aj zmenilia kozmetičku, táto moja mi to dávala rok preč, ale podarilo sa. Odvtedy pri mori straším s pekne vysokými filtrami, asi 5 rokov som na dovolenkách ksich schovávala po klobúkmi, šiltovkami...
Ale oplatilo sa. Naučila ma, že slnko je zradné v každom ročnom období a vlastne si ksicht veľmi opaľujem len úplne minimálne.

Minule sa mi podarilo kúpiť v lekárni túto biodermu za 50 % cenu, mali nejakú akciu. ale ono to vydrží celý rok, takže sa to celkom dá...

Vavi, tak pozor po ceste... Pôjdeš už z domu s niekým?

vavenka
9. mar 2010

Siou no ja viem, tie skvrniska su hnusne....

Ja sa tiez snazim moc neopalovat fejs, aj tak mam uz asi 10 rokov vybudovanu celkom slusnu alergiu na slnko, takze tiez bez vyssich faktorov v lete ani na krok, aj ked mam pocit ze mi ti prd pomoze... Respektive pomoze, ale potom pride den, ked zachrapem na slnku /milujem opalovanie/ a az do oktobra chodim vysypana a bodkovana...

Uz kcem letoooo 🙂 🙂 🙂

Jasne, herec ma futbal, takze do mesta ma zvezie a ked skoncia tak ma aj vyzdvihne 😉 teda dufam, on o mojich planoch este neviem 😀

flyangel
9. mar 2010

Ahojky kočky...kvoli zlemu nalezu u gynekologa- 😢 😖 ☹ a na jeho odporučanie-nebudem cakat este rok-ale zaradim sa opät ku snažilkám 😉

siouxie
9. mar 2010

fly a čo ti našiel...? ☹

madeline
9. mar 2010

fly - ahoj 😉

flyangel
9. mar 2010

ahojky made 😉 mam myom ☹

flyangel
9. mar 2010

ktory sa stale zväcsuje...

shaarka
autor
9. mar 2010

cau fly, no pozeram, ze to nie su dobre spravy...
takze babatko co najskor? kde presne mas myom?
a ako dlho sa zvacsuje?

madeline
9. mar 2010

fly - a nebude vadit myom, ked budes tehu?

flyangel
9. mar 2010

made moze vadit...lebo moze dojst ku potratu a predcasnemu porodu... ☹ ale dr.povedal ze teraz je este pomerne maly a nemal by robit problemy ale ak nebudem coskoro tehu a ono bude rast mozem mat problemy...a dokonca mi hrozi potom operacia...--viem o nom asi 2roky ale mozem ho mat aj dlhsie...

flyangel
9. mar 2010

shaari ahooj...ano chcela by som co najskor otehu...myom mam vo vnutornej strane maternice..a je niekde na lavej stene maternice..

shaarka
autor
9. mar 2010

jaaaaj, no to je skoda, ze je dnu ☹
a co povedal doktor, preco je lepsie otehu ako si ho dat najprv vybrat?

shaarka
autor
9. mar 2010

ale tak pokial som dobre citala, tak pocas tehotenstva myomy nemaju tendenciu rast, tak mozno sa s babatkom skamaratia 😉

vavenka
9. mar 2010

Flam tak to je skoda ☹

A preco ti ho teda teraz nevyberu? Je tam nejake riziko? Tak teda vitaj medzi snazilkami, dievcata, poradovnik sa nam rozrasta 😅

bublinka11
9. mar 2010

Caute caute...ano ano, nas je tu opat viac snz ako vas tt 🙂 ale nebojte, my vyrovname skor... 😀

lenuska85
9. mar 2010

Ahoj Fly. To je teda skoda, ale ked doktor vravi, ze treba cim skor urobit babo, tak sup sup.

Vavenka ako dopadla tvoja hlavicka? Teda vlasky???

bublinka11
9. mar 2010

Inak chcela som napisat, ze vyrovname skore, nie skor 😀

shaarka
autor
9. mar 2010

bubli 😀 😀 😀 aka pekna dvojzmyselnicka 😀

shaarka
autor
9. mar 2010

inak v KE je minus tisic stupnov a fuka vichrica, daco otrasne 😠 moj pokrik na jellu odvial vietor a skoro mi vbehla pod auto 😔

flyangel
9. mar 2010

baby je lepsie otehotniet lebo ako aj shaari spomina pocas tehotenstva myomy nezvyknu velmi rast..a potom sa mozu popri sekcii vyoperovat..cize porodis bábätko a zbavíš sa aj myomu...
operacia je posledna alternativa ktoru mozu zvolit popri kontrolach a snž....moze byt ze nenastanu pocas operacie ziadne problemy,ale operacia myomov je zriedkava a narocna totiz myom je s maternicou uzko spätý a maju spolocne cievky a bohate zasobenie cievami...preto sa moze stat ze nastane masívne krvacanie pocas op. a bude nutne vykonat hysterektomiu-vybratie maternice...cize je to riziko..

shaarka
autor
9. mar 2010

tak tak 😖

takze... kde je snž?
budes merat? ovutestovat? folikulomtriovat? 😉 chlapa mas? vies ako na to? 😀 😝

siouxie
9. mar 2010

shaar, to je sila, tu je krásne, relatívne príjemne - asi 6 stupňov... fakt krásny deň.

fly, tak držím palce... ☹ nech to dobre dopadne a čím skôr sa ti podarí 😵 😵

shaar, aká akčná, rozdávaš návody, pomôcky?...čo ešte? 😀 😀 😀

vavenka
9. mar 2010

Siou 😀 😀 navody pomocky, mozno aj chlapa pozicia, ktovie 😀 😀

Hlava dopadla celkom dobre, sice neskacem 2 m od uzasu, ale mozem s tym existovat 😉 chcelo by to aspon 2-3 farby a dat to na cely vlas, aby sa zjednotili odtiene - mam tam zvysky po hnedom melire, po uplne svetlom - az bielom, + nejaka ta nie vzdy vydarena farba na korienky... ale tak to si necham asi az po porode.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre