Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
12. mar 2010

siou asi tak 😀 😀 😕 😎

shaarka
autor
12. mar 2010

uz milion diskusii bolo na tuto temu...
a je uplne trapne, ako na tom stale kompetentni trvaju 😀 😀 😀
a novy konik v tomto neustupil, haha. 😠

flamenga
12. mar 2010

shaar hej.... normálne som bola šoknutá 😀 že sa na toto v novej verzii vyprdli 😅 a tým pádom sa vyprdli aj na väčšinu užívateliek koňa (môj zákazník, môj pán tu neplatí....)..... 🙄 kašľať na nich.... zmažú mi oko? Nech sa s ním zadrhnú 😀

bublinka11
12. mar 2010

No ahojte znovu, teraz tu v ramci obednajsej prestavky chvilu pobudnem, citam, ze sa tu mate veselo 😀 😀

vavenka
12. mar 2010

Ranko 🙂

Siou CD pisala este Shaarka hned na zaciatku, ked si Slni dala fotku, a myslim ze tym myslela Cameron a mne sa teda na tej fotke na Cameron naozaj podoba 😉 tak dufam ze sa nenahnevas ze som teda sa priklonila k tomuto nazoru 😅 inak vies ze ja citam secko poctivo, takze mi neusiel ani tvoj postrh s podobiznou 😉

K ranajkam - spravila som si mi misku ze musli+activia ako som si sadla na gauc ze medzitym nastartujem mojho notasa starouska, tak sa mi cela miska vykydla na gauc/stol/zem , takze som to spratala a vyzrieram sucharoidny kolac, ktory som piekla este v nedelu, uz si na nom sice zuby lamem, ale doma uz nic ine nemam (jogurt bol posledny)....
No a vsetko, ale absolutne VSETKO co som dnes chytila do ruky, mi minimalne raz spadlo, takze krize mam previcene, ale povedala som si ze je piatok tak nedopustim, aby z tohto dna bol den blbec a zvladam to zatial s usmevom 🙂
A hlavne si citam vase uzasne vtipy, tak to celkom ide 😀

anaxamon
12. mar 2010

som spat🙂))

odpoved k fotkam....bo chcu z toho mat a la facebook 😔 aspon pre mna to tak vsetko vypada...cim blizsie k FB tym lepsie, asik..aj azet je uz uplne jak kopia FB 😖

mimochodom, dnes mam paraadny obed 😀 😀

vavenka
12. mar 2010

Kokso vy uz mate obednajsie prestavky, a ja mam este zaškamrene oči 😀 😀

vavenka
12. mar 2010

Mad tesime sa z tvojich tt 😅 😅 😅
Bubli vy kedy idete na to? 😉
Nell jeeej to si uz 10 DPO? Este nesvrbia prsty?
No ja som hrozne zvedava na tu nasu dzou, co sa z toho vykluje nakoniec 😅 ale kebyze nasleduje za mad, tak to by bola nadchera 🙂

bublinka11
12. mar 2010

Mad ozaj, ty mas uz tt...to je super! 😉
Vavi v pondelok idem na folikometriu a dozviem sa...rada by som vo stvrtok, len to zalezi od toho, co vo mne narastlo a ako narastlo 😀

shaarka
autor
12. mar 2010

anax, no to je jasne...
len som zvedava, ze koho je viac - fanusiciek FB alebo zien, ktore by uvitali slobodu v pridavani fotografii (ci do pasu alebo do albumu)

a inak pokial viem, tak na FB mozes mat foto, aku chces... teda mozno to nie je v pravidlach, ale milion mojich kamosov tam ma rozne haluze a nikdy im to nikto nevymaze 😎 ved kto by ma uz chodil kontrolovat, ci som to ja, alebo nie... 😀 😀 😀

nellie_
12. mar 2010

bre ranko vavi... 🙂 🙂 🙂

joooj take dni kedy som gramblava a vsetko mi pada z ruk mavam aj ja.. 😅
no a aku tomu testovaniu tak ja som si uz taaak odvykla ze vôbec ma to nelaka nejak este... 😅 😅

a hej na FB môzu byt fotky ake chcete, moji kamosi tiez maju vseliake hlusiny tam vycapene... 😀 😀

bublinka11
12. mar 2010

Nellie ty si 10 DPO? A bolo nejake to plodenie, ci ste opat vynechali? 😉
Vidis, mozno ma fakt v tom mojom rebricku predbehnes...citak je aky? 😀

anaxamon
12. mar 2010

nell ty mas krasny graf..🙂 snad to vydrzi hore kym bude cas na testovanie

bublinka11
12. mar 2010

Nellie a kde mas graf???

lenca.b
12. mar 2010

ahojte babulky soooom tu dlho nebola ale docitavat vas nejdem vy toho vyprodukujete hodne vela 🙂 ale nemyslim to v zlom 🙂 je dobre ze mate stale o com vidim tu aj dake nove tehule aaaa niektorym sa vam to uz aj blizi co je super 🙂

nellie_
12. mar 2010

bubli.. http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie 😅

ale tou ovu nie som si moc ista.. na prd som merala.. 😅

bublinka11
12. mar 2010

Ale tak nieco tam bolo, tak verme, ze uspesne 😉 budem ta sledovat, tak bacha... 😀

slniecko77
12. mar 2010

ahojteeeee
dnes opat bez diakritiky 🙂
ste toho zase popisali, ale aspon som sa pobavila na vtipoch 😀
ja som mala na ranajky branflakes s mliekom, ale vy uz ste asi po obede 😀

bublinka11
12. mar 2010

Ja idem Slni akurat obedovat...mam sampionovy perkelt, vcera vecer som vyvarala 😉

anaxamon
12. mar 2010

vy mate inak ako pozeram snad vsetky uz letne fotky, s morom resp. inym druhom vody....uz sa chystate na letnu sezonu? 😀

bublinka11
12. mar 2010

Anax ano ano, privolavame jar a leto 😉

vavenka
12. mar 2010

Anax ved to naschval, sme sa dohodli ze to tu trocha oteplime, ked uz ta jar nechce prist 😉

slniecko77
12. mar 2010

..jeej Bubli, to znie velmi lakavo 🙂
..veru Anax privolavame leto, snad sa nam to podari 😎

anaxamon
12. mar 2010

ja sa k vam nepripojim, lebo podobne fotos vo svojom archive nemam ☹(( ale jar privitam s otvorenou narucou, uz ma moc nebavi nosit hruby sveter a este aj kabat 😠

madeline
12. mar 2010

anax - neva, ja mam februarovu 😀

lenuska85
12. mar 2010

Uz naobedovaná 😀
Dnes som mala celkom fajn obedík: pórkovú polievku a cestovinový šalát s kuracími kúskami 😀

lenca.b
12. mar 2010

no tato zima je tusim nekonecna 😠 a ked si teraz predstavim ako mi cez okna fuci do kanclu tak ma poraza ☹ uuuuz nech je krasnych 30 stupnov potom budeme nadavat nech sa ochladiii 😀

lenuska85
12. mar 2010

Leni ale to tak je vždy 😀
V zime chceme teplo a v lete zimu 😉

anaxamon
12. mar 2010

mne staci aj 25 stupnov🙂)

moj obedik je tiez skvely, vcera som robila plnene zemiaky zapekane v rure, s tuniakom, tvarohom, bryndzou a inymi dobrotkami 😝

vavenka
12. mar 2010

Lenci tak tak, na uvod by stacilo aj takych 15-20, marec april, a v maji uz nech to stupa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre