Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
13. mar 2010

No len ja tomu tiez davam...take soky pre organizmus...ved on netusi, co moze odo mna ocakavat...chudata foliky....najprv ich pestujem, krmim cokoladou 😀 😀 😀 a zrazu tesne pred dozretim ich dorazim chlastom a necakanymi cigami 😀 😀 😀
Snad sa to k nim nedostane! 😀

vavenka
13. mar 2010

Bubli pohodaa, ked sa to podarilo v mojom zhumplovanom tele, tak sa to uz podari asi vsade 😀

siouxie
13. mar 2010

shaar, lebo niekomu to môže vadiť, že to smrdí na tom radiatore 😀 😀
ja som začala fajčiť pred maturitou, fajčila som dooosť dlho, ale odišlo a neprišlo 😀 😀 9 rokov 😵 a teraz pindám a buzerujem fajčiarov 😝 😝 😎

bublinka11
13. mar 2010

Vavi tak dik 😉 ideme moc moc verit 🙂

shaarka
autor
13. mar 2010

bubli, a bol vcera sex? vies jak... opitym sa dari viac 😉 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

rura odpanena, skvarkove pagace to vyhrali 😀

vavenka
13. mar 2010

Boze, Evka Mazikova sa na STVcke natriasa, ja z nej nemozem 😀 😀

vavenka
13. mar 2010

Shaar a podarili sa ?

Ja som spucila tie kupene gule makove, no nic moc, ale bolo na nich plno vela maku, takze katastrofa z deficitu zazenhnana 🙂

vavenka
13. mar 2010

Kua zas rozmyslam nad menom Dianka 😅 😅 neviem co ma to tak napadlo 😅

shaarka
autor
13. mar 2010

joj, som ju nestihla!

shaarka
autor
13. mar 2010

pagace fajne, ale nabuduce kupime asi ine. dame ich ale menej a ja by som dala aj maslo do cesta. tolko moje zlepsovaky 🙂

bublinka11
13. mar 2010

Vavi mne sa Diana tiez kedysi pacila, teraz mam neutralny postoj 😀 😀
Shaar sex nebol...moj chlap opity akosi vtedy nesexuje...ale tak aj spermose by v tom stave asi tazko travili 😀 😀 😀 Vase mali asi spravne GPSka 😀 😀 😀
A neprovokuj s pagacmi, zacina mi faza hladu 😀

vavenka
13. mar 2010

Bubli tak uz je dobreee, uz ked si hladna 😀

bublinka11
13. mar 2010

No veru veru...ja to mam rozdelene na viac faz...rano vysmiata (este slapem na zbytkovom 😀 ), potom zacne boliet hlava, traslak a nechuti jest...a potom pride zravka 😀
No a prezentujem sa ako cviceny alkoholik 😀 😀 😀

siouxie
13. mar 2010

bubli 😀 😀 ostatné čušíme ako vši pod chrastou 😀 😀

pipimiska
13. mar 2010

vave,moja babika sa volala niekolko rokov diana 🙂 takze princeznicka dianka alebo to bude vanda herecka 😎

kapustnica sa mi dnes naramne vydarila,pysna som na seba 😝 😵dala som udene a 5 klobasy, takze do predu hlasim pondelok budem mat najmenej plus 17kg 😀

bublinka11
13. mar 2010

Ano Siou, bud ste take slusacky (co moc neverim 😀 😀 😀 ) alebo sa hanbite aj za mna!

vavenka
13. mar 2010

Bubli, never siou ani slovo 😀 ja som tiez alkoholik prosim ta 😉 myslim ze viacere sme tu take, cest vynimkam, vsakze Nicole 😀

Pipi 😉 no ja len tak, uz zacinam zas spekulovat s menom, kedze sa blizi zaver 😀 ako so vsetkym 😉
Takze kapustnica sa vydarila - to je super, juj klobasku by som si dala taku fajnu pecenu s chrenom, horcicou a chrumkavym chlebikom 🙂

bublinka11
13. mar 2010

No tak dnes vecer sme sa s drahym obaja zhodli,ze by sme si dali klobasku..lenze ja v zachvate zdraveho stravovania ziadnu doma nemam...tak sme si objednali klobasovu pizzu... 😀

vavenka
13. mar 2010

Bubli 😀 😀 tak my sme dotlacili vienettu so slahackou a na dnes uz hadam aj stacilo, este mozno nejake ovocie, aj tak uz mam kyselinu fajnu zas, no tak mi treba - nulovy pohyb a vela vela somarin v brusku 😀

bublinka11
13. mar 2010

Vavi ja mam z vas pocit...ze vy stale jete...teda nie zo vsetkych, ale ty a Pipi....je to tak alebo proste vzdy napisete, ked si cosi date? Lebo aj tak ste na ten apetit malo pribrali... 😕 ci mylim sa?

pipimiska
13. mar 2010

bubli,ja ja napisem ked som tu a jem,ale niekedy len jem a nenapisem 😀 napriklad,teraz tlacim pecene rozky co svokra robila pred chvilou,plnene syrom a posipane sezamom 🙂
ja jem normalne,budicek mam o jednej doobeda,preto este o jednej v noci tiskam co som zameskala 😉 a plus 16 sa mi malo nezdaa 😀
klobasova pizza,mnam,ale teraz mam kapustnicu a toto jedlo u mna nema konkurenciu 😎

vave,chren sa v tehu nema jest 😝 ale preco neviem..
kupujes poporodne stahovacie gacurky?teraz ma tuklo,ze by asi trebalo..

a dala by som si vinettu teda,ale mm mi nedovoli jest zmrzliny aby som neochorela 😅 starostlivy je az velmi 🙄

vavenka
13. mar 2010

Pipi ja chren jem cele tehotenstvo, dobre vies ze na mna s tymito pseudozakazmi zbytocne budes robit bububu 😉 v tomto sa riadim sedliackym rozumom 😉

Nekupujem stahovacie nic, myslim ze jedny doma mam (som ich vyhrala v tombole 😀 ) a ine nekupujem.....

Bubli no asi to len tak vyznie 🙂 v podstate ked to dnes zhrniem:

Ranajky - prazenica so sunkou
Desiata - kavicka s nutelovou siskou
Obed - posledny tanier kapustnice a makove gule
Olovrant - jablko
Vecera - zmrzlina

Ked to tak vezmes tak to nieje az tak vela, ci? 😉 a ono este ked k tomu pridruzim vsetky chutove vylevy, na co teda mam chut akurat v danom okamihu, tak to mozno vyznie, ze je toho vela 🙂

vavenka
13. mar 2010

Inak pozerate OTO? JA na to kukam jednym okom, aj tak nic ine nejde, mi to pride nejake trapnucke ci to 😨

bublinka11
13. mar 2010

Vavi v skutocnosti si zjedla dnes menej nez ja, takze ste uplne v pohode... 😎
Pipi a u teba to mam pomylene prave tvojim obratenym rezimom 😀 😀 😀 ozaj preco to tak vlastne robis??? To naschval, ci nahoda? 😀
Ja som nachvilu prepla OTO....ale tiez teda nic moc, idem kuknut asi nejaky film...
Zatial dobruuuuuuuuu

pipimiska
13. mar 2010

vave,sak ja viem,ja len aby si vedela 😀
aaa malo jes ovocia a zeleniny ako tak vidim 🤐 😝 😀

vavenka
13. mar 2010

Pipi jem doost, teraz som sprasila pomaranc, a k tej prazenici sme mali paradajku, uhorku a redkvicku 😉

pipimiska
13. mar 2010

bubli,to zacalo tak ze som chodila spat o dvanastejj a tyzdnami sa to pretahovalo,no a teraz sa kcem po desiatkach minutach vratit naspat do normalneho sveta 😅
taj ja jem denne trocha viac jak vave 😝
a ja to oto pozeram a zatial neprepinam ..

vavenka
13. mar 2010

Pipusiak a ako s kociarom? Uz mame vitaza? 😉

pipimiska
13. mar 2010

jaaaaj vave, ved zato 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre