Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
21. mar 2010

co aj ty si z nitri???????

nathali
21. mar 2010

z ciech z berouna konecne domov 🙂

shaarka
autor
21. mar 2010

nieee, ja som blizky vychod 😀
len som nevedela, ze kde ste teraz

nathali
21. mar 2010

dalekoo ale uz sa tesim domov 🙂
a jak sa mas??uz to mas za par coo?

bublinka11
21. mar 2010

Ahojte, tak ja uz slamena vdova ☹ a je mi smutno ☹

chrobulka
21. mar 2010

ahojte, o chvilu lec dens 😉
takze uz aj pri vas...

bubli, ty sa nelutuj, skus si uzit chvilku sama... a zase, isto az tak sama nebudes ako ta poznam 😀
ja vyhanam maliarov, nie a nie sa vydrat von. popijam cervene uz od 17.00.... ja viem, katastroficka uroven, ale co uz?
prislo mi na chut....

samicka_sonicka
21. mar 2010

Ahojte, mozem sa k Vam pridat?? Aj ja som snazilka...sice iba 2 mesiace ale aj tak je to dost, kezde som naivne myslela ze to pojde na prvy sup🙂

bublinka11
21. mar 2010

Chrobi no ale teraz som sama, a ja viem, ze zajtra uz bude super, ale pre mna su tieto prechody tazke 😖
Maliari bud nepridu alebo pridu zajtra poobede, uvidis 😉

bublinka11
21. mar 2010

Ahoj Sonicka, kludne sa pridaj a napis nieco o sebe 🙂

chrobulka
21. mar 2010

ahoj Soni... vitaj...
ono, nie vsetky sme tu baby cakatelky a snaziace sa 😉
ale jasne, ze si vitana... kazda nova tvar...

bubli, stve ma to. s tymi maliarmi.
uz mam asi nejake aj to promile, ale stale mam tie pocity, ze je to na spadnutie...

vavenka
21. mar 2010

chrob, netestujes?
bubli ty ako sa citis?

Joj herec ma uz aj teplotu, pred hodinou si nameral 38,2 , tak ho tu obskakujem.... Len dufam ze mna to obide
😒

bibi24
21. mar 2010

Sonicka ahoj, 2 mesiace nie je vobec dost...😉 Ale vitaj... 🙂

Inak babule caute, prisla som iba pozdravit, bo kukam lec dens (ako napisala chrobi)...cez vikend som bola tatata, predtym nesiel kon a tak. Inak, poviem vam, ze mi ten kon normalne chybal a to som si myslela, ze som "nad vecou" 😕 😀
Intuitivne som nasla aj temicku na mojejsvadbe, ale zabrali ju grafomaniacky 😀

Uz sa na vas teda zajtra tesim, dufam, ze popiseme...

Bubli, ty sa ako citis?

A mame aj nieco nove??

bibi24
21. mar 2010

Vavi cau 🙂 opytala som sa presne to, co ty 😀

bublinka11
21. mar 2010

Ahojte, ste zlate, ze obe na nas myslite 🙂 No citim sa uplne rovnako, ako v ine cykly...sfucana, naliata, opuchnuta, ale to zrejme z utrogestanu. A zacal ma boliet lavy prsnik...ale tiez to pripisujem utrosu, ved som len 5 DPO!
Cize asi az teraz sa ukaze, co a ci z toho cosi bude...Vavi ty si od ktoreho dna zacala testovat??? 😀

vavenka
21. mar 2010

Bibi 🙂

Kde si bola cez vikend ?

bublinka11
21. mar 2010

No a teraz som si precitala svoj prispevok a ze na nas... 😀 takze malo tam byt na mna...alebo zeby uz na nas? 😀

chrobulka
21. mar 2010

bubli, dobre si napisala " na nas " ... 😀
treba verit siestemu zmyslu!!! to je znamenie!!! 😀

vavenka
21. mar 2010

Bubli ja som ledva dockala 9DPO 😉 vtedy nebolo nic este na teste, na 10 DPO sa nedalo, lebo to som bola sluzobne z prahe a hrozne skoro sme vstavali, tak potom az na 11 DPO - sice tiez v prahe, ale tak mala som rano trocha viac casu 😉

Chrob a tvoj siesty zmysel ti co hovori?
Inak super vysmiate foto 😉

chrobulka
21. mar 2010

vavi, uz som to tu riesila s tou fotkou, neverte vsetkemu co vidite 😉
aku mate istotu, ze som to ja??? 😀

ja nemam ziadny zmysel, ja mam pocit, ze maliari su na spadnutie a seru na mna... hajzli su to...
lebo ma secko omina a boli a tlaci a nechce to VEN! 😔

ale co sa bublinky tyka... tak si to necham radsej pre seba 😉

bublinka11
21. mar 2010

Vavi a ten 11 DPO si uz cosi videla??? Aj si cosi citila???
A moj 6. zmysel teraz zaspal 😀 😀 mam zmiesane pocity, aj aj... 😎

vavenka
21. mar 2010

Chrob a testovacky nist? 😉 No ved mne je jedno kto je na tej fotke, ja len hovorim ze je dobra, taka vysmiata, pozitivna 😉 aj ked to nemusis byt zrovna ty 😀

Bubli na 11DPO uz bol pekny ruzovy tienik 😉 teda este to nebola bakula, ale ani ziaden duch 😉 a citit som zacala az ked bol aj test - teda bud som si dovtedy nic nechcela pripustit, alebo potom zacala namyslat - to uz neviem 🙂 ale pocity zacali az s pozitivnym testom... Aj ked - nejak som uz od ovulky ratala s tym ze to vyslo - na 9DPO som ani nebola sklamana ze je test negativny, nejak som verila ze som v tom, aj ked to neboli ziadne priame dokazy , ak rozumies co tym myslim 🙂

bibi24
21. mar 2010

Vavi, bola som na strednom Slovensko, konretne pri Banskej Stiavnici, mam tam starych rodicov, tak sme ich boli kuk po dlhsej dobe.

Bubli, ja si myslim, ze mam 6. zmysel vzdy pri inych, len nie pri sebe 😀

chrobulka
21. mar 2010

vavi, podstatne je to, ze nemam dovod testovat. nakolko sa nedialo "ifi ifi" 😉 v danych dnoch... chapes...
takze nemam v plane testovat...

navyse po mojom vcerajsom konakovom zatahu a dnesnom vinkovom, neviem ako by sa pripadny junior tvaril 😝

bublinka11
21. mar 2010

Chrobi no tvaril by sa ako milion inych 😀 😀 😀 Vies kolko alkoholovych deti tu okolo nas chodi?
Vavi tebe rozumiem 😉 a este ma zaujimaju tie tvoje pocity po pozitivnom teste...akoze nieco v brusku? 🙂

chrobulka
21. mar 2010

bubli, ty co chces v brusku prosim ta pocitovat?
zatial je dobre tak ako je. a nepitvi to tolko, aby si to nezakrikla...
uzivaj si a nevsimaj si samu seba tolko... kym sa da, tak sa opi aj ty a bude pokoj 😀

vavenka
21. mar 2010

Chrob no tak ked nebol paci paci tak to je ina vec....
A s tym alkoholom neries, nebola by si prva ani posledna, ja som tiez na 10 DPO stiahla v tej prahe so sefom 2 flase cerveneho 😀

Bibi takze vylet? Pekne 🙂 ja sa tesim a dufam ze ked bude zasroska tak sa vratim spat k tradicnym vyletom po slovenskom raji a okoli, niekedy sme s bandou chodievali casto, ale posledne roky som nebola nikde ani nepamatam... A isto ze by som chcela zasrosku viest od malicka k vyletom a lahkej turistike...

A ake plany mame cez tyzden?

Ja som zajtra mala varit kavu Shaarke, ale tak zrusila to, na obed idem s kamoskou na kolacik a potom sa chystam zehlit 😖 teda dufam ze herca prejde tento stav, nechce sa mi okolo neho skakat - co by nebol az taky problem, ved ja v podstate aj rada - ale mam potom taky neprijemny pocit, ze co ked to schytam aj ja isto nepotrebujem teraz riesit virusoidne stavy s vysokymi teplotami... A vobec, uz som si celkom zvykla ze je cez tyzden v praci a ja mam svoj program 😅 mi to teraz cele nabura

vavenka
21. mar 2010

Bubli no zrazu som si uvedomila ze mam zaludok taky labilnejsi, aj kozy som si tak zacala mackat az zacali boliet 🙂 a bruch som asi citila tak menzesovo - asi 🙂 ked to zhrniem - rovnaky stav ako po ine mesiace, tesne pred MS, ale tak kedze boli //, tak to nejak tak bolo cele trocha ine 🙂 psychika robi vela...

A chrob ma pravdu - daj si este 2-3 dni volno od sledovaciek a okolo 10 DPO ideme na to, ok? 😉 Aj merias teplotu? Ci kasles na to?

bibi24
21. mar 2010

Ja by som sa tiez niekedy chcela dopracovat k stavu, ze neriesit a len tak to nechat plynut 🙂 ...no ale neda sa mi...uz sa vidim, ako budem nervacit, ked budem po ivf 😅

Vavik, my sme tiez taky vyletnici, skoro kazdy vikend sme mimo bytu 🙂 A ja to mam strasne rada. Balenie a vybalovanie mam v malicku 😀 A tiez planujem, ze ak raz panboh da bejby, tak tiez bude s nami cestovat od malicka. 🙂

Program? Ani ziadny speci...robota, taliancina, kino v utorok, mozno si konecne pojdem aj zabehat a chcem zacat cvicit a tak...pohodicka 🙂

siouxie
21. mar 2010

no fúúj, už mi to ide na nervy, dnes už nič nespravím 🙄 😀

ahojte, opäť 🙂 dnes nejako ponocujeme 😀

bublinka11
21. mar 2010

Vavi jasne, pojdeme na to 😀 Meriam teplotu, ale tak ledabolo...len formalne, okolo ovu, ved to som aj pisala, ze ovu pola pred IUI a teraz meriam...len mne pri utrosi isto neklesne 😒
Ahoj Siou!!! Ja ponocujem, som slamena vdova, inak by ma mm uz hnal 😀
Bibi kedy mas IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre