Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
23. mar 2010

Nell, no ani mne sa ten tvoj stav nepozdava....zeby crevna chripka? Alebo tehotenstvo? 😉 Ale ja som uz raz tiez mala takyto stav, asi pred 2 rokmi, nemohla som nic dostat do ust, na nic mi nesla chut a myslela som, ze sa zo vsetkeho pogrciam. Trvalo to asi 3 dni a preslo tak, ako prislo.

To by inak bolo ako super, ze rano mat sex a na druhy den uz pozitivny test 😀

bublinka11
23. mar 2010

A ja odkedy som sama, v noci sa budim na ticho... 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. mar 2010

bibi alebo ze:
1. DC: MS
2. DC: MS
3. DC sex
4.DC sex
5.DC ovula
6.DC LF
7.DC LF + spinenie
😀 😀 😀

bibi24
23. mar 2010

Ja zase nerada spim sama, bez manzela, resp. ked nie je doma, ale som ja niekde prec. Vtedy sa mi vzdy zle spi 😔

Bubli, ty si dnes kolky dpo vlastne? Lebo mi napadlo, ze sme asi tak podobne - ja som 6.

shaarka
autor
23. mar 2010

bibi, priznavam, ze ja bez MM neviem spat... za tie roky, co sme spolu, sa to stalo mozno 5x, ale boli to krute noci.
ale ked sme pohadani, tak mi je samej v posteli velmi dobre 🙂

pozeram, ze tu sa za par dni bude testovat 🙂

bibi24
23. mar 2010

Shaari, alebo este kratsia verzia: 😀

1.MS
2.DC
3.ovula
4.LF
5.DPO - pozitivny test (prip. dalsia MS)

Za 5 dni som vybavena...a viete kolko cyklov za rok by som stihla? 😀

anaxamon
23. mar 2010

bibi pod uz mozes

bublinka11
23. mar 2010

No kocky, co by ste robili, keby ste mali doma toho mojho, ktory je tak priemerne tyzden v mesiaci prec 😢 Najprv mi je luto, potom si zvyknem, potom pride a ja som volaka zmatena 😀 😀 😀
Bibi no ja som 6 den po IUI, ale podla mna a podla BT 7 DPO...

bublinka11
23. mar 2010

Bibi take scem aj ja!!!! A nie tu trniet 2 tyzdne a sledovat sa 😀 😀

shaarka
autor
23. mar 2010

bibi, mozno by to bolo dobre aj pre spermose - za 5 dni by boli tak akurat 😀 😀
len chudak vajecniky, asi by dost skoro zacali vrzgat a tie vajca by neboli take dobre prepracovane 😀 😀 😀

bibi24
23. mar 2010

Kokos, tak pozitivny test pri testovani s nasim zdravotnym stavom by bol viac ako zazrak 😀 Ale tak je pravda, ze ja ovulujem a manzel aspon 1 spermiu dobru ma, takze taka sanca, ze 0,0000001 tam je 😀

My sme uz castejsie spali bez seba a vzdy to je na prd. Ja neznasam byt sama (v noci), mam strasidelne predstavy, co vsetko sa mi moze stat 😀 a nebude mi mat kto pomoct. Buduci tyzden ma tiez cakaju 2 take noci, drahy ma zas sluzobku.

vavenka
23. mar 2010

Joj ja som zistila ze sa mi bez herca spi vyborne 😅 hlavne teraz v stave T, ked spokojne mozem ist na wcko, vyfukat nos a nemusiet brat ohlad na spiaceho cloveka vedla seba, pochrapat si bez toho aby som sa budila na to ze na mna c-ka 😀 zaspavanie je sice krajsie ked je pri mne, ale po technicke j stranke v sucasnosti je mi lepsie ked som na celej posteli sama 😀

Stephanie sa prihlasila minuly tyzden na MK - tak neviem ci ste si pisali alebo nie, ale vyzera ze je to cerstva konikarka 😉

Nell no ak ti nieje luto 3 eur, tak otestuj pre pokoj v dusi, ale ja sa skor priklanam k nejakej mini zaludocnej chripke 😉 moj herec tiez este v nedelu grcial a dnes uz mi zerie nervy 😀 este ostal doma - mu lekarka dala papier, ale uz je fit a len ma peruje, ze kde mam ranajky, kde mam cajik 😀

shaarka
autor
23. mar 2010

bib, ako keby som seba pocula 😀 mam pocit, ze praskne potrubie, ze opity sused bude strielat, ze spadne na mna strop, ze v dome zacne horiet a tak. 😔 to je na lieky, ze? 😀

a inak ked mas vajco a ked ma muz spermiu, sanca je vzdy. a vyssia ako 0,0000000001

stephani
23. mar 2010

vave,tak ty už budeš brzo mamča co?

vavenka
23. mar 2010

Steph no dufam ze ano 🙂 este mam mesiac 😵

shaarka
autor
23. mar 2010

stephani, tak ja este poslednykrat napisem prispevok, a ked mi neodpovies, budem to brat osobne 😀

stephani, ved ty si mi neodpovedalaaaaa 😠
otazka c. 1: ze ja som ti radila sex rano? 😅
otazka c. 2: ze sme si niekedy pisali a ja som zabudla? 😅
otazka c. 3: ze ste dnes plodili a zajtra chces testovat? 😅

ja som taka systematicka, mam to rada 😀 😀

nellie_
23. mar 2010

baby co vam šiši s tym testovanim.... 😀 😀 😀
ved ja som mala klasicku mrsinu, teplotny pokles tehotenstvo uplne vylucujem.... 😅
skôr to bude vsade naokolo vycinajuca chripka crevna len mi nevie vypuknut naplno... v poslednej dobe hned vsetko v sebe ututlem, kazdu chorobu v rozpuku 😀 😀 😀

stephani
23. mar 2010

vavenko,I taky držím pěstičky :D
odpověď 1:No my děláme sex ráno i večer co jen to de.
odpověď 2:Jáý newím dlouho jsem tu nebyla asi před týden a něco.
odpověď 3:Jo tak to chci skusit.

sysymeticka ano ano ano 😀

siouxie
23. mar 2010

geniálne! 😀 😀 😀 😀 😀

stephani
23. mar 2010

siou,A co? 😒

siouxie
23. mar 2010

tvoje odpovede 😀 😉 😎 prepáč, ale pochopila si zmysel shaarkiných viet? 🙂

madeline
23. mar 2010

ranecko 😎

stephani
23. mar 2010

siou,Aha

maddeli,Dobré ránko.Tak ty čekáš mimčo gartuluju :D

nellie_
23. mar 2010

😀 😀 😀 😀

madeline ahoj... 😉

madeline
23. mar 2010

step - dik
nel - ahoj, uz je lepsie? mne je horsie ako pred tyzdnom ☹

nellie_
23. mar 2010

made no ja sucitim momentalne s tebou... 😅
teda ja nevraciam ale stale mi je tazko....momentalne mam hodinku ze je to fajn...

stephani
23. mar 2010

made,Nemáš zač :D přidáš fotečky až se to malí narodí?

shaarka
autor
23. mar 2010

stephani 😀 😀 😀 😀 😀
ak si mala ovulku dnes, vcera, tak pozitivny test mozes mat najskor tak o 9 dni 😉

cau made. mozno bud. tyzden bude lepsie 😉 😵

idem von, prevetrat sa 😠

madeline
23. mar 2010

nel - tak mne bolo zo zaciatko tazko, minuly tyzden som grckavala len rano a vecer tazoba, no a vcera to uz aj vecer na mna prislo a to som predtym nezvykla grckavat, ani po opici

step - to je este daleko 😉

madeline
23. mar 2010

shaar - tak raz to musi prestat, otazne je, ze kedy 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre