Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
27. máj 2009

v pohode... kuk mi do albumov a potom povedz či je to málo... 😉

anaxamon
27. máj 2009

moniii ja uz vieeeem, teba cakaju bud postupne styri deti alebo to budu stvorcatka...tolko handriciek a tolko stvorlistkov predsa nic ine nemoze byt, alebo este dva krat dvojcatka 😵 😵

monika0001
27. máj 2009

noooo pekne.. na zaciatok mi stací jedno... hlavne nech uz je tu.... 🙂
a keby mali byt aj 4.. no čo už... ja aj tak chcem 4 deti..... 😉

anaxamon
27. máj 2009

ale co, styri? no to ti potom tie stvorlistky dobre ukazuju 😉

mne by stacili aj dve, ale muz chce tri a to je na tom srandovne ze ja som z troch deti a on z dvoch 😀

tinika
27. máj 2009

jane TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

anaxamon
27. máj 2009

tini a nam? 😔 fnuk 😔 😢

monika0001
27. máj 2009

ja som sa už rozhodla... ja nič nechcem!
možno keď nebudem chcieť, možno sa to podarí... no nie? Nie je to tak na tomto skazenom svete? Ten kto nechce má, potom to zabije, zhodí a podobne a tá čo to chce, pripravuje sa na to si to môže aj hodiť a ne a ne byť tehotná....

janemari
27. máj 2009

tini dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem to je na celu matersku skolku 😀 😀 😀

anaxamon
27. máj 2009

moni nedepkuj, zmenme temu🙂))

mame nejaku inu temu?

napr. mate radsej dovolenku v zahranici ci na slovensku?

tinika
27. máj 2009

fly gratulujem a tešším sa s tebou

tinika
27. máj 2009

jane to je na silne zdrave babatko 😉
anax
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

moni
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tinika
27. máj 2009

ešte niekto? 🙂

scarlette
27. máj 2009

jane TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

anaxamon
27. máj 2009

jaj tini hned sa lepsie citim...xixi...🙂)))

janemari
27. máj 2009

scaar dakujeeeeem. 🙂

monika0001
27. máj 2009

Jane, Pipi, Shaar, Anax, Nely, Fly, Scar, Mimo, Nat, (dúfam, že som nikoho nevynechala..ak hej stráášne moc sa osrpravedlňujem!!!!)(zbyté baby mám tiež... 😉 )

Vybírám 12 žen (které ovlivnily můj život) a o kterých si myslím, že se připojí.
Myslím, že pokud by se tato skupinka žen kdy potkala v jedné místnosti, nebylo by nic nemožné. Doufám, že jsem si vybrala správných dvanáct žen. Má objetí, láska, gesta a komunikace vám snad připomínají, jak mimořádné jste. ..

Prosím,
pošlete mi tohle zpět.
Nezapomeňte si něco přát ještě před tím, než si přečtete citát. To je všechno, co musíte udělat. Nic navíc. Jen tohle pošlete dvanácti ženám a dejte mi vědět, co se stalo 4. den. Snažte se to nepřerušit, prosím.

Už jste si něco přály? Jestli si nebudete něco přát, nestane se to. Tohle je vaše poslední šance něco si přát!
"Snad dnes přijde vnitřní klid. Možná věříš, že jsi přesně tam, kde bys chtěla být. Možná jsi nezapomněla na ten nespočet možností, které se rodí z víry v sebe a druhé. Snad užíváš dary, které jsi dostala a předáváš lásku, která ti byla dána. Snad jsi se sebou spokojená právě taková, jaká jsi. Nech tuto vědomost ať se ti usadí v kostech a dovol své duši svobodu zpívat, tančit, chválit a milovat. Je tu pro každého z nás."

Teď tohle pošli 12 ženám během 5 minut. A nezapomeň to i poslat zpět. Já
se
počítám jako 1 ... uvidíš proč.

tinika
27. máj 2009

naax tesim sa hihi

anaxamon
27. máj 2009

moni spamujes? 🙂))) ako ti to posleme spat? 😀 😀

tini uz zacinas mat brusko?

monika0001
27. máj 2009

neviem.. to ma nenapadlo..... 😅 😕 😨

monika0001
27. máj 2009

ja som chcela aby ste vedeli, že pre mňa veľa znamenáte.... 🙂

tinika
27. máj 2009

anax prave dnes som merala brusko (bo ja mam uz aj tak velke ta len cm mi ukazuju ci je vačšieˇ 😀 😀 😀 ) a mala som o 2cm viac ale bola som najedena aj na vahe bolo viac ale sa povazim zajtra rano ta uvdiime

moni na mna si zabudla 🙂

monika0001
27. máj 2009

tini sak som ta tam pisala... kde si mi zmizla... sakra... ešte na prstoch som to ratala.... juj.. na fazulku som zabudla... boze.. som hrozna... idem asi uz dnes prec.... dnes som nemozna....
TINI PREPÁČ MI!!!! cmuk

monika0001
27. máj 2009

pre TINI:

Vybírám 12 žen (které ovlivnily můj život) a o kterých si myslím, že se připojí.
Myslím, že pokud by se tato skupinka žen kdy potkala v jedné místnosti, nebylo by nic nemožné. Doufám, že jsem si vybrala správných dvanáct žen. Má objetí, láska, gesta a komunikace vám snad připomínají, jak mimořádné jste. ..

Prosím,
pošlete mi tohle zpět.
Nezapomeňte si něco přát ještě před tím, než si přečtete citát. To je všechno, co musíte udělat. Nic navíc. Jen tohle pošlete dvanácti ženám a dejte mi vědět, co se stalo 4. den. Snažte se to nepřerušit, prosím.

Už jste si něco přály? Jestli si nebudete něco přát, nestane se to. Tohle je vaše poslední šance něco si přát!
"Snad dnes přijde vnitřní klid. Možná věříš, že jsi přesně tam, kde bys chtěla být. Možná jsi nezapomněla na ten nespočet možností, které se rodí z víry v sebe a druhé. Snad užíváš dary, které jsi dostala a předáváš lásku, která ti byla dána. Snad jsi se sebou spokojená právě taková, jaká jsi. Nech tuto vědomost ať se ti usadí v kostech a dovol své duši svobodu zpívat, tančit, chválit a milovat. Je tu pro každého z nás."

Teď tohle pošli 12 ženám během 5 minut. A nezapomeň to i poslat zpět. Já
se
počítám jako 1 ... uvidíš proč.

madeline
27. máj 2009

ahojte

fly - gratulujem
moni - aj na mna si zabudla
tini - aj ja si prosim

😀 😀 😀

anaxamon
27. máj 2009

moni posleme ti to vsetky do Ip, hej? budes mat plnu IP 🙂)) je pekne ze na nas myslis, stvorlistky nam hladas a potom darujes a mailiky nam davas...zlaticko si 😉

tini no fajne tak sa ti uz babo roztahuje

no ja som dneska v avione na wc videla svoj obraz zo vsetkych stran v zrkadlach a radsej som sapakovala, uz vyzeram vazne ako gulka 😲 😖 😠

nathali
27. máj 2009

nooo uz som speeeeeeeeeeeeeeeet

tinika
27. máj 2009

madeline
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

anaxamon
27. máj 2009

made, nat vitajte...🙂 a pytajte (sa) xi

tinika
27. máj 2009

anax mna uz pred rokom sa pytali či som tehu takze konečne si to vychutnavam ze ano naozaj som hoci nech sa ma nikto nepýta v ktorom mesiaci bo vyzeram na taky 6 😀 😀

tinika
27. máj 2009

kocky neviete na ktorej stranke su tie tehu tricka s napismi tu byvam ja a tak? Nedari sa mi najst

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre