Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

alzbeta.hod
7. jún 2009

já měřím teprve první měsíc, takže chci právě vychytat kdy je ovu a pak se podle toho zařídit...

nelynka
7. jún 2009

asi tak

mata1001
7. jún 2009

cafte baby kde ste vsetky....???? nudim sa.... 😢

nelynka
7. jún 2009

ahoj mati ja som tu jak furt 😀

mata1001
7. jún 2009

nely ahoj aj ty sa tak super nudis jak ja?rozmyslam ze sa pojdem korculovat ale nejak ma boli brucho.mam totiz dostat mrchu.tak asi ostanem doma.a ty co porabas?

nelynka
7. jún 2009

ani ne, upiekla som mesko, urobila svieckovu omacku a teraz sa pomalicky chystam este kupit drozdie na knedliky ale premyslam ze kupim uz hotovy knedlik tak uvidime..xixi
a este sa vytesujem zo vcerajska, kazdemu sa chvalim kde sme boli aj ked to nikto nepozna 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

no veru kup hotovy.co stym budes robit 😀 😀 😀 ale zas domaci je lepsi.
jaaaaj ty si bola vcera na tej party?ako bolo?

nelynka
7. jún 2009

jj bola..
paraaadaaaa..boze to sa neda opisat jak bolo, to bolo nieco uzasne, koopec ludi, efekty, hudba skveleeee...ani nevaham buduci rok idem zase 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

a to bolo kde?mohlo to byt super ako to opisujes....
nely vidim ze foto mas vo svadobnom.si aj na mojej svadbe?

nelynka
7. jún 2009

bolo to v Prahe...
to teda bolo super..pockaj hodim ti video len tak pre predstavu...

hej som aj na mojejsvadbe..mame tam albumik 😀

mata1001
7. jún 2009

a mozem album kuk? aj my mame ak chces-podla poslednej aktual.na 214str.Martinka a Dodko

nelynka
7. jún 2009

bolis te zlatuckyyy 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

nely vdaka aj vy ste boli pekni,mala si krasne satky..

nelynka
7. jún 2009

mati aj mne sa pacili len ked som videla ine chcela som ich den pred svadbou zmenit 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

ale co si pipi?bola si krasna.ja by som uz teraz tie moje zmenila.strasne boli tazke vies ta vlecka.v salone som si to neuvedomovala.ledva som cakala nech je polnoc. 😝

nelynka
7. jún 2009

tak aj moje boli tazke ale to su asi kazde saty ked ich mas 12h vkuse na sebe 😀 😀 😀
ja som normalne ozila ked som ich zhodila zoseba 😀 😀
a frcali sme do pol osmej rana 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

inak aj mne sa ulavilo ked som ich dala zo seba dole.ale straaaasne som sa tesila na ten den D.a splnil sa mi do bodky.my sme dosli domov o pol siedmej a to som padla mrtva do postele.a to sa ma pytali este ze aka bola svadobna noc?a ja ze ste normalny? 😀 😀 😀 no komu by sa este chcelo,nie? 😀 😀 😀

nelynka
7. jún 2009

tak, svadobna noc bola super, len svadobne rano hehe 😀
mne by to nevadilo,ja by som to zvladla vpohode a lepsie by sa zaspavalo ale drahy lenivec...a pritom ani nepil...ale vynahradil to v nedelu vecer🙂)
a my kym sme setko ponosili...padli sme o deviatej do postele..
a o 13h sme uz boli hore, teda ja, drahy pol hodky zamnou 😀 😀

tak ja by som vela veci pomenila,..ako bolo to nadherne ale strasne rychle a hekticke..
a co sa tyka mna, setko som si rozkazovala sama co sa kedy dialo a uz by som to tak nechcela, lenze neexistoval na mojej svadbe clovek co by to dokazal tak ale bohuzial 😀 😀 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

my sme mali starejsieho-ja osobne som ho na zaciatku priprav nechcela ale bol to mlady chalan a videla som dvd z inych svadieb tak som si povedala preco nie.organizoval to tam.
celu svadbu som si zorganizovala samamyslim od jedla az po vyzdobu..., co trebalo som si sama nakupila.ale aby som nebola sebecka tak mi vela pomohli moji rodicia a sestra a samozrejme muzicek.ale toho to velmi netrapilo napr.akej farby bude vyzdoba a pod.ja som zas detailistka a musela som to mat presne take ake som si vysnivala.fakt by som nic nemenila okrem siat mozno-bez vlecky by som si vybrala. 😖

nelynka
7. jún 2009

my sme tiez vsetko robili sami podla seba, maximalne sme tak zapajali na vybavovacky, datum salu, kameraman svokrovcov pretoze sme svadbu organizovali z prahy a lietat kazdy tyzden koli niecomu domov by bola blbost..ale vsetko vybavili tak ako sme chceli, cez jedlo, vyzobu, kameramana..vsetko..kolaciky, svadobnu tortu nam teta upiekla presne podla fotky uplne ako dvojca..
perfektne kolaciky nam upiekla..
az na tu organizaciu to bolo dokonale..
my sme starejsieho tiez mali lenze to bol stary ujko, ktoreho chcel moj drahy kedze vraj uz za sebou mal dve svadby a vie co a ako, lenze na odpytani ma hned premenoval a na svadbe ine nerobil len pil a akurat nam peknu odobierku urobil, nic viac..
a prihovor volajaky mal..inak nic..
co sa tykalo kedy aky chod pojde, kedy manzelsky tanec, odobierka, torta setko som si organizovala ja a este aj to kedy ma maju uniest, lebo som unoscov unasala ja nie oni nevestu 😀 😀 😀 😀
a co ma uplne dorazilo, este aj vysluzky som zacinala chystat ja ked mi odchadzali pomalicky hostia..
a potom sa prisla mm teta a pomahala mi s tym a za tym sa zapojila aj svokra...
ale zvladli sme to.. 😀 😀 😀

scarlette
7. jún 2009

caute krasotinky 🙂

nelynka
7. jún 2009

ahoj scarr 🙂

scarlette
7. jún 2009

citam ze tak ako u nas ani inde nebola svadobna noc... my sme do pol piatej tancovali a este s par ludmi a par flasami sme zakotvili u nas v apartmane a sli spat, kym som sa ja odmalovala a povytahovala tu kopu sponiek z vlasom mm uz spal a ja som si lahla a spala hned tiez 😀

nelynka
7. jún 2009

hehe 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

nely tak ako citam aj vy ste mali supis svadbu.na nasho starejsieho nemozem ani kriveho slova povedat,bol uzasny,vo vsetkom nam vysiel v ustrety,este aj ryzu ktoru nam hadzali po obrade priniesol on 😀 😀 😀.
kameraman bol tiez super,mame krasne dvd,akurat fotky - tie sa mi pacili zo zaciatku ale jak kukam na mojasvadba tak sa na niektore neviem vynadivat a tie nase sa mi prestavaju pacit. 😢
scar ja som mala nejakych 42 sponiek a 2 take vacsie ale som mala dlhsie vlasy ale nemam nejake huste.
torta myslim ze bola krasna a veeeelmi chutna zevraj,ja neviem nejedla som z nej.
takze tak....

nathali
7. jún 2009

ahoj baby na chvilocku som prisla za vami 🙂 ako sa mate?

mata1001
7. jún 2009

ahoj preco len na chvilocku? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre