Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
12. jún 2009

shaar - no tak to bolo pri druhom.... ale to bolo strašne rýchle. vo štvrok som otehu a v nedelu už som krvácala...v pondelok mi brali krv bolo 950 a v utorok uz iba 45.. no a potom to slo dost pomaly.. tyzden som chodila kazdy bozi den na odbery (ja co odpadavam) aby videli ako to ide. či čistiť či netreba. našťastie netrebalo to už...

a ja stiham aj mazat foto.. nemám rada nepodarené foto... 😉

mimomu
12. jún 2009

pekny vecer shaarka

shaarka
autor
12. jún 2009

monik - ak dobre chapem, tak vo stvrtok si mala ovulaciu a v nedelu uz si krvacala???

shaarka
autor
12. jún 2009

mimo, diks 😉

monika0001
12. jún 2009

shaar - ne. po troch týždnoch sme sa prvý raz (mimocodom mmm mal narodky) milovali a v nedelu som zacala krvacat a potom zistil v pondelok (večer sme aj test robili a boli // ) gyn (podla ultrazvuku nie, bo ešte nic nebolo vidno, takže to muselo byť tak) ale z krvi ze som tehu... no ale kedze som krvacala v utorok rano som ku nemu zas sla zase bo som stale krvacala zobral test a už som bola zas na kolenách a v slzách... som si ani nestuhla uvedomit ze som tehu a uz som zasa nebola... 😠

shaarka
autor
12. jún 2009

😔

nelynka
12. jún 2009

monik ani ja nemam rada nepodarene foto, ked nelbi hned mazem...

janemari
12. jún 2009

shaarka tak si to poriadne uzi.

Idem na chvilu odbehnut tak mi vsetky nezdrhnite.Ide niektora s vas somnou ponocovat?Na tuto odpoved si este pockam 😉

nelynka
12. jún 2009

ja citam tie knizky co ideme dat mladym no ja nemozem, to je taka haluuuz, ja si to kupim normalne domov 😀 😀 😀

monika0001
12. jún 2009

jane - neslubujem ale mozno hej...

shaar- tak sa eda zabav aj za nas a ja za vas okupem ... 😀

idem teraz vonko s mmm a havom a potom pobalit nejake veci a som tu..
zatial pa

janemari
12. jún 2009

Ok moni som zvedava.

Nely ked sa vratim mozes mi porozpravat co tam je.

Tak za nejaku polhodinku som spat. 😉

monika0001
12. jún 2009

jak taky debil som tu správu pre shaar napisala... kukam na to co som vlastne napisala a ..hm.. no jak dilino.... ani madar by to tak nenapisal....
😠

nelynka
12. jún 2009

jane to treba citat...su tu akoby otazky k jednotlivym temam ako napr. priserne zvyky, kritika, vzajomna dvovera a k nim taky vtipny komentar potom akoze chlap a zena co ziju v jednej domacnosti..a srandovne obrazky 😀 😀

mimomu
12. jún 2009

to moze byt dobre,nel

nelynka
12. jún 2009

mimo to je uuuzasne..ja sa rehocem na tom jak blba..
este su v tej edicii napriklad
Vase dite - navod k obsluze,
Muz - navod k obsluze pro zeny,
Zena - navod k obsluze pro muze,
Sex pro pokrocile - prakticka prirucka,
Vase nove miminko - navod k obsluze,
Tehotenstvi - navod k preziti,
Jak neusnout pri sexu - prakticka prirucka,
Zena po 40 - navod k udrzbe a preziti,
Vas pindour - prakticka prirucka,
Jak prestat kourit - prakticka prirucka,
Jak prezit v kancelari - vnitrni predpis,
Muz po 40 - navod k udrzbe a preziti,
Oslava narozenin - navod k preziti,
Kocovina - navod k preziti,
Desne sprosta knizka o pindourech 😀 😀

mata1001
12. jún 2009

ahojte baby ako ste sa rozkecali od vcerajska co som odisla odtialto...len sa mi to dozadu nechce citat.
ako sa mate?
babyyyyyyy!!!! viiiiiiiikend!!!!! konecne.... 😀 😀 😀

mimomu
12. jún 2009

nel,to uz podla tych nadpisov je svanda.
ahoj mata.

nelynka
12. jún 2009

mimo som si povedala ze chcem mat setky doma 😀

janemari
12. jún 2009

Som tu idem docitat 😉

janemari
12. jún 2009

nely niektore z tych knih poznam.Su ozaj dobre. 😀

nelynka
12. jún 2009

jane to je usper ze poznas 😀 😀 😀

janemari
12. jún 2009

Poznam nely.A kde vsetky zmizli?

nelynka
12. jún 2009

neviem asi sli vikendovat aj my za chvilku pojdeme len sa este ohrievam cajikom

janemari
12. jún 2009

No tak ja sa tu budem nudit sama 😝

nelynka
12. jún 2009

tha pod aj ty niekam 😀

monika0001
12. jún 2009

som späť....

monika0001
12. jún 2009

jane ja tu budem s tebou, ale budem odbiehať bo am cestovná horúčka chytá a mám hnačku... 😀 😀 😀 😀

janemari
12. jún 2009

nely a kam mm nieje doma.

moni som rada ze aspon niekto.

nelynka
12. jún 2009

hm, neviem...
my ideme s mm a ja by som sla aj keby bol on v praci 😀 😀

janemari
12. jún 2009

nely no to by som musela ist autom.A nejak nemam ani s kym 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre