Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

scarlette
15. jún 2009

Caute kocky,
tak su to dvaja chalani 😉

janemari
15. jún 2009

No u nas sa nejako zamracilo a pojdem aj ja off lebo som chcela zbehnut do zahrady nieco prekopat.Tak vecer ak sa nic neudeje.Pa

mimomu
15. jún 2009

🙂

janemari
15. jún 2009

Scaar tak gratulujem 😀 ,alebo nie 😅 Neviem ci si chcela chlapcov,alebo dievcatka.Mas uz vybrate mena?

Ahoj mimo.

mimomu
15. jún 2009

scarr super 🙂
jane ako? 🙂

janemari
15. jún 2009

momo ako po nocnej a pred nocnou 😀 Ale nie v pohode,vyspata,porobene v zahrade a teraz oddychujem kam pojdem do roboty.

mimomu
15. jún 2009

ja vas obdivujujem......ja by som nevedel a chodit do nocnej 😉
a snazenicko?

janemari
15. jún 2009

Mimo robim tak uz vyse 11 rokov takze to zvyknes.A ja som skor nocny vtak.Ved sa aj smejem,ze ked bude babo ja budem s nim v noci hore a mm cez den.A snazenicko uvidime.Snazime sa byt spolu kazdy druhy den.A dala som si vyrat na nete u Jonasa ovulku/som skepticka,ale za skusenie nic nedam/a malo by to byt zajtra.Takze zajtra ideme zas na to. 😀

mimomu
15. jún 2009

velmi silno drzim palce,nech to vyjde 🙂

janemari
15. jún 2009

mimo vdaka,a ked aj nie aspon viem ze sme sa snazili.A to by som musela mat s pekla stastie aby sa to podarilo na prvy sup po liecbe.

mimomu
15. jún 2009

som rad ze myslis pozitivne 😀

janemari
15. jún 2009

Neviem ci je to pozitivne,ale ked sa o nieco snazis pomaly 3 roky tak z to nieje take impulzivne a emotivne ako ked sa zacinas snazilkovat a nedari sa.Skor by som bola veeeelmi prekvapena keby to zrazu vyslo 😉

mimomu
15. jún 2009

a kde su vsetky baby.
shaarka to tu pekne flaka 😠

mata1001
15. jún 2009

ahojte..... 😉

anaxamon
15. jún 2009

bry vecer prajem🙂

mimomu
15. jún 2009

ahoj 🙂

anaxamon
15. jún 2009

co porabate takto vecer?
ja idem este varit

mata1001
15. jún 2009

baby co mate nove?ja som dneska bola u gyn... ☹(( - a ztohto smutneho smejka viete ze ako som dopadla

mimomu
15. jún 2009

ahoj anax.
ja som prave dosprchpovala malu aj seba a chystam jej veci do skolky a na tanecnu.
o 20.00 chodi spinkat a ja kuknem panelak a potom asi precitam mamu a ja.
ako pokracujes s vysetreniami?

mimomu
15. jún 2009

a co presne mata povedal?

anaxamon
15. jún 2009

mata nezufaj a aspon ti dal vyvolavacku alebo daco?

mimo nepokracujem nie som taka rychla 😀 ale az sa skonci blzinec v robote, pojdem k obvodnej pre papier k endokrinologicke..a potom sa uvidi

mimomu
15. jún 2009

a k endo ides koli comu?stitna zlaza?

mata1001
15. jún 2009

anax dal mi vyvolavacku a este horm.lieky.a podla grafu zistil ze som nemala ovu.da sa ovu aj tabletkami napravit?

janemari
15. jún 2009

No anax a ja idem do roboty do nocnej 😝

mata1001
15. jún 2009

jane nech ti to ubehne...ale inac nechcelo by sa mi 😉

shaarka
autor
15. jún 2009

no ahojteee 🙂
hane, tak prijemnu pracu (ak sa da) 😀

ja som to tu flakala, lebo kon nesiel a ked isiel, tak som nesla ja 😀
sa ladujem cinskymi prazenymi rezancami s kuracim maskom, MM robil 🙂

mati, a coze? preco si bola na vyvolavacke? anovu cykly sa daju rozbehnut, neboj.

mimo, pekne ze si si na mna spomenula 😵

anax, sevas. 😉

mata1001
15. jún 2009

shaarka dakujem aspon jedna dobra sprava dnes.preto som bola lebo mi neprisla mrcha.min mes som mala vdaka liekom co mi dal a teraz uz nedosla.tak som musela ist a este mi povie ze som nemala tento mes ovu-zobrala som mu totiz graf.no totalne som z toho smutna

anaxamon
15. jún 2009

shaar caw, uz som ti na tu ip neodpisovala, padlo to a potom som mala frmol v robote..som bola o skoro tristvrte dlhsie nez som mala, co je u mna nezvyk..

jane ahoj a peknu nocnu nech ubehne rychlo a dobre

mata no aspon ze si mala graf so sebou a vedel to urcit ze si nemala ovu, ten moj sa o to ci mam vobec pravidelnu menzes ani nezaujimal len jedine ho zaujimalo, a to ze mam vela kil 😔

janemari
15. jún 2009

Dakujem vam za zelanie babenky,ale este vas neopustam do 21.00 budem este tu.

monika0001
15. jún 2009

halo..de ste vsetky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre