Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
28. jún 2009

nely moja rec. ale chlapa nevychovas. aspon toho mojho urcite nie. 😒 😀

nelynka
28. jún 2009

shari ziadneho, pokial ho nevychovala mama ze sa tak ma chovat ty ho uz nezmenis..mozno prve mesiace zamilovanosti sa chova tak ze by urobil co ti na ociach vidi ale potom sa to aj tak setko vrati do "starych" kolaji a ty si len sluzka, co doma vari, upratuje, zehli a stara sa aby mal pohodlie pred telkou... 😀

sweetberry
28. jún 2009

shaarka 😉 😉 ......jaj tak u nas prsi ako blazniveeee 😠
a inak plati pokial sa nechce samo tak sa neprerobi

shaarka
autor
28. jún 2009

tak nene, toto my mame rozdelene. skoncili casy, ked som behala po byte jak sialena, kym on sedel pri PC a mal "pracu"! 😀 je sice pravda, ze o domacnost sa staram trosku viac ja, ale nastastie sa to upravilo, nie je to take desne, ako kedysi. vysetlila som, ze aj ja potrebujem volny cas. nejaky tyzden som bojkotovala vsetko, nedotkla som sa vobec nicoho. aby MM videl, ze sa to SAMO nerobi, ale ze to vsetko ja. tak pochopil a podelili sme sa. niekedy mu sice musim pripominat, ze uz davno nepohol ani prstom, ale nastastie sa "zbaci", ako sa hovori.

sweetberry
28. jún 2009

nellynka feministicky klub tu budeme mat ??? 😀 😀 😀 😀 ale co uz je to tak muzi maju tu vyhodu ze maju predurcene aby sa o ne zeny starali stale najprv mamy potom zeny lebo zeny maju materinske pudy ale je pravda ze aj my by sme radi boli kebyze sa o nas niekto stara ako v balvnke urobi nam co nam na ockach vidi a cita nase myslienky aby sme boli statsne 🙂

shaarka
autor
28. jún 2009

jaaaj
tie paradajky. idem

sweetberry
28. jún 2009

shaarka bezkaaaaaj 😎 a priiiid aj s paradajkami potom 🙂

nelynka
28. jún 2009

sweet aj nad tym som premyslala ze som feministka niekedy, ale tak niekedy to plati niekedy nie..
ja ale strasne od duse neznasam blondiny..ako mam zopar kamaratiek a mam ich rada, ale nesmie to byt taka "tyipicka" blondina, viete co myslim..
a hlavne nejaka cudzie zena ktoru vidim prvykrat...vcera som myslela ze ma urveee..prisla nejaka holka za kamosom co hral, a chcela ze nejakui komerciu a mne sa z toho zaludok dviha len to pocujem...a on ze ne ne, a ona za mnou ze ho mam ukecat, no ja som myslela ze vystrelim..drahy namna len kukal co urobim lebo vie ako ich neznasam bozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....som sa len modlila aby vypadla uz a naparfemovana jak pojazdna parfumeria fuj! 😀

sweetberry
28. jún 2009

ale vies nellynka ja mam niekedy pocit ze chlapi su viac antifeministicke ako zeny feministicke hadzu nas tiez po case do jedneho vreca a tvaria sa otravene pred kamosmi ked nas rozoberaju neviem ci to je aj u mna tak v mojom pripade ale vidim to niekedy na druhych chlapoch ked si stazuju.....
a co mas proti blondinam ?????? 😠 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀
ale ak pises o afektovani tak to z duse nenavidim aj ja a moze mat aj vlasy zelene

nelynka
28. jún 2009

no ako celkovo nic, len proste neviem...irirtuje ma ta farba vlasov, ale ako fakt cest vynimkam, mam naozaj super kamosky blondiny a tie mi nevadia..ale niektore ma proste dovadzaju do zurivosti 😠 😀

sweetberry
28. jún 2009

do kase ja som si tento stvrtok dala do hnedych vlasov melir 😀

nelynka
28. jún 2009

meliry mi nevadia 😀 😀 😀 😀

sweetberry
28. jún 2009

uff to som si vydychla nelly 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
28. jún 2009

pohodaaa, co stresujes..sak som pisala ze mam kamaratky blondiny a pohoda len proste urcite typi ma vyvadzaju z miery... 😀

sweetberry
28. jún 2009

no to ja nebudem asi ta vyvadzat z nicoho ja som taka seda mys 😅

nelynka
28. jún 2009

nene, neboj, tu ma malkot vie vytocit 😉

sweetberry
28. jún 2009

malkot?

nelynka
28. jún 2009

aaaa uz ani pisat neviem boha..
malokto 😀

sweetberry
28. jún 2009

haha ja ze to je nejaky nick ja trubka blondava 😀 😀

nelynka
28. jún 2009

no neviem, idem asi het ked sa tak rada pasujes za blndinu 😀

sweetberry
28. jún 2009

ach ja kazdeho od seba odozenieeeeeeeem 🙄
idem sa dat na jezka

nelynka
28. jún 2009

ok

shaarka
autor
28. jún 2009

no tu som. jella ma dnes prvykrat cakala pred obchodom. budeme to cvicit castejsie. 😀
baby, MM kupil vcera take paradajky v bille, ze som sa skoro zblaznila. tie cherry, po 99 centov. ale a chut! v zivote som take dobre paradajky nejedla. uuuzasna plna chut, akurat sladkokysle, ani tvrde ani makke, kede rozhryznes, tak to tak pukne, ako hrozno. a ta vonava vetvicka!!! tmavozelena a pichlava, vonia ako korenie do polievky. to kto toto vymyslel? nobelovu cenu za to. idem si dat! mnam 😀

anaxamon
28. jún 2009

ahojte, co sa udialo, treba citat spatne?

ja som prave umyla vsetky mozne riady co sa nezmestia do umyvacka pomaly po celom tyzdni a idem si zregenerovat rucicky z horucej vody tukanim do klaves🙂)

sweetberry
28. jún 2009

ahoj anaxamon 🙂

shaarka
autor
28. jún 2009

* 🙂 *

sweetberry
28. jún 2009

shaarka no co preparadajkovana ??? 🙂

shaarka
autor
28. jún 2009

tak... 750 g. sice som to este nedojedla, ale nie je problem. nie som tehotna nahodou? 😀 😀 😀
baby, na co take fajne z jedla "trpite"? ja mam este slabost na pukance... este nikdy som sa ich neobjedla. 😀

nelynka
28. jún 2009

shari zemiaky...milujem zemiaky 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. jún 2009

moooze byt.
ale take zemiakove pyre s plnotucnym mliekom a oprazenou cibulkou... mnaaaaaam! skoda, ze to je take nezdrave. ale tak 2x do roka si dam 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre