Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
2. júl 2009

ahoj anax, pekne plavky 😀
tehotenske 😀 😀 ale peknucke su.. 🙂

nelynka
2. júl 2009

ja sa moc divim ze na seba natiahnem plavky este z mojej stihlej eriy xixi 😀

nathali
2. júl 2009

ahoooj baby co nove? 😀 😀 😀

anaxamon
2. júl 2009

nel sak ze su tehotenske som nevedela kym som nehladala obrazok na nete 😀 😀 😀 😀 ale zas no sak pouzijem dobuducna ak sa dakedy zadari a motyka vystreli 😀

nat awoj, vela veci je novych ale nic podstatne 😉

nathali
2. júl 2009

anax jak to ze nie su podstatne ?vsetko je podstatne a co ty ako sa mas?

nelynka
2. júl 2009

anax sak jasne...len aby ti boli dobre este ked brusko zacne rast 😀 😀 😀

anaxamon
2. júl 2009

dneska strasne ale strasne hyperaktivne 😀 😀 😀 😀 a potom mi este brat napisal ze nam s manzelom k prvemu vyrociu kupi letenky do uk a musime ho dojist pozriet tak comam robit, uz len z koze vyletiet od vsetkej pozitivnej energie 😀 😀 😀 😀 😀

madeline
2. júl 2009

anax - to ja len tak, podla seba sudim teba, lebo ja sa rada opalujem a na plavaren nechodim 😀
nel - nova foto, riadne ziariva 😀
nat - cawenky 😀

anaxamon
2. júl 2009

nel teoreticky, tento rok uz nestihne narast brusko v letnej sezone...a zas do plavarne ako tehotna by som asik nechodila... 🙄

nelynka
2. júl 2009

mad uplne nova, este horuca...od vcera 😀
som sa pacila sama sebe tak som si to zvecnila, ze taka krasna uz asi hadam ani nebudem 😀 😀

madeline
2. júl 2009

anax - tak ja som myslela, ze rano uz nacisto vypenim, ale uz som sa ukludnula troska

anaxamon
2. júl 2009

made ja sa nerada opalujem, mam svetlu pokozku, nemam rada tony gebuzin na sebe a hlavne neznasam ked na mna pecie slnkoa je mi teplo, ja by som mohla robit reklamu na liptovsku bryndzu🙂 mne sa dobre opaluje napr. pri turistike, hrabani sena a podobnych aktivitach 😀 😀

madeline
2. júl 2009

nely - ale ved ty si furt krasna 😉

madeline
2. júl 2009

anax - sak kazda sme nejaka 😀

anaxamon
2. júl 2009

presneeeee🙂 ja by som napr v bikinach asik nevysla vonku vsetko sadlo by sa tlacilo vonku 😔

nelynka
2. júl 2009

ale mad nie som..vcera to bolo vynimocne a tolko komplientov som nedostala ani na vlastnej svadbe 😀

anaxamon
2. júl 2009

nel a co si to absolvovala za akcosku?

nathali
2. júl 2009

nel asi ta nevedia poriadne ocenit slusi ti to 🙂 anax prestan s nejakym sadlom ! sak kazda sme krasna taka aka sme nie??
ahooj mad ako sa mas?

anaxamon
2. júl 2009

nat jasne ze sme, ale zas nezatvaram oci pred tym ako vyzeram, len som sa s tym uz pradaaavno zmierila a zartiky mam rada 😀 😀 😀

nelynka
2. júl 2009

anax aaale, boli sme pozriet mojho exmilenca, ktory sa dozvedel ze je stale mojim milencom 😀 😀 😀 😀

anaxamon
2. júl 2009

nel boli? ty a? manzel? 😀

nelynka
2. júl 2009

hej anax ja a manzel 😀 😀

barbike
2. júl 2009

ahojte!
anax velmi pekne plavky! tiez nad tymi tankinami rozmyslam ze si kupim na beach volejbal..ale nejako som totalne znechutena ked si mam skusat plavky..elbo sa mi neapci ako v nich vyzeram......takze tento rok asi nove plavky nebudu ☹
vcera bolo hnuste dusno...sme boli bicyklovat a som bola uplne spotena.....a vzduch bol hrozne tazky...dali sme si len take mensie kolecko...asi len hodinu...tu nad nami na dlhych dieloch.
vy robite nejake sporty? ja sa snazim korculovat, chodim do fitka, bicyklujeme s manzelom, chodime na hory...no ak by ste cakali nejaku vysportovanu babu, tak to absolutne nie som ...vydrz mam to hej ... ale telo akob y som ani nic nerobia 😢
inak kocky..uz ste tu spominali kam idete na tie dovolenky? ja budem sa len s vam tesit..ja uz som dovolenku vycerpala..tak len budem ticho zavidiet...
no idem na obed...uz som riadne hladna...

anaxamon
2. júl 2009

ja som si kupila plavky koli tomu aby som opat zacala chodit doplavarne lebo posledny rok som to flakala, chcem aspon dva krat do tyzdna chodit, a nikam temer vobec nesportujem☹(( ale mam rada bike a turistiku a kedysi som to pravidelne aj robila...mala by som sa zas na to vrhnut🙂)) a barbike aj ked som sa vela hybala nikdy som nebola chuducka, len som mala menej kil a menej trasulkoveho sadielka 😀 😀 😀

dobru chut k obedu🙂

a na dovolenku nejdeme nic speci, akurat ak teda vyjde to uk 😀

madeline
2. júl 2009

nat - no dnes nic moc, rano som bola vytocena, potom som sa ukludnila, pred chvilou som sa znova vytocila, ale uz obedujem, takze sa trochu davam dokopy a uz chcem ist na dovolenku 😠

my ideme na dovcu v auguste do chorvatska a kedze sme v aprili boli v rime, tak v oktobri-novembri sa chystame do londyna (ako kazdorocne v jeseni 😵 ) mali sme ist do USA, ale manzelov ocino je na tom zdravotne nie najlepsie, tak sme to zrusili a pojdeme len do LDN 😉

barbike
2. júl 2009

no uz som spat...som mala super perky s lekvarom a tvarohom, mnam! tu na SNP je taka "vyvarovna" a okrem ciny tam robia aj obycajne jedla..tak som si dala "do nosa"

anax a kam do UK? do Londyna? ja tam chodim pravidelne...no aspon raz za rok ak sa to da nazvat pravidelnostou...som tam robila rok "opierku" a tak tam mam priatelov, ktorych navstivim no a najma shopping... 😎 strasne som zatazena na jednu topankovu znacku tam si nikdy neodpustim nieco nekupit...aj ked teraz naposledy som si tam nekupila boty...ale manzelovi...tentokrat (boli sme v maji) som si kupila len par sportovych gati a tricko a aj to sa za kasou holka pomylila a nam to nenablokovala ...asi 7 poloziek tak sme usetrili asi 50 libier...fakt dobre 🙂 ale inak ceny su tam strasne lacne..teraz ked je libra dole...ved ked som tam zila tak libra bola 70 SKK a tearz je tusim 0,9 Eur..takze fakt to slo dole..a ceny su tam rovnake...takze pre nas to je tam raj nakupov...
inak co sa tyka sportovania...ja to tiez nechapem ze aj ked cvicim, alebo napr. boli sme na svadobnej ceste na 15 dnovom treku (urobili 440 km peso) a nic som neschudla! takze neviem kde sa to potom premeni...ci do svalov ci kam...ale proste ja som nikde nebola uplne chuda...furt okolo tych 62-63 kg...a kym to je pre mojho muza zaujimave tak sa tym nebudem trapit, nie? zena ma by spokojna a nie zostresovana chudinka s 50timi kilami...tot moj nazor..
a vy mate v pezinku plavaren? ja som totalne zemny typ...vodu priam neznasam...a neveim ani dobre plavat...ja len tak ako pes pod sebou rozhadzujem rukami 😀 urobim asi par zaberov akoze prsia a potom ma boli krk .... nastastie manzelovi more a ine vodne veci nechybaju...skor ma rad tiez hory..takze v tomto si rozumieme..

anaxamon
2. júl 2009

barbike chodis do tej vedla manderlaku u jakuba? alebo do ktorej?

no ja ako som sa vratila v roku 2003 som nebola, a strasne tuzim ist spat na navstevu londonu tak brat mi plni sen, jaky to dobry brat ze? 🙂)) aku znacku? myslis pradu? 🙂))

ano mame v pk perfektnu plavaren, jeden vstup je za dva eurace na hodku a pol ale to nemas ani sancu tam takdlho byt apson ja len tak do hodinky vydrzim, a to je v tom aj sprchovanie po🙂)))

barbike
2. júl 2009

nie myslim oproti hlavnej posty v takej pasazi ako je tony & guy...je to asi 2 mesiace otvorene

no ja som sa vratila z LND zaciatkom roku 2004..takze to sme tam mozno aj boli spolu...kde v LND si byvala? stretavala si sa so Slovakmi?
ja si vzdy kupim letenky ked su za korunu, alebo super lacne. neviem ako to bude teraz ked uz sky nebude mozno o chvilu lietat 😒 nie nie prada...skor tuto...www.dune.co.uk...prada bol moj svadobny ulet...naplnenie sna ze chcem super drahe a super znackove sandalky...a teraz ma to uz nechyta...ved krasnych topanok je vela a nemusia stat ani tolko penazi.... 😉

2 eura je super cena. moj muz bol minule v tom factory pro..oproti auparku...dostal nejaku poukazku a tam stoji bazen tusim 3,50 na hodinu..ale to je cisty cas v bazene...hodka a pol uplne staci...ved hodinu plavat...to by mi aj krk odisiel ako sa poznam 🙂

anaxamon
2. júl 2009

hej viem ktoru pasaz myslis 😉

aj znacku dune poznam, mala som jedny slapky krasne kozene od nich ale som ich "vynosila"

no urcite sme tam boli spolu🙂) ja soms a vratila v decembri 2003, bola som v NW 7

barbike
2. júl 2009

To fakt? Ja som bol NW6! to je sila!
a kde konkretnejsie si byvala?
ja blizko O2 centra na Finchley road. chodila si aj do toho slov-ceskeho pajzlu na Finchley? kde chodili ti arabi? ja so tam par krat bola...a spievala som aj v ces.slov. ludovej kapele..haha,...to bol ale ciry amaterizmus...ael krasne casy
no ja dune milujem..aj dnse mam jedny este z roku 2003 a vobec nevyzeraju ako 6-rocna kolekcia...su jednoducho "vecne" dizajnom..no az na tie modne vychytavky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre