Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
6. júl 2009

to tam mas ake pripojenie?

inak asik sa aj ja uz porucam, pojdem skusit zaspat 😖

dobru nocku 😉

sweetberry
6. júl 2009

t/mobile ale tak vies no signal asi blby ja ti neviem 🙂)
ale mozme byt rada ze to aspon nejako ide 🙂
oki dobru nocku ja pojdem do sprsky a tiez haji vsak zajtra 🙂 papa sladke sniky

barbike
7. júl 2009

ahojte! jeeeej, dnes zacinam ja den 🙂

no vela ste toho napisali....a vidim ze vcera bol taky "depkovity" den .... ale pozrite von..dnes je krasne slniecko! tak hore hlavu - tak ako pisala Axax...sme vynimocne...aj preto sme to MY ktore musia zakusit to cakanie na to co ani nechceme aby prislo 😉

baby - vcera som si kupila knizku od bukovskeho igora - teraz to zide...je to o chudnuti, ale skor o sposobe zivota. bola som totiz vcera u lekara - mojho gastro - a vraj mam vysoky cholesterol...som skoro odpadla! ja? zeby to bolo tou 30tkou na krku? 😠 a tak ked sme zabehli do knihkupectva tak som si tu knihu kupila...pise tam zaujimavo o fast foodoch, vianoaciach, par rad ako sa stravovat...vcera som ju len tak prelistovala..manzel ju v posteli vecer cital..aj ked on ju so jeho plochym bruchom nepotrebuje...ale je velmi zaujimavo napisana...odporucam...konecne kniha ktora nehovori o nejake diete

a je tam taka zalozka...s 10timi bodmi ...a paci sa mi ten 10ty...ze "nebudem podporovat obezitu deti" ... s tym sa uplne stotoznujem...lebo mam synovca a ten ma 8 rokov a je zavisly na jedle...kade chodi tade je...a co je horsie tak to predtym zjedol 1,5 dospelej porcie..tka som niekedy nasrana ze ho nezastavia... 😢 ale co uz...my ked budeme mat deti, tak tiez budeme robit "vychovne chyby" o ktorych si budeme mysliet ze su spravne 😲

no ale som sa dostala od knihy k detskej obezite... 😀 😝
Prajem slnecny den! dnes mam sefa v praci tak musim vykazovat aktivitu a to dost vyraznu! mam toho straaasne vela...ale aspon to uleti......

shaarka
autor
7. júl 2009

bre ranko. 🙂

sweetberry
7. júl 2009

dobre ranko 🙂

shaarka
autor
7. júl 2009

jaak? 😀

sweetberry
7. júl 2009

Dnes si uzivam na zahrade mojich rodicov, snad prvy krat som tu takto sama, cakam zumpara uja zumpara 😀 navarene mame takze len taky veget s malou, idem nam spravit ranajky lebo uz mi skrka v bruchu 🙂
a ty jaaak? 😀 😀

alzbeta.hod
7. júl 2009

ahojky zdravím všechny pilné snažilky

sweetberry
7. júl 2009

ahoj Alzbetka

barbike
7. júl 2009

sweet a ty pracujes, ci si teraz OCR s malou? a uz sa citi lepsie?

sweetberry
7. júl 2009

ahoj barbike, pracujem ale dnes som s malou inak ju varuju babicka s dedom teda moji rodicia 🙂 ale dnes sa to inak zariadit nedalo ale mozme byt rada ze apson nejako to ide
a ty co robkas ?

alzbeta.hod
7. júl 2009

ahojky sweet, copak? Malá je nemocná?

sweetberry
7. júl 2009

alzbetka uz je jej lepsie 🙂

alzbeta.hod
7. júl 2009

to je dobře.

sweetberry
7. júl 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 a ty co alzbetka v robotke si alebo..

alzbeta.hod
7. júl 2009

nn jsem doma... mám odpolední

barbike
7. júl 2009

a mas ju este v skolke, ci maju tiez prazdniny? prazdniny su katastrofa rpe rodicov co nemaju dostatok dovolenky..poznam od svagriny 😝 a ty ju mas v skolke v CHG ci niekde inde? a do skoly kam ju davas?
ja tvrdo zarezavam v praci...robim asistenku GM v jednej farma firme...dnes toho mam celkom vela..ale nedokazme robit v kuse niekolko hodin..tak si k vam odskakujem 🙂

sweetberry
7. júl 2009

no mi mame tu vyhodu ze malinka nechodila do normalnej skolky takz eoni nemaju takto prazdniny az koncom jula posledny tyzden a prve dva augustova inak funguju ale je mi dokola chora uz mesiac v skolke nebola od septembra zacina skolu to bude horsi problem nielen kvoli prazdninam ale aj kvoli tomu ze dufam z enbude casto chora aby nevynechaval skolu
ale mam fajn pracu tri krat klop z enie je problem si malinku vziat do prace alebo sa dohodnut ze je chora ze musim byt s nou mam fajn sefku
nie ja ju mam v meste v ba skolku ale je blizo mojje polovicky jeho prace ked bude chodit do skoly tak do Vajnor co bude fjan lebo to mam zase po ceste domov ja a budem ju moct vyzdvihovat ja a nebude musiet trcat tolko v druzine co som rada
preto som si nasla aj vhodnejsiu pracu kvoli babulke
aj ja robim asistentku 🙂 tak ako viem ze zajtra kedze nie som dnes v robotke budem mat toho ako na kostole ale to je dan za dnesny den 🙂 nevadi bude sa zxo mna parit 🙂 hihi
vsak ano treba trosku relax alebo resp.zmenu odbehavanim 🙂)

sweetberry
7. júl 2009

nie mi ale my 🙂)) pardon za hrubky hanba mi

sweetberry
7. júl 2009

jaj ja ked po sebe citam to je hruza v skolke nebola mesiac a od septembra ide do skoly vyznelo to ze nebola v skoke od septembra 😀

barbike
7. júl 2009

no ja som z Vajnor a moji synovci tam chodia jeden do skoly (ide do druhej triedy) a druhy do skolky...do statnej.
mysli mze skola je to fajn, vraj maju velmi dobru ucitelku. teraz dalsi rok vsak budu aj s materskou skolkou spolu, lebo sa ide stavat nova.
alebo ju davas do cirkevnej?
to je super taka sefka...ja tiez mam sefa ze chape moje stavy ked mi je zle (aj ked to sa len potesi, elbo vie ze dalsi mesiac pre neho odpracujem 🙂) - moj sef totiz vie ze by som chcela ist na matersku a aj napriek tomu ma vzal do prace! a opaltilo sa mu to 🙂
idem znova spat do prace
b.

sweetberry
7. júl 2009

nie nedavam ju do cirkevnej 🙂davam ju na tu osloboditelsku 🙂
a o tej skolke to som pocula

anaxamon
7. júl 2009

ahojte🙂

dneska uz niktora nedepkujeme? 😀

shaarka
autor
7. júl 2009

mozem ja. i ked neviem, ci stihnem, tak vela toho mam 😀

flyangel
7. júl 2009

caute...sweetberry a preco nie na cirkevnu?sice ja by som tam svoje dieta tiez nedala...

sweetberry
7. júl 2009

fly 😀 😀 😀 tak preco sa pytas hihi davam malu na normlanu skolu mame v tej obci na vyber dve cirkevna alebo klasicka zakladka, my do kostola nechodime a ked malu bude nabozenstvo zaujimat tak ok moze ho mat aj na normalnej skole alebo bude mat etiku

sweetberry
7. júl 2009

dnes babizne nedepkoskujemeeee,......dnes nam slunce sviitiiii 😀 😀

flyangel
7. júl 2009

no nastastie ja som chodila na cirkevnu-a tam nas dreli modlit sa chodit na omse ci sme xceli alebo nie

flyangel
7. júl 2009

preklep na nestatstie som tam chodila-a este nieco vsetci sa tam tvarili ako svätí a pritom ovela viac zhresili ako my obycajny v norme veriaci ludia

sweetberry
7. júl 2009

no tak vidis vsak ako pisem nabozenstvo a etiku moze si z toho aj na beznej skole vybrat casom ked bude tomu rozumiet ak bude zvedava vediet o tom viac ja som tak vedena nebola takze nemam dovod ju tam prirodzene davat a zase ked som v minule pocula tie nabozenske omse ze im tam pustaju ked som isla okolo skoly tak....
ale nezazlievam to zase si nemyslim ze dieta musi aj tak na zaklade toho ze vychodilo cirkevnu skolu nejako extremnejsie inklinovat k nabozenstvu ako dieta co vychodilo klasicku skolu ci menej ak je k tomu vedene a sameho ho to v dospelosti viaze k viere lebo je tak naucene alebo sa o tom presvedcil on sam to uz je na kazdom samotnom z nas 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre