Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
9. júl 2009

dobry vecer, idem vas docitat 😵

anaxamon
9. júl 2009

no vela toho nebolo🙂)

ja som dneska mala rusny den a tiez vcera, vcera som dosla domov o pol deviatej len co som sa najedla, osprsila, kukla chvilku tv a sla som spat🙂) a spala som az do rana, po dlhom case konecne....unavila ma trojhodinova kocikovacia prechadzka so syncekom zuz11 🙂)))

pozeram ze deturence mate stale chore... dufam ale ze sa z toho uz coskoro poliecia a aj si uziju leto a prazdniny🙂))

sweetberry
9. júl 2009

mne je dnes tak zle ☹

anaxamon
9. júl 2009

sweet je ti zle?? ako zle? fyzicky ci psychicky? 😕

sweetberry
9. júl 2009

fyzicky a aj psychicky, ale teraz od zaludka alebo co to je som taka ospala bleee mi je a hlava ma akoby chcela boliet zaspim ais v sede dnes sme boli v Auparku v TB a ja ze mam chut cosi na papanie si dat ja som zacala s chutou jesta v tom mi doslo tak fuuuuu a nemohla som to ani len citit to jedlo nemohla som to dojest co mi aj luto bolo skoro nic som tomu nedala a to som bola hladna dosli sme dom a stale mi je tak divnuo

anaxamon
9. júl 2009

no tak snad ti to prejde coskoro daj si nejaku bublinkovu mineralku...ja som si dala ryzu s paradajkovou omackou a nejako mi vyskocila kyselina trosku...tak tiez popijam mineralku

strasne sa mi pacia tieto fotky, specialne od c. 24

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

sweetberry
9. júl 2009

toto mi anax neroooooob ja som strasne na toto citliva lebo je to moc krasnee a ja take nikdy mat nebudem

sweetberry
9. júl 2009

su perfektneeeeee uplne uzasneeee sanka mi padla

anaxamon
9. júl 2009

prepac sweet nevedela som ze ta to vezme....snad to nebude take zle....kuk 😉

sweetberry
9. júl 2009

kukuk 🙂 🙂 je to ok neboj 😉

anaxamon
9. júl 2009

to som rada bo som sa zlakla 😖

anaxamon
9. júl 2009

no tak damy kde ste dnes vecer?? 😖

monika0001
9. júl 2009

caute....

ako sa tu mávate?

My doma tak všelijako...
Mrcha zasa neprišla v deň kedy mala, ale zatiaľ je skoro... veď mi stále meškáva... hm..
v pondelok som mala silnejšie bolesti v pravo v podbrušku a po včerajšku som si povedala, že idem radšej ku gynekológovi aby mi vylúčil cystu.
Hneď sme pozreli výsledky či bola tá ovulácia a bola... dokonca mám niečo tam dolu.. vraj to vyzerá ako žĺtkový vačok, ale vraj je skoro niečo hovoriť... hm.. aj tak dostanem mrchu.. veď príznaky na ňu mám... som s tým zmierená...

Včera mi skoro muža jeden debil zabil... nabúral mi doňho...wwwrrrrrr... mal šťastie.. keby buchol 15 cm viac na stranu tak má mmm nohy v prdeli.... aaaaaaaa..... a ďalšie šťastie v nešťastí bolo, že nebol na novom aute....
No šťastie ako také, keďže des sme ho mali prepísať na nového majiteľa...

A od včera my plynie 3-týždňová dovolenka.. hm... a asi ani na tú nejdeme.. mali sme ísť už teraz v piatok, ale sestrin malý sa totálne vyhádzal z niečoho a tak to padlo.. snáď sa nám podarí nájsť niečo na budúci týždeň aspoň, bo inak si už tento rok nič neužijem keďže som si všetku dovo. naraz vybrala...

a boli sme na svadbe a tu vám ponúkam pár mojich záberov, na ktoré som hrdá.... možno sa vám nebudú páčiť, no mne sa veľľľľmmmmiiiii....

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/

album s názvom Svadba N+F (prihlasovacie meno je Norika a heslo Filip) a album Simi a Igor....

Tak vás všetky pozdravujem a prejem všetko všetíčko dobré a skoré otehotnenie.... 😉

nathali
9. júl 2009

ahoooj baby taaak co nove??ja som prave dovarila a konecne som tu 🙂
mna cez tyzden vyhodili s prace takze je nam skvelo a snazenicko snazenicko a nic s toho zatial tento tyzden sa s priatelom pekne obchadzam ked je doma on ja som v praci a naopak snad to uz bude dobre 🙂 inak sa nam to nepodari

anaxamon
9. júl 2009

monik vies co? bude to dobre a ak tam nieco videla ja budem namiesto teba verit ze je to malilinke embryjko a budem aj za teba verit ze to vyjde🙂))))

idem kuk tie fotky

nat awoj, u mna nic nove nateraz

nathali
9. júl 2009

mon tie fotky su fakt pekne 🙂 neboj je nas tu viac co v to veria ze si tehu a drzime palceky 🙂

nelynka
9. júl 2009

ta babka je uuuzasnaaa 😀

barbike
10. júl 2009

ahojte....ja to nemozem otvorit...sproste zablokovanie stranok ☹ takze az doma 🙂
no ja tiez budem verit ze to je to co chceme vsetci a velmi ti to prajem

nathali a v akom sektore pracujes ze ta vyhodili z prace? aky dali dovod? krizu? dali ti odstupne?

shaarka
autor
10. júl 2009

ahojte piskotky 😀

pozeram, monik, ze sa rada fotis 😀 😀 😀 sama 😀 😀 😀

konecne je piatooooooooook!!! sa strasne tesim. fakt. tento tyzden mi tak ryhclo ubehol, ako uz davno nie. a to je super. uz len precizne naplanovat vikend a uzit si ho! 😵

barbike
10. júl 2009

ano ano shaarka! je vikend! my ideme za znamymi do Levoce...maju dve krasne rok a pol stare dvojicky dievcatka 🙂 take blondiatka..tak sa tesim 🙂 a z prace odchadzam o 14:30...takze to je len taky pol den! hura!
ja som dnes bola na odbere krvi..lebo este vo februari som mala mykoplazmi na plucach a tak ze ci tam su este alebo som ich ATB preliecila...je to inak hrozne..ked tam nieco budem mat tak si budem liecit 3 choroby! tromi roznymi silnymi liekmi! katastrofa..uplne si odpali pecen...no ale co....ved tri mesiace uletia ako voda a sup - zacnem papat hormony na to IVF.
a vy co teda planujete? ako si ho chcete uzivat?

pipa6
10. júl 2009

Ahoj dievcata zas dalsi dlhy den v praci predo mnou ako ste na tom vy ?

shaarka
autor
10. júl 2009

mna boli brucho, sef otravuje s nastenkou, mam dost roboty, co musim stihnut do dovolenky a MM tiez nie je ukazkovy. tak premyslam, ako si urobit radost. 🙂

nathali
10. júl 2009

barbik som servirka v kaviarni este v praci som nastastie ma nevyhodil zo dna na den ze cau ale nechal ma tam do 31.8 aby som si nieco nasla a dovod myslim ze ziadny nemal ale jeho matka je mrcha a vzdy si nieco na nas vymysla aj kolegina jej ma plne zuby a pojde prec no ale ja som si uz nieco nasla tak mi drzte palceky aby mi to vyslo 🙂 ako ja si s toho moc hlavu nerobim ja mam este svoj salon ale praca servirky ma bavi 🙂
baby ako sa mate a co nove 🙂

pipa6
10. júl 2009

tak to je super nathali ze mas nieco v zalohe, som rada ze je piatok a vikend pred nami aj ked ideme makat na domceku prerabame takze budeme dva dni na malte 😀 ale takej pravej slovenskej

nathali
10. júl 2009

noo tak si to uzite 🙂 aj ja by som uz chcela domcek

barbike
10. júl 2009

nat...to je dobre ze sa na to pozeras tak pozitivne a najma ze nie su pritlacena k muru..prajem aby ta druha praca vysla a aby sa ti pacila.

shaarka
autor
10. júl 2009

jeej nat, tak to je pohodicka. a aky salon mas?
autosalon? kadernicky? kozmeticky? 😎

mimomu
10. júl 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

mimomu
10. júl 2009

huuhuhuhuhuhuhuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,kde steeeeeeeeeeeeeeeeee? 😠

mata1001
10. júl 2009

ahojte baby ako sa mate?je tu niektooooooooooooooooo???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre