Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

simib
13. júl 2009

Pipussa.tt sa počíta od posl.menzesu takže je to dobre,tak 4-5 tt

flyangel
13. júl 2009

presne pipusa ako pise simib 😉

simib
13. júl 2009

Ahoj Fly.Inak ako?

pipussa
13. júl 2009

ano, ano....tak potom je v 4tyzdni, 14 dni od ovulacie.....strasne malinko...... Treba cakat aspon tyzden,.....nie hned utekat lekarke na hcg / ale teda, neviem, necitala som, ci mala nejake problemy....a tak isla lekarke /

flyangel
13. júl 2009

simib celkom ok a ty ako,?

simib
13. júl 2009

Ja som začala v sobotu mrchovať presne na 28 deň.Ale ja som spokojná ako to je.Ešte sa miminku k nám nechce. 😀

flyangel
13. júl 2009

nevadi simib ani k nam...nevadi raz to prist musi no nie? 🙂 ja cakam na mrchu. o par dni by mala dojst.

flyangel
13. júl 2009

pipussa..preco skoro..aspon ma potvrdene tehu a ak sa nieco vyskytne uz bude vediet na com je...a flam hcg by malo este rast...stale...dufajme ze ak pojdes na kontrolnu krvicku ci usg bude to ok.

simib
13. júl 2009

Tak nech dojde a rýchlo odíde.My sa budeme snažiť tak hocikedy a podla chuti,lebo presne na ovulku nič.Nejak ma to už nebere,že hneď teraz dieťa,takže nechávam to tak. 😀

flamenga
13. júl 2009

pipussa som cca 18-19 den po ovulacii, testy mi zacalo ukazovat pozitivne dost neskoro, aj tak tam nie su silne palice. Preco som hned utekala k lekarke? Pretoze uzivam dvakrat na den lieky, ktore rozsiruju cievy a teda vyvolavaju potrat. Bez tychto liekov vsak neviem fungovat... preto som hned utekala k lekarke... 🙄 kedze z testov som jelen... ale dakujem za tvoj zaujem 😉

simib
13. júl 2009

Flam držím palčeky aby ti HCG rástlo. 😀 😀 😀

flyangel
13. júl 2009

flam tak to uz je komplikacia riadna...a co dr. na tehotenstvo...?

flamenga
13. júl 2009

fly dá sa to riešiť výmenou za iné lieky, ktoré sa dajú brať.... ale kým nemám istotu, či som tehotná, tak sa to predsa nebude meniť 😔

pipussa
13. júl 2009

flamenga, ale ved som pisala, ze neviem, ci si nemala nejaky problem..... ked si isla hend k lekarke. Takze ak mas taku diagnozu, tak je spravne ze si isla.....
Co ti povedali na tu hladinu HCG ?? je to v norme ?

flyangel
13. júl 2009

no takze tak...a co mienis teraz robit?

monika0001
13. júl 2009

DAKUJEM VELMI PEKNE VŠETKÝM, KTORÉ VERILI, ale tak snáď nabudúce to vyjde... ☹
Idem si dať vínko s mužom.. mám neskutočnú chuť naň už týždeň...

pipussa
13. júl 2009

TAKZE NEGATIV ??

monika0001
13. júl 2009

fly - mozem si dat na 8 tabliet duphastonu víno?

pipussa
13. júl 2009

jemine ☹ Hm, no hore hlavu. Inac, aj ja mavam pravidelne jemne tiene na tehot.testoch........ takze sa na ne vobec netreba spoliehat.....

flyangel
13. júl 2009

monci oooj skoda...je mi to luto ☹ na 8tbl vinko?fiiiha tak to by som nemiesala s alkoholom ale trosku vika neukodi-v malom mnozstve.

monika0001
13. júl 2009

pipussa som sipovedala, že d teraz neurobím test skôr ako budem vedieť že som tehu.. tak ako to bolo prvý krát keď som bola tehu...

no idem ja..
Dakujem ešte raz krásne...
papapa

monika0001
13. júl 2009

fly - ved len tak na chut si dam aspon.. nech aspon z niecoho mam radost.. ked už sexovat nemozem 😝
A Fly Dakuejm tiez velmi pekne... takzasa o pár týždnov Ti píšem.. A verím, že tento krát už to bude ono...

pipussa
13. júl 2009

no, skutocne treba robit test, az ked evidentne meska menzes, alebo teda, spravit test, ale cakat, aj tyzden a neutekat hned k lekarke... TReba robit dalsi test za 3 dni, a ci bude silnejsia ciarka. Ak je slaby tienik, tak je to o nicom........, je to pravdepodobne chyba testu . Ak aj zacne spinenie, treba to nechat na prirodu.... HOre hlavu a to vinko s mierou.. je to zataz na pecienku, a ked si mala tie duphastony, tak pomaly...

monika0001
13. júl 2009

no mne meskal 5 dni...
a ked som po dvoch potratoch a doki vo stvrtok nieco videl tak utekat k nemu budem vzdy... Nechcem prist aj o tretie.. Ja totiz hned ako otehotniem musim ist na leky...

a ate pravdu.. kaslat na vino.. radsej pockam do zajtra...
dakujem..

a uz vazne idem... 😀

flyangel
13. júl 2009

Monci...urcite to bud.mesiac vyjde 😉

mimomu
13. júl 2009

ahojky sojky 😀

flyangel
13. júl 2009

cauky mimo...asi tu nik nie okrem nas 😨

mimomu
13. júl 2009

a kde su vsetky?
aky si mala den?

flyangel
13. júl 2009

neviem kde zmizli...no uz celkom ok den...uz som aj papala dnes obedik 😀 aj veceru...a vy?

mimomu
13. júl 2009

ja som dovolala z viki,dnes boli na chate u nasich a zajtra sa idu kupat do sturova. 😉
ja pracovne,len ten sopel ma hneva 😝
a cakam na mrchu asi v stredu,stvrtok 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre