Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
14. júl 2009

anax hej baze su super ale nie tie hnusne spinave do doktorych sa chodia kupat vselijaky ludia ,stary ludia aj ked proti nim nic nemam ale ked vydim tu plesen na nohach idem zvracat 😝 😝 😝
ahoooj mon ako sa mas 🙂

pipimiska
14. júl 2009

anax,no 😀 ale ja niesom taky hypochonder ze si namyslam ze mi nieco je,ja som taky hypochonder ze mi fakt vzdy nieco je 😀

cauu monik,ako kolko vinka mas uz v sebe?mi sme si dali s mm asi pred dvomi dnami na balkone,fajne bolo 😵

inac este viem co je nove,kupila som spanielske musky 😵 😵

nath,kozmeticku som si vybrala 😀 pacia sa mi povolania v ktorych sa vyuziva nejake umenie,talent 😉

monika0001
14. júl 2009

nathali akurát včera som na teba myslela... ako sa mám? neviem.. oko ma bolí... au..
ale inak asi fajn..
ty sa pochváľ... 😀

monika0001
14. júl 2009

pipimiska dakujem a urcite to skúsime.. ty vieš čo ... 😉 ale nebude to treba.. uvidíš... 😝

anaxamon
14. júl 2009

nat jasne ze nie takeee...ale take napr. ja mam rada u nas v pezinku plavaren ta je super..letne kupka nemusim..tiez nemusim az tak velmi aquaparky...uz som sa ich presytila... 😉

mona ty si pripitucka teraz? 😀 😀 😀

mimochodom, ja som spravila skrt, zmenila motto, vymazala poznamocku a som spokojna 😀

anaxamon
14. júl 2009

naco su spanielske musky???

inak uz som chcela ist spat ale ked ste sa tak pekne rozbehli 😵

pipi no tak ty si taky realny hypo 😀

nathali
14. júl 2009

mon ty si na mna myslela 😀 😀 😀 😀 jeeeej to je strasne mile ze na mna niekto mysli /okrem chlapa 🙂 /noo zatial nic tehu stale nïe som tak sa sustredujem na pracu 🙂
jak spominate vinko normalne som dostala chut aspon na jeden poharik 🙂

pipimiska
14. júl 2009

monik,jasne 😀

..ja chodim tiez na kupko,ktore je mimo mesta,takze nieje tam az tak vela ludi,mas tam lehatka 😉

anax,jaky skrt??

monika0001
14. júl 2009

pipi - nebolo dobre to vínko. naše zo svadby bolo lepsie., toto je ak=si riedke a také kyslasté.. nechutí mi.. ale je silnejšie zas.. no vipila som tri poháre a keďže nepijemstačí mi to.. 😀
anax - iba troška.. raz za čas musím, nie ? 😀 😉
noo co su to tie spanieska mušky..?

pipimiska
14. júl 2009

anax,zevraj si to nakvapkas na kocku cukru,aaa dostanes chut na vasnivy ... 😝 😀

anaxamon
14. júl 2009

pipi no snazilkovsky skrt som spravila 😉 ziadne umele nebude...aspon nie tak skoro...absolvujeme rozbehnute vysetrenia a inak nic...sme sa tak rozhodli...nechceme to silit az tak strasne...sak nevadi ked budu mat deti otca styridsiatnika 😀 😀

anaxamon
14. júl 2009

jaaj pipi to nastastie nempotrebujeme 😀 nam by sa skor zislo viacej volneho spolocneho casu🙂)) na to daco existuje? 🙂)

moni len si daj...ja budem pit zajtra...asik

mas nejake oblubene vinko? ja mam rada biele, irsai oliver...najlepsi som pila zatial od jedneho pana z limbachu

nathali
14. júl 2009

anax a preco stalo sa nieco ci len tak ?
mon jasnacka niekedy si treba dat 😀

pipimiska
14. júl 2009

anax,jaaaaj,no mne sa uz nekce cakat na zazrak 😉

monika0001
14. júl 2009

nat - ja som tiež en jeden pohárik chcela nakoniec som tri vypila.. 😉 ale už dlho som Janemary pílila uši tým akú mám chuť na víno.. a tak eď som zistila, že nič pod srdiečkom (teda okrem nejakých tých orgánov) nemám tak hor sa do toho.. 😀

nathali
14. júl 2009

noo toho volneho casu by sme potrebovali aj mi keby na to nieco bolo dajte vediet 😀 😀 😀

pipimiska
14. júl 2009

anax,hej existuje,dajte aj ty aj mm vypoved 😀 😀 😀

anaxamon
14. júl 2009

nat, dohodli sme sa tak.nic ine sa neprihodlo.. 😉 a hlavne nie som velmi stotoznena s umelym 😔 😔

pipi sak my zazrak ani necakame...ale chceme dat sancu prirode 😀 😀 😀 😀

pipimiska
14. júl 2009

nath,pre teba plati to iste 😉 😀

anaxamon
14. júl 2009

pipi hm to by nam asik moc nepomohlo...asik by sme si potom uz liezli na nervy....no asik je to dobre tak ako to je. 😀

monika0001
14. júl 2009

anax - pokiaľ nie je moc kyslé je mi jedno ake to je.. ale jedno mi tak najviac chutilo ale neviem ako sa volá.. má takú modrú etiketu.. hm.. to ti asi vela nepovie, že?

nathali
14. júl 2009

tak snad sa podari ja som tiez vravcela ze to nechame na pani prirodu tak preto som stale v praci inak by som sa doma zblaznila ked som sama a to som dost casto :(

anaxamon
14. júl 2009

no ja mam rada prave tie co ty nie, suche teda jemne aj kyselkave, sladke neznasam,polosladke malinko a polosuche vypijem prilezitostne....modra etiketa je siroky pojem, keby aspon vies ci slovensky vyrobca ci aky 😉

pipimiska
14. júl 2009

chapem anax,len keby ze nam sa to podari prirodzene to by sa volal ze zazrak,manzel zly spg 92 percent,ja vytvaram protilatky proti spermijkam plus na prd cely hormonalny profil 😝

nathali
14. júl 2009

pipi keby sme bez prace tak asi zivorime 😀
noo na jednu stranu ta praca je super a na druhu mi vadi aaach jo

malalady
14. júl 2009

ahojte..možem aj k vám pridat?

monika0001
14. júl 2009

jáj no to neviem... ale to je jedno.. pokiaľ chutí, je jedno aké je.. 😀
tak ale keby sme spolu niekedy niekam šli, tak ja sa prispôsobím.. si dám viacej coly a bude to.... 😀

nathali
14. júl 2009

baby po akej dobe snazilkovania vam povie lekar ze mate asi problem ?

pipimiska
14. júl 2009

ja milujem cervene vinko,vy ake?

anaxamon
14. júl 2009

pipi chnapem...sak my na tom sme nejako podobne...akoze ak sapriroda neumudri mozno najar uz to umele budem vediet nejako spracovat...nechceme to vsak nateraz uz riesit... 😉

inak dokazali by ste fungovat tak ze by ste boli s manzelom na jednom pracovisku?? teoreticky aspon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre