Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
14. júl 2009

ahojte, uz som tu dlho nebola 🙂
vidim, ze sa bavite o vinku...hm ja milujem cervene..a nebastardim 😵 cize bez coly a inych pridavnych latok xixi

nathali
14. júl 2009

hmmm tie mam tiez rada 🙂

anaxamon
14. júl 2009

slniecko, aspon jedna co ho nebastardi 😝

nathali
14. júl 2009

anax cosmopolitan?tak ten moc nemusim ja v tom casaku nikdy nic nevidim iba same reklamy 🙄

monika0001
14. júl 2009

koktejl - alkoholicky si nepametam ci som nejaky vobec niekedy pila 😅
ale inak mi chuti celkom .. m.. no teraz si nespomeniem ako sa volá... jaaj viem.. piňakoláda? to je to kokosovosmotanové... juj, ale potom .. prežívam to dvakrát. ked ho pijem.. 😝 😎

slniecko77
14. júl 2009

a na Kube mi zachutla pinacolada.....mnaaaaaaaaaaaam
..ale vcera som mala vyborny cider..az jednu plechovku a po nej som spala ako nemluvna xixi

malalady
14. júl 2009

anaxamon ved áno, len niektoré majú na to iný pohlad

anaxamon
14. júl 2009

nat nieeee casopis ale coctail 😀 😀 😀 😀 😀

pinakolada je fajna, ale dobre je aj sunshine, take jednoduche a nesmieme zabudnut na kubansku klasiku, mojito 😝 😝

anaxamon
14. júl 2009

lady my mame iny pohlad na vsetko 😀 😀 😀 😀 ale asik inym smerom ako ti ini 😀 😀 😀

anaxamon
14. júl 2009

mala by som ist spat bo o pat tridsat vstavam 😖

nathali
14. júl 2009

baby ja uz asi idem hajat lebo rano zase nevstanem 😖 a tie rana taaak neznasam opustit tu makku postielku aach

monika0001
14. júl 2009

mojito mi nechuti.. neviem tomu prist na chut. ale moj muz zasa len o pije...
malady - neboj... ja som sa sem tiez privtierkala a baby ma vzali.. a tiez nie som dokonala... 😉

slniecko77
14. júl 2009

..mojito sa mi raz stalo osudne...vypila som asi tri pohare a nejak nesadlo 😝
..ale na Kube som sa prekonala a ochutnala, pridavaju tam nejaky speci sirup, alebo co to bolo...bolo fakt skvele
..no preferujem cervene vinko, hlavne Chile a Argentina 😵

anaxamon
14. júl 2009

mon kto je dokonaly nech sa prihlasi.....ja sa nehlasim 😀 😀

ale hlasim sa do chrapisu spisu, dobru noc zas vas dakedy o par dni dojdem omrknut co robite a tak 😉 😉

nathali
14. júl 2009

anax tak sladke snicky 🙂
ja sa tiez lucim papa a nabuduce som tu zas 🙂

monika0001
14. júl 2009

babušky, ktoré idete hajať krásnu nôcku želáme...
cmuk
asi pôjdem aj ja bo ma akosi oči štípu...
Papapapapapa

slniecko77
14. júl 2009

..dobru noc dievcata 🙂

pipimiska
14. júl 2009

no ja som bola uspat mm,sme si aj trochu pokecali 😀 😀 aaa co nevidim,idete hajat poniektore,tak vam prajem krasnu dobru noc,aa nech sa vam o mne sniva 😀 😀

malalady,tiez som zazila,ze som sa votrela do temy,a oni ma nejak chtiac nechtiac odignorovali,aa je to fakt ze neprijemne 😒

ja som asi to mojito asi este nepila 😅 co je to za chut?a vlastne ani pinakoladu,zajtra idem dakde na koktail 😝 😀

monika0001
14. júl 2009

pipi - ked podem an koktail daj si tu pinakoladu.. je sladucka a dobrucka.. mojito mas o mäte a o limeke.. ble... ale tak niekomu to chutí.. veď každý sme iný... nie?
Idem mici..
papap a cmuk...
Majte sa krásnučko...
a malady zajtra ta tu chcem vidieť opäť..
pa

pipimiska
14. júl 2009

tak vy ste secky zrhli|??idem sa ja sprchnut,vobec sa mi nekce ☹

slniecko77
14. júl 2009

mojito, je biely rum, hnedy cukor a limonada pomixovana s ladom a nasekanou matou
pinacolada..biely rum, ananasovy prasok, mlieko, mixnuty lad, nejaky kokosovy liker (alebo take nieco)...faaakt dobre

pipimiska
14. júl 2009

monik,dobru noocku 😎

slniecko,diiiik,zajtra skocim na tu pinakoladu,bo uz viem co je mojito,aaa ani mne to slovenske mojito nejak nechuti...asi koli tej mate 😉

pipimiska
14. júl 2009

a vlastne som zabudla monik,aj tebe diik 😅

pipimiska
14. júl 2009

...tak zdrrhaaam baj baj 😀

slniecko77
14. júl 2009

..bru nocku

mimomu
15. júl 2009

ahojte divonky......uz pracujte?skor asi dovolenkujete 🙂
mna cakaju dni plne prace a vobec sa mi nechce 😝

sweetberry
15. júl 2009

ahoj mimi no ako vikinke ?
ja som opat na chate u nasich takto to bude cele leto raz do tyzdna rozhodli sme sa ze nebdueme davat Simi do skolky aby si uzila leta aspon u starych rodicov 🙂

tinika
15. júl 2009

Ahojte
mimo no dievčenske malo byť Michaela a chlapčenske Patrik alebo Samuel 😉

nelynka
15. júl 2009

ahojte

pipi do pinakolady sa dava smotanka, kokosovi monin (sirup), ananasovy dzus, grenadina (rozdrveny lad) a kokosovy liker (teraz ma nenapadne aky)
ja si domka robievam ale virgin koladu, bez toho lkeru, chuti mi to viacej...

mojito nemam ani ja rada, je to namna prilis kysle
slniecko napisala spravny recept az na to ze tam zabula dodat limetky, vela limetiek 😀

mimo a ako? kedy koncis v praci? myslim ako tu vypoved co si chcela dat..

sweet stary rodicia su lepsi ako skolka, a ked maju na nu cas tak radsej u nich ako doma..

tinika dobre ste vybrali toho Patrika, Samuel sa mi nepaci, ked si predstavim ze by dieta volali Šaňo, dakujem pekne 😅
a Miska je tiez pekne 😀

tinika
15. júl 2009

nely dakujem, no vidis taku prezyvku na samka som este nepočula hihi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre