Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
16. júl 2009

prepac,slabo mi ide ecko na klavesnici 😀

flamenga
16. júl 2009

mimo lebo to mám všetko za sebou... snáď 🙂 hcg klesá, krámy sa spustili... je po všetkom...

malalady
16. júl 2009

mimomu svinucy 😠 😠 😠 😠 by mohli ale také čosik vymysliet 😠 😀 😀 😝 😝 😝

mimomu
16. júl 2009

veru mohli. 🙂

malalady
16. júl 2009

😀

mimomu
16. júl 2009

kde ste vsetky baby?
shaar,fly,tini,monika,jane,sweet,pipi,nel,mata.
asi nemate cas,ja sa furt stazujem ze nemam a hla 😀

nelynka
16. júl 2009

prepacte zienky, musela som odbehnut, starky bol objednany na strihanie, skocili sme aj na nakup a na prechadzku trosku..
teraz sa napchavame krupicovou kasou bo starky si ju vyziadal na veceru a asik pozrieme nejaky film..

monika0001
16. júl 2009

mimo - prepáč, dnes som prepadla maľovaným krížovkám.. ach jaj.. sa mi nedarilo moc ale...
a teraz už vy tu zasa nie ste ☹
Ale veď mi sa stretneme... 😉

nelynka
16. júl 2009

monik ja som tu este

monika0001
16. júl 2009

ahoj.. aka bola krupica... normalne si mi chut na nu urobila... 😝

nelynka
16. júl 2009

no dobra ale nepodarila sa ako minule, som dala vela krupice a bola husta ale mileko som uz nechcela dolievat bo jej bolo aj tak dost...ale stary spasal tak asi chutila 😀

monika0001
16. júl 2009

tak to je podtsatne.. ked zjedool urcite chutila.. mnam...

nelynka
16. júl 2009

jj a uz sladko odfukuje 🙂
aj ja si pojdem lahnut pomalicky..
nech sa vyspi do prace

monika0001
16. júl 2009

oki..
tak teda bru nocku.
papapapa
dlho sme nepopisali.. 😝

nelynka
17. júl 2009

ahojte
monik nepopisali bo si prisla pozde 😀
a stary sa uz prevaloval na posteli a nevedel zaspat bo mi strasne vraj huci PC. tak ho vypinam radsej cim skorej aby sa vyspal aspon kusok..

my tu mame takto zrana strasne horuco, uz to vidim, bazen to isti 😀 😀

sweetberry
17. júl 2009

ahojte babuleeeeeee.....je tu niekto ?

nelynka
17. júl 2009

ahoj sweet ja som tu

sweetberry
17. júl 2009

ahoj nellynka 🙂) ako sa mas co porabas dnes ?

nelynka
17. júl 2009

nelynka 😀
neporabam ako vzdy nic..pojdem okolo obeda potom na slniecko kusok, ale az tak za hodku najskorej..a ty? 😀

sweetberry
17. júl 2009

ja neviem co porabs ci neporabas vzdy 🙂 mozno len ked postrehnem co si tu pisete ale necitam vsetko
takze asi nerobotkujes momentalne tak si uzivas apson slniecka 🙂
ja som v praci

nelynka
17. júl 2009

tak nerobotkujem pol roka, a to tu pisem stale takze nic neporabam..
nudim sa, zatial neslnieckujem ale uz som sa stihla povadit zo susedov, bo si mysli ze ked je stara tak moze vsetko..jezibaba jedna!!
len mala smolu ze som taka vytocena posledne dni vkuse

sweetberry
17. júl 2009

hm to niekedy poznam ze cosi kopim v sebe a potom ma dokaze niekto primitivny tak nastartovat....

nelynka
17. júl 2009

lenze ja to kopim uz dobre dlho...aaaa to je jedno..

tinika
17. júl 2009

ahojte uz som doma, straaasne mi je horuco

monika0001
17. júl 2009

😀

tinika
17. júl 2009

ahoj moni aky si mala dnik?

nelynka
17. júl 2009

monik co taka vyjarena?

monika0001
17. júl 2009

caute...

no ráno sme boli na záhrade a svokra sa bola okúpať... ja som na ňu so závisťou pozerala 😠 Táák by som sa tma hodila.. juj.. zajtra to tampon istý....

a mám dobrú náladu... možno už o tri dni si dám dobrý sex... juj.... 😅 😎 😀

monika0001
17. júl 2009

tini - kedy idete na ten UTZ?
Nely závidím ti ten bazén.. my sme sa rozhodli, že tento rok ho necháme tak a teraz lutujeme, že sme ho predsa len nenapustili... no teraz sa to už neoplatí...
ale možno budúci rok, ak nezačneme stavať kúpime taký ten bazén do zeme a bude...

monika0001
17. júl 2009

Nely a nerozčuluj sa .. budeš mať vrásky... 😉 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre