Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

scarlette
18. júl 2009

hmmm vsetko to znie dobre,,, u nas zjavne vyhrava plnene kuriatko... draheho oblubene jedlo

anaxamon
18. júl 2009

scar s tym by som ja moc nepochodila, este tak s tou plnkou hej a mozno prsiami z peceneho kuriatka..ale inak nula bodo, manzel to nema rad....a aj tie morcacie prsia bude risk ci mi to bude jest 😲 ale obcas riskujem rada 😀

anaxamon
18. júl 2009

neviem ci mam nabuce robit z kare, radsej segedinsky gulas alebo radsej cernohorsky rezen...co je menej kaloricke? 😕 😀

nelynka
18. júl 2009
flamenga
18. júl 2009

😲

janemari
18. júl 2009

caute prisla som vas pozriet 😉

monika0001
18. júl 2009

akurat citam tie spravy o tom festivale a napadlo mi to iste ako Nely.. jááj...

nelynka
18. júl 2009

dufam ze sa coskoro ozve, snad je vporiadku ☹

zabka1124
18. júl 2009

ahoj babenky, mozete mi prosim poradit?Uz tyzden mi meska navsteva, vcera som si robila 2 testy a vysli negativne.Co myslite, mozem cakat babo?alebo su to hormonalne zmeny(mam len jemne spinenie, hnede a len par kvpocek rano, inak nic)? HAK som vysadila v marci a od maja sa s manzelom pokusame o babo, viem, ze je to este nie je tak vela casu, ale predsa...Dik za vase nazory 😉

nelynka
18. júl 2009

pokial mas testy negativne po tyzdni tak je to malo pravdepodobne..

nelynka
18. júl 2009

ale radsej by som v pondelok zasla na gyndu nech ti vezmu krv, budes si istejsia...

anaxamon
18. júl 2009

zabka mozno sa len telo po vysadeni HAK dalo do normalu, aku si mala dlzku menzesu pred branim tabeltiek??

janemari
18. júl 2009

V tom trencine je to sila ☹

anaxamon
18. júl 2009

trencin je dost smutna udalost..dufam ze vsetci ostatni co su na tom nie dobre sa z toho dostanu, toho mrtveho je mi luto ☹

dufam ze nasa shaarka je okej, a o tyzden ked pride z dovolenky sa nam ozve ako a co 😔

zabka1124
18. júl 2009

No sak to, ja som brala tabletky nonstop od roku 2000, mozno raz som mala mesacnu pauzu.A tabletky som zacala brat, bo som mala nepravidelny a silny menzes.Ale ja si tiez myslim, ze moje telo si chcelo zastrajkovat 😉 , musim mu dohovorit.

zabka1124
18. júl 2009

O boze my sme tiez citali o tom co sa stalo v Trencine, nieco hrozne.My sme boli na festivale a tam mali asi 5 obrovitanskych stanov, zmestilo sa do nich okolo 3-4tis ludi, neviem si predstavit, ze by sa nieco podobne stalo tam. Myslim si , ze vietor nevietor, malo to byt postavene a upevnene poriadne aby sa nic take nemohlo stat.Je mi luto toho mrtveho chlapca a aj vsetkych zranenych ☹

anaxamon
18. júl 2009

tak potom zabka sa z tvojho tela vsetky hormony po hak odplavili a mas svoj povodny cyklus, ja som to mala podobne, vysadila som v maji, do septembra som mala presne ako hodinky po 28 dnoch, potom sa to seklo a cyklus sa vratil do casov pred branim hak, takze mi meskal vyse tyzdna... 😉 a to mi este mesiac dozadu zistili PCO...takze oproti inym dievcatam s touto diagnozou som rada ze cyklus mam

zabka1124
18. júl 2009

Anaxamon a co je PCO?

zabka1124
18. júl 2009

lenze op vysadeni som mala pravidelne vzdy 12 v mesiaci a teraz nic, asi zbehneem k dokimu.

monika0001
18. júl 2009

baby dnes sme sa asi druhý krát narodili...

nelynka
18. júl 2009

monik preco zase?

monika0001
18. júl 2009

Nely nepozerala si spravy na TA3?

nelynka
18. júl 2009

nie nemam TA3

nelynka
18. júl 2009

som v CR 😉

anaxamon
18. júl 2009

moni vy ste boli v trencine?

zaba PCO su polycysticke vajecniky no a presne o tom som pisala ze po vysadeni som mala tych par mesacov menzes ako hodinky, potom to ale prestalo a vratil sa tam kde bol pred HAK

monika0001
18. júl 2009

jaj. prepáč.. som v šoku..
kukame na TA3 ten Trencin a zrazu že záplavy v Taliansku... už by sme dnes domov nedošli...

nelynka
18. júl 2009

monik vy ste boli v taliansku vcera ci ako? som nejako mimo teraz

anaxamon
18. júl 2009

moni, aha, zaplavy v taliansku som nezachytila...su tam kam ste mali namierene??

je to asi tak, ze naozaj sa vzdy vsetky veci deju preto ze potom ma prist nieco lepsie, resp. nieco co nam ukaze preco to prve nevyslo, vsak?

anaxamon
18. júl 2009

nely monika mali ist do talianska ale nesli koli chorobe ak si teda dobre spominam 😅

nelynka
18. júl 2009

anax aha, tak som v obraze uz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre