Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
3. aug 2009

made,viki berie ant,tak budeme chodit na vyletiky,kupaliska mame zakazane 😖 🙂

madeline
3. aug 2009

tak mozte ist do Zoo 😉

flyangel
3. aug 2009

Made tak snad to uz ms dojde a kde idete k moru...joooj aj by som strasne xcela ist...no mimo vies hladam pracu kde budu mi viac platit a budem mat umoznene dalsie studium...tu nas je malo a bolo by to tazke a ani plat nie je bohvieco aj ked tato praca ma bavi a naplna

madeline
3. aug 2009

ideme do Chorvatska, mali sme ist na tyzden, ale ideme nakoniec 2 😎

fly - a mas aj vybrate oddelenie, alebo je ti to jedno?

mimomu
3. aug 2009

made,zaaaaaaaaaaaaaaaavidim ale doprajem 🙂 🙂 🙂 .vcera odisli do chorvatska moji svokrovci a so svagrom,tiez na 2 tyzdne 😉
fly,tak nech ti vyjde robotka. 😉

madeline
3. aug 2009

mimo - uz sa tak velmi tesim, kolegyne uz maju za sebou dovcu, tak som im zavidela, ale konecne uz doslo aj na nas 😎 a ty hladas pracu v akej oblasti?

mimomu
3. aug 2009

made,najlepsie v administrative,ale neviem ci sa podari,pretoze u nas ja malo prilezitosti.a ked nie nieco aspon na 6 hodin,kym sa mala zabehne v skole 😉 ale bude to fuska 🙄

madeline
3. aug 2009

budem drzat palce, inak, neviem, ci by som ja odisla z prace, keby som nemala nieco ine

mimomu
3. aug 2009

made,keby si mala dieta,ktore by ti slo do skoly do prvej triedy a nemal by ju tam kto odniest ani ju vyzdvihnut,ani by s nou nikto nebol doma ked dojde so skoly a ucenie ani nehovorim,tak by si bola nutena.mm je velmi pracovne vytazeny,rodicov mam 100km od nas a svokra ma cez 60 rokov,takze ju nemozem nutit a verim jej ze sa na to neciti.pomaha nam aj tak dost.a ja s trajsej prace chodim domov okolo 19tej a to mam strach ze mala by sa este dokazala ucit o takej hodine.a navyse som musela podat o 2 mesacnu vypoved,lebo u nas to inak nejde. 🙄

madeline
3. aug 2009

mimo - jasne, okolnosti ti nedavaju na vyber, iba odist z prace, kedze ti na Viki zalezi, ja som to myslela, tak, ze ta obdivujem, ze odchadzas z prace kvoli malej, v dnesnej dobe sa to tak casto nevidi 😉

shaarka
autor
3. aug 2009

caute, ja len tak na skok - existuje este dnes take, co sa kedysi volalo ze "druzina"?

mimomu
3. aug 2009

a navyse sa v robote necitim uz dlhsiu dobu dobre. 😖
ale dik za palce,budem potrebovat 😉

shaarka
autor
3. aug 2009

mimo, ty sa na mna hnevas?

madeline
3. aug 2009

mimo - jasne 😉
shaarka - nemyslela si drezinu?

shaarka
autor
3. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀 neeee, akoze družina po škole, kde cakali deticky, kym ich rodicia po praci vyzdvihnu 😀 ze ci to existuje aj dnes a jak sa to vola. pochybujem, ze druzina 😀 😀 😀

madeline
3. aug 2009

shaar - inak nejak sa nechapeme 😉 teraz sa to vola skolsky klub 😉

mimomu
3. aug 2009

sharrka,preco?mala by som sa?
je to skolsky klub a je konkretne v skole kam bude chodit viki do 16.30,tak 2 hodiny ju na ulici nenecham 😀
a okrem toho maju prvaci zakaz robenia si uloh v druzine,pretoze tam nie je kvalifikovana ucitelka a je to dost potrebne,lebo ked ju naucia 3 vychovavatelky ako a kam tahat ciarocku,tak z toho bude mat ozaj gulas a potom este na hodine jej povie ze inak,tak to by bol des.

shaarka
autor
3. aug 2009

hej hej, mimo, ja som len bola zvedava, nechcela som ti povedat, aby si ju tam nechala!
a pytala som sa preto, lebo som ti napisala dllllhu IP a ani slovko od teba... 😅

ze skolsky klub, no teda 😀 😀 😀

mimomu
3. aug 2009

sharr,hned v ten den som sa ti podakovala v tejto teme 🙂

shaarka
autor
3. aug 2009

aha, tak to som si teda nevsimla, pardon 😅

mimomu
3. aug 2009

je to konkretne strana 384 a prispevok v poradi c.10 🙂

flyangel
3. aug 2009

nuz je mi jedno ake odd.to vzdy zavisi od toho kam potrebuju 😉 mimo vazne uz sa to vola skolsky klub?heh 😀

flyangel
3. aug 2009

juuj made to vam bude super...Chorvatsko je krasne 😀

madeline
3. aug 2009

ja viem, do chorvatska uz idem asi 8krat 😉

flyangel
3. aug 2009

uz 2.krat?ja som tam bola 2krat a inde preco nejdete?

shaarka
autor
3. aug 2009

take ma napadlo vtipne, ze:
sice 8.x uz idu, ale to este neznamena, ze 7x aj dosli 😀

flyangel
3. aug 2009

jemine preklep ze uz 8krat uz idete...a ano shaari jasnacka 🙂 😀

madeline
3. aug 2009

ale nam dnes ide 😀 zatial sme vzdy dosli tam aj spat, tak hadam to bude aj tento rok 😉

mimomu
3. aug 2009

made,aspon vypnes a tam kde sa clovek rad vracia je vzdy dobre...klop-klop.
fly,ty dnes pracujes?
sharr,ty mas bomba pracu,ked stihas aj konovat 🙂

madeline
3. aug 2009

mimo - aj som v praci 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre