Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mimomu
5. aug 2009

ahojte.
nel co sa deje?
fly super,tesim sa......tebe tusim ide karta 😀

anaxamon
5. aug 2009

ahojteeeeee 😀

flyangel
5. aug 2009

no ako babenky...vonku je skaredo...bleee 😖

mimomu
5. aug 2009

aj u nas.......prsi ako dive 😝
ako sa mate?

anaxamon
5. aug 2009

u nas je supeeer konecne neni teplo jak v pekle ale ani neprsi, je fajne prijemne dychatelne...

ake su tu novinky?

mimomu
5. aug 2009

anax......nic noveho.ty sa pochval 😉

flyangel
5. aug 2009

nooo mimo celkom dobre...zajtra mam kopu vybavovaciek..anax tak u vas je prijemne 😉

mimomu
5. aug 2009

to sa tesim fly.aspon ty mas dobre obdobie a najma uspesne 😉 🙂

anaxamon
5. aug 2009

no co ja viem ja dajako vela toho nemam novinkoveho, take obycajne veci kazdodenne..napr. som predvcerom zabudla flasku vina v mrazaku a na druhy den bolo vinko zmrznute a nastastie "len" vystreleny vrchnak 😀 😀 😀 no ale to neviem ci je novinka skor taka udalost...a este ze som si konecne kupila topanky na svadbu co ideme, a strasne sa z toho vytesujem a potom sa vytesujem z fotiek mojho krsniatka bo uz je takyy velky chlaap..uz bude mat pomaly 9 mesiacov a je to najkrajsie dieta na svete co som doteraz videla, a to som si myslim celkom objektivna 😀 😀

flyangel
5. aug 2009

mimo dakujem...nuz dobre niezdravie by mohlo sluzit lepsie 😒 ale na pracovne uspechy to ano 😀

mimomu
5. aug 2009

anax,je super,ked sa vies tesit aj z malickosti. 🙂
fly,si uspesna zena a este to mgr dotiahnut a bude super 🙂

anaxamon
5. aug 2009

mimo ale ved zivot tvoria malickosti takze z coho ineho ak nie z nich sa moze clovek tesit, a mna bavi tesit sa aj z toho ze zaprsi po sparnom dni alebo ze pred spanim mi pod oknom cvrlika svrcok 😀 potom ma netrapi uz ani to ze by ma malo nieco trapit 😀 😀

mimomu
5. aug 2009

spravny pohlad anax 🙂 mas ty vobec aj nejake problemy,tazkosti,bolacky.....? 😕

anaxamon
5. aug 2009

mimo mam resp. niekto na mojom mieste by si myslel ze su to problemy ale naco sa budem nad nimi priliz trapit a zaoberat sa nimi a trapit sa? v zasade sa vsetko da zvladnut a postupne vyriesit, mam milovaneho manzela, mame robotu, sme realtivne zdravi (chap ze neumierame) tak co sa trapit nad ostatnymi somarinkami a la kazdodenne problemy kazdej zeny 😀 😀 😀

mimomu
5. aug 2009

mozem sa ta opytat na vek?

anaxamon
5. aug 2009

mozes kludne🙂 som rocnik 83, studeny januar 😉

ohradis sa ze nemam deti, to je pravda ja viem ze s detmi je zivot tazksi ale aj tak je to vsetko o tom ako je clovek naladeny

mimomu
5. aug 2009

ja 80 studeny februar 😀
pytala som sa preto,ze som myslela ze mas aspon 35-38 rokov,lebo vtedy zeny zmyslaju tak duchaplne 😉
tym nechcem samo- samozrejme povedat ze si stara 🙂

anaxamon
5. aug 2009

mimo tak si dufam riadny vodnar ako ja 😀 😀 no a taky vek sice nemam ale moze to byt manzelovym vplyvom 😀 😀 😀 on je niekde v tom veku 😀 😀

a inak od pradavna mi vseci vraveli ze zajedno vyzeram starsie nez mam (co sa uz vdakabohu zastavilo 😀 😀 😀 ) a za druhe ze na vek som az moc vyspela( to hlavne ked som bola tinedzerka) ale ja som len zdedila dobru povahu po ocinovi 😀 😀 😀 taky sedliacky rozum 😀 😀

mimomu
5. aug 2009

presne takto som to myslela-beriem si priklad od teba 😉
a otazka-co by si robila keby si prisla nahle o prace a na obzore nic nove? 😉

flyangel
5. aug 2009

juuj baby nooooo nekazte mi tu jesenne dni ....fly je septembrova 😀 😀

anaxamon
5. aug 2009

mimo neviem aku mas specializaciu a ake mas podmienky ale ja by som huzevnato hladala brigadu a la opatrovanie deticiek na cely den resp. by som sla robit niekde do kuchyne hoc aj umyvat riady...ale to koli tomu ze prve je mila praca aj ked narocna a druhe je take ze sa to da lahko zohnat aspon sem v okoli...no ale samozrejme ze by som asik aj prvy mesiac dva oddychovala od povodnej roboty a bola by som na urade prace koli nejakym tym susnikom 😀

fly no pozri sa, moj muz je novembrovy a ocino je septembrovy, moze byt? 😀 😀

anaxamon
5. aug 2009

inak v pondelok boli u mojich rodicov na orave ich natacat z jojky, ta eliska precova, lebo im dozreli pri dome na strome marhule 😀 to je taka rarita, ci skor to globalne oteplov 😀 nie 😀 😀 len neviem kedy to daju v novinach, bo zatial to nedavali asik 😅

flyangel
5. aug 2009

ok.suhlasim anax 😀 😀

mimomu
5. aug 2009

ok 🙂
druha otazka-ako sa citis,ked vidis tehule alebo mimicata?

anaxamon
5. aug 2009

fly no to som rada

inak dneska som sa pokukala po novom gynekologovi, nasla som asik sest ci sedem, potom som si nechala dve favoritky zeny, a no nestratila som ten papierik kde som mala ich mena??? jasne ze stratila...budem musiet googlovat bo si pamatam len ulice kde su...

ozaj fly ty si sestricka ze? musim si ist k povodnemu lekarovi pre kartu, je to moja povinnost alebo si mozu ti lekari karty poslat a ja nemusim k staremu ist vobec?

mimomu
5. aug 2009

fly aj moja koleg.je septembrova 😉

anaxamon
5. aug 2009

mimo uz z toho co som napisala aku pracu by som hladala mozes usudit ze to berem uplne v pohodke, mna tieto veci netrapia, teda to ze ani po roku som neni tehu, uz nie uz ma to netrapi, opat raz som popracovala na pristupe zamerala som sa na ine veci ktore som si urcila za dolezitejsu prioritu mojich myslienok a tak to so mnou nic nerobi a tesim sa ked je nejaka znama tehu alebo ked som s detickami kaosky ci s malym krsniatkom 😀

monika0001
5. aug 2009

ahojte.................

mimomu
5. aug 2009

ok.
a tretia.......budem aj ja raz taka? 😀

flyangel
5. aug 2009

anax,závisí to od lekára ku ktoremu sa chystas...ale povodne on by si mal vyziadat kartu od tvojho exlekara...cize ty by si nemala ziadne starosti oni by kartu poslali...ale niektori to dr.to nepraktizuju a skor chcu aby si kartu odpytala od stareho dr a doniesla to...ale pozor...niektory lekari nechcu karty dat do ruk pacientke aj ked nato ma pravo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre