Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
27. aug 2009

v stredu idem, pipi

flamenga
27. aug 2009

shaarka ja? 😕 13DC

shaarka
autor
27. aug 2009

tak ti mozem nejaky D dat ja, ok? 😉 este mam. a predpokladam, ze ta moja mi predpise.

shaarka
autor
27. aug 2009

idem dom.
hadam sa este ozvem. paaaaaaaaa 😵

puma.sue
27. aug 2009

sa tu rozdavaju tabletky ako drogy 😉
shaar, ja by som to na tvojom mieste nerobila, mozno este lekarka flam povie, ze to nemoze brat pre to alebo ono...
nikdy nevies...
zobrala by si si to na triko?

flamenga
27. aug 2009

ne ne 🙂 ja mám nejaké zdravotné problémy a nemala by som odvahu si to nasadiť bez vedomia lekárky 🙂 ja som len bola zvedavá, či mi to dá napr. toho 11. septembra, keď sa jej na to opýtam 😀 alebo či to dávajú až po nejakých vyšetreniach, popr. keď objavím // a až vtedy na udržanie.... lebo na minulom vyšetrení mi vravela, že pri ďalšom tehu mi nasadí lieky....

shaarka
autor
27. aug 2009

hm, mas pravdu puma.
asi nezobrala.
ale ak poznas duphaston, tak to je na udrzanie tehotenstva, pri hroziacom potrate, na podporu zlteho telieska, proti spineniu... mam s nim vela vela skusenosti a ja ho beriem od vcera tiez, odkedy som nasla // 😉

shaarka
autor
27. aug 2009

flam, tak ked ti to vravela, tak to bude to 😉

flamenga
27. aug 2009

keď tak rozmýšľam, on bude asi na "sťahovanie ciev" alebo niečo podobné, že? A ja potrebujem cievy rozťahovať 😒 ktovie, či by som ho vôbec mohla brať.... môj ty smútku..... 😠

shaarka
autor
27. aug 2009

stahovanie ciev??
nieee, duphaston je progesteron. ten sa tvori v ovulacnej faze vdaka zltemu teliesku (ktore vzniklo po prasknuti folikulu) a teda duphaston je na podporu toho telieska. 😉

puma.sue
27. aug 2009

shaar, poznam len z citania tu... ale celkovo, lieky na predpis (okrem overenej antikoncepcie) by som nikomu nedavala... antika je taka, ze ak ju mas oskusanu, ze ti nerobi zle, nechapem, preco ti ju zakazdym musi lekar predpisovat. aj tak si ju celu plati pacientka sama. nie?
no nic, nebudem sa rozculovat, som rada, ze som ta "stopla" a nebudes dealovat lieky 😉

shaarka
autor
27. aug 2009

lieky nedealujem, len som poskytla priatelsku vypomoc a je to na flam, ze ako sa rozhodne. a ked nepoznas liek, o ktorom pisem, tak potom nerob preboha zbytocnu paniku 😉

puma.sue
27. aug 2009

pardon, nie som farmaceut, neovladam vsetky lieky, viem na co je aj ze je na predpis. tak nekric hned... ziadnu paniku nerobim, len logicky uvazujem a pouzivam sedliacky rozum...

pipimiska
27. aug 2009

ja tiez som v nedelu pisala sms,ku gynekologovi ci mam zacat papat duphaston a on ze najprv naraz styri kusi a potom rano a vecer jednu

shaarka
autor
27. aug 2009

tak tak 🙂

flamenga
27. aug 2009

shaarka tak potom je to ok a nemal by byť problém.... teda nemal by škodiť mojej "diagnóze" 🙂

puma.sue
27. aug 2009

ja sa zatial lucim, idem domov k sporaku...
a k telke...
a spravim si mani a pedikuru...

majte saaa...

nathali
27. aug 2009

ahoj baby co nove u vas???ja som dnes behala po gynde 😝 😝
jeeeeeeeeeeeeee shaarka ty si mamina 😀 😀 😀 tak to gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂

nelynka
27. aug 2009

☹ ☹ ☹ ☹

janusa127
27. aug 2009

pipi 😀 veru dakedy sa cítim ako s troma deťmi 2deti+mm ...tak prečo to neskúsiť aj v skutočnosti 😀 😀 😀 😀

preletela som to tu..a tvrdnutie brucha má časuuuu...nestresujete sa zbytočne 😀
shaarka ty dealerka ...no no no 😀 😀 😀

janusa127
27. aug 2009

nelynka čo sa robká? ☹

flamenga
27. aug 2009

nel 😨

jerrymona
27. aug 2009

ahoj shaarka. ty si tehotna? prave som si pozrela tvoju novu fotku, velmi sa podobas na jednu moju kolegynu. a vsimla som si tu novu spravu. 🙂 gratulujem a tesim sa s tebou.

nelynka
27. aug 2009

aale nic, len tu nikde nikto a ja nudiiim ☹

shaarka
autor
27. aug 2009

cau nely. ta soskeeeeeee 😀

nelynka
27. aug 2009

shari 😀 😀
nudim, nic ma nebaviii, neviem co mam robit joooj 😖

flamenga
27. aug 2009

to sme dve čo nudíme... s mojim manželom už traja... 🙄 😀

nellie_
27. aug 2009

ahojte, mozem s vami trocha pokecat??? 😅
draheho mam v nemecku, nudim sa jak pes a nikde nikoho....

janusa127
27. aug 2009

užívajte si nudu, potom nebude 😀 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

tak ja som sa prave nasrala...dlho som ukecavala mamku nech mi daruje jedne faaaaaaaaaaaaaaaaaajne cukriky..a moj stary mi ich prave zozral!!!! mame tichu domacnost!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre