Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
11. máj 2009

jééééééééééééééj... avoj... ta zboznujem... 😎

shaarka
autor
11. máj 2009

😀 😀 😀 😀 ale no 😀 az tak? 😝
to sa musis fakt velmi nudit 😵 co porabas?

monika0001
11. máj 2009

nooo... práve že nič... nuddím.... sme sa túlili 😀 a ja poctivo ležkám... a nudím... 😉
a ty čo robkáš?

shaarka
autor
11. máj 2009

hehe 😀 no pekne. s notebookom v posteli, co?
ja hladam nejake knizky na nete - mam k dispozicii 20 eur a neviem sa rozhodnut, ktoru si objednat...
tuto:
http://www.martinus.sk/?uItem=50665 (ale tu musim doplatit)
alebo tieto dve:
http://www.martinus.sk/?uItem=34290
http://www.martinus.sk/?uItem=45972

poradis?

monika0001
11. máj 2009

ja som dostala v praci k narodkam 5OO Sk poukazku a neviem ju tiez minut bo moju knihu som nenasla....

No horory nenavidim, ta co zhltla ten "kartacek" mi nevonia.. asi by som sla do toho tela.. toje velmi pekná kniha... 😉

monika0001
11. máj 2009

ja mam velmi rada spisovateľku T.K.Vasilková.. a má novú knihu a neviem ju kúpiť, bo ked som sla do panta rei (ci ako volaju) takakurát v ten den už prestali brat tie poukazky a do tesca sa mi nechce ist... 😉

monika0001
11. máj 2009

práve som sa dozvedela, že mám kamošku v 6tt...

monika0001
11. máj 2009

idem off.. nik tu nie je a ja mam zasa zlu naladu... 😠 ☹

shaarka
autor
11. máj 2009

ja som tu, ale drahy je protivny a mne sa chce nanho kricat 😀 😀 tak idem pozerat medvidka.
monik, sa ti cudujem, ze sa nechas takymi vecami rozhadzat... 😵

simib
11. máj 2009

Ahoj Sharka 😀 😀 😀

tinika
11. máj 2009

čafte kočky

simib
11. máj 2009

Ahoj Tini.Ako sa máš?

tinika
11. máj 2009

Ahoj simib, no celkom to ide. 🙂 a ty?

janemari
11. máj 2009

Ahojte babenky idem vas docitat. 😉

janemari
11. máj 2009

Je tu este niekto? 😕

nelynka
11. máj 2009

aaahojte 😀

nelynka
11. máj 2009

tak, 29.5. idem na konzultaciu ohladne toho darcovstva a zajtra idem skusat svadobne satky xixi, musim dat nabit baterky 😀

janemari
11. máj 2009

Ahoj nely?Ake darcovstvo?Ides darovat vajicka?

nelynka
11. máj 2009

hej jane, chcem ist darovat vajicka, len musim ist na genetiku a ked dopadne dobre tak mi v tom nic branit nebude..

alzbeta.hod
11. máj 2009

ahojky jsem tu z práce. Oznamuji že testít negativní... ☹
Tak nevím co si mám myslet

nelynka
11. máj 2009

alzbet ahoj, a meska ti?

janemari
11. máj 2009

Nely obdivuhodne rozhodnutie.Ja by som to nedokazala.Klobuk dole 😉

alzbetka aj ja som prisla s prace. 🙂

alzbeta.hod
11. máj 2009

no jak se to vezme. Dostala jsem to v pátek večer, jak by mělo, ale ihned to zkončilo. Hrozně mě to vyděsilo. Tak nevím

janemari
11. máj 2009

alzbet skus este testnut neskor.Kedy si testovala?

alzbeta.hod
11. máj 2009

dnes odpoledne než jsem šla makat. myslíš že by byla ještě nějaká šance???

nelynka
11. máj 2009

jane pre mna to je len geneticky material, prebrali sme to s mm a chceme sa opytat este tak keby sme isli ako na IVF klasika, nechali si par vajek pre seba a ostatne by sme darovali, no uvidime co povie dokina..
ale sme sa dohodli aj tak s mm, ze budeme to skusat sami a ked nepojde a on sa konecne rozsexuje trosku viac, ze tie spermijky sa budu striedat tak ako maju, ze pojdeme vyskusat aj IUI...to mam hradene 6x do roka poistovnou takze uvidime...co nam povie dokina potom..

alzbet, nic si z toho nerob, moze to byt aj stresom, ja som tiez mala teraz mrchu po troch tyzdnoch taku ze prvy den tak ako ma a potom uz len slabucke spinenie ze aj intimka mi bola vela a pohoda

alzbeta.hod
11. máj 2009

tak se tu zatím mějte hezky, já si jdu lehnout jsem strašně unavená. Ukážu se tu zítra, tak pa pa

janemari
11. máj 2009

alzbet myslim,ze je to mozne.Skus urobit test este o par dni.A ak nepride mrcha ani potom tak chod radsej k doktorke.Moze to byt stres aj mimomaternicove tehotenstvo.

nelynka
11. máj 2009

alzbet nechcem ti brat nadeje, ale podla mna to bola mrcha so stresmi, preto taka kratka...
keby si tehu bola, mala by si tam aspon slabucky naznak...
ale skus testnut este za par dni a uvidis definitivne...

dobru nocku ti prajem

alzbeta.hod
11. máj 2009

to doufám že ne, ale udělám si ještě test ke konci týdne a pak zavolám doktorovi. Tak dobrou noc všem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre