Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipussa
23. sep 2009

skusim aj to tvoje...
len kocky tu spominali, ze oni maju nejaky toaletny papier, mokry... tak to asi nebudu tieto dozy...

puma.sue
23. sep 2009

monky - vola sa to "voda z kapusty" alebo "kapustova voda" = strasne kreativne, ze? 😉
ale od dnesneho dna pre mna tiez JUCHA, slubujem 😉
snad si sa za tu matersku neurazila...
a spravim take veru... ja som hrozne polievkova a kedze mi od vcera fici sporak konencne, tak bude aj na com varit 😉
ale teraz mam navarenu sosovicovu kyslu polievku, mnam!

nely, aj to treba, aj u mna by sa zislo, len by som musela mat skrine a nejak vypratat moje veci z krabic... ale to sa stane asi az niekedy o dva tyzdne, mame uzavierku a nemam cas sa zapodievat bytom a zariadovanim a chcem si nechcet cas... urcite ti rychlo ujde cas... budes nieco varit?

nelynka
23. sep 2009

¨pre nas je jucha kapustova polievka...

puma, lenze ja by som rada oddychovat ale ked vidim tie chlpy na zemi po psoch tak ma chyta infark, ibaze musim prezit kym vstane stary bo az by som zacala vysavat by ma zabil asi...

a varit nemam v lane nic, nech si navari on na co ma chut..
alebo mozno urobim gulas ale to len mozno...

puma.sue
23. sep 2009

pipussa, skus. v lekarni podla mna maju take specialne. nepytala si sa tam?

nellie_
23. sep 2009

dneska ake nove vyrazy pre mna.. jucha, mačanka... 😅 😅

pipussa ja tiez kupujem v DM tie v takej folii nie v doze.. kamilkovy mame.. a nesmrdi mi nejak.. to bude u teba tym tehotenstvom urcite... 😉 alebo ho uz mas fakt nejaky stary sprhnuty... 😅

a zasa len varite a ja budem trpiet od hladu... 😀 😀 😀

nellie_
23. sep 2009

a este jeden na dnes... 😀 😀 (nech neporusim moju rubriku 😀 )

Manžel nieje doma a manželka si medzitým užíva s milencom. Zrazu
zarachotia kľúče, je počuť zámok, manželka schová milenca do skrine, zopne
ruky k nebu a prosí 'Ó Bože, urob si so mnou čo chceš, len nech nás
neobjaví môj muž. Je strašne žiarlivý a určite by zabil nielen mňa, ale i
môjho milenca.' Na to sa nebesá otvoria a ozve sa 'Dobre, bude to ako
chceš, ale za tri roky ta povolám k sebe, utopíš sa.' 'Dobre, dobre, len
nech ho teraz nenájde.' Všetko prebehne úplne hladko. Tri roky sa žena
nekúpe, iba sa sprchuje. Nechodí na kúpalisko, vode sa zďaleka vyhýba. Tri
roky ubehnú. Ubehnú štyri, päť rokov. Na svoj sľub už zabudla. Po piatich
rokoch si kúpi zájazd na okružnú plavbu okolo sveta. Na lodi je veľká
zábava, samé ženy, keď v tom sa začne loď potápať, žena si spomenie na
svoj sľub. Kľakne, zopne ruky k nebesiam a volá: 'Ó Bože, teraz ma chceš
povolať k sebe? Pozri sa, koľko nevinných žien teraz zomrie spolu so
mnou.' Nebesá sa opäť otvoria a ozve sa:
'Dva roky, dva roky mi trvalo, než som vás vy kur*y dostal na jednu loď!'

nelynka
23. sep 2009

mamka mala tie kamilkove obrusky a aj mne smrdeli a tehula nie som fuj...celkovo tie vyvonane mne nejako vadia...

monky1
23. sep 2009

puma, jasne ze neurazila, ved mas pravdu, uz mi trieska na hlavu, ale je mi taaaaaak dobre doma - donedavna sme len kikirikali, kotkodakali, bečali, mečali....ale uz sme vyssi level - teraz si uz spievame detske pesnicky, aj ludove, aj po anglicky, prip. hitovky typu moj manzel vo vsetkom vzorny je... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...mala sa dost chyta, tak to musim vyuzit, no nie?

a tu mačanku vyskusaj, budes sa zalizovat az za usami 😉

pipussa
23. sep 2009

nieeeee, smrdi mi to uz davno, este ze sa to pouziva na zadok 😉
ale skusim nieco nove......

inak, baby, vy vsetky pisete ako zboznujete kapustu....
ja nemam rada kapustu, kapustnicu zjem, len na vianoce, ked sa to patri...
🙂

monky1
23. sep 2009

nellie - 😀 😀

puma.sue
23. sep 2009

nely, tvoj muz je doma? nerobi? ci ako?

nellie, uz sme dovarili, len ma zaujimala ta macanka, bo som o nej vela pocuvala a nevedela som, ako na nu...

monky, treba si to uzit, moja mama nedavno vytiahla, sko som 1.5 rocna spustila v elektricke: pod horou, pod horou, čierne pííííča bréééšeeee....
slovo psíča bolo velmi komplivane pre mna...
hanba na tri zimy...

monky1
23. sep 2009

pipussa, to faaaakt? vidis a ja som si uz aj dnes dala - dojedam z nedele a este jedna porcia ostala....spala by som v nej...snad sa MM so mnou podeli 😵

monky1
23. sep 2009

jezisi, pumaaaaaaa, sa rehoceeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
23. sep 2009

puma my mame so starym volno rovnako, mame rovnake smeny

nellie_
23. sep 2009

puma to muselo byt dobreeee 😀 😀 😀

to podobne zaperlilo moje krsna... 😀 😀 oni su dvojičky a sedeli u lekarky sli na očkovanie..a kedze su zmagoreny z ceskych rozpravok tak stale brblu po česky... a zrazu sa jeden spyta druheho... ze - lukas, ako sa povie pizza po česky?? a lukas na celu ordinaciu zapotil, ze "no pička predsa" 😀 😀 😀 😀

puma.sue
23. sep 2009

nely, ale dufam, ze nerobite spolu, by vas porazilo uz definitivne, nie??? 😉

nellie, no parada... ja som podobne na tom bola. akurat ze si pamatam, ako ma mama nutila, aby som take slova hovorila do mikrofonu ked ma natacala na pasku... konec sveta. take hlody su tam niekedy, aj brat co dava....

monky, sa nerehoc, ale dobre premyslaj, co naucis dieta 😉

puma.sue
23. sep 2009

off topic: co je dnes so shaarkou??? neviete niekto?
este spi, ci ako???

pipussa
23. sep 2009

baby, chcem sa opytat...
vy ste vsetky v robote ? alebo doma 😉
no, ja som v praci, ale stiham aj konika......
kazda stiha ? 🙂
nelynka tusim pisala, ze je doma.....

nellie_
23. sep 2009

no uz aj ja som rozmyslala ze co je so shaarkou... 😕
asi este spia shaarkovci... 😉 😎 😎

no nas nenahravala na pasky mama ale my sme sa same so segrou ako pubertacky... 😀 😀
minule som vyhrabala take stare pasky kde som spievala mandarinku darinku a ako zvukovy doprovod bolo, ze som hrala na tom krajači na vajička.. to bola akoze gitara 😀 😀 😀

ale najviac ma pobavili tie nazvy pesniciek - namiesto saturday night - "sarary najt" 😀 😀
no pis ako pocujes... 😀 😀 😀
alebo "džin čvaj" - to bolo thing twice... 😀 😀

pipussa
23. sep 2009

shaarka podla mna vari obed 🙂

nellie_
23. sep 2009

pipuss ja som v kancli... 😉
a stiham aj konikovat, aj skypovat aj pracovat... 😀 😀

ale je fakt, ze ked mam po uzavierke to je tak od 5.-15. -teh v mesiaci tak vtedy moc konikovat nestiham... 😅

pipussa
23. sep 2009

no, u mna bude pernejsie buduci tyzden, tiez musim uzavriet mesiac.... ale teraz je este do piatka pohoda.. Stiham vsetko priebezne

puma.sue
23. sep 2009

nellie, to je moja oblubena disciplina s kamoskou jednou, riesime tie hity nasho mladi ako sme to spievali, davam do plena:

lásla a džento ma pééédrooooo

šakina hááá ent jór tu pej

ašu pisu laki, láki, láki, laki...

😉

monky1
23. sep 2009

pipussa, ja som jasna 😉 - RD

puma.sue
23. sep 2009

PIPUSSA - V ROBOTE, ALE DA SA STIHAT KED CLOVEK CHCE 😉

nelynka
23. sep 2009

puma uz nie, uz nerobime spolu, predtym sme robili v jednej firme a casto sme sa videli aj v robote a to bola pohodka, nemame ponorkove choroby zo seba...
bolo to suer..
ale potom som dostala vypoved a hold, vratit sa uz neda 😒

monky1
23. sep 2009

a este vajáš vajáš - pamatate? hitovka z karnevalu v ZŠ 😎

nelynka
23. sep 2009

puma z toho co si spievala som pochopila len osledne 😀 😀

pipussa
23. sep 2009

ja uz som si zistovala u PC technika, ci niesme nejak kontrolovani... s pristupom na internet 🙂 keby nahodou...
no, ale ja sa zase riadim heslom, ked je robota hotova, co koho do toho, co robim 🙂

nelynka
23. sep 2009

pipussa asi tak, ked maju problem s tym ze ste na nete tak nech vam ho odpoja alebo povolia len stranky ktore potrebujete

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre