Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
23. sep 2009

nely, uz si upratala??? muz je uz hore?

puma.sue
23. sep 2009

my nemame v plane sa brat ani ked otehotniem. az raz, je mi jasne, ze ked zacne junior/ka chapat veci, bude mu divne, preco sa on/ona vola tak ako ocko a ja sa volam inak. len kvoli tomu to spravim. niekde na opustenom ostrove s cernochmi ako svedkami a drinkami v kokosovom orechu. anonymne. a len rozosleme, ze sa uz vsetci rovnako volame. take oznamko. konec...

nelynka
23. sep 2009

puma nie a ano

nellie_
23. sep 2009

puma dobre robis.. 😀 ja by som uz asi tiez zvazila tu svadbu... 😀 😀 😀
nie ze by mi to nevyhovovalo ale mam pocit ze ked sme boli slobodni to bolo lepsie 😀 😀

no tipnite kolko mam....vy tu tak rady davate hadanky... 😀 😀 😀

my sme sa brali po 7 rokoch.. a teraz sme uz spolu 10-ty rok.. 😀 😀 😀

pipussa
23. sep 2009

inak, puma, ak sa nezoberiete, budes mat dlhsie matersku... teda tu vyssiu sumu 😀

pipussa
23. sep 2009

nellie, si starsia ako ja ? 🙂

puma.sue
23. sep 2009

pipussa, viem, ze take je mozne, ale len ak je matka "slobodna a zijuca osamote"
to musis cestne prehlasit. my budeme ale spolu zit...
neviem ci budem schopna "klamat" 😀

my sa:
1. pozname kratko
2. ale vieme, ze sme sa nasli
3. konecne 😀
4. netuzime po svadbe ani jeden
5. chceme babo, na rok by mohlo byt v mojich utrobach

a nellie, mas okolo 30 podla mna (strasne diplomaticka odpoved, ze? 😀 )

nellie_
23. sep 2009

dam vam pomocku.. nase svadobne foto... 😀 😀 😀

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

pipussa
23. sep 2009

no, tak nieco malinko nad 30, viac nie.....
a uz nas nenatahuje....... uz to neni zaujimave 🙂

nellie_
23. sep 2009

dobre nebudem natahovat.. nechcem byt nezaujimava... 😀 😀

v maji som mala 27.. manzel ma 26.. ale na foto vypada ako strasne decko 😀 😀

nelynka
23. sep 2009

nudim sa 😖

nellie_
23. sep 2009

nely uz mas poupratovane???

ja mam nejaky napor roboty.. ale tak sa mi nechce.. 😅 😅

pipussa
23. sep 2009

ty si ina pipina.......!!!!!! 🙂
pises tak, akoby si mala byt starena..... ale sama si si to sposobila 😉
ved ja som tu pri vas "teta" 😀

nellie_
23. sep 2009

jáj uz sa ta to vlastne pytali.. sorry... 😅

inak dneska ma nasa cica ciernu priesvitnu koselu a pod nou nič... 😀 😀 😀
to je tu normalne erotika zadara toto... 😀

puma.sue
23. sep 2009

nellie, vobec nevyzera ako decko...
co si pipi?

nely, v telke nic? knizka? upratane uz je?
kokos, co by som dala za to, byt teraz doma...

nellie_
23. sep 2009

pipus ja som vedela ze vas zmetie to ze som 10 rokov s mojim MM 😀 😀 😀 😀

ale aka teta... ci mam ti zacať vykať??? 😝 😝 😝

nellie_
23. sep 2009

puma, dakujem.. si prva ktora to povedala... lebo kazdy mi to vravel ze co to za ucho som si zobrala 😀
ale podla mna dobry geneticky material.. 😎 😀 😀

aj ja by som brala byt doma.. 😎

puma.sue
23. sep 2009

nellie, ta cica bradavkova? "chtela stara mladou byti"???
ja tu mam dnes relativne v pohode... cakam nejake analyzy z prievidze a idem makat... len bez nich sa nepohnem dalej ☹

pipussa
23. sep 2009

puma a co by si robila doma ? pustila telenovely 🙂
ja neviem v robote obsediet... / ale to bude asi takou mojou vnutornou nervozitou/
Inak, s muzom sme planovali zacat behavat.... Co uz ja teda asi nemozem zacinat, ale vcera sme boli, na ihrisku, na drahe... on behal 10 koleciek a ja som za nim rychlo chodila 5 koleciek... Bolo mi to smiesne 🙂 Vyzerala som ako taka trapka, co nevladze behat 🙂

nellie_
23. sep 2009

tak tak cica bradavkova... 😀 😀 😀
ale zabudla som dodat ze ma take mini vacky cez bradavice... takze len ked urobi prudky pohyb vidno
vsetko 😀

prave som si vsimla ze sme zobrati 2 roky, 2 mesiace a 2 dni.. 😀 😀 to ake pekne :D

puma.sue
23. sep 2009

pipussa, teraz som sa nastahovala do noveho, kazde rano hladam spodne pradlo po kufroch a krabiciach, VYBALOVALA BY SOM A UPRATOVALA A TAK... to by som robila...
a mozno by som si aj nejaku knizku precitala. a varila by som a tak 😉
na taky tyzden by som si doma isto nasla robotu...
ked pridem z roboty, okolo 17, som do 18 s adamom vonku a potom padam do sprchy a pred telku, maximalne nejaku lahku veceru dam... vcstavam kazdy den o 5.30, nejak po praci uz doma nevladzem, takze sa realizujem len cez vikendy...

pipussa
23. sep 2009

aspon viete, co jej mate kupit, ked bude mat sviatok......., podrsenku 🙂 Chcela by som vidiet ten jej pohlad 🙂

anaxamon
23. sep 2009

bry den prajem 😵

pipussa
23. sep 2009

no, my sme sa nedavno tiez stahovali, takze to chapem...
a to mas peknu sichtu.. od 5.30 budicek do 17h
ja vstavam o 08h a stiham na 09h do prace... ale tiez do 17-18
a uz mate nabytok a zariadenie v byte ? ci este zijete v krabiciach ? 🙂

puma.sue
23. sep 2009

nellie, uzivajte, kym sa da. mate aspon z casu na cas vzruso v robote. ja tu mam prevaju tych smradliakov... ☹ a smiat sa veru nie je na com. dnes len na mojom tricku asi, co mi drahy daroval na meniny ako lokal patriotovi...

http://blog.sme.sk/blog/559/162037/rrr.jpg

pipussa
23. sep 2009

dobre tricko 🙂

puma.sue
23. sep 2009

anax vitaj!

pipussa, este sme v krabiciach, zatial som tam len ja. polovica prichadza cez vikend. prinesie so sebou nejaky nabytok, takze zvysny budeme kupovat a doplnat az ked sa skonsolidujeme. zili sme doteraz oddelene... pisala som, ze sa pozname malo a kratko 😉
takze ja som zatial v kufroch a krabiciach, ale len co sa osobnych veci tyka, oblecenia a topanok. chvilu to bude trvat, lebo ja kym sa pre nieco rozhodnem, amen tma... 😖

nellie_
23. sep 2009

no ona by si ju aj tak neobliekla.. robi tu uz asi 3 roky a nikdy nemala podprdu oblecenu.... maximalne tak taky decentny šalik si tam okolo krku cez prsia... 😀 😀

ja rano vstavam tiez o 5,40 a koncim o 15,15 😎 😎 takze od 16,00 som uz doma... 🙂 🙂
a tesim sa ked uz budeme byvat sami 😵 😵

anaxamon
23. sep 2009

ja len k tym menam sa este vratim, kedze ako som si precitala ste ma sprdli ze som sa vytratila...mne sa paci straasne vela mien a mam aj taky maly zoznam, dakedy poviem aj manzelovi nech si taky spravi a potom porovname ci sa v dacom zhoduje 😀

shaarka
autor
23. sep 2009

hehe, pekne tricko 😀

dobry den, damy. 😀 bola som na kontrolne na krcno usnom. a u kamosky na kavicku a v sekaci na zatah. 😀

a ja dam tiez:
láj - fis - laj, na nááá ná na na

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre