Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
27. sep 2009

anax aj ja som bola total grogy dnes
uz od rana

vavenka ahoj, aj ty 8.10?

anaxamon
27. sep 2009

no hej leni ty mas na to aj celkom fajn dovod, na mna skor asik lezie nejaka sprosta nadcha alebo co to bude, ale snad sa tomu telo ubrani...

ale uz sa nejdem tolko stazovat, idem vas radsej dozadu precitat ci sa daco nove dozviem..

lenocka84
27. sep 2009

anax tak ja som nachladena uz asi tak tyzden a nie sa toho zbavit

a unavena aj z hrabania listia, a behania s malym, po schodoch som dnes presla asi milion krat

anaxamon
27. sep 2009

inak shaar na to hrdlo mi pomohol obycajny bromexin🙂

shaarka
autor
27. sep 2009

anax, hlavne ze nieco pomohlo! 🙂

lenocka84
27. sep 2009

shaarka ty si v 9tt, a do 8.10 to je uz 11tt, ze? ty by si uz mala vidiet aj celkom zaujimave video ci nie?

mne slubil dutinku aspon, tak uvidime 😀

anaxamon
27. sep 2009

veru shaar aspon daco🙂))

ale ked neboli hrdlo tak boli jazyk, bo sa mi odlepil drotik co mi este drzi zuby pokope ako som nosila strojcek a mam ho cely dopichany...ale okaaa uz sa nestazujem 😀 😀

dzou
27. sep 2009

ahojte koceny no ako sa mavate? ja este zatial dobre uvidime ako to bude o 3 dni 😅 tu je grafik http://www.fertilityfriend.com/home/dzou

flamenga
27. sep 2009

dzou ešte netestuješ? Už by si mohla 🙂

shaarka
autor
27. sep 2009

veru dzou, to chce testik 😉
anax, ty nosis strojcek, ci co?
leni, 9tt mi zacal dnes (cize som 8tt+0) a 8.10. budem 10tt (9tt+4)

dzou
27. sep 2009

nie nie chcem este cakat...ono sa to moze kludne zmenit 😔

anaxamon
27. sep 2009

nosila som, uz mam len podlepene zuby drotom aby sa neposuvali, strojcek nenosim uz vyse roka...

dzou
27. sep 2009

bojim bojim nechcem vidiet len / 😔

flamenga
27. sep 2009

dzou chápem

anaxamon
27. sep 2009

dzou este vydrz🙂)) este je podla mna skoro na testovanie 😉

flamenga
27. sep 2009

ja až o trinásť dní 😀 keď bude dôvod 😔 😵

dzou
27. sep 2009

anax chcem no ta bt mi ktomu pomaha aby som vydrzala 😉

pipimiska
27. sep 2009

shaarka,natieras sa proti striam?

flamenga
27. sep 2009

pipi dobrá téma 🙂 to by ma zaujímalo, či tie krémy na strie naozaj pomáhajú... ja som si asi pred dvoma týždňami kúpila tú kyselinu listovú a pri nej bol zadarmo krém proti striám.... znamenie? 😅

pipimiska
27. sep 2009

flamenga,urcite znamenie, ja verim na znamenia 🙂
tak ci funguju na to je este skoro vyjadrit sa 😀 ja som to zatial podcenovala,ale uz musim preistotu 😅
ja neverim,ze je to geneticky danee,vela bab sa tym utesuju,ale ja si myslim,ze podcenili kremovanie..mam viacej zname,co sa natierali a strie nemaju,pricom ich mami maju..samozrejme,ze sa mamky nenatierali,ako aj moja,ktora ma milion strii..ja si nevim predstavit,ze by sa mi tolko spravilo,aj ked to uplne nezastavi prasknutie,myslim si,ze aspon sa tym obmedzi pocet..napriklad namiesto 50 sa spravia 3 kusy 🙂

shaarka
autor
27. sep 2009

hehe, flam, mozno hej 😵
natieram sa ked ma napadne, asi tak kazdy druhy den, mam olejcek a asi tri druhy telovych mliecok, ale nic speci proti striam 😒 natieram si hrudnik a brucho a boky. a vy?
a este hrianku maslom. 😀

lenocka84
27. sep 2009

shaarka takze klasicke mliecko staci ano?

mne svagrinka povedala ze je dobre od zaciatku ze ta koza je pruznejsia

btw viete niekto kde sa da rodit do vody?? dakujem

vavenka
27. sep 2009

ja som si kupila elastiQ - kokso som bola v lekarni a ma zabili ceny pre telove kremy proti striam pre obdobie tehotenstva - cifry ze 30 az 40 eur, tak som normalne dosla za lekarnickou ze ci nemaju krem proti striam v tehotenstve ale za normalnu cenu, nie 1000 korun, tak mi dala tento, stal tusim 11,- eur....
Ale nevonia mi dvakrat....
J asi myslim osbone ze tak 60% genetika a 40% starostlivost...
A co mam vykukane tu na konovi - tak vacsinou poriadne popraskali tym babam, ktorym vybehlo brusko neskor a v kratkom casovom intervale - ze v 5 tom mesiaci este pomaly jak laty boli a o 2 mesiace uz nosili korytnaci pancier pred sebou.....

pipussa
27. sep 2009

ahojte kocky, mam dilemu... Mame v robote zaciatkom oktorbra po praci stretko, ideme si sadnut, niekde do podniku a oslavit meniny, narodky a tak, vsetko len kolegyne a sefka...
Akoze deci vinka by som si mohla dat , podla mna, ale segra ma strasi ( je lekarka ) ze nech sa vyhybam zafajcenym priestorom... Viem, ze sa to neodporuca, ale co mam robit... v robote to este nechcem povedat... sakris..... Mam tam ist ? sefka aj kolegyna fajcia, takze urcite sa bude fajcit...... Co mam robit 🙂

lenocka84
27. sep 2009

vavenka svagrina pouzivala obycajnu indulonu,a ma take super brucho ze dovi a dopo 😀

shaarka
autor
27. sep 2009

myslite, ze treba speci pripravok, alebo staci obycajny krem? no to by som rada vedela.
pipussa, asi by som to nechala tak a rozhodla sa v den zurky. ja raz za tyzden idem aj do zafajceneho priestoru, ved nech si fazula zvyka, ze nebude zit v alpach 😀

ze koza je pruznejsia 😀 meee meeee 😀 😀 😀
a o porody som sa este nazujimala 🙂

vavenka
27. sep 2009

Lenoc no ved hej, su zeny ktore sa nenatierali vobec a maju brucha jak 15rocne a su zeny ktore sa dzabali drahymi speci vecami a su vypraskane jak kora stromov....
Ale zas tehotna budem raz, mozno dvakrat v zivote na par mesiacovb, tak asi spravim vsetko preto aby sa potom moj muz nemusel cely zivot pozerat na zvraskavene brucho.... A zial aj vsetci vyrobcovia si to uvedomuju a preto su tie ceny take ake su......

nathali
27. sep 2009

pipu myslim ze ten jeden vecer zvladnes nebude to take strane len im povedz aby ten dym nefukali na teba ze ti to vadi a je to

shaarka
autor
27. sep 2009

cau nat, jaky bol vikend?

pipimiska
27. sep 2009

ja si nemyslim,ze je to genetikou,ako som pisala,netreba podcenovat kremovanie..shaarka a ja sa zatial natierame raz za dva dni a to je velmi malo..najmenej by sa trebalo,,aspon,, dva krat denne a to formou masaze..
podla mna nestacia ani obycajne kremy,mozno indulona zabrala,lebo je mastna,podla mna ide oto aby bola koza premastena a mala vlhkost..zevraj pomaha aj detsky olej 🙂 ale treba ho vmasirovat na mokru pokozku po sprchovani 😉
a podla mna zalezi aj na tom ako rychlo rastie brusko..ako vavi pisala

aj ja si natieram kozy a brusko a boky,ale pocula som,ze treba aj boky brucha az k chrbtu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre