Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

martina05
29. sep 2009

Ahojte, tak porada dnes hrôza...som povedala že kašlem tu na to a idem na materskú, PNku - hocičo len nech sa tu nestresujem ....
Keď tu bola reč o bytoch - my žijeme v 37 m2 /inak byt bez balkóna - no hrozné/ - ale staviame dom, takže ledva čakám....
Reklamy - no ja neznášam tie na vložky a pod keď sa všetci tvária, že sú najšťastnejší na svete, že majú menzes ....
/no ja som tiež niekedy bola ale z iných dôvodov .../

Na obed so si dala granatír a idem umrieť - bolí ma žalúdok, nadúva ma, kyselina - no hnus .... Čakám MM a letím domov, zaľahnem a nikto ma už odtiaľ nevytiahne až do zajtra rána .../okrem WCka - lebo tam som často 😀 😀 /

martina05
29. sep 2009

http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/t...

POzrite čo som našla - super !!!!!

tinika
29. sep 2009

ahojte, konečne sa hlásim s novopripojeným netom na novom byte, koniec nude, huraaaaaa

čo tu noveho? bo to asi vela čitania ma čaka

pipimiska
29. sep 2009

cau tini,no konecne 🙂 ako sa citis v novom byte?mas aj nejake fotky? 😉

mati,peknee,este pockam a asi si aj ja objednaam 🙂

pipimiska
29. sep 2009

co olovrantujete ci co? 😀

pipimiska
29. sep 2009

ja dnes pocitujem brusko jak na menstruaciiu 😖

shaarka
autor
29. sep 2009

ahojte, pipi, mam taku nadchu, ze az! bud mi tecie z nosa, alebo ho mam totalne zapchaty, ze sa neda vyfukat, alebo aj aj... ☹ aj teplotu. a citim sa hrozneeeeeee 😖 😖 😖
a ani si silno fukat nos nemozem, lebo mam krce v podbrusku 😒 neviem, co to znamena. 😔

a ten pas (co mam v albume) je dobry na to, aby som si nemusela kupovat milion tehu triciek, ale budem nosit svoje, obycajne a pod to pas. a brusko bude zakryte. 😉

tinika
29. sep 2009

pipi dakujem, mam foto vo fotaku, ale kabel je este v nejakej krabici. Fajne mi je tu, ale este je toho čo robit, ale teraz mm meni vanu na starom byte, od stvrtka mame najomnikom tak maka tam a potom to tu dotiahneme do konca 😉
a neboj, ja som v 31tt a minule som tize mala take mrchovske bolesti

pipimiska
29. sep 2009

mna strasne sklamal manzel 😔 sme sa velmi pohadali 😔 bojim sa,ci to nemoze ublizit babatku,vkuse mi je doplacu 😢

flamenga
29. sep 2009

😲 pipi?

pipimiska
29. sep 2009

vkuse mi tecu slzy,ako to mam zastavit 😢

flamenga
29. sep 2009

pipi čo sa stalo? 😒 ak o tom chceš písať.... 😔

tinika
29. sep 2009

pipi no skus sa ukludnit, napis nam, ulavi sa ti. ja občas tiez mam take stavy, včera som bola nervozna ci stihneme dokoncit kupelku na byte čo mame najomnikov od stvrtka ta som bola zla na mm a potom na mna vybehol ze co som nervozna a ze či on za to nmoze. ta som mu povedala ze nech je rad ze nemam tehotenske nalady 9 mesiacov ale len včera, ze je to normlane tak nech ma chape tak uz bol ticho

pipimiska
29. sep 2009

..podnikame spolu..kym som nebola tehotna,praca bola rozdelena na polovicu,tu zlozitejsiu pracu som vykonavala ja..pred tehotenstvom sme si urcili priority,ze je pre nas najdolezitejsie mat dieta,ze ak sa nam podari otehotniet,zvolnime troska..
teraz ked som tehu a musim len lezat,vsetko je na nom.chapem,ze je nervozny,ale tu nervozitu prenasa na mna..
povedala som mu,ze to nemusi robit stopercentne,hlavne je predsa babo a teraz ked musim viacmenej lezat,ze ho potrebujem mat aj doma..
od kedy robi vsetko sam,kazdy den odide o desiatej a prichadza vecer o siedmej aj neskor..pyta sa ma co potrebujem,ale ja sa mu uz bojim povedat,pretoze je potom z toho nervozny,lebo je unaveny..
no a dnes som sa mu to snazila pekne vysvetlit,ale vytocil sa,krical na mna ze ho provokujem,ze ja asi nechcem dieta,ze som ho sklamala,ze ziadna tehotna zena nieje ako ja,sem tam som trosku nervozna,v ramci normy,5 min.a potom to prejde,to je myslim normalne..on si mysli,ze su vsetky vzdy v pohode,nic ich nikdy neznervozni..
proste tu na mna vriesklal,tie vsetky veci,som ho prosila nech prestane koli babu,ale nedalo sa,este viac vrieskal..niektore veci tu ani nenapisem
mozno sa budes cudovat,ze si z toho robim vedu,ale mne to strasne ublizuje...neviem si povedat,ze nech si z toho nic nerobim 😔

pipimiska
29. sep 2009

tini,trosku som sa ukludnila,mozno tym,ze som sa rozpisala

dzou
29. sep 2009

pipi tak to je dobre... je mi to luto, ale sak vzdy sa po burke vyjasni 😉

pipimiska
29. sep 2009

shaarka,a ake su to krce? 😕 ..tu nadchu ti nezavidim,ja sa toho najviac bojim,lebo pri fukani treba napinat brusko aj pri kichani

dzou,urcite sa vyjasni,len taketo veci bolia a neda sa zabudnut,sklamal ma,to co mi hovoril,to si necham pre seba..
ako teploty?

dzou
29. sep 2009

hej pipi oni dakedy vedia moc ublizit a ani si to neuvedomuju to je najhorsie...
no ja nic moc zajtra cakam pokles a mrchu...http://www.fertilityfriend.com/home/dzou

tinika
29. sep 2009

pipi no vidis, ja sa tu tiez stazujem na svojeho, a vzdy mi to pomoze, ale viem ako sa cítiš, hoci ti aj trocha zavidim, ten moj sa ma za cele tehu nespytal či niečo nepotrebujem a tak ,ale kazdy je iny a on teraz drie raz na jednom a raz na druhom byte a este aj do roboty chodi, a po tom čo sme prezili, som vdacna aj za to, ze je klud a da sa pporozpravat s nim a aj ked občas mame vymenu nazorov, čo bolo v poslednych dnoch častejsie, kedze dokončujeme byt, tak to nedoslo k tomu, ze ma ignuruje ako to robieval niekedy, takze som v podstate stastna hihi

pipimiska
29. sep 2009

aj ked sa snazim byt v pohode to sa neda,som si kcela urobit zemiaky,cibulka na masle sa mi spalila,tak som ich kcela zachranit tym,ze som ich kcela popucit a on zacal na mna kricat,ci to robim naschval,nech ho neprovokujem...viem,ze sa nemam namahat,ale poprosit som ho nechcela,kedze sme pohadany,a pucila som pomaly,netlacila som,ani by ma nenapadlo ho provokovat..
robi si uhorkovy salat,tak sa pyta ci mi ma urobit,lebo uz stoji,,5 hodin na nohach,,a ja ze jak chce,nemusi,aa on ze neurobim a ani jest nemusis,strasne ma sklamal 😔

tinika
29. sep 2009

pipi neboj, aj chlapi maju svoje dni hihi fakt som dnes v telke pocula ze aj oni maju svoj cyklus

puma.sue
30. sep 2009

bre ranko vsetkym!

tu je take spacie pocasie, ze ma totalne lame uz od rana. nechce sa mi tu byt, ale musim, lebo uzavierka! este dnes a potom priprava na audit... a uz sa neviem dockat vikendu...
pojdeme nejake skrine nakupit a aspon ciastocne dame dokopy ten nas lunik IX. co mame doma 😉

nellie_
30. sep 2009

dobre ranko... 🙂

puma ani mi nevrav, ja som rano az zaspala a sla neskorsim busom...a teraz zívam prvu ligu... 😔 😔

puma.sue
30. sep 2009

ja som vcera zistila, ze kavu nemozem pit, lebo mi velmi drazdi zaludok - a pritom ju mam tak velmi rada!!!
tak som si kofolu kupila rano, lebo mi bolo jasne, ze ma bude k stolu tlacit!

ALE! my to nejak vydrzime a zabojujeme, ze??? lebo sme BoZeny (=BOzske ZENY) 😉

nellie_
30. sep 2009

puma ja tiez normalnu kavu nepijem.. ja iba nescafe 3v1 a to sa mi tu kazdy smeje ze take kakao si davam.. 😀
no mne to v pohode staci.. lebo co tu mame v kuchynke presso stroj, tak keby tu kavu vypijem tak mam hned infarkt.. raz som si ju spravila iba na to,aby som do nej mačala čokoladove sušienky a mala som zreničky rozširene a zvyseny tep iba z tej davky co nasali tie sušienky.. 😀 😀 😀

Boženy ja volam vložky.. 😀 😀 😀 😀

puma.sue
30. sep 2009

Ja nemazem ziadnu kavu, hned mam "sarapatu" v zaludku ☹

Bozeny sme my, nie???

Vlozky su kamosky a tampony su kamosi...
A maliari v pivnici teda... Ku mne snad pridu tento vikend.
Oznamujem, ze som vcera zjedla na dlhu dobu poslednu antibabypille 😉

nellie_
30. sep 2009

pipi - odpoviem na vcerajsiu otazku ku nasmu bytiku.... 😉
tapetu nedavama a ja som za ciste linie.. takze minimum nabytku 😉 moja mama je chora z toho ked jej ukazem aky nabytok chcem do obyvacky.. ona vzdy zhrozene krici " ved tam nic nenaukladas" a nevie pochopit, ze ja tam ziadne lapače prachu - sosky, kvetinky atd.. nechcem a ze na co by som mala mat v obyvke skrinky na uteraky a postelne navlecky ako to ma ona... 😀

a pipi - taketo vymeny nazorov poznam aj ja.. ten moj vie tiez niekedy riadne na mna nakricat a o 5 minut sa uz chova ako keby nic a neuvedomuje si ze ako mne tie jeho slova dokazu ublizit.. vzdy potom ma objima a ze on to tak nemyslel..ale uz pozde ked mna to vzdy tak boli.. a ty ako tehulka to teraz citlivejsie prezivas...

puma - gratulujem ku poslednej antibaby tabletke 😉 takze ides robit ocistu tela teraz... 😉

puma.sue
30. sep 2009

nellie & pipi, neviem co presne je vo veci, ale mohli by sme si ruky podat...
ani moja mama nechape, ako mozem mat tak malo veci v obyvacke - vzdy som tuzila po kniznici, takze ju tam mam, ale inak len stolik k telke a jedna skrinka na pohare a bar... nic viac...
(je pravda, ze tam ani viac nevlezie 😉 )
ale nastastie mi mama do toho nekafre... povie si svoje, ale neriesi...

a ten moj ma vcera zase dostal. logika nulova, uz sa s tym zmierujem, len ma denno denne prekvapi novymi a novymi "chujacinami", ktore nedavaju zmysel...

nooo, presne tak, ocista nastupuje teraz. a som zvedava, na aky cyklus nabehne moje telo... 😀

kuspitka
30. sep 2009

Ahojte ako sa mate??
shaarka citam,ze si chora tak to mi je luto.
pipi stoho si nic nerob aj ja sa stale hadam s manzelom.som neposedna ako male dieta.aj vcera som sa snim hadala,ale potom sa ukludnil.
neboj da sa to doporiadku.

puma.sue
30. sep 2009

kuspit, jasne, ze sa to da do poriadku, inak mam pocit, ze to je nejake divne obdobie, vela parov aj okolo mna sa nejak "hada", alebo maju mensie krizy.. asi je nieco v lufte...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre