Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
1. okt 2009

serus shaar, uz vyspata?

nellie_
1. okt 2009

puma ved jasne.. ja ich neodsudzujem 😉 ved to je super ked to tu tak žije dnom aj nocou 😀
aspon mam rano čo čitat pri ranajkach 😎 😎

shaari aj mne to ide nejak na prd... 😠
ako sa dnes mate shaarkovci???? 😵 😵 😵 uz je lepsie??

shaarka
autor
1. okt 2009

v noci som bola hore len asi 3x, co je super 🙂 a rano som musela draheho budit 7:34 ze ci nevstava. a on zlaty je, stale povie, ze budik nepocul, ale ja viem, ze ziadny budik nezvonil, lebo si ho zabudol nastavit 😀 😀 😀 este som mu spravila chlebik, nech nie je o hlade a teraz konikujem. vcera sa uz nedalo prist, bola som velmi unavena 😒 mam spotrebu balicek vreckoviek/hodina 😒

puma.sue
1. okt 2009

ja uz po ranajkach, snazim sa zaradit do procesu. a tesim sa moc moc na vikend. uz sa neviem dockat...
konecne sa zbavime nejakych krabic na Luniku nasom... a odvlecieme to k mame do pivnice...

shaarka
autor
1. okt 2009

puma, som sa chcela opytat - tvoj drahy je priskar? a ked nie, ako si zvykol na vencenie adama? chodi s nim niekedy sam von?

puma.sue
1. okt 2009

shaar, nie je psickar... vobec. a som v soku, lebo sa velmi lubia, chalosi moji...
chodi s nim sam, ale najprv sme boli parkrat spolu, pyta sa vela, co a ako sa ma a tak.
a vacsinou s nim ide rano sam, kym ja mu chystam ranajky a slachtim sa 😉
ale chce, tak nech chodi... ja som len rada. uz sa bratovi chvalil do telefonu, ze chodi vencit. a ten po nom chce fotku, takze dnes asi nastane ta chvila, kedy budem tych mojich fotit na prechadzke, LEBO TO MUSI BYT VIDIET, ZE VENCIII.... to mi povedal, ked som ich chcela spolu na sedacke cvaknut...
ja sa uz nehadam radsej... dycham z hlboka...

shaar, bola si u lekarky? co ti dali na preliecenie?

shaarka
autor
1. okt 2009

jak ja milujem tuto reklamu!

https://www.youtube.com/watch?v=05nVe5IXiN0

heheeeee, zlaty je ten tvoj. moj to berie trosku ako nutne zlo, hlavne teraz, ked venci prevazne on 😒 jella je nevybehana, blazniva, cele dni zatvorena - musim ich vyhnat prebehnut sa. a kolkokrat som mu povedala, ze nech s nou chodi rano behat! sa stazuje, ako mu chyba sport... ale nie, rano si radsej pospinkaaa 😀 😀
puma, a zas som mimo - okrem adama mas este ineho psa???

puma.sue
1. okt 2009

neviem si pozriet nic "youtube" v robote...

hej, zlaty, ale bohvie dokedy ho to bude bavit...
ten moj sportuje az moc, ale ziadne behania rano, nehrozi...
to su ine veci, ale ved som to tu uz spominala...
nemam ziadneho ineho, len adama. dakujem pekne aj za neho.
ten je tiez nevybehany a strasne zivy... ale zase, staci mu 20 minut rano a poobede chodime na dlhsie...
a vecer len cik a domov...

shaarka
autor
1. okt 2009

ja uz mam asi zhorseny zrak, citala som o viacerych psoch... no nic. asi to chce ranajky 😒

a nevedela som, ze nemozes youtube, tak kuknes inokedy 😀
ta prva je reklama zelmer, ako testuju vyrobky, teda konkretne vysavac 😀

puma.sue
1. okt 2009

ee, mam len adama...
nastastie. v tom pidi byte staci aj on.
akurat som dnes stiahla nejake fotky co som robila pocas stahovania, chcem ich niekde zavesit, potom poslem link...

shaarka
autor
1. okt 2009

oki, tesim, lebo adamko je krasavec! ukazem jelle 😀

puma.sue
1. okt 2009

halo, ale byt som fotila, nie adama 😉

puma.sue
1. okt 2009
chavallee
1. okt 2009

Asi si tiez dam bryle 🙂
Jak ide zivot, Sharka? 😎 Zelmer je dobry... ale rano zabehat??? Sa zadusim od smiechu. Mame svoje roky, moja. 🤐

shaarka
autor
1. okt 2009

sa mi paci ta kofola v kupelni - to mas na akne, alebo ako cistiaci prostriedok? 😀 😀 😀
peknucke, chutnuckeeeee 😀 a kde je pracovna? 😀

puma.sue
1. okt 2009

pisala som, ze to bola PRACOVNA... tam som farby miesala a tak 😉
a aj kofolu som tam mala, lebo len tam som mala funkcnu vodu a umyvala som tam riady 😉

jaka pracovna??? myslíš práčovňu? alebo pracovňu?

shaarka
autor
1. okt 2009

cau laska.
no tak ked sa stazuje, ze ma malo sportu, mysli si haadm, ze ho poslem dvihat pivovy pohar? 😀
pocuj, co si mozem dat (pre buducnost) na teplotu? aky liek? som len tak - tak prezila... a mam nadchu ako hrom!
co porabate inak? sa uz neviem dockat, kedy pojdeme na prechadzku!

shaarka
autor
1. okt 2009

puma, tak pracovnu inu, taku, kde sa pracuje na potomstve 😀

puma.sue
1. okt 2009

jaaaajjjj, sak tam je teraz Lunik IX. to sa hanbim ukazat, to sa este nemoze...
ale aj to bude, budem pomaly pridavat fotky. uz po tomto vikende dufam budeme na tom lepsie a potom sa uplne "odhalime" 😉

nellie_
1. okt 2009

puma velmi pekny bytik.. 😵 😵 😵 😵

ja som uz myslela ze pracovňu mate v obyvke na gauci... 🙂
joj ako rada by som vam uz aj ja ukazala foto nasho bytiku..... 😅

puma.sue
1. okt 2009

dakujeme nellie... je to mini priestor, ale snad raz bude aj take nieco vam podobne, len by som preferovala aj minus 40 mestrov kludne... 😉

uz mame provizornu postel v spalni... len do nej skaceme od dveri zatial... cele zle..
takze gauc je zatial gaucom 😉

nellie_
1. okt 2009

ale pekne vyuzity mini priestor.... 😉 take utulne to tam mate... 🙂 🙂
a ten nas sa mne ani nezda az taky velky... 😀 😀 uz som si asi zvykla... 😀 😀
verim, ze snad o mesiac vam aj ja ukazem ake-take finalne zabery... 😉

puma.sue
1. okt 2009

nellie, tesim sa uz teraz na ten vas...
hmmm...
neviem si to predstavit, ved vy len obyvacku mate taku velku ako nas byt dokopy aj s balkonom 😉

dzou
1. okt 2009

dobre ranko...hlasim sa ze nellie ze som suskova teplotna sibila 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/dzou uz len cakam kedy sa to spusti na plno...a co tu nove?

nellie_
1. okt 2009

dzou do kelu.. 😒 nevedela si ju trocha vytlačit hore... 😀
no co uz narobis... maliari uz su nastupeni pred pivnocou - ako by napisala puma... 😅

ja pojdem asi tu obyvacku premerat lebo mne sa to nezda ze by bola az taka velka... 😀
ved ten vas byt sa mi zda v pohode... ja som to asi nejak zle pocula..ano, je velka ale asi nema az 10 m na dlzku... no dlho som uz v byte nebola asi tam dneska nabehnem.. lebo furt mi to ide po rozume.. 😀 😀
nezda sa mi to.. a nechcem vas tu nejak zavadzat... 😅

dzou
1. okt 2009

to je pekne ze maliari pred pivnicou 😀 😀 no bohuzial nesla vytlacit 😀 tak dalsie kolo to isti 😉

nellie_
1. okt 2009

dzou presne tak.. ved o 2 tyzdne bude zas "plodeniu zdar" 😉 🙂 🙂

mna to tu dnes nebavi.. nemam poriadne co robit, kedze cakam kym urobia fakturantky uzavierku 🙄 🙄
nikto po mne nic nechce... 😅 az mi je to divne.... 😀 😀

uz sa tesim na obed.. dnes si s kolegovcami objednavame pizzu 😎 😀 😀

puma.sue
1. okt 2009

nellie, premeraj to prosim ta pekne, tiez sa mi to nejak nezda (hlavne sa mi to nezda feeeer 😉 ) ale nie, jasne, chapem.... chcem s nami hrat faiur paly hru, tak to pekne zmeraj, dobre bude.

ja idem este nieco poriest...

a dzou aj ja cakam maliarov... kazdu chvilu... takze budeme trpiet spolu.

dzou
1. okt 2009

nellie sak si to uzivaj 😉 ...no sak len najhorsie je ze ked mam ovu a sexikujeme tak priste furt na to myslim...uz neviem ci si mam predstavvoat ze to robim inym chlapom alebo co 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre