Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
1. okt 2009

heeeeeeej,dufam,ze nem urazena si???

shaarka
autor
1. okt 2009

tak este dobre, ze si to kazda nevesta moze zariadit podla svojich predstav 😉
a ja som strasne rada, ze sme sa s MM na tom vsetkom 100% zhodli 😵

shaarka
autor
1. okt 2009

neneee 😝 len nekonikujem, lebo mi je zle, len grgaaaaaam 😠

pipimiska
1. okt 2009

jaaaaj,no ved za to 😀
mne mm urobil stopercentu stavu z pomarancov,teraz mi vari kuraci vyvar aa kukuricu este robi 😵
do druhej rana to dufam secko zbastim 😀

inac ja by som nemohla teraz parky..neni ti z nich zle???

shaarka
autor
1. okt 2009

pipi, pravezemne sa dne poobede konecne zacala vracat chut a MM si zacal robit parky, tak som si povedala, ze si dam aj ja 🙂 chutili, ale nevladala som, ale napucila som do seba! 3ks!!! 😀 ved som od pondelka poriadne nejedla... a kukuricu by som si dala 😝 mnaaaaam 😅 a cerstvu stavu mam kazdy den - vytlacenu alebo kupenu 😀 taaaaaka investicia! 😅

pipimiska
1. okt 2009

ale kukuricu nemas 😝 😝 😀
a ja zase kazdy den nemam stavu..lebo ma to nenapadlo,dnes to mm napadlo,takze si to teraz budem ziadat castejsie 😝 😉
ja musim mat kazdy den polievku,velmi to pomaha na zaludok,ver mi,odporucam 🙂

necitala si ci sa moze v tehotenstve majoneza al.tatarka?ja uz som z toho salena,neviem co sa moze a co nie.. 😖
celkom by som si dala salat z fialovej kapusty s majonezou alebo tatarkou 😝 😝 😝 to sa akoze olyzujem 😀
alebo cestovinovy so zeleninou a tatarkou a cinskou kapustou 😵

pipimiska
1. okt 2009

dnes sme kupili koleno,ked mm zajtra zohna nozky varime koconinu,ja mam take cudne chute,len ziadne maso a parky 😀

shaarka
autor
1. okt 2009

hehe 😀
tatarka? majoneza?
take nejem, len 2x do roka (velka noc a vianoce), takze ma to ani netrapi 😝
a vobec na nic nemam chut, neviem, co budem varit... ale necham to na zajtra, hadam ma nieco napadne 🙂 chystam sa konecne medzi ludi: do obchodu 😀 a premyslam, ze ci si ma dostatocne nenavnadila na polievocku, konkretne kuraci vyvar 😝 vyzera to tak, ze aj hej 😀

MM uz zalahol, chudak, a to ho este budem budit, aby isiel s jellou curat 😎

a ako velmi sa trapis, co sa v tehu moze a co nie? ja som citala len o hubach a plesnivych syroch. huby nejem vobec, takze ma to netrapi a plesnivy syr jem len jed MM robi omacku na spagety, takze to tiez nejak casto nehrozi... mozno sa da vygooglit nejaka www o tom, co sa ma papat a co nie. ale vseobecne asi plati, ze sa ma stravovat zdravo, takze je to aj jednoduche 😉

pipimiska
1. okt 2009

shaarka,ja sa zdravo nestravujem,ale za to nikdy som nefajcila,takze sme si kvit 😀 😀
co znamena zdravo?
co sa tyka hub,nic som nenasla,ziadny odborny posudok preco skodia,len co baby popisali a to nemusi byt pravda...
ja si huby sem tam dam,aj ked s vycitkou ale predsa v kapustnici nesmu chybat,inac zajtra navar kapustnicu 😀
inac asi ani bryndza sa nemoze a ja mam velmi chut na brundzaky 😵 😵
prosto sa nemozu mliecne vyrobky nepasterizovaneee...
inac ja sa dost trapim ze co sa moze a co nie,ale asi sa na to vykakam,pretoze niekto spomenul,ze sa nemozu ani pomarance. 😨 a to uz je riadny blud..
a pecienka sa tiez urcite nemoze a ani korenie petrzlenova vnat a ani nic udene...

pipimiska
1. okt 2009

chudak on,to ho fakt zobudis?vau to ti nevinada? 😀

pipimiska
1. okt 2009

koconina je zdrava? 😀

shaarka
autor
1. okt 2009

no, to sa ho stale spytam, ci mam ist teda ja... a on povie, ze neee a uz mimochodom vstal a isiel 🙂 ale tak my si robime dobre navzajom - ja mu to nejak oplatim 😀 😀

hej, asi mas pravdu s tym jedlom, ale ja to zatial necham na pocit, citak, chute 😉 a s tymi pomarancami je to blbost, - mozno len citrusove plody vseobecne sa nemaju prehanat, kvoli moznej alergii babatka...

tak dobru nocku, pipi, ideme na kute 😀 zajtra rano som tu na chvilocku 😵

pipimiska
1. okt 2009

tak dobruuuu noc a mysli na same pekne veci,jak ja vzdy vecer myslim len na krasne veci a snivaju sa mi trilery a scifi 😀
......a na jake kute? 😀 😀 na chute?alebo na tekute?

nellie_
2. okt 2009

dobre ranko 😉 🙂 🙂
shaar ty si teda taka zdravo sa stravujuca...? 😕
normalne si ma šokla.. to ja teda zijem fest nezdravo.. vyprazance milujem - ci uz rezniky, syrik alebo tak...a majonezu, tatarku - vsetko nezdrave 😀 😀
šak čo.. nefajcim, na alkohol mam alergiu takze vôbec nepijem... tak nejak musim to telo zhumplovat, nemoze ist do hrobu neposkodene... 😀 😀

vcera som este vecer tlacila reznik z prsičiek kuracich a tie slimaky sa mi vydarili genialne... len som potom nemohla vyhnat z bytu ten cesnakovy puch 😀

tinika
2. okt 2009

bre ranko, včera, resp. dnes do pol jednej sme este zvlačali veci z bytu, dnes este nejake drobnosti a uz mame konečne pokoj a vy ako?

nellie_
2. okt 2009

tini takze uz ste prestahovani?? super... 😉

puma.sue
2. okt 2009

ahojte, bre ranko...
tini, super, ze ste uz prestahovani... ja sa budem teraz vytesovat z toho, ked sa budeme pomaly zbavovat jednej krabice za druhou... a budeme vybalovat 😉

nellie, serus, zase "mrtvo" v robote?

nellie_
2. okt 2009

puma ahoj... 🙂

no dnes este posledny volny den... 😎 tak si to idem uzit.. od pondelka nebudem ani vediet cija som.. 😅

puma asi si vcera necitala ozrejmenie metrov nasho bytu ze?? 😀

puma.sue
2. okt 2009

ahoj moja, necitala, musela som ist off, mala som tu milion veci rozbehnutych a chcela som ich dokoncit. a ked mam byt uprimna, nechce sa mi rano kazdy den dobiehat 7 stran pisania... ☹

takze prosim kratku rekapitulaciu 😉

nellie_
2. okt 2009

puma ved preto sa ta pytam... ze ti to sem znova hodim.. 😀
(ani mne by sa to nechcelo spätne hladat... 😉 )

nellie_
2. okt 2009

takze tu ti to kopirujem.. 😉

a mam jasno v metroch v nasom byteeee.. konecne... volala som s drahym nech mi to ozrejmi, lebo ja som to doteraz len tak to postrehla zo znaleckeho posudku a nezaujimala som sa nejak blizsie o to.. a napadlo ma ze ved on nedavno meral vsetko kôli plavačkam tak vie presne rozmery obyvačky...
tak konecne vam tu nebudem pisať hlušiny...

takze je to takto:

komplet ceny nas byt ma rozlohu 124m2 bez balkonov (obytna plocha je 108m2)... to co som vam sem zapotila ze 145 m2 to som si pomylila to je uz aj s pivnicami zapocitane co mame pod domom....
no a obyvacka ma 7mx4m ... takze je velka ale nie az tak mega ako som vam tvrdila 😅 😅 😅

shaarka
autor
2. okt 2009

ahojte 🙂
tini, tak to je super, ze uz mate hniezdocko. nacase, tak akurat 😉 nech sa vam dobre byva. a zavidim 😵 nas to mozno este len caka...

pozeram, ze tu stahovanie a zariadovanie vo velkom 😀 super

nellie_
2. okt 2009

shaarkovci - bre ranko 😎 😎 😎

inak fakt to je taka sranda.. ze viacere sme tu vo faze prerabania a stahovania... 😉
teda nase stahovanie na tento rok uz veru nevidim... ☹ ☹

shaarka
autor
2. okt 2009

jeeeeej, jak pekne si nas nazvala, aj jedna kamoska nas tak vola 🙂

siouxie
2. okt 2009

ahojte 🙂
shaari musím reagovať na tie tvoje fotky 😉 . Vidím, že ste tiež veľkí nezávisláci, výborné nápady! MM by najvic ocenil svadobné fanfáry 😀 😀 😀 .
Tak blahoželám k výročiu!

shaarka
autor
2. okt 2009

siouxie 😀 ty si teda potvora 😀 hej, tie fanfary, to bolo uplne skvele. trosku mi bolo luto, ze zastupca starostu a matrikarka o nicom nevedeli a v podstate sme ich trosku strapnili, ale myslim, ze to splnilo svoj ucel - chceli fanfary, tak ich mali 😀 😀 😀 a okrem toho som bola trosku najedovana, lebo som sobasiacemu povedala, ze nechceme ziadnu kazen, zaidne prupovidky, len proste najnutnejsie, nech povieme ano, ano, pusa a hotovo 😀 a on sa nedal a 20 minut nam rozpraval o manzelskom zivote a laske a tak. v podstate nic zle nehovoril, len to bolo dlheeeeee 😀
a prstienky sme si vymenili na luisa armstronga, wanderful world, a podpisy sme mali na depeche - condemnation:

https://www.youtube.com/watch?v=DKHFzZF7vTQ

cely cas mi isli zimomriavky 😵

puma.sue
2. okt 2009

nellie, dakujem za objasnenie...
no vidis, uz som neni tak nasr*ta na tu vasu obyvacku velku ako nas cely byt 😉

inak, dnes rano ma skoro vystrelo, cely tyzden snivame s chlapom o tom, ako pojdeme kupit zvysny nabytok do obyvacky a ako sa zase vystahujeme z krabic a tak... a rano si citam horoskop a tam ze "dnes si davajte pozor na peniaze a utracanie, niekedy je menej viac..." som sa skoro rozrevala.
a JUST to ideme kupit 😉

shaarka
autor
2. okt 2009

jooooooooooj
a toto sme mali po obrade, ked sa zacali gratulacie:

https://www.youtube.com/watch?v=5IzccDy94Zg


a dalsie...

baby, taka nostalgia ma prepadla a to bolo len pred vyse rokom! 😵 😵 😵

siouxie
2. okt 2009

😵 krásne. Depeche poznám veľmi dobre 😎 😀 . A ozaj, potvora si ty, nie si oveľa mladšia odo mňa, ako som si všimla 😉 😀 😀 .

shaarka
autor
2. okt 2009

31 mi odbilo 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre