Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
2. okt 2009

podlahove kurenie je asi super vec 😵

dzou
2. okt 2009

hej je to fakt super... a vsade je taka rovnaka teplota lebo ked mas radiator tak ide teplo len z jedneho miesta a takto to ide z velkje plochy postupne 😉
inac s mm sa furt smejem...budem trosku vulgarna teraz 😅 ze on si lahne na zem a ja mu spravim podlahove kurenie 😀 😅

shaarka
autor
2. okt 2009

dzou 😀 😀 😀
to by sa aj mojmu pacilo 😀

pipi, aj ja mam ten syndrom, ze mam chut na vsetko, az kym to nezbadam. a ked to uz mam v ruke, tak zazracne mam az nechut 😀 😀

dzou
2. okt 2009

shaari myslim ze to asi kazdemu by sa pacilo 😀

nellie_
2. okt 2009

ahojteeeeee 😀 😀 😀
ten MM je pako... 😠 😠 😠 😠 akurat mi zvonili susedy ze nam blika smerovka na aute.. a to musi od nejakej 7 rano.. tak ja nabehnem do auta nedala sa mi vypnut, nastartovat samozrejme tiez nie lebo sa vytrieskala baterka a az potom som dosla na to ze to su zapnute vystrazne smerovky a samozrejme ked svietila len lava strana tak prave uz museli byt vybite... 😠 😠
takze budem cely vikend a az do stredy bez auta... 🙄 🙄 🙄
isto si tam bol brat cigarety pred tym ako siel do anglicka...

dzou
2. okt 2009

nellie... a a potom este nakoniec urcite povie ze to si bola ty...to poznam 😠 🙄 munile zle zavrel nadrz ked tankoval, ja jazdim a z eco tak citim benzin ze co dakde unika ci co?kuknem potom a zle zavrete a jasne ze povedal, ze to ja....hlavne ze tankoval ako posldeny 😠

nellie_
2. okt 2009

dzou tak toto mne nastastie nepovie, lebo ja uz som bola davno v robote ked on odchadzal... 😀 😀
a uz dostal riadne stiplavu sms odo mna.. isto uz ponahlal ako to on vie ze nehladel co robi, alebo nerobi... 🙄

pipimiska
2. okt 2009

mojmu by sa to nepacilo 😀 😀 haha

ja trubka som najprv nechapala ako mu spravis podlahove kurenie,potom pozeram ze shaarka sa smeje,tak hovorim si, to bude nieco vtipne,si hovorim,,zapni mi uz mozog,zapni,, 😀 😀 a zapol sa 😀 😀 😀

tinika
2. okt 2009

nellie takze si slamena vdova?

nellie_
2. okt 2009

pipi 😀 😀 😀
priznam sa ze ja som to "podlahove kurenie" pochopila tiez az na druhe precitanie 😀 😀 😀

dzou
2. okt 2009

tak to mas dobre 😉 ...a tak poriadne mu daj v tej smske 😠

pipimiska
2. okt 2009

nellie,super,ale zevraj secko zle je na nieco dobre,no 😀

nellie_
2. okt 2009

tini ano som.. ☹ teraz po tom uzasnom vikende to nejak moc prezivam.. ked baby nam to fakt nenormalne prospelo ten vikend v tatrach.. ako keby sme sa znova do seba zamilovali 😅 a to nechcem byt nejaka sentimentalna ale ked v poslednej dobe sme mali taku krizu nejaku.. ako keby sme si zili kazdy svoj zivot.. a ono nas to teraz nenormalne zblizilo.... 😵 😵
ved aby on nebol cely tyzden za chalanmi na pivo...???? 😉 to sa nestavalo veru.... a v poslednej dobe som bola veru rada ked prichadzal z jazdy ale este radsej ked na nu siel... 🤐 🤐 🤐 🤐
ale teraz je to super.... 😵 😵 😵

pipimiska
2. okt 2009

nellie,mylela som ze dobre,ze ti teraz auto nepojde 😉

a som rada,ze ani nebe nezaplo,ja uz som to dlho nerobila,tak asi preto 😀 😀 😀

nellie_
2. okt 2009

pipi no mozno hej.. zajtra budem obehavat obchody pešo a budem mat anticelulitidovy trening a posilnovanie ruk od tasiek a tym sa tusim aj prsne svaly precvicia nie??? 😀 😀 😀
takze budem pamela s pevnymi stehnami 😀 😀 😀

dzou
2. okt 2009

baby co vam stal niekto na kabli 😀 😀 take jednoduche nepochopite....
nellie no vidis...tak aspon ste sa zblizili 🙂

nellie_
2. okt 2009

baby ja mam prsnu svalovicu 😅 😅
zazili ste take daco??? od rana rozmyslam ze preco ma tak nenormalne bolia prsia a to od vcerajsie valkania tych slimakov 😅 😅 vidno ze som davno nerobila nic z kysnuteho... 😅 😅
asi som riadna padavka, co?? 😀

pipimiska
2. okt 2009

nellie,pekne ked ste sa zalubili 🙂 je to pekne..aj nam sa take nieco davnejsie stalo ..

pipimiska
2. okt 2009

hej mala som svalovku prsnu,ale z posilovania,nie z pecenia 😀 😀

tinika
2. okt 2009

pipi tak to je super, my sme si tiez prezili uz krizu a myslim ze nam dost pomohlo aj ze som otehu hihi dovolenka tento rok nebola, ale sme venovali spolu vela času nasmu bytiku hoci uz teraz sme občas nervozny, chceme uz mat hotovo a pripravit sa na príchod Patrika

nellie_
2. okt 2009

pipi je to pekne ze??? ked uz som sa fakt bala aby to u nas nejak zle nedopadlo... 😅
tak som fakt po dlhej dobe zasa stastna... 😵 😵

no ja do posilnovne nechodim mne staci cesto a valok 😀 😀

dzou
2. okt 2009

to je super nellie ked si stastna 😉 tak to ma byt 😉

nellie_
2. okt 2009

jezis baby ja si tu z vas robim normalne psychologicku poradnu 😅
keby pri tom lezim na gauci tak uplne.. 😅 😅 😅

dzou
2. okt 2009

nellie sak od toho tu sme a urcite nie si jedina 😉

nellie_
2. okt 2009

dzou 🙂 😵 😵
pre toto ma tuto stranku tak rada.. 😉 ze su tu take faj baby.. a vy tu ste vsetky... 😉
este ze som sa medzi vas privtierala.... 😅 😀 😀

dzou
2. okt 2009

aj ja to tu mam strasne rada 😉 😉 a hlavne ze je tu skoro vzdy taka dobra nalada 😉
shaari inac mozno ze teraz vyskusam tu tvoju teoriu lebo okolo 15.10 by mala byt ovu a 16.10 idem na svadbu tak urcite daco pipojem aby som trosku opila vajicko 😀

tinika
2. okt 2009

nelie keby si vedela kolkokrat som sa tu bola ja vyplakat a vyrozpravat, a som rada ked mozem posluzit aj ja niekomu ako butlava vrba

nellie_
2. okt 2009

joj svadba aj ja by som na nejaku sla.. od mojej som na ziadnej nebola 😀 😀 a to uz su 2 roky 😅
dzou ved skus za pokus nic nedas... 😀

dzou
2. okt 2009

urcite skusim 😀 ale to bude len taka...moja kolegyna sa vydava ma 51r. 😀 o oni idu na urad a na obed asi 9 ludi a potom vecer bude zurka v pube.... a tam idem aj ja 😀 😀

shaarka
autor
2. okt 2009

nellie, budes u nas bydlet? 😀
pipi, tvoj M to nema rad? 😅

hehe, a sa mi pacilo, ako si napisala, ze "potom pozeram ze shaarka sa smeje,tak hovorim si, to bude nieco vtipne" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa smiala nahlas. 😀

MM isiel kupit pivo 😝 som zvedava, ci donesie nieco aj mne, stavim sa ze nie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre