Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
3. okt 2009

ahoj shaari ano som tu 😀

flyangel
3. okt 2009

ako sa mas?ako si to zvladla s tym herpesom?

shaarka
autor
3. okt 2009

mokvalo, zaschlo, mokvalo, zaschlo. a ked zaschlo, tak som sa nasrala, naolejovala to, zoskrabala a potom sa vytvorili krvave chrasticky, a nakoniec odpadli 😒 takze v celku super, 2 tyzdne bolo najhorsie, potom uz ok. teraz tam mam podrazdenu skaredu kozu, cervenu, ale v podstate je to zahojene a asi ked sa obnovia vsetky vrstvy koze, tak uz nic nebude vidno. dufam 😅

a co ty takto? ako travis sobotne popoludnie?

flyangel
3. okt 2009

nooo esteže tak...dufam ze sa ti to uz pocas tehu neobjavi...je to dost nebezpecne 😖
nuz ja som upratovala a teraz trosku relaxujem po namahavom tyzdni...onedlho sa chystam na narodeniny ku rodicom a ty?

shaarka
autor
3. okt 2009

fly, sa tu striedame, lebo ked neodpises do 10 min, tak idem prec 😀
tak ze vraj nebezpecne to je - ale co s tym mam robit?? ☹ neda sa tomu ani vyhnut, ani to liecit... nic. 😒
a kto oslavuje narodky? a nesies aj darcek? a kde mas muza? bude to obzerpaty? u nas pri kazdej navsteve rodicov ano 😀 😀 😀

my sme si s MM zdriemli, najedli a teraz sa chystame do optimy potrajdat, ako sa hovori 🙂

pipimiska
3. okt 2009

cauko kakauko 🙂
fly je uz asi u rodicoch,shaarka ty si asi vystartovala do optimy,tak som vas prisla prestriedat 😀
aj ja by som sla do optimy,vsetko mi vykupia,kym ja budem moct ist nakupovat😖
shaarka,no super,ze uz to mas v takom stave,si sa nem pochvalila 😉

shaarka
autor
3. okt 2009

a baby pozrite sa na toto:
http://www.simsfoto.cz/svatby/

viem, ze to je kazdeho osobny nazor, ale ja som z tychto fotiek ostala totalne paf, pre mna je to vchol svadobneho umenia a dufam, ze sa o nejaky cas sem dopracujem 😵 😵 😵

rintintyna
3. okt 2009

shaari a kde jsi to měla? na papuly? to bude určo v poho. Já myslím, že jsou různé druhy toho herpesu a pásový by byl horší, ale nebudeme rozhodně malovat čerty na zeď hmmm 😉 😵 Kdy máš další kontrolu?

nellie_
3. okt 2009

ahojte... 😉 😎 😎

nellie_
3. okt 2009

shaaaaaar to su genialne fotkyyyy.... strasne pomaly mi ich nacitava idem ich dopozerat... 😎 😎 😎 😎
ta medzi rozkvinutymi makmi ta prva mi vyrazila tiez dych... 😉

nellie_
3. okt 2009

vsetky su dych vyrazajuce... fakt genialne fotky 😵 😵 😵

mata1001
3. okt 2009

ahojte baby mozem sa pridat?nudim sa...

tinika
3. okt 2009

ahojte kocky ako sobotujete?

pipimiska
3. okt 2009

vitajte vsetky 🙂

tinika,my s mm koconinujeme,ako varime ju,hip hip huraa 😀

..tie fotky su v pohode,ale nejak sa mi nezdaju najlepsie,niektore sa mi zdaju umele,ale niektore su velmi pekne
😉 😉

nellie_
3. okt 2009

pipi ozaj ved vy dnes mate koconina day.. 😀 😀 😀
uzt sa isto nevies dockat kym poriadne sadne co??? 😀 😀 😀

ja som prave dozehlila a chystam sa umyt si háro, lebo sa mi nejak dlho v poslednej dobe schnu 🙄

nellie_
3. okt 2009

uz mam aj haro umyte a vy kde ste zmizli vsetk??? 😕

pri zehleni som mala pusteny moj kedysi milovany serial z cias puberty - Dawsnov svet.. objavila som ho na nete vsetky serie a to aka sranda pozerat to z odstupom 10 rokov... 😀 😀 😀
asi si idem pustit dalsi diel.. 😀

tinika
3. okt 2009

pipi a moj mm prave vrta diery na zrkadlo do kupelni a uz mam aj v spalni a deteskej, uz v obyvke druhy luster nestihne, dost hodin, aby susedia nekričali a ideme do kina na 8 hihi akoze uz spim 😀

pipimiska
3. okt 2009

nellie,ver tomu,ze sa neviem dockat,som oslintala klavesnicu 😀
a potom este kym stuhne 🙄 ja sa jej asi nedockaam 😀
ja som slubila,ze zehlit budem,az ked bude dovod a premna dovod je mat babo 😝 😀
aj ja by som uz mala umyt haro,ale naco ked aj tak nikam nechodim😀

pipimiska
3. okt 2009

tini,jeej kino?super a na co idete?

nellie,ty mas asi kratke haro ked si taka rychla 😨

dzou
3. okt 2009

halo halo je tu niekto?..mam pocit ze dnes je tu stake niekto na striedacku 🙂

pipimiska
3. okt 2009

dzou ahoj ja ti to zreferujem 😉 😉
flyangel,je na narodeninach u rodococh,asi pije a tiska kolace 😀
shaarka isla do optimy,do jedineho schopneho obchodneho domu v KE 😀
tinika isla do kina a nelie si urobila domace kino downov svet ci co 😀
ja cakam na superstar a ty sa kludne dopln do tabulky 😀

dzou
3. okt 2009

pipi 😀 😀 no ja tiez za chvilu budem kukat x factor(daco take jak superstar) 😉

nellie_
3. okt 2009

pipi praveze mam riadne dlhe haro... 😔 uz ich mam do pol pasa... to uz je rychlovka ich umyt, dnes sa mi nechcelo ani balzamovat.. takze pohoda 🙂

tini, jej tak uz len doladujete detaily.. 😉

aj ja sa tesim na superstar.. len skoda ze neni aj drahy doma s nim ma to bavi ich ohovarat... 😀 😀

nellie_
3. okt 2009

tam ten smajl bol omylom daty ten so zavretymi ocami... mna to tesi ze mam dlhe haro 😀 😀
len uz su stiepy tak asi pojde par cm dolu 😀 😀

pipimiska
3. okt 2009

aktualna tabulka

flyangel,je na narodeninach u rodicoch,asi pije a tiska kolace
shaarka isla do optimy,do jedineho schopneho obchodneho domu v KE
tinika isla do kina
nelie si urobila domace kino downov svet ci co
pipimiska caka na superstar
dzou caka na nieco podobne ako superstar a to x faktor

😀 😀 😀

nellie_
3. okt 2009

pipi zaktualizuj znova..uz nekukam dowsnov svet.. 😀 😀 😀
uz som dokukala... 😀 😀

http://www.csfd.cz/film/70104-dawsonuv-svet-daw...

toto je ono, mozno si niektora pametate.. 😀

pipimiska
3. okt 2009

jeeeej nellie nova fotka,tak ty si sikovna,ja si neviem tak rychlo umyt vlasy a musim ich za kazdym balzamovat,lebo by sa nerozcesali...mam dlhsie este ako ty,ja si nechavam take dlhe ake narastu 😀
a cudovala som sa ze uz mas dlhe a ze si smutna 😀

nellie_
3. okt 2009

no uz som aj foto vratila spet.. 😀 😀
aj ja by som ich rada nechala rast lebo som davno nemala dlhe vlasy... 😎 😎 😎
a balzam som si dala taky ten sprejovy dvojzlozkovy swarzkopf ten je super a ide uz do presusenych vlasov 🙂

pipimiska
3. okt 2009

jeeej a zasa stara fotka 😀 😀

nellie_
3. okt 2009

tato sa mi paci najviac... 😀 😀
to je presne pred tyzdnom vyrobena... 😎 za mno sa týči lomničák 😀 😀
ha aka sranda ja som pouzila interpunkciu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre