Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
4. okt 2009

shaaaaar to zas az tak premyslene nemam.. nie som Mulder trpiaci stihomamom a nevidim vo vsetkom ufo 😀
to som ja len tak nahodne spozorovala dnes 😀

nellie_
4. okt 2009

viem ze nie ste ta diduša 😝 😀

shaarka
autor
4. okt 2009

😀 😀 😀
co ty vies 😀 par gramatickych chyb, nejaky ten dramaticky pribeh a uz budes na pochybach 😀

nellie_
4. okt 2009

😀 😀 😀
žeby????

flyangel
4. okt 2009

ahaa takze ty si mala pásovy opar...jooj moja zlata 😖 mate asi zakazany sexik vsak babenky?

vavenka
4. okt 2009

Fly no my mame, hej ☹ kvoli tomu hematomu... A aj tak mam zapalene mocove cesty, takze by sa nedalo ani tak ani tak 😖
Ako skolicka?

flyangel
4. okt 2009

jooj tak to mi je luto ze takto trpis vavi ☹ dakujem za opytanie zvladam to zatial...ale mam co robit..skola praca,domace prace...uff...a inac ako ten ematom sa zmensuje?

vavenka
4. okt 2009

Fly no to neviem, vo stvrtok idem na kontrolu - ale uz nekrvacam, co je snad dobry signal.... Viac ma stvu tie cesty, neviem co s tym mam robit 😠

flyangel
4. okt 2009

moja a pijes urologicky caj,alebo vela tekutin?aby sa ti vymyli bakterie...

vavenka
4. okt 2009

Fly snazim sa, aj urologicky, aj dost pit, ale nejak to nezabera.....

shaarka
autor
4. okt 2009

hej hej, fly, pasovy a nejak celkom dobre som sa s tym popasovala 😀 😀 😀 (klop, klop)
my sex zakazany vyslovene nemame, ale tak ona sa vyjadrovala na vsetkych navstevach, ze ak by to nebolo nutne, tak dnuka ee. tak teda dnuka ee, ked ee 😀 😀 😀

fly, a vy ako teraz so "snazilkovanim"?

tinika
4. okt 2009

vavenka dakujem
my mame navstevu takze papa

pipimiska
4. okt 2009

pekny vecer 🙂
aj ja som dnes pracovala,som kreslila jeden navrh,niekolko hodin 😝

vavenka,pocuraj,si si ista,ze sa v tehu moze urologicky caj?ja som citala,ze nie 😖 ale co mi moj gyndos odporucil
je biopreparat,brusnicovy..on ho predava a nasla som ho aj na nete 😉

shaarka
autor
4. okt 2009

pipi, keby si mala take problemy ako vavenka, asi by ti uz bolo aj jedno, ci sa urologicky cajik moze, alebo nie, si myslim 😒
a jaky navrh si kreslila? to ma zaujiiiiima! 😵

vavenka
4. okt 2009

Pipi, daj link na ten extrakt 😉
Caj som konzultovala s gynekologickou......Keby mi ho zakazala tak ho nepijem....Mozem, ale nie v kuse len urologicky, ale striedat s lahsimi cajmi....

pipimiska
4. okt 2009

shaarka,ved ja mam inac pocit,ze mam tiez nieco z mocovymi cestami,moj moc sa mi tiez nezda a teraz mam aj nejake pobolievanie dole v podbrusku,moze to byt z toho?
mne gynekolog povedal,ze urologicky pit nemozem,aj som to tu citala,aa ked som to vavenke napisala,tak len preto aby to vedela a myslim,ze nasimi vedomostami si mozme niekedy pomoct...

vavi,ten link ti tu hodim,len musim najst tu krabicku a podla toho,zachvilu 😉

shari,a co sa tyka navrhu,tak pre istotu ti to napisem do ip 😉

shaarka
autor
4. okt 2009

pipi, ved viem, ze si to vavenke pisala v dobrom, ja som to nejako zle napisala 😒
ide šuperštaaar! 😀

pipimiska
4. okt 2009

shaarik,no asi si to zle napisala..ale odpustam ti 😝 😀

vavenka
4. okt 2009

Chudak Leos, taky dobry ftip, a zjavne ho nepochopili -resp. trosku zle ho podal - riadny trapas 😀
Pipi no fajne, a ja som bola tiez zvedava ze co si to cely den kreslila 😖 ale nevadi, chapem 😅 😅
No ja stale tvrdim, co lekar to nazor, a prave preto treba mat aj svoj rozum - hlavne co sa tehotenstva tyka.....
Moja gyndoska nema nic proti urologickemu caju - a naopak zakazala mi urinal... Ale aj ten som si zial naordinovala, poradila som sa ale s lekarnickou. To palenie a bolenie je uz fakt na nevydrzanie... Chcela som aj brusnice, ale vraj v optime nemali ani len brusnicovy dzem.... No co uz....

shaarka
autor
4. okt 2009

vavi 😒
a co aky vtip?

pipimiska
4. okt 2009

shaarka,ty mas dnes cudny vyraz tvare povetsinou ze 😒 a potom 😒 a zase 😒 ............. 😀

vavenka
4. okt 2009

No o tom kinologovi 🙂
Ze pride kinolog do porodnice, kde mu manzelka porodila stvorcata.... Tak stoji za tym sklom a hovori sestricke:
Noooo, vezmem si to druhe a tretie sprava 😀 😀

shaarka
autor
4. okt 2009

kinolog 😀

shaarka
autor
4. okt 2009

sory 😅

vavenka
4. okt 2009

Ospraveldnujem sa hrubku kYnolog

shaarka
autor
4. okt 2009

pipi, budem sa snazit to napravit 😉
dnes som sa rano zobudila a myslela som si, ze musim vstavat do prace, az ma brucho z toho rozbolelo 😀

shaarka
autor
4. okt 2009

vavi, ja som sa sice zasmiala, ale aj mne niekedy ujde, klavesnica je svina - pri rucnom pisani sa clovek menej myli

lenca.b
4. okt 2009

ahoj baby ako tak pozeram mali by ste zvazit novy nazov temy ako byt tehotna a nezblaznit sa 😀

bub1na
4. okt 2009

ahojte snažilkky....možem byt tehotna ked mam ms?

shaarka
autor
4. okt 2009

ano, mozes

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre