Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
7. okt 2009

leni aj vy sa stahujete?? inac mate vybrate mena, ktore som chcela vzdy ja 😉

lenocka84
7. okt 2009

my mame jednu garzonku v prenajme, teraz tam byva jedna kocka
dnes som jej oznamila ze od augusta ideme naspat
a ideme to tam prerabat, tak som orientacne merala, aj kvoli skriniam,aj postielke, tak uvidime

monky1
7. okt 2009

leni, tak vela sil ... my sme prerabali ani nie tak davno a este stale nemame interierove dvere a kuch. linku-mame prilozenu staru - 30 rocnu 😀 ..... ale fungujeme

tinika
7. okt 2009

a teraz kde byvate?

puma.sue
7. okt 2009

leni, v garzonke budete s mimcom?
no vela nervov, zdaru a trpezlivosti 😉

ja si to neviem ani teraz u nas predstavit... a to mame akoze 2-izbak, aj ked pidavy...

tinika
7. okt 2009

puma my sme tiez mali dvojizbak a to som doma aj robila takze tiez si to neviem predstavit

lenocka84
7. okt 2009

tinika teraz sme u draheho sestry

a ta garzonka by sa dala kludne prerobit aj na 2 izbak ja obrovska, ma cca 45M2 takze pohodicka

je paradne rozdelena,a teraz to este chceme aj tak menit
a postupne snad nieco aj lepsie a vacsie

akurat ma mamina strasila ze aby sa dr. dobre pozrel ci niesu 2, u nas v rodine mame dost vela dvojiciek

puma.sue
7. okt 2009

tini, my uz teraz pri zariadovani rozmyslame nad tym, kde bude raz postielka a pod. lebo pootom bude neskoro riesit to, ak vsade nasukame vstavane skrine a pod.
obaja sme presvedceni, ze do 3 rokov dietata sa tam v pohode da zit...
navyse, kusok mame moju mamu a ta ma dom, vela budeme aj tam 😉

tinika
7. okt 2009

leni hihi to by bola sranda moja svagrina tiez maju nabeh na dvojicky, ale zatial ona aj jej bratia maju po jednom tkaze som zvedava kto bude mat dvojky
puma jasne sak aj my sme byt brali ze do buducna aby bola aj detska izba ale akosi kym sme dovybavovali hypo som zistila ze uz budeme traja hihi

lenocka84
7. okt 2009

puma takze k tebe budem chodit dost casto hej?
resp. ku tvojej mame, kedze ma dom a predpokladam ze aj zahradu
😀 😀 😀

puma.sue
7. okt 2009

leni, no pekne, chcela by si dvojky? to asi kazda, nech to ma z krku naraz 😉

a kde je ta garzonka leni? to je krasna metraz, skoro ako nas byt 😉

flamenga
7. okt 2009

lenocka dvojičky? 😀

mňa zase o dvojičkách presviedča manžel kvôli // na testoch a dpo 😀

tinika
7. okt 2009

hihi flam tak to mas super mm
tak ja uz idem vonku papa som bola s havou na chvilu a som prekvapena ze aj ked je zamračene je pomerne horuco hihi

lenocka84
7. okt 2009

puma nieeeeee, nechcem dvojicky,

garzonka je v raci, s balkonom, vlekou kupelnou, takze som kludna,bude to v pohode.

flamenga este neviem,ale snad nie, nechcem dvojicky, jedno uuuuplne staci

tinika nie dvojicky nie, teraz nie

puma.sue
7. okt 2009

raca je super lokalita, mam to tam rada...
leni, ty si povodom odkial???

anaxamon
7. okt 2009

bry den tety 😵

anaxamon
7. okt 2009

dnes ma v robote zas sekol chrbat, tak som dnes zas za invalida...uz bude zo mna dajaky hypochonder alebo co 🙄

leni a flam uprimne vam prajem po jednom kazdej 😵 staci 🙂

nellie_
7. okt 2009

a som tu zas... 😉

normalne som na seba pysna ze vas stiham aj popri tom navale roboty co tu mam... 😀
sice mam vzdy dost docitavania ale pohoda.. 😎

prave som si vybavila odvoz na autobus, lebo tych 15 minut by som nepresla.. mam nove topanky a rano som uz dosla s krvavou petou.. ☹ ☹ a keby mam ist domov peso, tak vylievam uz krv z topanky... ja mam tak na hovno nohy urobene.. vzdy ma kazde topanky otlacia.. to jak na jed.. a blba vacsinou si kupim take tie vankusiky co sa vlepia do topanky a teraz som to podcenila... ☹

anax ahoj... 🙂

anaxamon
7. okt 2009

nell a neskusala si sa nakontaktovat priamo na niekoho kto topanky sije a zeby ti spravili priamo na tvoju nozku topanky aj ked by boli drahsie ale ten luxus za to stoji si myslim

nellie_
7. okt 2009

anax, to by bolo jedno aj tak by ma otlacili 😀
ja sa uz poznam.. mna aj slapky otlacia.. 😀

nellie_
7. okt 2009

anax este 5 a mas 13.000 prispevkov... 😀

puma.sue
7. okt 2009

tak podme na to...
ahoj anax...
co mas s chrbtom? casto ta sekava? sucitim s tebou, viem co to je ☹

anaxamon
7. okt 2009

no neviem ci to dnes este dobehnem tych pat prispevkov, ale mozno sa stane zazrak a budem mat na to cas🙂

puma hej mam problem s chrbatom, na jar som bola s nim dokonca tyzden na pn a chodila som na injekcie 🙄

monky1
7. okt 2009

boze, mna tak taha na spanok 😔 😔 😔 a malicka len steboce a steboce a stale nieco chce, ze som aj vyliezla z cerstvo prezlecenej postele a asi idem hodit bielizen do pracky a upiect chlieb, nech sa preberiem

puma.sue
7. okt 2009

anax, neuveris, ale viem presne co je to za bolest. neprajem nikomu.
tyzden pred prvymi statnicami som zostala ochrnuta na lavu stranu tela z pricviknuteho nervu v krizoch... strasne nieco... chodila som na morfiove injekcie a nic ine mi nedali len stale hovorili, ze ziadne cvicenie, ze mi pomoze len a len "suche teplo" a pokoj na lozku...
tak maj pokoj na lozku, ked mas pred statnicami...

odvtedy som velmi hakliva na krize, nosim tielka a body - ako skolkarka...
ale je mi jedno co si myslia ostatni... je to velmi neprijemne...
nezostava mi nic ine, len prevencia...
staci maly prievan a je to s5 😢

anaxamon
7. okt 2009

no ved to puma, ja som si tentokrat tie krize dopsula v ang. v tom vetre a chlade a takto sa mi odvdacili ze som ich nerozmaznala ako bezne doma ich rozmaznavam ale dufam ze ich rozhybem a bude zas na nejaky cas dobre... 😨

puma.sue
7. okt 2009

anax, drzim ti palce.
sucitim s tebou, viem co to je... hrozneeee
bolenie zubov je "nic"...

monky, z coho si unavena? este stale z tej svadby?

monky1
7. okt 2009

puma, zo svadby nie 😉
...to vyzera na dlhsiu unavu 😵 😉

pipimiska
7. okt 2009

ahojte 🙂
tak dnes som zistila aka je nevyhoda mojho dlheho spanku.. vdaka spanku som zmeskala sancu objednat si gastany 😀
ale nevadi,bublinkova obalka je aj tak mala 😝 😀 😀

nellie,ta natierka co sa pecie fakt znie lakavo,aj ja vyskusam 😵

mne dnes vari mamka halusky s kyslou kapustou a s udenou krkovickou a slaninkou 😵

pocurajte,ked sa kysla kapusta dusi alebo vari,ostanu jej este nejake vitaminy??

puma.sue
7. okt 2009

halo???
monky?????

CHCES MI NIECO NAZNACIT???
MAME SA TESIT, ALEBO ESTE LEN TISKO DRZAT PALCE??? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre