Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
7. okt 2009

vavenka, dik, velmi sa tesim 😵

neboj, na svadbe bude faj, date si len taky pomaly tanecek 😀 ...nie ako ja teraz - aj kankan som skoro tancovala 😀

vavenka
7. okt 2009

Monky 🙂 🙂 🙂 tak to je super....A dlho ste sa snazili?

pipimiska
7. okt 2009

monky,tak to teda neviem,ale tak aspon vies,ze tam su 🙂

monky1
7. okt 2009

vav, 3 mesiace....boli by sme sa aj skor zacali, ale manzel bol 4 mesiace mimo domu, tak az ked sa vratil...a asi na tom nieco bude, ze ked to clovek najmenej caka, tak sa to podari - my sme sa v case ovulky dost chytili a obidvaja trucovali - hlavne ja a ani sexik nebol a ked uz sme sa udobrili, chytila so zapal a tak zase nic a uz som si povedala, ze super, dalsi mesiac v r..i......a uchytilo sa 😉

pipi, tak teraz sa tesim, ked viem, ze su to srdiecka pre mna - shaarka dakujeeeeeeeem - mas velky cmuk za to 😵

babky, musim off, ideme s mm struhat kapusticku - robime rychlo kvasenu 😝 ...pa zatial

tinika
7. okt 2009

ahojte uz som doma a uz aj papam
shaarka hadaj, či vyhrali spagety s mortadelou alebo halusky s makom 😀

pipussa
7. okt 2009

sakra, ta jesen je nejaka plodna..... 🙂

tinika
7. okt 2009

pipusa si červo zistila ze si tehulka??? Gratulujem velmi sa s tebou tesim hihi

shaarka
autor
7. okt 2009

tini, tak hadam... halusky! 😀

tinika
7. okt 2009

bingo shaarka ze si sa ty pozrela do druhej temy čo? som sa prekecla tam

pipimiska
7. okt 2009

ano boli to halusky 😝 😀
aj ja mam halusky s kyslou kapustou,strasne sa vydarili..pred hodinou som ich dojedla,teraz som vypila acitko..som zvedava,ze ked sa to pomiesa,co sa stane 😀

flamenga
7. okt 2009

pipi žeby beh na krátke trate? 😀

dzou
7. okt 2009

caute baby nestiham docitavat, ale kukam ze su tu nejake nove tehule? 😉
ak tu je nellie akurat som dovarila tu brokolicovu polievku 😵 mnam mnam super recept a velmi rychly a lahky...
inac ako sa mate?

shaarka
autor
7. okt 2009

tini, priznam sa, ze som uhadla a potom som si to nahodou overila v Lady 😀

tinika
7. okt 2009

tak potom mas dobry siesty zmysel 😀

shaarka
autor
7. okt 2009

tak zas bolo to 50/50 😀 ale povedala som si, ze mak to vyhra, nie je to bezne jedlo 😀

shaarka
autor
7. okt 2009

dufam, ze maly nebol z toho omameny 😀 😀 😀

pipimiska
7. okt 2009

flamenga,asi mu chuti taka kombinacia kedze nenamieta zatial 😀
cau dzou 😉

tinika
7. okt 2009

hihi sharka no myslim ze malemu to nič neurobilo hoci pri prvych sustach som vahala hihi

dzou
7. okt 2009

ahoj pipi tak mak? to som uz nejedla asi 100rokov tu anu nepredavaju 😅

pipimiska
7. okt 2009

dzou,tinika jedla mak,ja ho nemam rada 😀 😀 ja som kapustova 😝
dzou a nejdete dakedy na SVK ?

tinika
7. okt 2009

pipi ja tiez lubim kapustu a makove halusky fakt len občas ale dnes som mala veelkj chut

dzou
7. okt 2009

jeeeeej sorry som si vas pomylila...ked obidve mate svadobnu foto tak sa mi to niekedy myli 😅
naposledy sme boli v maji...a to sme jedli klobasky slaninky brynzd.halusky 😵 ...... ale mak ma nenapadol....
ale kedy pojdeme zase to neviem.... ak by sa zadarilo tak nie tak skoro 😉 to radsej mamina pride sem(myslim moja)

flyangel
7. okt 2009

ahoojky...jeej monky blahozelam ku tehu 😀 😀

tinika
7. okt 2009

dzou mne sa tiez občas pletu fotky a ked si este občas niekto zmeni tak je sranda

Monky ty si tehulka???? joooj tak to gratulujem a tesim sa

vavenka
7. okt 2009

Cau Fly, ako si sa mala dnes? 😉

monky1
7. okt 2009

ahojte sojky 😀
tini, ano, som, takze to kocikovanie je realne, ked ma pockas a vsetko ok dopadne 😉
...fly, velmi pekne dakujem 😵
...dievcata, ja sa tesim ako male dieta...hlavne na to, ze pojdem z rodicovskej dovolenky cerpat normalnu dovolenku a potom hned na materskuuuu - a asi mesiac budem na "rizikovom", pretoze odmietam vstavat rano o 3.30 a dochadzat do prace, kt. mi zacina o 7h

tinika
7. okt 2009

jasne ze ta pockam hihi tak to je super, sa tesim ze budem mat spolukolegynu z konika a byvas tiez na III supeeer

flyangel
7. okt 2009

vavi mala som sa celkom ok.len trosku som unavena a aj nejaka viroza na mna lezie a ty ako?

vavenka
7. okt 2009

Monky ty si Presovcanka? Takze dalsi vychodnar? 😉
Fly co to co to? Sup nakupit citrony a kurirovat sa 😕
No ja sa mam rovnako, ani horsie ani lepsie, trochu stresy zo zajtrajsej poradne 😒
V nemocke robis na smeny?

dzou
7. okt 2009

inac strasne vela bab na konikovi je chorych 😝 este ze sa choroba neda prenasat cez net 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre