Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. okt 2009

shaar teraz by hore bez bolo prd platne.. ked sa u mna maluje v plnom prude 😀 😀 😀
a drahemu idu vlasy dupkom len zacuje suchnut vlochajdu... 😀 😀

kukulik30
11. okt 2009

nellie, nesranduj 😀 😀 😀 ..ja skromne budem rada a potesim sa aj jednemu, len aby tam ostal celych 9 mesiacov 😅

alzbeta.hod
11. okt 2009

no právě... ale mě už to čekání leze na mozek 😢

nellie_
11. okt 2009

alzbet toto je prudko plodna tema, musime sem chodit tak casto ako to len ide... 😀 😀 😀
to sa musi aj na nas nalepit.. 😀

kukulik ale stat sa to moze 😉 naahodou vedla v dedine maju trojicky a aki su chutni ked idu rovnako obleceni ako taki šmolkovia 😎 😀 😀
ale uznavam to by bolo moc... 😅 ale take dve by ste zvladli lavou zadnou 😉

nellie_
11. okt 2009

alzbetka, klud... ako dlho sa snazite ? pozri na mna my uz rok a 10 mesiacov... 😅
co narobime, niekomu to ide lahko, niekto si musi pockat... ale kto si pocka ten sa docka.. a ja tomu stale verim 😉 🙂

alzbeta.hod
11. okt 2009

nellie: no kdyby to bylo tak jednoduchý že? snažím se sem chodit v každou volnou chvilku ale nějak to nepomáhá... 😀 teď už jen čekám na ms kterou očekávám 23.10. a to je ještě hoooodně dlouhá doba 😅

kukulik30
11. okt 2009

no jasne zvladnut by sme zvladli, len ja s mojimi 165cm si to neviem predstavit, kde by vo mne rastli..ale sak ja by som len lezala a nic nerobila..len aby vydrzali..potom by k nam nastupili babky, tetky ....to by bolo 😀 😀 😀

kukulik30
11. okt 2009

flam ja vobec nevidim problem, krasne silnejuce testy, ten dnesny je uz ukazkovy 😵 😵 😵 klidek moja

alzbeta.hod
11. okt 2009

nellie: my se snažíme rok a 3 měsíce a už mi to fakt stačí

nellie_
11. okt 2009

flam tak teraz je uplne nadherne vidiet ako ti ciarky silneju... 😉
NAOZAJ sa nemas coho bat.. 😉 fakt.. 🙂 🙂 🙂 🙂

alzbet - hej ide to niekedy na mozog, ale ja neviem ci som nejaka divna, ale ja som si na to uz tak zvykla ze to beriem nejak v pohode.. niekedy si vecer v posteli ponadavam na nespravodlivost tohto sveta ale v podstate sa snazim si to nejak nepripustat... ja jednoducho verim, ze raz aj ja otehotniem... 🙂
ja uz som zvyknuta ze mne a môjmu manzelovi nic nejde lahko tak zakonite ani v tomto nemozem byt ziadna prvošupka... 😀

kukulikt moja svagrina ma 160 cm a vynosila dvojicky uplne v pohode.. 😉 a za cele tehu pribrala 7 kg a z toho 5 kg mali dokopy dvojicky pôrodnu hmotnost... 😎 😎 takze daaaaaaaa sa to... 😝

nellie_
11. okt 2009

alzbet a uz mas za sebou aj vysetrenia nejake???

katkaajurko
11. okt 2009

flam-nedalo mi-ved ten 15ty den je jasne tmavsi ako predosle! jedna teplota hore dole..nestresuj

inak k tym cm - ja som krpana totalna... len 157cm a niekedy premyslam-ze nemozem otehotniet preto-ze proste moje telo by to nezvladlo..ze to priroda tak nastavila naschval-ze sa nedari-aby ochranila mna 😒

shaarka
autor
11. okt 2009

aj ja mam 160cm 😀

flam, musim ta vyhresit!
ak najprv si hodis tt do pasu a tesis sa z tehu. duphaston si si nezohnala, ale usmev od ucha k uchu. brala si cipky a povodne ste si chceli dat pauzu.
no a ked to vyslo a 1(!!!) teplota ti klesla, ani nie pod ciaru, tak si si zrusila foto a aj tt z pasu?
akoze tomu nerozumiem a takato drama mi pride uplne zbytocna. nemas predsa 16 rokov, nie?
sama musis vediet, ze ak si rozumna zena hodna nosit dieta, tak toto spravanie je nanajvys trapne. ked sa na to logicky pozeras, tak vsetko je v najlepsom poriadku a okrem toho tato nervozita ti vobec (po minulych skusenostiach) nepomaha, neprospieva, skodi! 😠
koniec prednasky.

shaarka
autor
11. okt 2009

kati, a si aj utla? ci mas silnu kostru? ano, ja mam rovnaky nazor, ale poznam vela tintitok, co v pohode donosili dieta, i ked vyzerali, ze sa polamu uz v 4. mesiaci 😀
ja mam na moju vysku korbu ako vzpieracka/vodnopolistka 😀 😀 😀

alzbeta.hod
11. okt 2009

ne vyšetření nemám jen klasické preventivní+utz, jako vždy a podle dr. není problém. Jen mi rovnal cyklus, měla jsem ho strašně dlouhý a to se konečně povedlo. Příští měsíc jdu zas na prevenci a uvidí se co dál...

nellie_
11. okt 2009

katkaajurko tak to isto nebude.. moja svokra ma iba 150 cm - uplna trpaslicka a vynosila v pohode 4 deti 😉
tak to isto nie je.. tak neboj... 😉 🙂

shaaaaarkovci..vau ze 11tt.. to je sila... 😎 😵

nellie_
11. okt 2009

alzbet a ako ti zrovnal cykly..? lebo mne sa znova nejak predlzili... 😒
v podstate som rada ze ovulujem kazdy mesiac ale tie dlhe cykly ma nebavia.... 😅

shaarka
autor
11. okt 2009

alzbet, a ked uz mas srovnene cykly, tak ich mas aj ovulacne?

shaarka
autor
11. okt 2009

jooooooj nellie, hej, dnes som sa prehupla do 11tt (i ked podla ultrazvuku som vraj uz 11tt od stvrtku 😅 )

nellie_
11. okt 2009

maaarnosť šedivá.. sak ja musim ist cistit zemiaky... 😨 😀 😀 😀
sem ked clovek zasadne to jak droga a ako tu ide ryyyyychlo cas... 😀 😀
no idem ja šupať... 😀

alzbeta.hod
11. okt 2009

utrogestanem... nejprve jsem brala Proveru (fuj, už ji nechci nikdy) nepomohla a tak mi dal dvojitou dávku a přibrala jsem 7kg, zvracela jsem při ní, a brečela jsem jak želva... a tak mi dal okamžitě utrogestan. beru ho stejně jak proveru ale zavádím ho přímo do pochvy aby mi nedráždil žaludek. No a teď asi 4.cyklus ms po 28dnech. No celkem sem přibrala 10kg a ráda bych se toho zas zbavila... 😖

shaarka
autor
11. okt 2009

hehe, nellie 😀 😀 😀 😀 😀 dik za odpoved, pojdem aj ja. cistit. 😀 k fasirke. 😀

shaarka
autor
11. okt 2009

alzbet...
ved preto sa pytam este raz: to, ze mas krasne 28 dnove cykly je jedna vec. ale vies, ze su ovulacne???

kukulik30
11. okt 2009

nellie, u nas momentalne supe MM, uz aj dosupal 😀 😀 😀

alzbeta.hod
11. okt 2009

shaarka: no někdy se stane jako minulý měsíc že jsem ovulku asi neměla.... ovu mi skáče, není pravidelná. a protože jsem ji do 15.dc neměla tak utrogestnak ji už nespustil.

flamenga
11. okt 2009

shaarka 🙂

shaarka
autor
11. okt 2009

flam! 😠
😵 😵 😵

shaarka
autor
11. okt 2009

alzbet, a co s tym chces robit?
uplne zbytocne sa snazite o babatko, ked nemas ovulku!
nechces merat bazalku? a utrogestan nasadit az po ovulacii! takto naozaj len zbytocne marnis cas.

by som brala takym doktorom titul!!! uplne ma to vie rozculit. nasadia progesteron, zapchaju zenskej usta, ona ma krasny cyklus a hovno z toho. aj moja predosla gyn. mi to urobila. a este sa usmievaju do ksichtu, ze to je liecba? a clovek im ma verit... 😠 😠 😠
jaka som rozculena, tu vrieskam na MM 😀

alzbeta.hod
11. okt 2009

neboj bt měřím stále už asi půl roku abych měla jistotu a bezovulační cyklus jsem měla teprve minulý měsíc... jinak ji mám v rozmezí 10.dc-15.dc a proto mi ho naordinoval od 15.dc

tento měsíc vypadá takto...
http://www.fertilityfriend.com/home/29e1f6

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre