Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
16. okt 2009

jezisiiii, shaar, to chcel byt posledny zachvev leta???
to leco???

shaarka
autor
16. okt 2009

papriky mame plno (z obchodu) a paradajky sa mi uz na pohlad nepacili. a vajicko som davno nemala.
takze preto leco.
takze preco leto.
😀 😀 😀

puma.sue
16. okt 2009

sak ja ti to nezavidim 😀
jen si dej 😉

co mate v plane na vikend baby? a vo budete varit?
shaar vieme, ze leco 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

cooooo, leco?
nie. ved to som si spravila dnes. 🙂
a varit neviem co budem. asi vyzeniem MM na cinske rezance do kauflandu a budeme mat opekane s kuracim maskom. ked sa mu bude chciet robit. mnaaaaaaaam 😀
a ty co?

a kde su vsetci? 😕

bublinka11
16. okt 2009

Ahojte...ja mam v plane relax vikend, cize nebudem robit nic, maximalne lezkat 😀
A varit...v sobotu nieco lahke, nejake cestovinky a v nedelu nas pozvali nasi na obed, tak som happy, ze mam od hrncov pokoj, lebo tento tyzden sme mali poctivo teple vecere...

puma.sue
16. okt 2009

ja dnes chystam tu hokaidovu/tekvicovu polievku a obycajsku tarhonu a maso na hrasku podusene - to mame radi.
a v restike pod nami hraju dnes take kubanky, mozno po veceri znbehneme na mojito - akoze oslavit to nase vypolrocie 😀

a potom nebudem varit asi nic cez vikend, chlapa mam prec aj v sobotu aj v nedelu. ja idem v sobotu do divadla s mamkou a kamoskou a v nedelu na chvilu k tatkovi, mal narodky vcera, tak potriast pravicou a pozriet ako pokrocil s prerabkou v byte...

shaarka
autor
16. okt 2009

vyslo slnieckoooooooo 😀

puma.sue
16. okt 2009

ako kde mojaaaa!!!!

nelynka
16. okt 2009

ahojte 😔

puma.sue
16. okt 2009

ahoj nely, dho si sa neukazala, co mate nove okrem kotnej stvornohej spolubyvajucej?

nelynka
16. okt 2009

puma najnovsie? ze manzel dostal vcera vypoved

puma.sue
16. okt 2009

co sa stalo?

nelynka
16. okt 2009

nic, proste mu dali vypoved, hlavne ze sef mu pred dvoma dnami sluboval ze on vypoved urco nedostane!

puma.sue
16. okt 2009

to su kecy, dnes netreba verit ani samemu sebe. ale predpokladam, ze nebude mat problem zamestnat sa inde, alebo?

nellie_
16. okt 2009

ahojte zenuse... 😀

no dnesna doba je fakt nevyspytatelna.. nam predvcerom oznamili, ze od pondelka ideme ficat na "krizovy rezim" cize budeme 4 dni v mesiaci doma... alebo si male skratit pracovnu dobu... a mne sa to paci.. ved sa mi splnil zivotny sen, ze budem mat 4-dnovy pracovny tyzden 😀 😀
no zatial tvrdia, ze platovo to pocitime ze budeme mat menej tak o 20-40 eur mesacne lebo nam to bude nejak refundovat stat tie dni co budeme doma.. tak som zvedava co z toho vznikne... 😒
a nastalo to u nas preto, ze zatvara sa jedna cast vyroby a muselo by sa prepustit 60 ludi takze sme solidarni a prepustat sa nebude ale skrati sa pracovny tyzden... 😅

puma.sue
16. okt 2009

nellie, dobre vam to vymysleli...
to bude len docasne...

nelynka
16. okt 2009

puma, videla si sama ako dlho som hladala robotu ja a to si myslim ze nieco viem zablabotat aj anglicky, on sice robil disponenta ale anglicky nevie ani Ň takze neviem ako to bude a zase neviem ani co bude ked padne z 21 500 hrubeho na 11 000 hrubeho, to bude masaker a fakt ine neostane len si to hodit lebo nic neutiahneme ani len hypoteku

shaarka
autor
16. okt 2009

nely, to je strasne!
a je to iste? s tou vypovedou

nelynka
16. okt 2009

shari ano je to iste, hned dostal aj papier do ruky

shaarka
autor
16. okt 2009

a odstupne na kolko?

nelynka
16. okt 2009

shari na dva mesiace ale to su take prachy ze nikde nic..ze v tejto chvili je ich hodnota pre nas uplne nulova, fakt..
je to asi 35 000 cca mozno kusok viacej ale co z toho ked 34 000 musim vyplatit elektrinu

shaarka
autor
16. okt 2009

a teda?
nejake riesenie?
akoze situacia je to kurrr.a zla, ale hadam nejake riesenie uz mate. hm?
viem, ze sa da dom predat, da sa vratit a tak... ale to asi nechcete, vsak. 😔

puma.sue
16. okt 2009

to co robite s elektrinou pre boha?
no nic... ono, musi sa tvoj starky mozno aj trochu uskromnit a v dnesnej dobe zobrat aj robotu, co ho mozno nebude naplnat, ale podstatny je aspon aky taky mesacny prijem...
drzim palce, nech to mate co najskor za sebou...

nelynka
16. okt 2009

sharr riesenie zatial len to, ze pojde na PN kym nieco najde aby boli aspon ake take peniazky...
a dom sa predavat nebude lebo to mam jedno ci platim 14 000 hypoteku alebo 14 000 najom
a co by sme vyhrali tym ze sa vratime? iba sa zakvacit rodicom na krk a robit robotu za 10 000? dakujem neprosim

puma tam nejde o to ze uskromnit sa ale ide o to, ze ja nezarobim mesacne 30 000 aby sme setko utiahli, ale to by si ovsem musela poznat setky detaili aby si to pochopila..ale to je jedno
a elektrika, ked sa vratis a zalovis v pameti tak si mozno spomenies ze uz som to tu neraz spominala, ze sme mali vysoky nedoplatok za elektrinu ked sme sa nastahovali do brakau lebos me kurili len elektrinou a nezaplatilo sa to cele, ale len cast a ako isto vies, z kazdej nezaplatenej fakturi ti skacu uroky..
ale to neries

nelynka
16. okt 2009

a este k predaju domu, druha vec je ze tym sa nic neriesi, kedze trhove hodnoty domov klesli o skoro 30% a za tu sumu co mame hypo by sme ho aj tak nepredali a potrebovali by sme dolozit ten zvysok na dorovnanie hypo

shaarka
autor
16. okt 2009

nely, tak len drzim palce, aby ste na nieco prisli. vsetko musi mat nejake riesenie.
drzte sa. 😔

nelynka
16. okt 2009

shari dakujem, budem dufat ze na nas spadne z neba, ked traktor nevadi a ked milion tak nevadi este viac 😀
ideme skusit k lekarke, tak papa zatim

nellie_
16. okt 2009

nely aj ja drzim palce nech sa to vsetko vyriesi co najrychlejsie...

a nas zostalo uplne tak divne zamracene ako keby ma kazdu chvilu zacat nejaka chumelica 😅
inak celkom fajn to dnes ubieha... 😉
mnam mala som prave super kolac - doniesla kolegyna z Linzu mnam.. take ako keby skoricove linecke cesto vo vnutri dzem a na vrchu oprazene mandle.. mnam dobre to bolo 😵

nellie_
16. okt 2009

trocha dlhsie ale dobre... 😀 😀 😀
Na opustenom ostrove stroskotali príslušníci rôznych pohlaví a národností:

- dvaja Taliani a Talianka
- dvaja Francúzi a Francúzka
- dvaja Nemci a Nemka
- dvaja Gréci a Grékyňa
- dvaja Angličania a Angličanka
- dvaja Bulhari a Bulharka
- dvaja Japonci a Japonka
- dvaja Číňania a Číňanka
- dvaja Američania a Američanka
- dvaja Austrálčania a Austrálčanka
- dvaja Novozélanďania a Novozélanďanka
- dvaja Íri a Írka
- dvaja Slováci a Slovenka.

Po mesiaci na ostrove možno pozorovať nasledujúce zaujímavosti:

- Jeden Talian zastrelil druhého kvôli Talianke.
- Dvaja Francúzi tvoria pikantnú trojicu s Francúzkou.
- Nemci vypracovali časový harmonogram, podľa ktorého súložia s Nemkou,
prísne ho dodržiavajúc.
- Gréci súložia spolu, kým Grékyňa im varí.
- Angličania furt čakajú, kým im predstavia Angličanku.
- Bulhari najprv dlhé hodiny pozorovali oceán, neskôr takisto dlho
pozorovali Bulharku. Potom sa rozhodli plávať.
- Japonci si vyžiadali inštrukcie z Tokya faxom.
- Čínania si založili obchod so zmiešaným tovarom, reštauráciu a práčovňu
a Číňanku priviedli do druhého stavu, aby mali viac zamestnancov.
- Američania sú na pokraji samovraždy, lebo Američanka sa v jednom kuse
sťažuje, že sa tu nemôže realizovať, nemôže hovoriť so svojim
psychoterapeutom, nevie si s chlapmi spravodlivo rozdeliť domáce práce, oni
sa k nej nesprávajú dosť slušne v porovnaní s jej bývalým priateľom, nemôže
si konečne vyriešiť svoj vzťah k vlastnej matke, v porovnaní s palmami
vyzerá byť tučná a vôbec nič na tom nemení ten fakt, že tu netreba platiť
dane.
- Austrálčania sa každú chvíľu fackajú, kým Austrálčanka v jednom kuse
flirtuje s ostatnými chlapmi.
- Novozélanďania sa vysrali na Novozélanďanku a vybrali sa pohľadať na
ostrove nejaké ovce.
- Íri si rozdelili ostrov na severnú a južnú časť, postavili si pálenicu.
Na sex si vôbec nespomínajú, lebo kvôli kokosovému destilátu majú v jednom
kuse zahmlený mozog, ale napriek tomu sú šťastní, lebo angláni sa cítia na
hovno.
- Slováci najprv dreli u Číňanov a neskôr začali predávať Slovenku, aby
mali za čo kupovať írsku pálenku, a pri jej popíjaní stihli založiť 9
politických strán, neustále rozmýšľajúc ako na to, aby im to fungovalo ako
u Nemcov a mohli si užívať ako Francúzi.

shaarka
autor
16. okt 2009

😀 😀 😀 jake trefne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre