Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
18. okt 2009

ahojte zienky, pekne ste vcera potiahli...
ja som bola s mamkou v divadle a potom som chvilu este zaver superstar pozerala.
moj chlap tu bol s kamosom a varovali Adama, zhoreli im pukance v mikrovlnke - strasny smrad tu je este stale!
nastastie mikrovlna funguje a strasne sa mi za to ospravedlnovali, ze sa zakecali na balkone na cige a zabudli, ze su tie pukance v masine.
skoro som odpadla... aj chlapi sa vedia zakecat 😀

inak, dufam, ze po tomto "plodnom" vikende nebudem o chvilu aj ja s tehoskami diskutovat... plodne dni, zvysene libido, prvy mesiac bez tabletiek... spoliehame zatial na pharmatex, ale clovek nikdy nevie...
will see... 😀

dnes sa len valam, spat budem, vecer pridu kamosi superstar pozerat. ten moj je cely den prec, takze mam kopec casu pre seba...

vy mate co v plane?

tinika
18. okt 2009

bre ranko
ahoj puma

puma.sue
18. okt 2009

ahoj tini, ako vyzera kuchyna?

tinika
18. okt 2009

puma super, ale este stale nedokončena, chyba potravinova skrinka, lebo nam urobili nespravnu tak musime zase čakat mesiac ale uz to vyzera lepsie, uz tam mozem aj varit, este dvierka na skrinky treba namontaovat a klucky navrtat a upevnit prac. dosku na druhu polovicu 😉

puma.sue
18. okt 2009

tini, tak super. montujete si to sami?

tinika
18. okt 2009

puma ano sami, teda manzel 🙂 tak ja padam, mam vychadzku tak ideme na nakupy

puma.sue
18. okt 2009

ahoj, pa a uzite si

nellie_
18. okt 2009

ahojte... 😉 🙂
ja som si vcera kupila super cizmy.. taka som z nich vytesena, lebo zohnat v dnesnej dobe normalne cizmy je fakt problem.. vsetko len same predpotopaky s okruhou spicou ake kedysi nosievala moja mama.. ja nechapem kto urcuje tieto trendy... 😅
ale mam pekne hnede kozene, na nizkej podrazke a su vysoke pod koleno a super vypadaju so zapravenymi obtiahnutymi riflami 😎 😎 😎

aj ja som vcera videla nasu linku ktora sa vyraba, taka som vytesena z toho 😵 😵 😵

dnes ideme ku svagrine na vinse.. nase krsna ma meniny...tak poobede budeme navstevovat.. ale samozrejme zasa bez MM (lebo on ide hrat fotbal) takze idem so svokrou a druhou svagrinou.. ako vzdy damska mešita 😀

puma.sue
18. okt 2009

ahoj nellie, aku linku ste si nechali robit?
(mozno si to uz pisala, ale som zabudla samozrejme)...

u vas sa hovori, ze sa "ide na vinse"?
lebo aj ja idem dnes. s mojim bratom a buducou snadsvagrinou k ocinovi nasmu, mal narodky.
moj je cely den prec... takze s nami nepojde...

kde si si kupila tie cizmy a co stali ak to nie je tajomstvo?
ja mam pocit, ze ak chce clovek poriadne cizmy, tak da za ne najmenej 180 ecok ☹

nellie_
18. okt 2009

pumi to ani neviem preco som pouzila to slovne spojenie... ale nezvyknem to pouzivat - ideme na vinse 😀

cizmy som kupila v Humanicu a vysli ma 55 Eur co sa mi zda slusna suma - boli v akcii z nejakych 85 ... 😎 😎
a fakt vypadaju dobre tak sa z nich vytesujem... 🙂 🙂 🙂

linku budeme mat z dreva ceresna a pracovna doska bude taka cierna s frckami (neviem to presne opisat 😀 ) a chcela som taku klasiku - dvierka budu ten "efekt mydlo" 😀 😀 zevraj sa tak tomu hovori... 😀
par skriniek presklenenych s tym mliecnym sklom neprehladnym.. 🙂 🙂

puma.sue
18. okt 2009

to je super cena! su celokozene???
aj ja chceeeeemmm...
potrebujem aj ja cizmy nejake, najlepsie aj cierne aj hnede...
lebo uz mam jedny pat rokov, su fajn, take klasiky, gaborky, ale uz na nich vidiet tie roky, co som ich nosila...
a hnede mam take aj s kozusinou, skor take imageove ako vhodne na vsetky prilezito ti...
asi sa tam pojdem pozriet, kua kua

viem aky je to efekt mydlo/mydielko 😉 robila som kedysi velmi velmi davno v kuchynskom studiu 😀
a ciernu frcaknu mam aj ja tu dosku 😀
nebudete to mat prilis tmave? ceresna a tmava doska? budete davat nejaky ob

puma.sue
18. okt 2009

budete davat nejaky obklad medzi skrinky???

sorry, odpalila som to skor ako som to dopisala! 😀

vavenka
18. okt 2009

Aj mne treba cizmy, chcela by som vyssie, ale na plnom opatku a najlepsie bez zipsov a snurok, len take vsuvacie 😵 vcera som jedny nasla, ale boli tenke a stali cez 100,- eur 🙄 nech si nechaju 😀

puma.sue
18. okt 2009

vavi, na plnom opatku myslis take na platforme akoby???

vavenka
18. okt 2009

Pumi ano, presne 🙂

puma.sue
18. okt 2009

ja by som tiez take prijala. jedny mam, ale take z kozusinou hore... strasne dobre sa v nich chodi.
ja by som aj na ziadnom opatku prijala, take som este nemala, nikdy...
mozno ako decko 😀

vavenka
18. okt 2009

Pumi ja take jedny mam - zdedene po sesterke pubertacke, ja mam totiz 36tky nohy 😀
A som dost malicka, takze vo vysokych topankach vseobecne sa citim super.....Jasne ze ked teraz som tehotna tak nebudem nosit stekle, takze chvalabohu za platformy 😅 😅 😅

tinika
18. okt 2009

tak uz sme doma

puma.sue
18. okt 2009

vavi, total chapem. ja som praveze dost vysoka (175cm) ale stekle nosim na oklamanie nepriatela... kedze mam dost rozlahle "tazisko" tak sa robim vyssia, aby som vyzera chudsia 😉
a navyse, pri tom mojom (196cm) nemam vobec problem, ze by som ho "prerastla" 😀
platformy su fajn kompromis...
vysoke a pohodlne...

tini, kde ste boli? a co ste nakupili???

aj ja som medzicasom zbehla dole nakupit a uz sa mocem v kuchyni. vecer pridu kamosi tak chystam nejake obcerstvenie, pomazanky a zapekane tousty budu, len si na ne musim pripravit maglajz...
a peciem strudlu, na tu ocinovu "oslavu" 😀

tinika
18. okt 2009

puma len v tesku a baumaxe, take bezne veci, chlebik a tak a chodia nam sykorky na balkon tak aj im sme kupili niečo 😉

tinika
18. okt 2009

hmm tak same dobrotky robis

puma.sue
18. okt 2009

noo, dufam, ze budem mat uspech, lebo vsetkym to doteraz chutilo.
a moj chlap sa tych toastov s pomazankou nevie dozrat...
aspon mam postarane o veceru 😀

take nakupy bezne mam celkom rada, len ked nieco konkretne hladam, to je vzdy o nervy, minule sme nahanali redukciu na digestorovu ruru, ani za boha sme to nikde nevedeli najst... vypredane...
tak cakame, kym to zase pride, jediny digestor nemam spraveny v kuchyni - teda dokonceny...
😒

tinika
18. okt 2009

a aku pomazanku?? ja lubim pomazanky

vavenka
18. okt 2009

Aj ja lubim pomazanky 🙂
Moj stryko robi uzasnu rybaciu, to si este ako decko pamatam, ked sa chodilo na rodinne vylety na zepmlinsku siravu na par dni, tak sme ju mavali na ranajky, mnam, som sa nikdy nevedela dojest 😅 😅 😅
Ale super je aj brynzdova, tvarohova, syrova, drozdova, mnam 🙂

puma.sue
18. okt 2009

dnes som spravila nivovu a bryndzovu na jednohubky.
a na tie toasty, to je nieco ako ta klasicka cesnakova s nastruhanym syrom, miesa sa ale aj s majonezou, korenim (ake ti len napadne) a feferonkou a trochou kecupu. je taka tyha, husta a vlastne ruzova z toho kecupu. a to sa natrie na toastovy chlebik, a pecie sa to v rure, ale priamo na roste, na plechu to nie je ono!
len na spodok rury davam taky plech a na neho peciaci papier, lebo niekedy ten syr stecie dole cez tie mriezky a straaasne zle sa to cisti 😀
a najlepsie su tie toastiky k vinku, alebo pivu (aj nealku - pre tehosky 😀 ) a teple by sa mali chrumat, je to MNAM!

tinika
18. okt 2009

ja lubim bryndzovu a aj rybaciu ale musi byt fakt dobra a syrova tiez moze byt. a drozdova??? to je aka? ked som bola mala stale som jedla drozdie, tak sa fajne rozplyva na jazyku

puma.sue
18. okt 2009

drozdova je NAJLEPSIA 😉
je to ako prazenica na cibulke, ale este predtym, ako na praziacu sa cibulku tresnes vajcia, das tam rozpustit drozdie... a potom vajcia a zmiesas a MNAM. ja davam mierku 1 kocka drozdia na 2 vajicka.
a este pridavam cierne mlete korenie - do obycajnej prazenice nedavam. a ked mam, tak petrzlenovu vnatku
to je cisto skolkarska pomazanka, som ju minuly tyzden doniesla do roboty a baby sa isli zabit.

ona sa da jest aj za tepla - ako prazenica, ale aj na studeno.

puma.sue
18. okt 2009

ja musim rybaciu robit na dvakrat, lebo moj chlap neje surovu cibulu, takze smiesam vsetko ako treba a potom rozdelim na polovicu, do tej mojej dam cibulu a jeho je taka bez. neviem co je to za chut, ale podstatne je, ze to zje 😀

nelynka
18. okt 2009

ahojte

tak ja pomazanky nejem..mne to nikdy nechutilo.. 😒

puma.sue
18. okt 2009

ahoj nelynka, mas kratky tyzden teraz ked si doma?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre