Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipussa
19. okt 2009

shaarka,
aj ja mam nizky tlak, a pritom v klude,ked som lezala, som mala tep 89....
kukala som ako puk.....
a ked som chodila, tak som si potom namerala tep 62
nechapem....

shaarka
autor
19. okt 2009

ano, bolo by dobre to zrekonstruovat, ale vymienat okna? teaz v zime? to asi nie.
no a tahat plyn do dalsej izby? a vodu? a kanalizaciu? hm... no neviem si to dost dobre predstavit, ale jasne, ze by sa dalo.
ale uz by ma fakt porazilo, keby sme zacali s rekontrukciou a niekto by sa ohlasil, ze byt kupuje. co potom?
😠

rozhodovanie je straaaaaasne tazke!!!

nellie_
19. okt 2009

a tom vytrcani z davu mi daco hovorte... ja vytrcam tiez uz od perinky vsade.. 😀 😀 😀
vzdy som bola o hlavu vyssia ako moji rovesnici.. a zial, zostalo to doteraz.... 😀
ale mam vyhodu, vidim vsetkym kolegyniam odrastene vlasy tak ich rada buzerujem 😀 😀 😀

taky dokument by som aj ja strasne chcela vidiet to delenie buniek to musi byt super... 😵 😵 😵

a ja som vzdy jedla vela.. uz v skôlke sa mame stazovali na mna ze vela zjem 😅
ze idem na duplu na chleba aj 3x a to im mama vynadala ze doma zjem cely krajec chleba a oni jeden rozrezu na 3 casti tak jasne zemi nestaci.. 😀

dzou
19. okt 2009

ale ved mne sa paci ja ked sme zacinali s mm hladat byt(sme povodne chceli kupit na svk) tak presne nieco take sme chceli..

puma.sue
19. okt 2009

shaar, ved z toho moze byt pekny 2izbak...
teda, pri vsetkej skromnosti 😀
ale je pravda, ze je s tym vela ostary...
a sorry, ale okna ti za den spravia... to by si prezila...
nam na dome vymienali okna 13. novembra... bolo ich 13!
sme tam mali ako v jaskyni 😀
ale dalo sa to zmaknut... v pohodicke

shaarka
autor
19. okt 2009

nieco skusam, mozno si to budete moct pozriet.

toto sice nie je to, ale je to tiez pekne:
http://media.bloguje.cz/463459-zazrak-zivota.php

dzou
19. okt 2009

mne to ide to je podobne ako ludske telo od bbc ja som to mala na dvd ale nejak som to stratila 😒

shaarka
autor
19. okt 2009

2 izbak? to nie... 😀 izba (spalna) a velka kuchyna s obyvkou, akoze. to ano.
a okna za jeden den? to fakt?
obavam sa ale problemu, lebo my mame velmi netypicke okna... jedno ma asi 1700x1700 a to delenie... 😀

puma.sue
19. okt 2009

shaar, akoze ano, tak jak pises, spalna + kuchynoobyvacka - dnes sa tomu hovori 2izbak - som spolumajitelkou takeho uzasu... 😠
okna za den v pohode...
tam nemaju co robit dlhsie...
a si si ista, ze chces plastove do takeho stareho domu postiveho tehloveho?
dnes uz eurookna (drevene) nie su ovela drahsie ako plastaky

puma.sue
19. okt 2009

chce sa mi strasne spaaaattttt 😔

shaarka
autor
19. okt 2009

nad oknami som nepremyslala, ale tak ci tak budem musiet ziadat kade koho o povolenie na vymenu 😒 a eurookna, jasne. plastaky velmi nemusim.
ale susedia uz plastaky maju, takze neviem, ci sa nebudem musiet prisposobit.

nellie_
19. okt 2009

shaar jasne ze okna mate za jeden den... 😉 a to my mame 4 izbovu opachu a za 1 den vybuchali stare, okozovali a osadili nove.. zacali rano o 7,30 a ked som dosla o 16,00 domov akurat si skladali material do auta a isli prec... 😉

a shaar fakt v pohode byt.. moja svagrina tak funguje ze ma kuchynu s obyvkou a spalnu iba a teraz cakaju druhe dieta a kedze ten byt na kompletku prerobili tak zostavaju v nom.. vselico sa da povymyslat.. 🙂

puma.sue
19. okt 2009

ja osobne by som bola mozno len za repasovanie starych povodnych okien, ak nie su v zufalom stave...
ake to je kazdeho vec...

mne osobne sa nepacia plastaky na takych starych budovach s vysokymi stropmi... ☹

shaarka
autor
19. okt 2009

ok, tak okna by problem nebol.
no ale aj tak chceme ist prec, nie je tu vytah, sme priamo v centre, nikde ani len lavicka, travicka, ihrisko, o skolke nehovoriac 😀 vanicka sa do kupelne nezmesti.
tak ale jasne, mozme byt radi, ze mame kde byvat.

ok, uvidi sa - nech rozhodne osud 😀

dzou
19. okt 2009

tak este raz drzim palceky shaari 😉 a onac ako tehulkovanie uz je 12tt 😀

katkaajurko
19. okt 2009

shari-ten inzerat je vas byt?

puma.sue
19. okt 2009

shaar, stale hovorim, ze co ma byt sa stane.
mozno niekto pride s tym, ze ho berie ked budes mat mega brucho a budete burat priecku v byte (vymyslam si)... a bude to ma byt vtedy...
vsetko sa pre nieco deje v tej chvili, kedy sa to deje...

dzou
19. okt 2009

presne puma aj ja tomu verim ze vsetko ma svoj zmysel 😉

dzou
19. okt 2009

inac ja napisem trosku odveci... ale teda doteraz sme nemali ziadnu lampu na strope v obuvke lebo sa nam niiiiiiiiic nepacilo a sme sa s mm nevedeli dohodnut... (pouzivali sme len lampicky) a teraz ako sa uz stmieva sme sa rozhodli ze dame staru kym nejaku nanejdeme a v sobotu sme konecne nasli taku ze sa sem brytalne hodi a paci sa nam obom ... takze je to o tom ze sme mali cakat az kym sme tuto nenasli 😉

nellie_
19. okt 2009

jej baby ako ste to tu pekne napisali... 😵 😵 😵
toto si aj ja hovorim, ze vzdy je vsetko tak ako ma byt... 😉 🙂

puma.sue
19. okt 2009

je to tak ako sme napisali...
kamoska je strane nestastna, lebo sa im nedari babatko, druhy rok, uz maju za sebou milion vysetreni a planuju umele oplodnenie... stavaju dom. som jej povedala, mojka, asi to tak ma byt, ze az ked v novom na jar budete, potom sa ma zadarit, aby ste uz ako rodinka boli na poriadku...

inak, dzou ked sme pri lampe. mne brat vcera jednu dekoracku rozbil ☹ som hned volala mojmu, s placom, nech mi taku istu prinesie z IKEA a doniesol ju prasknutu ☹ asi v aute sa mu "nacala"... nie je nam sudena ta lampa asi... budem musiet najst uplne inu...

dzou
19. okt 2009

tak asi naozaj vam nie je sudena 😒 a takto to presne podla mna prebieha v celmo naseom zivote ja som sa s mm stretal prvy lrat ked sme mali 17r. obaja sme sa pacili si sa 😀 chapete ale nebolo nam to sudene(to je na dlho) a nic z toho nebolo az ked sme mali skoro 20r. sme sa opat stretli po dlhsej dobe a bum a sme spolu az doteraz a tak si myslim ze to malo byt, lebo keby sme zacali spolu v 17-ich nemyslim si ze by to vyslo tak ako teraz 😉

pipimiska
19. okt 2009

dobre ranko 🙂
shaarka,tak cena nieje zla na velkost a to ze je v centre,len ten balkon vela ludom chyba...😉

pumaa,neviem nejak som si nevsimla,si pisala ako dopadol vyrocnik piatkovy?? 😉

puma.sue
19. okt 2009

pipi, o vyrocniku sa tu nebudem rozsirovat, len skonstatujem, ze tak ako mal 😀
len dufam, ze o par tyzdnov nebudem stresovat, ze mam tiez brucho ako vy 😀

dnes mi bolo tak divno rano, v aute, som sa s mojim lucila, ze "pocuj, ak si ma nabuchal, zabijem ta" sa zasmial, ze sa isto zabijat nebudeme, ale ze sa budeme tesit...
😉

dzou
19. okt 2009

inac aby sme nevysli z cviku... co budete dnes jest/varit? ja idem robit tekvicovy privarok sme nasli takuuuuuuuu obrovsku tekicu som este nevidela urcite ma aspon 8 kg 😅

puma.sue
19. okt 2009

ja dnes nic nevarim, maximalne ryzu...
mam v chladnicke obalene rezne, tie vyprazim a bude.
dnes mam spiacu nemoc...
takze asi tolko...

😖

dzou
19. okt 2009

joj rezne by som si dala 😉

puma.sue
19. okt 2009

aj na obed mam teraz, akurat tlacim...
ale so zemiakmi.
na veceru budu cerstve, s ryzou a asi kompot vytiahnem... take retro.
nechce sa mi s nicim parat...
a zvysok polievky je tam este, isto nebudeme o hlade doma.

nellie_
19. okt 2009

ani ja dnes nevarim.. este zostala vcerajsia zapekanina 😎 😎 😎
ktora sa mi mimochodom fakt vydarila... 😎 som bola vcera vychvalena.. a pritom to bola z nudze cnost lebo sa mi nic nechcelo a nenormalne ma bolela hlava.. tak som na plech dala zemiaky, na ne naukladala prsia, na to vela vela vela cibule, slaninky a zelenej papriky a na to som vyliala slahackovu smotanu a pred dopecenim na vsetko syr no super to bolo 🙂
a ja truba som si rano nevzala z toho sem.. tak som si musela dat iba jogurt a hrozno 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre