Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
19. okt 2009

puma,jasne ze drzim pri tebe 😀 😀
ja ju fakt nerozumiem,tak podla toho co shaarku poznam cez net,podla povahy,som si myslela ze nikdy neklame 😀
..ja so inac vtedy nerozumela,ze z kadial vies ,ze zo seba robi velrybu a pritom nic pravda 😉

bublinka11
19. okt 2009

Vonava Nellie... 🙂 aj ja prajem prijemnu kozmetiku...ja by som sa tiez do tej pomsty mala donutit, ale ked ja som taka sikovna a vcera som pozbierala pradlo zo susica a taaaaaaaaak som ho kraaaaaaaasne poskladala, ze skoda ho zehlit 😀 😀 😀

shaarka
autor
19. okt 2009

jeziiiiiiiiiiis baby!!!!!!!!!

shaarka
autor
19. okt 2009

160/83 (pardon, teraz 81)
a idem hodit nejaku desnu foto do albumu!!!

pipimiska
19. okt 2009

shaarka,vedla v teme si pisala o ke..ako keby som seba pocula...minuly rok ma pochytil strasny chhtic odstahovat sa bud niekde blizko bratislavy,do domceka,aalebo praha..tiez nas strasne dostala,ked sme tam boli spolu s muzom..cestovali sme vlakom,ale cez noc, takze sme si zaplatili spiaci vagon..neskutocna romatika a spanie,mali sme velky zazitok uz len z vlaku 😵 😵 ale to je o inom 😀
jeden cas som premyslala aj o budapesti,tiez naadherne mesto,ale to ze mne sa nekce ucit po madarsky..taka praha alebo bratislava ziadny hendikep 😉 keby ze nemame pracu tu,nerozmyslam a padam 🙂

bublinka11
19. okt 2009

Shaari, to si napisala momentalny tlak? 😀 Nerozculuj sa tolko!!! 😀
Lebo potom mate pokazenu vahu, na tej fotky by som tipla na tvoju vysku tak 65 kg!!! Aj to som prehnala...

pipimiska
19. okt 2009

shaarka 😀 podla mna mas spatnu vahu,vobec nevyzeras na 80 😨

pipimiska
19. okt 2009

bublinka 😀 mame rovnaky nazor 😀

puma.sue
19. okt 2009

shaar, prepac, nechcela som ta rozculit, ale aspon vidis, ze nie som jedina, co "rype" 😢
a nechcela som ta vyprovokovat...

nehnevaj sa... haloooo???

shaarka
autor
19. okt 2009

baby, ste zlate.
no kukajce do albumu, o 20 sekund mazem.

puma.sue
19. okt 2009

uz som kukla a prestan... nie je to vobec vidietze AZ TOLKO vazis kolko pises. je pravda, ze tam chuda zrovna nie si, ale ani TUCNA VELRYBA...

shaarka
autor
19. okt 2009

na svadobnych fotkach mam 74 kg 😵
a tie fotky su z augusta... takze este si odmyslite nejake tie 3 kilecka, mozno. (to som bola uz tehu, len som o tom nevedela 😀 )

bublinka11
19. okt 2009

No proste nepodarene zabery...takych mam aj ja par a poctivo ich mazem z fotaka 🙂 Ja som sa od dnes vrhla na zdravu stravu, som zvedava, kolko mi to vydrzi 🙂

puma.sue
19. okt 2009

bubli, milujem pondelky, kedy ai aj hovorim, ze uz dost bolo s obzerstvom a ze sa spamatam... ale HOUBY
dam si na veceru mozarelu s paradajkou, akoze ake fasa, ale na druhy den na obed zadelim schnitzel s hranolkami 😀

shaarka
autor
19. okt 2009

treba si zvolit taku stravu, ktoru dokazete jest dohodobo. hej hej, zas mudrujme, rad mam dost, a sama mam kila navyse. ale keby som sa neobmedzovala, tak idem na stovku, to je iste.
puma, ber to tak, ze jeden den sa obmedzis, druhy nie... len netreba mat vycitky 😉

puma.sue
19. okt 2009

ja nemam vycitky, len sa smejem nad napadmi ako "od dnes chudnem a zdravo sa stravujem"
dam si k superstar kofolu s rumom (slovenska sloboda) a mozem skoncit s dietovanim 😉

lepsie sa neklamat, samu seba, dopriat si.
moja kamoska lekarka tvrdi, ak mas chut na cokoladu, daj si ju aj o polnoci, telo vie, co mu chyba a preco si to pyta - to je moje heslo co sa zrania tyka
😀

bublinka11
19. okt 2009

Puma ty mi citas myslienky??? 🙂 Ja mam dnes na veceru zapekany baklazan so syrom 🙂
No...Shaari ty mas klon na zapadnom Slovensku, vies o tom? Zase si to napisala presne ako moja naj kamoska... 🙂
Ja viem, aka strava mi vyhovuje, len ked ja tej stravy zjem straaaaaaaaasne vela...spravim brutus zdravy obed a zjem 3 porcie ☹

shaarka
autor
19. okt 2009

bubli, rada sa zoznamim s klonom 😀
a inak to obzerstvo zdravej stravy poznam velmi dobre 😀 😀

pumi, scasti mas pravdu, len ludia s nadvahou uz telo posluchat nemozu, lebo telo uz robi hovadiny a pyta si aj to, co netreba. 😒

puma.sue
19. okt 2009

a ja budem mat na veceru asi rezen a rozhodla som sa, ze asi ani ryzu nespravim, ale kupim zemiakove hranolky mrazene a poviem chlapovi, nech si to odsleduje pri sporaku - a je mi jedno, ze nam bude zle...
malokedy zerieme take nechutnosti a z casu na cas aj to treba 😀

dnes som tak unavena, ze nebudem schopna stat pri sporhelte asi...
takze to vyriesime takto jednoducho.

a mozno si to cele ulahcim a tresnem tie rezne na mastny papier upiect do rury a bude...
to je napad 😎 Boze, aka som mudra 😉

bublinka11
19. okt 2009

No Puma to teda si 😀 Len ty si urcite jedna z tych, co maju 40 kg aj s topankami 😀
Ja sice vyskou nie, ale vahou konkurujem Shaarke, pricom moja vaha vazi na rozdiel od jej presne 😀

puma.sue
19. okt 2009

bubli... mam 175 cm a vazim 84 kg, takze ziadny drobecek, naopak prave....
ale doprajem si, citim sa zdrava a okrem toho, ze si neviem kupit handry na seba ake sa mne pacia, som celkom v poho s tym ako vyzeram, kedze ZIADNE diety mi za ostatnych 5 rokov nepomohli....
ani gram dole ani hore...
ina nebudem. a bud sa niekomu pacim takto, alebo nech sa nepozera...

dakujem za pozornost 😀

puma.sue
19. okt 2009

shaar, ved aj ja mam nadvahu...
to mi hovori BMI index...
ja viem, ze to nie je take jednoduche ako u kyselinozaludkovych stastnych chudych vsezraviek s pasomnicami... ale da sa vsetko. hlavne sa s tym vyrovnat...

bublinka11
19. okt 2009

Moja tak to sme na tom skoro rovnako, ja som kusok nizsia a kusok lahsia od teba. Len s takym rozdielom, ze este pred 1,5 rokom som bola o 15 kg lahsia...cize u mna zmena celeho satnika, len smutne sa divam na veci, ktore su mi male a odkladam ich do kolonky mozno raz 😒 a naviac vraj takyto rychly nastup vahy moze byt pricinou mojej momentalnej neplodnosti, i ked ja tomu moc neverim 🙂
Uvidime, idem skusit jest ako normalny clovke, ci mi to vydrzi 😀

puma.sue
19. okt 2009

v kazdom pripade ti velmi velmi drzim palce a chcem, aby ti to vydrzalo co najdlhsie!

mne uz tecu sliny na ten ryzek z pece aj s hranolkami 😀

pipimiska
19. okt 2009

co som zmeskala?mazali sa nejake fotky?
ci to shari tie myslis v tych kockovnych teplakoch ci pizame ci co to je??kolko vlastne mas,ze na svadbe si mala 74?teraz mas 81?nechapem 😒

ja som sa bola fotit sama,trooosku tam kopcek je,strasne mali 😉

shaarka
autor
19. okt 2009

na BMI sa vybodnite, lebo ked si vypocitate, tak mne vychadzala super obezita chorobna nebezpecna. silna. 😀
a tak sa naozaj necitim 😀

podme radsej varit.
anketa:
1. najzdravsie jedlo, ktore milujete pre jeho chut a je aj velmi zdrave a nizkokaloricke
2. najnezdravsie megakaloricke jedlo, za ktorym sa idete zabit, ale skratka sa neda bez neho existovat

😀

bublinka11
19. okt 2009

No...aj mne by tiekli, ale ja rizek radsej so salatom 😀 s hranolkami je na moj vkus moc suchy 😀 😀
Neboj, ja som sa na tento den poriadne pripravovala, vcera som zmastila doma vsetko nezdrave a vsetko, co by ma mohlo zlakat, takze zasoby mam 😀 😀
A dakujem za drzanie palcov, budem pravidelne informovat ako som na tom 🙂

dzou
19. okt 2009

tak ja 1. milujem salatiky s mozzarelou i ked to sa nevari ale tot mam rada
2. aj toto ja nevarim ale neviem odolat cheesburgeru s takou fajnou cibulkou alebo mekacu 😵

pipimiska
19. okt 2009

shaarka,odpoved na anketu

1.velmi tazkaa otazka,zeby kapustnica?? 😅 ... 😀 ved kapusta maa dost vitaminu 😝 😝
2.koconina-huspenina 😀 😀 v tehu 2 taniere denne 3 az 4 dni,krotim sa..v normalnom stave na ranajky na obed a na olovrant a este na veceru 😀

puma.sue
19. okt 2009

1. zdrave? je to aj klobasa? 😉 ale nie, mozarella s paradajkou bazalkou a olivovym olejom je GUT
2. huspenina, bavorske koleno, rezen 😉 a tatarsky biftek aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre