Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
19. okt 2009

leni tak sa tesim na fotecky

nellie_
19. okt 2009

baby.. revem jak trafena... 😅 😅 😅 ked mne toho Lea bolo tak luto.... ☹ 😢
take slzy ronil.. a ja s nim... 😅 😅

lacko je dobre ze isiel.. ten nevie spievat... 😒

pipimiska
19. okt 2009

tiez mi je ho luto,ale v podstate je to tak feer ..
lacko super ze isiel 😉

to ty si nellie tipovala lea a lacka?lebo ja ano,to asi tipovali setci 😅

tinika
19. okt 2009

ja nerevem hihi ja to len ockom kukam hihi

pipimiska
19. okt 2009

no ale tak karolina zrovna vypadnut nemusela,najhorsia teda nebola..s ostatnymi co vypadli som spokojnaa 🙂

tak ja som sa prave dokupkala aa teraz si varim kuraci vyvar 😝

pipimiska
19. okt 2009

a teraz som ho dojedla 😀

puma.sue
20. okt 2009

bre ranko, ja len, dnes robime reorganizaciu kancelarie a stahujeme sa, t.z. ze nebudem na nete velmi...

k vcerajsiemu superstar kolu len tolko, ze ma STRASNE, ALE STRASNE IRITUJE TA ISTVANCOVA!!!
co tam este robi????
ciste hovno 😖
strasnu spist nadavok som spustila...
ked tam zostala...
KRAVA
a to som este slusna...

nellie_
20. okt 2009

dobre ranko..

pumi aj my sme tak nadavali a potom aj so segrou do telefonu akoze kazdy je fakt nasrany na to... 😠 😠 😠
nechapem kto jej poslal tolko sms... do kelu sak vypada hrozne a aj spieva na prd... ja ju neznasam... 😒

nellie_
20. okt 2009

pipi hej vysiel mi tip.. lacko a leo ale tipovala som ze vypadne aneta a ištvanica... a nie karolina.. ved ona dobre spievala... ale hold co uz.. ludia si vybrali 😒

pipi a ty zacnes uz aj kotkodakat z tolkeho kuracieho vyvaru co skonzumujes.. 😀 😀 😀 😀 😀

puma.sue
20. okt 2009

neznasam ju je slabe slovo nellie, ale ja som mojmu hovorila uz ked ich ukazovali, ze ona sa NIJAK netvari, ze ona je SAFE a vie to, krava!
mala by sa dvihnut a odist sama, lebo na to nema, je zla a namyslena...
a este aj skareda...
😒

nellie_
20. okt 2009

prave mi kolegyna vravela - neviem kde sa to docitala, ale zevraj jej chodia sms-ky hlavne z dvoch telefonnych cisel...asi ma zazobaneho tatinka a ten jej plati postupy v superstar... 🙄 🙄 🙄

puma.sue
20. okt 2009

sak to, ja som to citala uz davnejsie a ona si je moc ista, ze je zahojena...
krava sprosta!

nellie_
20. okt 2009

no mne je tiez fakt nenormalne nesympaticka a myslim, ze v buducom kole nema šancu... teda v to dufam, ze poletiiiiii 😒
lebo je to uplne nefer a ona si musi byt vedoma toho ze je tam totalne najslabsia a fakt vypada otrasne a neda sa na nu pozerat ked ona spieva.... 🙄

vavenka
20. okt 2009

Caute 🙂
Jeee Pumi super foto 🙂

puma.sue
20. okt 2009

ahojte, to tu kua hodinu nikto nebol???
vavi, dakujem za kompliment... dufam, ze ste vsetky pochopili, ze to co mam na hlave, ma korespondovat s tym, co mam na tricku 😀

stale stahujeme, miesto uz mam pripravene, ale comp mam este na starom mieste, lebo neviem ako je to na tom novom so sietou...
pridu sa mi na to chlapci pozriet...

inak, budem teraz viac pod drobnohladom, takze budem menej konikovat ☹
ale vecer snad budem online...

dnes ideme na premieru filmu s chlapom, som zvedava, ake to bude...

nellie_
20. okt 2009

pumi to fakt nebudes konikovat..?? ☹ ☹ ☹
nebudem mat partacku na odreagovacky.. ☹ to je strasne... 😒

puma.sue
20. okt 2009

nellie, urobim vsetko pre to, aby som aspon na chvilu nakukla, ale...
a myslis, ze mne to nebude chybat???
nase kazdodenne varenie a tak?

ale mozme si aj cez mail pisat, nemas gmail??? 😀

nellie_
20. okt 2009

pumi no tak to by som bola rada keby najdeme iny informacny kanal.. 😀 😀
veru, s kym budem varit..?? 😎 😀 😀

puma.sue
20. okt 2009

nellie, dakujem za doveru, potesila si ma...
dnes akurat tlacim pizzu, co mi doniesla kolegyna... strasnu chut som na nu mala...
ty mas co na obed?

monky1
20. okt 2009

ahoj, zeny, co tu nove? nejak nestiham ani net zapnut, nie este konika 😀
som si myslela, ze ked bude drobec v skolke, tak budem mat kopec casu, ale opak je pravdou - aspon vcera a dnes
..a este aj majstra mam doma - muruje stenu v kupelni 😒

nellie_
20. okt 2009

ja som si dnes vyrobila oblozenu bagetu.. - sucha strava.. 😀 😀 ale dobra bola.. doma sa natlacim dacoho vareneho len neviem coho este 😀 😀

monky ahoj.. takze prerabate troska.. 😉 a ako sa mas?? uz si aj bola u doktora ci este nie?

monky1
20. okt 2009

ahoj, nell....este nie...neviem, kde mi hlava stoji ... vcera mal mm volno, boli sme slavnostne hanku odviest do skolky a potom sme behali po meste, zhanali, co treba, sadli na pizzu 😵 😵 😵 😵 ...sami dvaja...to uz daaavno nebolo, poobede do skolky, vecer majster v kupelni...ked odisiel, bola som vystavena, pozrela som vyhodnotenie superstar a hajde spat

ono nejde ani tak o prerabku ako o dokoncenie - menili nam stupacky a teraz sa snazime zamurovat tu stenu, dat tam nejake dvierka, aby bol pristup k plynomeru a vodomerom...vcera sme boli este obklad kupit...ale tesim sa, ze to uz bude konecne ok

puma.sue
20. okt 2009

ahoj mon, som dnes na teba myslela, ze ako si na tom s doktorom.

nellie, uz som na novom mieste, zatial sa da, ale bohvie dokedy. takze stay in touch 😀

pipimiska
20. okt 2009

dobry den 🙂 dnes som nemala co citat pri ranajkach,ktore som prave dojedla 🙂

nelllie,skoro mi zabehlo kruzkom redkvicky,si ma fakt,fakt rozosmiala,ze kotkodaakat 😀 😀

monky1
20. okt 2009

baby, pojdem, slubujem, ved aj ja som zvedava, ale musim teraz uprednostnit majstra, kt. ma konecne cas, lebo je na marodke (ale nikomu to nehovorte 😀 )... nech sa to uz da konecne dokopy, lebo uz ma nebavi pocuvat, ako sused prdi a grga....vsetko je pocut, ked to nie je zamurovane...DES

puma.sue
20. okt 2009

mon, dokedy ti to bude majster robit?
som strasne zvedava aj ja uz.... 😀

monky1
20. okt 2009

puma, asi cely tyzden - je to trosku komplikovane, lebo nemoze to urobit naraz...musi to schnut, lebo ked je to mokre, je to nestabilne.....a ceresnicka bude na zaver - mame uz dany sadrokarton (myslim strop), tak neviem, ako tam nasunie tie vrchne iporky 😕 ...vraj sadrokarton sa dava nakoniec, ale nas uz je tam 😨

ale cely buduci tyzden mam volno - mam len dve povinnosti - rano a popoludni skolka, tak uz tam urcite zajdem

puma.sue
20. okt 2009

ja by som na tvojom mieste zosalela uz asi.
ale ty si druhomama uz, takze asi si o tom celom myslis svoje 😀

pipimiska
20. okt 2009

puma,aa ako je na novom mieste?

nellie_
20. okt 2009

no konecne sa to tu rozhybalo... 😀 😀

bre ranko pipiskovci 😎 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre