Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
22. okt 2009

no tak som tu a nenesiem ziadne spravy.
monky, grrrratulujeem 😵
a lenuske drzim palce a cakame na vysledok 😉

Dr. odmerala babatko a ma len 4,35 cm, co je malo, lebo NT UZV sa robi od 4,5 cm :(( rozdiel az 0,15cm!! no teda.
zdalo sa mi, ze babatko je v sede - cize jasne, ze namerala menej, ale ona to neriesila. povedala, ze som v 11tt+0, ale shaarka mudrovala a nedala sa, lebo viem, ze som 11tt+4 (max. tak 11tt+3), ale ze vraj to bazalka nie je spolahliva... - no ale nic to nemeni na veci, ze musim ist o tyzden. takze uzasnych 6 dni nervozity ma zas caka - ci je mensia velkost ok, alebo ci zaostava v raste, ci ho ona zle zmerala, alebo ci to bolo preto, lebo babo sedelo... tak neviem 😖
aaaaach jaj.

monky1
22. okt 2009

skus tie probio - su original na mocove cesty, na zapaly....drzim palcek....ja s tym nastatsie problem nemam klop klop 🙂

shaarka
autor
22. okt 2009

vavi, to mi je fakt luto... a nechapem to!
ja som s prepacenim stala paradnu krv a myslela som, ze ma rezu, a caj zabral okamzite, po tyzdni kury som z toho bola vonku, a to niekolkokrat za posledne 3 roky! 😒
a este papam FemiVaxin http://www.vitalsupport.sk/FemiVaxin.html ale to nie je na mocak

monky1
22. okt 2009

shaarka, dakujem ... a ty pokoj, nemysli na to, nie je to nic strasne, hlavna vec je, ze sa ma babo dobre.....ja idem na dalsiu kontrolu az 15.12.!!!!!!! asi sa dovtedy zblaznim od nedockavosti......ale poslal ma este na jedno pracovisko - 24.11., kde fazulke zmeraju dlzku krku, myslim

lenuska85
22. okt 2009

Shaarka, neboj vsetko je tak ako ma byt. Ked ti to lekarka povedala, tak sa neboj o prcka 😀 O tyzden bude vsetko fajn...
Vavenka s tymi mocovymi cestami ti tiez asi neporadim, ja som s tym mala nedavno problem a URINAL mi zabral celkom rychlo, plus som este pila urologicky caj...

Tak o chvilu idem na obed a do lekarne kupit si ten test. A jasne ze dam vediet 🙂

katkaajurko
22. okt 2009

shari-jak ze neni spolahliva bazalka-kurnik sa vie kedy vzrastli teploty

a tiez ze ste tam mali len jeden keks -tak nech nemudruje-ale zase tie tri dni -podla mna nic neznamenaju-mohlo sa sice rychlejsie uhniezdit-ale dovivijalo sa vnutri uz pomalsie- no nie?

vavenka
22. okt 2009

Monky no ta dlzka krku to bude asi to co absolvovala shaarka, ten NT sgreening....

Joooj Shaari, kua, hnusne to je, zas tyzden cakat ☹ a zevraj tehotenstvo je najkrajsie obdobie zeny 😠 prd! sak to v kuse si len v strese a cakas ci je secko ok !! A bola hnusna ta doktorka? Ci ok? Bol aj mm? No nic, 6 dni nejako prezijeme a bude secko ok, neboj.... Ved si spomen, ked uz tolko nahod bolo - pocnuc tvojou prvou ovulou a seckym tym, tak to teraz nemoze dopadnut inak ako len dobre 😅 😅 😅

Shaari no pijem ho od pondelka, tak? Ale len rano a vecer....Dnes si dam aj na obed. Mozno ho fakt pripravujem zle 😅

lenocka84
22. okt 2009

ahojte

ako sa mame?

vavenka ty si bola na to NU USG uz?
ja mam ist za 4 tyzdne

dnes sme dostali tehu knizku, klasika leporelo 😀
srdiecko nam bilo poriadne, a mame 1,3cm a sme 7tt+4D

bublinka11
22. okt 2009

Shaari aj podla mna mozes byt kludna...babu sa jednoducho nechcelo lezkat... 🙂 a Vavenka ma pravdu, vsetky tie nahody nie su len nahoda 🙂 cize musi to dopadnut dobre!!!
Ja mam dnes pekne na houby den, zacal hned rano a ruti sa samymi prusermi, snad uz ani horsie nemoze byt... 😠

shaarka
autor
22. okt 2009

vavi, mozno funguje len v nasej kuchyni 😀 😀 😀 tak ta cakam 😀

hej, hnusne to je, cakat... Dr bola sice mlada, mila, usmievava, ale tak s pristupom, ze som urcite v 11tt+0, si ma velmi neziskala. a ked babo sedelo, nie je to trosku klamlivy rozmer???
a spytala sa, ci som uz bola niekedy na UZV... ???

oni sa tam striedaju, tak by som bola celkom rada, keby o tyzden v stredu tam bol iny Dr 😒
a hej, bol aj MM, Dr. s nim srandovala(!!!), lebo si sadol asi na inu stolicku ako mal a ona si ho doberala, ze teraz musi napisat prednasku... a ked sme odchadzali, tak mu zas povedala, ze nabuduce, ked pride, uz jej tu prednasku bude musiet napisat 🙄

lenocka84
22. okt 2009

vavenka myslela som NT usg nie NU
pardon za preklep 😅

vavenka
22. okt 2009

Lenoc ja idem na NT v utorok 😒 uz mi celkom zacina stiskat rit....

Shaari 😀 😀 mozno hej, no dnes sa asi spred gauca nedostanem, lebo som dnes velmi leniva a nic sa mi nechce 🙂

Bubli tak nech ti den debil rychlo zbehne 🙂 ja si stale hovorim ze ked je zle, zakonite musi potom prist dobre, takze len vydrzat !!!

Shaari no tak css, taka koketa, to ani draheho neberem 🙂 dlho ste cakali kym ste sa dostali na rad? Nasla si to v pohode?

shaarka
autor
22. okt 2009

bubli, urcite moze byt aj horsi 😀 tak bud rada, ze nie je 😉
a co sa deje?

bublinka11
22. okt 2009

Dik Vavi...asi sa budem cely den motat len pri konikovi, lebo akonahle sa dotknem niecoho ineho, isto to zle dopadne 😒

vavenka
22. okt 2009

Lenoc inak gratulujem k tehu knizke a srdiecku a krasnym cm 🙂 je to super, tfuj tfuj, nech len pekne rastie do krasy 🙂

lenocka84
22. okt 2009

vavenka dakujem
dufam ze sa podelis o zazitky z toho NT lebo vooobec netusim co to ma byt
ty mas apson predstavu?

bublinka11
22. okt 2009

Leni aj ja gratulujem 🙂
Ale deje sa to, ze od rana sa mi deju drobne nehody od vratenia sa domov pre mobil, cez vyliatie vody na papiere az po big problem, kedze za mna aktivna kolegyna dokoncila jednu pracu a spravila tam taku hnusnu chybu, ktora sa sice da opravit, ale uz o tom vie sef...teda myslim. Sice som sa paradne nastvala, ze nemala za mna nic dokoncovat, ja som ju o to neziadala, ale musim to zobrat na seba...pisat vyjadrenia a podobne. Teraz som vo faze ocakavania, co sa deje, sef sa k tomu dostane az poobede a neviem, co mam robit, ci nieco vymyslat, ci to nechat tak, ja fakt neviem...

shaarka
autor
22. okt 2009

hej hej, koketa, no bolo vidiet, ze velmi sa jej MM pacil 😀 akoze mam to u prdele, ale mohla mi poklopkat po bruchu, mohla som zakaslat, ci sa babo neotoci - mozno by namerala 4,6 a uz by sme mali vysledky 😒 no nie?

lenocka84
22. okt 2009

bublinka dakujem pekne

shaarka takze ju viac MM zaujimal ako babo?trubka take mam najradsej

nelynka
22. okt 2009

clovek tu chvilu neni a zase nove tehule 😀 😀 😀 😀

ahojte 🙂

shaarka
autor
22. okt 2009

bubli, a co ty pracujes? prezrad 😉

lenoc, tu je to pekne vysvetlene:
http://www.3dultrazvuk.sk/

pod sekciou Skrining down. syndromu a potom NT sijove prejasnenie

nelynka
22. okt 2009

zmente nazov temi na: ako tehulkovat a nezblaznit sa 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
22. okt 2009

lenoc, no... tak od Dr ocakavam profi (vavi 😀 ) pristup, takze si dovolim povedat, ze ano 😠

vavenka
22. okt 2009

Lenoc no neviem ani ja presne, ale je to podla mna klasicky ultrazvuk, kde sa pomera hrubka sije + vezme sa krv a tam sa sleduje hladina nejakych hormonov. Potom sa tieto udaje daju do kopy a teta ti povie, aka je pravdepodobnost ze babo bude mat downa......

shaarka
autor
22. okt 2009

nely, no proste jeden baby boom 😀 😀 😀
v nasom podniku, kam stale chodievame, je minimalne 5 tehotnych, z toho jedna je majitelova zena 😀 😀 😀
sa rodi nova generacia bernardu 😀 aby mal kto pit 😀

shaarka
autor
22. okt 2009

vavi, tak ja som si to uz nastudovala, co ma ako vyjst a ked nevyjde, tak co to znamena 😀 😀 😀
ale nebudem to tu pisat, kto chce - precita si, a kto nie, bude v pohodicke 😉

vavenka
22. okt 2009

Shaari - ja radsej necitam 😀 😀

anaxamon
22. okt 2009

dobry den tety vy ale ficite 😀

shaarka
autor
22. okt 2009

vavi, ved preto som tu radsej nic nepisala 😎
cau anax, a ty co? neficis? 😀

lenocka84
22. okt 2009

shaarka dakujem pekne, trosku si ma upokojila, nic az take hrozne
robi sa to evidentne cele cez usg

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre