Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

katkaajurko
26. okt 2009

pipi jasne,zisti si

a aku mast ti dala kozna-nepamatas si? mna to dole tiez niekedy svrbi - Hlavne ked je "suche obdobie" v cykle - ale kultivacie mam ok..vtedy si dam viac probiofixu a zatial to pomaha ... pripadne si spravim ten octovy sedaci kupel

drzim paste-nech sa toho zbavis

bublinka11
26. okt 2009

Baby a co je to e coli? Viem, co je mykoza, ale s tymto nazvom som sa nestretla...
A k tym kulturam, moja sestrenica studovala v Brne chemiu a robili vyskum...tak samozrejme, ze skoro vo vsetkych jogurtoch im uz tie kultury nie su a okrem nejakych kefirov a acidka myslim im vysiel pozitivne jogurt activia. Teraz si nepamatam, ci nahodou nie actimel, ale zda sa mi, ze ten prave nie, ale activia, lebo odvtedy ju kupujem 😀 😀

pipimiska
26. okt 2009

activia je asi fakt dobra,lebo jedna moja znama po nej dobre kaka 😅 takze to tam asi zije ta kultura 😀

katkajurko,tak super ked ti ten probiofix pomaha,fakt si uz nepamatam co za mast to bola 😒

inac niekto mi minule chvalil svadobnee saty,len neviem kto,ale zabudla som sa podakovat..takze dakujem 😀

bublinka,escheria coli,tak nejak sa to pise je bakteria,ktora zije u kazdeho z nas,ale v crevach..
aj v posve sa moze nachadzat,ale tomu uz presne nerozumiem,ale niekedy sa to neriesi,ked je to v nerozmnozenom stave..
ja mam e.coli hemolyticku co znamena ze sa ma liecit...
riziko prenosu je napriklad pri noseni tango gatiek,co ja velmi rada este v case netehotnom 😉

kristinagabi
26. okt 2009

Dakujem za rady. Len som sa bala,ze tolko sa snazime a keby prave teraz sa nam podarilo a ja chora....!
Ma niekto skusenosti s Pregnyl? Pomohol niekomu? Ja som brala Clostilbegit,pocas ovulacie som mavala velke bolesti,potom mi uz aj menstruacia vynechavala. Tak som si zmenila lekara... Este dobre,lebo Clostilbegit som brala bez prestavky pol roka a kto vie,este ake tazkosti som mohla mat. Novy lekar skusa s Pregnyl.
Kazdy mi hovori,ze nemam na to mysliet. Da sa to? Ked je na to nejaky recept,prosim napiste. Ako sa mame snazit a pritom na to nemysliet?

anaxamon
26. okt 2009

cawte tak som zas spat.. dnes poobede vas mam aj co na docitanie...🙂

nellie_
26. okt 2009

kristinagabi - ja som tiez rala clostil a aj pregnyl - ale neotehotnela som po tejto liecbe.. a to bolo ake nezodpovedne, ze si ho brala 6 mesiacov v kuse... 😨 😨 😨
ved tam musia byt pauzy ved to je velka zataz na vajecniky tolka stimulacia... nervy moje.. aspon si bola riadne kontrolovana ultrazvukom???

pipimiska
26. okt 2009

anax cauko same mudre veci na vzdelavanie sa 😀

anaxamon
26. okt 2009

pipi, ano hlavne ste zas povarili co som pozerala a teraz uz take veci pre mna do dalekej buducnosti🙂))) to uz asi aj trochu preskakujem aby som moc mozog nezahlcovala 😀

strasne sa vlecie cas po tej zmene casu, furt mam dajaky pocit ze som pozadu a ze malo byt uz viacej hodin 🙄

nellie_
26. okt 2009

anax toto sa aj mne dneska tak zda cely den.... 🙄 🙄 🙄 ze sa to taha jak Haberov sopel... 😀 😀

dnes ste fakt ake poucne baby... 😉 🙂 😎 😎

bublinka11
26. okt 2009

Anax aj ja mam ten pocit, ze uz zachvilu koncim a ono su este "len" 2 hodiny!

anaxamon
26. okt 2009

neell no ten haberov sopel nespominaj, to zas zapotil halusku vcera 😀 😀 😀

pipimiska
26. okt 2009

kristina,tazko radit ako na to nemysliet,aj ja som na to myslela..ale tak asi je rozdiel aj ako ci pozitivne alebo negativne...
poradim ti zmiesani recept,chodte niekde na dovolenku co je moj pripad,tam sa opite co je shaarkin pripad ..mozno pri tom mysliet nebudes ako mi vtedy a podari sa 😀
inac fakt riadna zataz...

anaxamon
26. okt 2009

podla mojho nazoru by mali tie casove posuny uplne zrusit, ja som sa tesila ze teda budem mat o pol siestek kedy vstavam opat trochu svetla a to brd makovy, tma jak v rohu, a este vacsia kedze bola hmla... 🙄

kristina zamestnaj mozog dacim inym ako dietatom a planovanym sexovanim...mozno skor a mozno neskor sa zadari..ako vela ukazkam v tejto teme, pipi, vav,shaar,flam a ostatne kocky 😉

katkaajurko
26. okt 2009

kristi - ked prides na ten recept - povedz aj mne... podla mna je to klise...nesmies sa na to upinat-ale mysliet budes...je to tvoje telo a sledujeme ho taknejak prirodzene....

ja paradoxne-ked som vobec nemyslela...bola na dovolenke-nemerala ani BT a bola heppy z oddychu-tak som zistila nakoniec ze presne v ten cas aj ovula zlyhala a ani nedosla..odvtedy ja na psychiku neverim... zvaluju to na to doktori lebo velke percento neplodnosti nevedia este odhalit ..tak pre to 🙂 a ked som na to myslela-aj som otehotnela-ale nedopadlo to ...je to proste na prirode a my asi mozeme len cakat 😉 🙂

pipimiska
26. okt 2009

mna ale trapi este jedna otazka,kedy babo zacina pocut hlasy..som pocula,ze mu treba citat rozpravky a spievat uspavanky a ze ked sa narodi tak bude ho to upokojovat.. 😀

aa neviete ako si mozem zmenit klavesnicu z SK na EN s tlacitkami..s myskou mi to nejde zmenit

nellie_
26. okt 2009

anax hej on ma veru niekedy riadne hlasky ten Palo 😀 😀 😀

ten moj dnesny "prudko vyzivny" obed bola ina kravina.... som hladna jak hovado... 🙄 🙄
nech uz som doma... joj to bude iny nalet na chladničku 😀 😀

katkaajurko
26. okt 2009

Alt+shift

anaxamon
26. okt 2009

pipi, urcite treba s babatkom komunikovat. Ja isto viem, ze raz ked budem tehu, budem dietatku pustat hudbu a vela hudby lebo by som si zelala aby malo vyborny hudobny sluch po potomkoch z mamininej strany, kedze ja sama neviem spievat a v rodine ako je ta moja to bol pre mna straasne velky hendikep.... 😀

kristinagabi
26. okt 2009

Nellie-nie,nebola som kontrolovana. Preto som ho aj nechala,comu sa velmi tesim. 2 mesiace po vysadeni Clost.uz som mala riadnu menstruaciu,comu som sa potesila-aspon to...
Pipimiska-tak na tej dovolenke sme uz boli. Aspon sme si oddychli,ale nic ine....

anaxamon
26. okt 2009

nell ja som mala obdobie kedy som obeodovala len jednu flasticku jogurtu, co som doma robila, drzalo ma to asi pol roka, a poviem ti ze tie vecerne zranice boli strasne...nie je to dobry sposob stravovania ani omylom...teraz pekne ranajkujem, desiatujem, obedujem, obcas si dam aj desiatu a potom este pravidelne lahsia vecera a som spokojna kedze ziadne zracie napety nevykonavam, az na dva dni v mesiaci ked ma chyti PMS 😖

pipimiska
26. okt 2009

katakjurko,urcite ma neplodnost spolocne nieco áj so psychykou..ako mozes inac vysvetlit fakt,ze ja som otehotnela po piatich rokoch snazenia v case,ked som zistila,ze na 100 percent sa prirodzene pri nasej diagnoze neda otehotniet,podala som si na umele,isla som na dovolenku,ze ponej sa do toho pustime..
vobec som na to nemyslela,pretoze som si myslela,ze ovulka uz bola...takze milovanie len tak vecer a rano a potom prisla mykoza,takze milovaniu na dovolenke bolo koniec a predsa sa podarilo...
a pre upresnenie nasa diagnoza,95 az 98 percent zdeformovane spermie,ja nedostatok estrofemu a progesteronu,zvyseny prolaktin aa testosteron..plus dva mesiace pred otehotnenim som zistila,ze vytvaram protilatky proti spermiam,ktore zabijaju spermie uz v posve..

vavenka
26. okt 2009

Kokso som si na 20 min zdriemla a tu tolko popisane 🙂
Kto si da kinder bueno? 😀
Pipi takze ides spievat? No super 😅 Ja zatial zasrosovi len dohovaram nech sa laskavo drzi zubami nechtami tam kde ma a nech sa neopovazi to vzdat 😅 😅

nellie_
26. okt 2009

ja chcem kinder bueno 😀 😀 😀

pipi take pripady ako ty poznam aj ja.. a tiez si myslim, ze psychika je svina.. 😉
bolo tu vela bab co otehotneli ked sa na to fakt vykaslali a bud cakali na ziadost na umele alebo uz mali doma plnu igelitku injekcii a liekov pred stimulaciou a BUM a boli tehule.. 😉
takze ja tomu verim, ze priroda je silna a ked to ma prist tak to jednoducho pride... 🙂

kristinagabi - no tak ta tvoja doktorka - odobrala by som jej diplom ale fakt... 😒 😒 😒
ved ja som pri clostile mavala cysty 5x4 cm a keby mi nerobieva uzv tak neviem ako by to bolo dopadlo 🙄

anax - no ja aj ked mam vela toho tu na jedenie aj tak doma robim nalety.. ja jednoducho jem fakt dost.. a jedine moje stastie je ze mam rychly metabolizmus a 181 cm.. 😀 😀

pipimiska
26. okt 2009

katkajurko dakujem 😉 ja som blba do pocitacov 😅

vavenka,jasneee 😀 uz som si nasla na nete ktore cd si kupim,uspavanky,aby som uz teraz spievala,zevraj si babo zvykne a potom ho uspis lahsie 😵
a citanie nemam rada,ale tak co neurobim pre babo,mam malu sestru,tak si poziciam nejake rozpravky 😝
ja mu tiez roypravam co cez den robime,aa ked sa na nieco nazlostim,tak ho upokojujem,ze to ja len tak 😀
a este mu vkuse vysvetlujem,nech sa neboji,ze ma kludne moze kopat,aa ze mi nevadi ked ma pri tom zaboli 😀
ty sa nechystas? 😀

vavenka
26. okt 2009

Pipi co ci sa nechystam? Spievat?
Veruze nie 🙂

bublinka11
26. okt 2009

Ja tiez dost verim na psychiku...akurat, ze ja tu moju neviem nijako ovplyvnit a neviem na to nemysliet 😠
Pipi a ty budes moj vzor, lebo teba teda obdivujem, toto som o tebe nevedela...
A este k tej psychike...ja som sa strasne pred laparo bala, ako a ci sa zobudim, co mi zistia a tak...tak ja som sa im pre istotu zobudila uz na sale 🙂 a uz som nezaspala az kym som sa nepresvedcila, ze prejdem sama na zachod, ze cikam na modro a neprisiel lekar, ze som O.K....potom som si schuti zdriemla 😀 Cize tiez psychika paradne zapracovala podla mna!

pipimiska
26. okt 2009

anax,mi sme viac sestry a tiez secky vieme spievat iba ta posledna nie..pritom aj mamka aj otec vedia spievat..
tomu neviem rozumiet,preco ona nie 😒
ja tiez urobim secko preto aby malo babo sluch..su na to predpoklady,lebo aj mm ma sluch..ttak dufam 😅

nellie_
26. okt 2009

a jeden na dnes.. 😎

Mladík sedí v aute s priateľkou v jednom parku a prosíka, aby sa s ním
milovala, ale dievčina to nechce dovoliť. Nakoniec mladík takto prehovorí:
- Prosím Ťa! Strčím ho tam len na polovicu!
S týmto už dievčina súhlasí a hovorí:
- Dobre, ale určite iba na polovicu ... Sľúb mi to!
Mladík to sľúbi, nato sa vrhne na ženu a strčí ho tam celý. Dievčina si
to veľmi užíva a hovorí priateľovi:
- Strč ho tam celý! Strč ho tam celý!
Mladík, sa trochu zahanbene snaží zachrániť svoju pýchu:
- Oh - to teda nie! Sľub je sľub...
😀 😀 😀

pipimiska
26. okt 2009

neliee 😀 😀 😀 som sa fakt rozosmiala...mna vtipy nebavia citat,ale tvoje ano 😀

bublinka11
26. okt 2009

😀 😀 😀 zase sme pri velkostiach? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre